Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 12 listopada 2021, 10:51

niezłe turbulencje :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 53
Rejestracja: 10 lutego 2019
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: AdamC » piątek, 12 listopada 2021, 11:18

masonbtc pisze:niezłe turbulencje :D
Jak to przy lądowaniu :lol:

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » piątek, 12 listopada 2021, 11:37

@Twolipan ale ty wiesz że od ostatniej bańki LTC to chyba nawet nie jest już w pierwszej 5 tokenów ? O ile jest w 10tce...

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 19 września 2021
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Twolipan » piątek, 12 listopada 2021, 11:44

zomos2 pisze: piątek, 12 listopada 2021, 11:37Twolipan ale ty wiesz że od ostatniej bańki LTC to chyba nawet nie jest już w pierwszej 5 tokenów ? O ile jest w 10tce.

Wiem, ale dla mnie jest jak spławik-dobrze pokazuje czy ryba bierze, nawet jak pźniej nie ma ryby... :D

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » piątek, 12 listopada 2021, 12:18

Za dużo jest hodlerów którzy załadowali się myśląc że po przebiciu ath zrobi w kilka tygodni 100k jak było to w 2020 a tu fail. Handlują głównie boty które mają zbyt duży wpływ na kurs. Im dłużej taki stan trwa tym więcej fanów btc może być zrezygnowanych, bo jak tu trzymać na spot jak nie rośnie a z drugiej strony na dźwigni może wyzerować przez pseudo knoty na 1m ze spadkami do 8,2k. Najlepszą alternatywą są alty które aktualnie budują sobie mocne wsparcia przez strefy gdzie wolumen jest spory a cena stoi w miejscu. Nic tylko czekać gdy dominacja bitcoina spadnie poniżej 20% i rynek się oczyści a boty może odpuszczą kopiowanie kursu do bitcoina.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 12 listopada 2021, 13:02

Spoiler:
@anagamidev a jednak ;) usrednianko pozwoliło złapać top i zrealizować na + wejścia ewidentne za wczesne a teraz chill out
Ostatnio zmieniony piątek, 12 listopada 2021, 13:06 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 10 października 2021
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kajko » piątek, 12 listopada 2021, 13:06

BTC nie rośnie? Bo ja mam wrażenie, że na przestrzeni 6 tyg. wzrosl odrobinę 8-)

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 19 września 2021
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Twolipan » piątek, 12 listopada 2021, 13:38

RevWolt pisze: piątek, 12 listopada 2021, 12:18 Za dużo jest hodlerów którzy załadowali się myśląc że po przebiciu ath zrobi w kilka tygodni 100k jak było to w 2020 a tu fail. Handlują głównie boty które mają zbyt duży wpływ na kurs. Im dłużej taki stan trwa tym więcej fanów btc może być zrezygnowanych, bo jak tu trzymać na spot jak nie rośnie a z drugiej strony na dźwigni może wyzerować przez pseudo knoty na 1m ze spadkami do 8,2k. Najlepszą alternatywą są alty które aktualnie budują sobie mocne wsparcia przez strefy gdzie wolumen jest spory a cena stoi w miejscu. Nic tylko czekać gdy dominacja bitcoina spadnie poniżej 20% i rynek się oczyści a boty może odpuszczą kopiowanie kursu do bitcoina.
O jakich konkretnie altach myslisz?

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » piątek, 12 listopada 2021, 13:41

@Kajko Tak wzrósł i to sporo tylko że akurat gdy przebijał stare ath był już napompowany dość mocno że zdrowa byłaby korekta a z drugiej strony patrząc po 2020r powinien być rajd. Bitcoin może się teraz powoli osuwać w dół co będzie bardzo dobre dla altów lub zaliczy mocną korektę +/-20% a potem solidne odbicie i ta opcja wydaję się być najlepsza bo sporo kapitału wypompuje z altów. Jednak patrząc po tym jak rynek się zachowuje aktualnie i na przestrzeni kilku lat widać że stale rośnie sentyment do altów i możliwe że w 2022/23 dominacja bitcoina na stale spadnie poniżej 20% a wiele wskazuje na to. Dla przykładu rok 2021 i styczeń gdzie btc był po 30k to alty miały 25% dominacji, bania pęka i btc znowu jest po 30k ale alty mają już 50% dominacji co pokazuje jak rynek odwraca się od bitcoina. Kolejnym krokiem będzie przebicie 60% dominacji altów, super alt sezonu jak z 2017r już nie będzie bo wtedy alty zaczynały z 3-4% dominacji pompując do ponad 60% więc ten kapitał miał skąd przechodzić a tutaj już mamy ponad połowę. Chyba że nagle btc odwali i zrobi do 1Q 2022 300k i zredukuje alty poniżej 10% dominacji.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mxxm977 » piątek, 12 listopada 2021, 19:25

Co tu tak cicho? Nieraz po kilkanaście postów dziennie, a teraz przez kilka godzin nic :D
Jakieś predykcje od osób obeznanych? :?:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 12 listopada 2021, 19:34

mxxm977 pisze: piątek, 12 listopada 2021, 19:25Co tu tak cicho?
ergorg pisze: środa, 10 listopada 2021, 23:49chyba lepiej poczekać kilka dni z zakładaniem pozycji, na razie ciężko powiedzieć na czym stoimy.
No ja dalej czekam. Można było łapać dzisiejszy dołek, ale chyba poczekam chociaż do zamknięcia weekly. Lepiej wejść później a być pewnym aniżeli obudzić się kilka-kilkaście % niżej.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 167
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: snajper » piątek, 12 listopada 2021, 19:36


Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 10 października 2021
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kajko » piątek, 12 listopada 2021, 20:33

@ergorg przepraszam za pytanie (ktos kiedys powiedzial, ze nia ma glupich pytan) ale masz jakis sposob na lapanie takich dolkow? Bo ja chcialem go zlapac, patrzylem na wykres, patrzylem i ... chyba przegapilem

Sa jakies sposoby, sa jakies wskazniki na ktore warto patrzec aby zlapac moment odwrotu?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 12 listopada 2021, 20:49

@Kajko, na wyższych interwałach - 1h,4h i 1D szukam wsparcia z ichimoku. Na mniejszych szukam divów na RSI i wolumenie.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » piątek, 12 listopada 2021, 21:21

https://www.tradingview.com/x/6BDnS738/ jak dla mnie czeka nas lub już jest prawie po zasłużonej korekcie, a to wybicie 69k to zagrywka przez news związany z inflacją w USA na co rynek chyba nie był gotowy. Zastanawia mnie też nagły skok wolumenu USDT 3 listopada aż o 1000% (coingecko) może ktoś czeka na korektę i wielkie zakupy?

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 19 września 2021
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Twolipan » piątek, 12 listopada 2021, 21:28

RevWolt pisze: piątek, 12 listopada 2021, 21:21jak dla mnie czeka nas lub już jest prawie po zasłużonej korekcie

Jak dla mie walnie 55-58 :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » sobota, 13 listopada 2021, 02:34

Mój drugi post, wow.
Klycior pisze: środa, 10 listopada 2021, 22:22 voodoom pisze: ↑ środa, 10 listopada 2021, 14:49
Klycior pisze: ↑ środa, 10 listopada 2021, 14:39
Ktoś podrzuci jakieś info skąd taka dzida ? Kto miesza ?

Inflacja w US powyżej oczekiwań. SPX w dół, DXY w górę - to wywołało dolny knot na BTC, został pozbierany, a teraz wszyscy ładują btc bo deflacyjny
Czyli już po inflacji?
@Klycior, ja tylko podałem potencjalny powód tamtej pompy, ale @ergorg miał rację, newsy lubią być szybko znoszone.

A tak bardziej makro - ja to widzę niedźwiedzio (socjo team, lol):
- mieliśmy 3x wybicie ATH o słabe wartości, za każdym razem po chwili "no i?". To wygląda trochę jak luty-kwiecień, tylko w dużo mniejszej skali
- strasznie męczą teraz kreskę zapodaną przez @RevWolt, kompletnie bez energii
- wczoraj pompa na deflację, niby narracja "alternatywa do klasycznej eko", ale jak przyszło co do czego to SPX ściągnął w dół i wraz z nim dziś BTC czekał na decyzję, a DXY trzymał cały czas za mordę
- w moim otoczeniu cała znana mi ulica jest już ubrana, zdecydowana co najwyżej dokupować za kolejne wypłaty kolejne dołki, aczkolwiek wiem że są osoby które dopiero myślą o "inwestycji"
- graficznie - IMO po tak odjebanej konsoli na 30k, to teraz BTC powinien przybierać kształt paraboli, a on z każdym dniem się wypłaszcza
- MACD na 1d mocno spadkowe z dywergencją, trudne do zanegowania. Takich dywergencji w ogóle nie było w fazie wzrostów przed styczniem 2021 lub w poprzednich baniach. Technicznie BTC powinien 2 dni temu skorzystać ze sprzyjającej sytuacji wskaźników, wszystko mówiło "moon", a jednak zawija w dół.
- w moich oczach technicznie wygląda to na kibel, ale dane onchain (flow, portfele) mówią że to bezsens, grubi się nie zrzucają. Czy ktoś ma dane na ile te portfele się wymieniły w posiadaniu, np. czy gruby 10k nie zamienił się w instytucję 10k?
- widzimy ostatnio mocny outflow z giełd - ale oprócz tego potrzebny jest jeszcze popyt żeby pchać cenę, a z tym było ciężko przy ostatnich wybiciach ATH

Póki co nastawiam się na cztery scenariusze:
- up i mocne ATH w zasadzie "moon" 75k+ - to zaneguje moje misiowe rozterki
- up i ATH, ale słabe, po czym znowu w dół
- wzrost do górnej bandy chmury 4h (replay z października) i zjebka na 54-58k
- zaraz się zwali do 58-60k, potem ruch up i zobaczymy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » sobota, 13 listopada 2021, 07:20

A może? Dawno nie mieliśmy na BTC porządnego cup and handle:
Obrazek
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 13 listopada 2021, 14:12

@Pleasek89, w porządnym C&H ucho nie wybija filiżanki. Gdybyśmy nie poprawili poprzedniego ATH imo wyglądałoby to o wiele lepiej. Poprawiając lekko szczyt zrobili pattern dość częsty podczas tej bańki - lekkie przebicie i mocna cofka.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » sobota, 13 listopada 2021, 14:38

Ta linia którą wczoraj wyrysowałem ma już 7 punktów a to oznacza że jest bardzo respektowana, zaraz będzie kolejna przymiarka do 8 punktu z tym że na 1h rsi jest wychłodzone więc może zostanie to przebite
https://www.tradingview.com/x/fRgu2biW/ RSI na 1h wychłodzone a kurs blisko przebicia linii, ostatnio gdy kurs miał przebić linię rsi było dość wysokie a teraz odmiana na korzyść UP. Dodatkowo MA 99 na 1h gdzie przebicie jej od dołu powinno dać paliwo do wzrostów. Teraz sporo inwestorów może się ustawiać pod zakupy gdy zostanie to przebicie potwierdzone lub będą czekać dalej i szukać pozycji po 3 knocie w dół.
Zazwyczaj pierwszym sygnałem dla wzrostów są większe ruchy w górę na altach (ich aktualnie brak) dodatkowo jest opór u sprzedających (dokładnie miejsce styku linii) patrząc po koszykach raczej knot w okolicę 62,2k.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: sebamistrz i 40 gości