Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 22 sierpnia 2018, 08:25

@BitJanusz, no wzrosly, ale teraz np ETH spadlo juz relatywnie bardziej niz btc:

taki gwaltowny spadek czesciej przepowiadal spadki..
Ja licze na jakis rebound mimo wszystko.


małe aktualizacja porównania:
Ostatnio zmieniony środa, 22 sierpnia 2018, 08:47 przez adam1226, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Don8000 » środa, 22 sierpnia 2018, 08:31

Myślicie, że utrzyma się to wybicie przynajmniej do wieczora? Volumen spory.

Dodano po 1 minucie 47 sekundach:
BitJanusz pisze: Heh, wyczułem wystrzał Jak na finexie skupują 1000 BTC w minutę a kurs nawet nie drga to warto stawiać
Jak ktoś przelewa na giełdę 100
wydrukowanych baniek to wiedz, że coś się dzieje 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 22 sierpnia 2018, 09:04

PS. Z tym wielkim wolumenem wybicia to ja bym nie przesadzał, szczególnie, ze niemały udział ma w nim "korekta"



No i tak na marginesie bieżacych rozważan kursowych - może jakaś mała refleksja względem okoliczności tego wybicia?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 22 sierpnia 2018, 09:15

BitJanusz pisze: No, ale najważniejszym nie jest ten wystrzał (normalna spekuła przed decyzją o kolejnym ETF), tylko to, jak rynek zareaguje na odrzucenie kolejnego ETFa jutro (bo w przyjęcie chyba nikt nie wierzy). Duża dzida zjazdowa, czy tylko korekta ostatniego trendu wzrostowego i kierunek 7500$?
Jeśli faktycznie "nikt nie wierzy" to kurs nie zareaguje wcale.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » środa, 22 sierpnia 2018, 09:35

__kot__ pisze: @adam1226,
Gdybyś zajmował pozycje PRZED pisaniem swoich postów to zostałbyś milionerem.
Dobre. W tym właśnie clue całego tematu. Do zamknięcia. [bo i tak ten temat nie istnieje dla 20%, w koncu wypadałoby zarabiać na tym, nie?].

Dodano po 1 minucie 46 sekundach:
ekonokomik pisze:
BitJanusz pisze: No, ale najważniejszym nie jest ten wystrzał (normalna spekuła przed decyzją o kolejnym ETF), tylko to, jak rynek zareaguje na odrzucenie kolejnego ETFa jutro (bo w przyjęcie chyba nikt nie wierzy). Duża dzida zjazdowa, czy tylko korekta ostatniego trendu wzrostowego i kierunek 7500$?
Jeśli faktycznie "nikt nie wierzy" to kurs nie zareaguje wcale.
Ja wierzę tylko w to, że zarobiłeś tak dużo, że piszesz już tylko z nudów. W zasadzie to ja tak właśnie robię, choć nie ukrywam to dla mnie jest irytujące, bo rynek trzeba wyczuć i ch.j.

Dodano po 3 minutach 44 sekundach:
Nie musimy się dzielić wiedzą, nie musimy się dzielić czymkolwiek, samemu to zrób skoro tak dobrze się na tym znasz.

Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Narling » środa, 22 sierpnia 2018, 10:03

@amneziahaze, stane w obronie bo ekonokomik dzieli się wiedzą i według moich obserwacji ma tu największą sprawdzalność swoich prognoz, może gdyby większe grono stosowało się do jego obserwacji byłby tu mniejszy płacz i zgrzytanie zębów co ma ostatnio coraz częściej miejsce ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » środa, 22 sierpnia 2018, 10:52

Za szybko zjechalismy na dol, ciekawe czy bedzie kontynuacja czy to jedynie czyszczenie slabych rak przed jutrem :)
Kurs znowu przebil a nastepnie natychmiast zjechal ponizej waznej lini trendu long term ktorej nie moze przebic od 7 dni, bede na PC to wrzuce rysunek.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 22 sierpnia 2018, 12:00

prap0n pisze: Za szybko zjechalismy na dol
czemu? :) dojechało wysoko z uwagi na likwidację bardzo dużych shortów na bitmexie. potem po prostu wróciło do poziomu realnego zainteresowania ceną.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 22 sierpnia 2018, 12:13

@BitJanusz, wg mnie to mex poszedl za finexem, odplaily sie likwidacje, po czym ktos korzystajac z okazji zrzucil z tamtego poziomu.... ale to taka hipoteza -jestem w trakcie poszukiwania konkretnych danych z ilosci shortow co do minuty...


Jak widac kurs doszedl pod odblaskowo-zielona linie - to bylo wsparcie przed zjazdem z konsoli 6900-7100
Natomiast pozytyw jest taki, ze utrzymalismy sie nad 6640 (ta szpilka na 6609 traktuje jako stop run).
Aktualnie #shortterm mam nadzieje na jeszcze jedno podejscie w okolice 6850 i potem bede szukal raczej juz shortow niz longow
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 22 sierpnia 2018, 12:14

amneziahaze pisze:
Dodano po 1 minucie 46 sekundach:
ekonokomik pisze:
BitJanusz pisze: No, ale najważniejszym nie jest ten wystrzał (normalna spekuła przed decyzją o kolejnym ETF), tylko to, jak rynek zareaguje na odrzucenie kolejnego ETFa jutro (bo w przyjęcie chyba nikt nie wierzy). Duża dzida zjazdowa, czy tylko korekta ostatniego trendu wzrostowego i kierunek 7500$?
Jeśli faktycznie "nikt nie wierzy" to kurs nie zareaguje wcale.


Ja wierzę tylko w to, że zarobiłeś tak dużo, że piszesz już tylko z nudów. W zasadzie to ja tak właśnie robię, choć nie ukrywam to dla mnie jest irytujące, bo rynek trzeba wyczuć i ch.j.

Dodano po 3 minutach 44 sekundach:
Nie musimy się dzielić wiedzą, nie musimy się dzielić czymkolwiek, samemu to zrób skoro tak dobrze się na tym znasz.
Chyba nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi i stąd Twój atak na mnie.
Ja nie czepiałem się słów @BitJanusz i nie piszę z nudów żeby się do kogoś przy..rzyć :twisted:
Odpowiedziałem skrótowo ale myślałem, że zrozumiale: Jeśli gracze w przeważającej większości oczekują na jakieś wydarzenie, to jest ono już w cenie. Jak się wydarzy, wszyscy pokiwają głowami "a nie mówiłem" i tyle. Jeśli decyzja w sprawie ETF'ów zaskoczy większość, to będzie coś i odmaluje się na kursie.

I taką imho mamy sytuację z ETF'ami, dlatego wcześniej pisałem, że możemy na nich głównie zyskać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 22 sierpnia 2018, 12:20

@ekonokomik, wiem ze szansa ze moim apelem sie przejmiesz jest mala, ale probuj mimo wszystko jakos oznaczac w swoich postach o jakim tf mowisz..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

RE: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » środa, 22 sierpnia 2018, 12:22

adam1226 pisze:@ekonokomik, wiem ze szansa ze moim apelem sie przejmiesz jest mala, ale probuj mimo wszystko jakos oznaczac w swoich postach o jakim tf mowisz..
Opanuj sie. O jakim tf mowi jak mowi o jutrzejszym ETF? Blagam....
Ostatnio zmieniony środa, 22 sierpnia 2018, 13:49 przez domator, łącznie zmieniany 1 raz.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 22 sierpnia 2018, 12:29

O takim ze 100usd to jest 1000 na dzwigni x10 nie mowiac o wiekszych..
Na prawdę, trochę wyobraźni...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 22 sierpnia 2018, 13:01

Dobra, panowie, mnie to przerasta. Pogubiłem się.
Jaka dźwignia? Jaki tf? :shock:

Ja pisałem o zasadzie ogólnej, nieważne czego dotyczy. Zresztą myślałem, że to oczywista oczywistość, której nie trzeba tłumaczyć: aby oszacować wpływ negatywnej / pozytywnej decyzji o ETF, wystarczy oszacować ile procent graczy oczekuje jednej i drugiej wersji wydarzeń.
Oczywiśćie mówię tu o wpływie w #SHORTTERM.
W #LONGTERM wpływ decyzji negatywnej będzie niewielki (nie było ETF i nie ma - nic się nie zmienia), a pozytywnej pewnie znacznie większy, fundamentalny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » środa, 22 sierpnia 2018, 13:09

ekonokomik pisze: Dobra, panowie, mnie to przerasta. Pogubiłem się.
Jaka dźwignia? Jaki tf?
Wciąż rozmawiamy o kawie? :D
[youtube][/youtube]
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
51
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » środa, 22 sierpnia 2018, 13:14

Jedna z linii, które zatrzymały ruch wzrostowy.

Obrazek

Na większym zakresie czasowym wygląda to tak. Widać, że przez dłuższy czas była górnym ograniczeniem podczas trendu wzrostowego 2015-2017.

Obrazek

Możemy jednocześnie mieć retest od góry takiej linii:

Obrazek

Widać, że ta linia była jakby trampoliną przed ostatecznymi rajdami w dwóch ostatnich bańkach.

Obrazek

A tu linia, która prawdopodobnie jest głównym sprawcą spadków po dzisiejszej zielonej monster candle. Właściwie powinno się ją rysować na 1W i tam jest "czystsza". Ale na 1D wygląda znacznie ciekawiej.

Obrazek

Strzałkami zaznaczyłem moje miejsca podparcia linii, jakby ktoś chciał ją narysować. Widać, że, patrząc po body, po pęknięciu bańki trzy razy odgrywała rolę wsparcia (na niebiesko). Następnie dwa razy była oporem (na pomarańczowo). Następnie rozwinął się schemat, który bardzo dobrze oddaje dynamikę pękania bańki i wygaszania volatility spadkowego. Przy pierwszym kontakcie z linią następował pullback (na żółto), przy czym rynek był w tych momentach bardzo precyzyjny. Następnie kurs przebijał linię - za każdym razem coraz bardziej (na fioletowo) i za każdym razem pod nią wracał. Ten schemat rozrysował się już trzy razy.
Po dwóch pierwszych liniach, które opisałem widać, że coraz bardziej wchodzimy w strefę, w której liczyć się będzie market structure ukształtowany podczas starszych ruchów, tj. przed marcem/kwietniem 2017.
Ostatnio wpadła mi w oko taka linia. Chyba przyciągnął mnie ten rekordowy knot z listopada 2011.

Obrazek

Obrazek

Widać, że linia brała udział w kształtowaniu ruchu wzrostowego od samego początku ostatniej hossy, tj. 2015 to jej przebicia w maju 2017. Potem nastąpił trochę nieprecyzyjny retest od góry w lipcu 2017. Praktycznie od 2011 kurs wielokrotnie reagował po kontakcie z linią - ma ona wiele punktów podparcia.

Na chwilę obecną robię się coraz bardziej niedźwiedzi (chociaż cały czas jestem wkupiony). Jeśli rozłożymy fibo od ostatniej przed przebiciem tej linii korekty do szczytu z grudnia 2017, to mamy przecięcie poziomu 0,786 i opisanej powyżej linii na poziomie 4909 $ mniej więcej 22 września, a więc w pobliżu daty wydania przez SEC decyzji w sprawie Direxion ETF.

Obrazek

Obecnie rysowana świeca dzienna - jako świeca wyjścia z konsolidacji na potencjalnym dołku nie wygląda zbyt optymistycznie dla byków. Właściwie to wygląda chyba najsłabiej, jeśli porównać ją do dwóch ostatnich reversali na interwale dziennym. Szczególnie kiepsko wygląda ten długi knot skierowany do góry. Bykom jest lepiej budować wzrosty stopniowo jeżeli nie mają siły utrzymania jakiegoś wysokiego poziomu - niedobrze jest się tam wyrywać zbyt szybko. Takie sytuacje "nieudanego szturmowania twierdzy" mszczą się w postaci konieczności cofnięcia do wcześniejszych poziomów. Z drugiej strony zauważcie, że opór przebity podczas ostatniej fazy dużej bańki Goxowej był jednocześnie wsparciem dla wzrostów bańki tetherowej.

Obrazek

Widziałbym w najbliższym czasie raczej spadki w okolice opisanego przeze mnie poziomu, ewentualnie poprzedzone czwartym head fake'iem ponad opisaną wcześniej linię.

Obrazek
adam1226 pisze:tylko prosba, na przyszlosc postaraj sie o lepsze screeny (np zeby byla skala po lewej albo chociaz poziom linii
Niektórzy jak np. Zaorski twierdzą, że lepiej nie patrzeć na kształt wykresu, a tylko na samą cenę. Ja mam podejście odwrotne. Patrzę tylko na kształt wykresu i świec. Na poziomy cenowe patrzę już na koniec, żeby wyznaczyć sobie np. alarmy w fonie. Wam też proponuję takie podejście i będę stanowczo obstawał przy swoim z wrzucaniem możliwie czystych wykresów bez dodatkowego szumu. Zawsze podaję interwał i giełdę, a jeżeli mogą być jakieś wątpliwości, to podpisuję też okres. Przyzwyczajcie swoje oczy do czystego wykresu! Zapomnijcie o cyferkach! Tak będzie dużo łatwiej i dużo szybciej będziecie wychwytywać wszelkie patterny, schematy, wyczuwać zachowania rynku.

PS
No proszę, kto się pojawił... Niedawno mignął mi też @zbiges. A i @soulnecturn coraz częściej zagląda. Chyba jesteśmy blisko dołka 8-) .

Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 22 sierpnia 2018, 13:52 przez new06, łącznie zmieniany 3 razy.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 22 sierpnia 2018, 13:23

Rozumiem, że ~30% to jest niewielki wpływ :| : https://pl.tradingview.com/chart/BTCUSD ... -Festival/
4% spadek po informacji o odrzuceniu ETF Winklevos też był nieistotny...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 22 sierpnia 2018, 13:29

@adam1226:
1. porównaj (jeśłi pamiętasz) nastroje i oczekiwania przed tamtą decyzją a obecnymi,
2. Twój obrazek to świetny przykład tezy, którą się ostatnio dzieliłem, że tego typu newsy mają wpływ na wykres bardzo short, piki są momentalnie znoszone tak, że wymazanie tego pika z wykresu, kompletnie by nie zmieniło jego kształtu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 22 sierpnia 2018, 13:38

@ekonokomik, no wlaśnie ja probuje tutaj przekazać, że niektórzy probuja grac tez
ekonokomik pisze: bardzo short
i nie mogą sobie pozwolić nawet na ignorowanie tak niewielkiego wpływu - nie rozumiem, dlaczego tak ciężko to zrozumieć.

Na dzisiaj podtrzymuje moją prognoze: 6640 chyba jednak sie utrzymalo, wiec jakis retest wyzszych poziomow mam nadzieje damy radę zrobić. jak coś wykombinuje precyzyjniejszego to wrzucę
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 124
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: AlgoryProject » środa, 22 sierpnia 2018, 13:55

Co nieco o dzisiejszej sytuacji na Bitmex!

Theories Abound After BTC Leaps While Bitmex is Down

Bitmex, which had been scheduled to go offline for maintenance at 9pm EST for 30 minutes, reopened on time in cancel-only mode. It immediately became clear that something wasn’t right, prompting the exchange to tweet “Some users are reporting difficulty in logging in”. Trading remained cancelled until 10pm, with Bitmex attributing the extended downtime to a DDoS attack. Some traders weren’t buying it though.

Całość: https://app.algory.io/app/cryptonews/78 ... eaps-while
Wszechstronny skaner w czasie rzeczywistym oraz agregator newsów ze świata kryptowalut :!:

:arrow: Cryptocurrency Scanner and Real-time cryptocurrency news aggregator

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 15 gości