Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 20 października 2018, 14:32

@Dovakhiin, @Lais, Janusz jak kupi voucher to nie po to, żeby sobie pograć na giełdzie, tylko do trzymania na dłuższy czas, bo usłyszał, że BTC poszedł do góry o tysiące %. Taki pomysli, że BTC zrobi drugie tyle.
Dovakhiin pisze: Czyli nie bedzie mial fochow i roszczen.
Janusz to taki typ człowieka, że zawsze będzie miał pretensje o wszystko :D

W Polsce po wprowadzeniu voucherów. Policja? Proszę przyjechać na kryptowaluty! :)
Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bagder » sobota, 20 października 2018, 14:59

@Dovakhiin, coś za wąskie horyzonty tutaj są przedstawiane. Zakup w kolporterze paru satoshi - to ani nie inwestycja ani nie spekulacja. Rozumiem, że da się też tak inwestować, ale może bardziej jako jakiś plan emerytalny.
Podstawowe cele zakupu bitcoinów w kiosku - to.... i .... i .... czyli mniej więcej to samo, po co się idzie do kiosku. Inaczej mówiąc: "sport", gołe baby i używki. Sporadycznie może jakiś ukr prześle szybko kasę do domu.
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ikswodnal » sobota, 20 października 2018, 15:23

Bagder pisze: Rozumiem, że da się też tak inwestować, ale może bardziej jako jakiś plan emerytalny.
Jeszcze się nie da :(. Nasze giełdy z niezrozumiałych powodów nie chcą wprowadzić zlecenia stałego. Wystarczy usługa przy stałym comiesięcznym zleceniu z banku na określone własne konto giełdy a giełda kupuje po przeciętnym kursie kryptowalutę (np Bitcoin Cash) i przekazuje to na wskazany adres. Bardzo proste - tylko jak zmusić giełdy do wprowadzenia takiej usługi?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 20 października 2018, 15:31

Te vouchery mają wejść na rynek za dwa, trzy miesiące. Przy bessie na rynku nie wiem czy to jest dobry moment na wprowadzenie takiej usługi.
Co raz bardziej jestem przekonany, że czeka nas alt seasons. Cały świat będzie obserwował BTC, a największe profity dadzą nam alty.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » sobota, 20 października 2018, 15:44

@ikswodnal, zadziwiasz mnie uporem z tym zleceniem stałym. Żadna giełda nie będzie za Ciebie kupować a już na pewno nie żałosny bitbay. Przelej sobie co miesiąc i kup z zamkniętymi oczami jako szybką transakcję i załatwione skoro kurs nie jest ważny :p

Albo ja Ci mogę robić taką usługę - będę kupować na dołku i odsprzedawać za ten "przeciętny" kurs.

PS. to żadne przytyki ale ta giełda ma inne ważniejsze problemy niż zlecenie stałe

Co do kursu to Bitstamp jakoś nie naśladuje zbytnio "entuzjazmu" theterofinexa, ale może ta giełda tak ma - jakoś mało dynamiczna bywa

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ikswodnal » sobota, 20 października 2018, 15:50

Lais pisze: zadziwiasz mnie uporem z tym zleceniem stałym. Żadna giełda nie będzie za Ciebie kupować a już na pewno nie żałosny bitbay
Dziwne, że internetowym giełdom walutowym opłaca się taka usługa - dopłacają? Nie! Usprawniają swoją pracę, mają mniej pomyłek i większe obroty. Inwektywy pod względem giełdy nie pomagają rozwiązać żadnego problemu, ani giełdy ani petenta.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » sobota, 20 października 2018, 16:07

@ikswodnal, słowo żałosny to nie inwektywa tylko nazwa stanu rzeczywistego, szczególnie po dziwnych machinacjach z orderbookiem szytych grubymi nićmi czyli w stylu żałosnym (lub żenującym).
Kantory starają się zarobić, dają usługę i pewnie dodatkowo za to kasują.
Bitbay skasował oferty ukryte na których miał większą prowizję aby prawdopodobnie drukować transakcje poza orderbookiem - nie zdementowali tego co użytkownicy pisali. Czy tak się prowadzi biznes by zarobić? - nie
Więc skoro nie chcieli zarabiać więcej na ukrytych to na zleceniach też nie będą chcieli bo oni raczej mają inne priorytety zarabiania.
c.n.d

PS. oni nawet nie potrafili przez rok przywrócić widoku wszystkich ofert, które było w wersji 2.0 więc... szkoda gadać

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 20 października 2018, 17:39

Ostatnio przemyślałem sobie sprawę ile czasu może trwać bessa. Na CMC jest aktualnie 2105 projektów. Stawiam, że max. 10 % ma jakąś wartość lub może wnieść taką wartość w nasze życie. Reszta to scam, który leci na FOMO. Biorę pod uwagę możliwość, że rynek będzie dążył
do wyczyszczenia z tego scamu. Docelowo zostanie ok. 200 projektów. No i taki proces może potrwać bardzo długo. Wejdziemy w następny etap po pęknięciu bańki "powolne wykrwawianie".
Odpowiadając na pytanie ile czasu to zajmie. Określić się tego raczej nie da. Myślę, że będzie to moment jak fundusze im się skończą na opłacenie teamu itd. W przypadku Liska i aktualnej ceny BTC mają oni funduszy na 3-5 lat. Tak pisali ludzie w temacie Liska. Tylko nie uważam Liska za jako taki scam. Więc te mniejsze projekty z miejsc 200 + na CMC mają raczej mniej funduszy, niż taki Lisk. Jak cena BTC jeszcze spadnie to ile oni wytrzymają ? Jeden rok, dwa lata ? Jak nie będzie dopływu kapitału to wykrwawią się z czasem. Rynek się oczyści i wtedy można mówić o wzrostach.
Ostatnio zmieniony sobota, 20 października 2018, 17:56 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 20 października 2018, 17:54

@shinya56 co k...a cokolwiek wnosi. Żadna crypto nic nie wnosi. Jest Bitcoin, który to wszystko zapoczątkował, pierwsze klony jak LTC,Doge,Nmc i reszta starszyzny, bękarty forki - które ze względu na to mają potencjał spekulacyjny, anony które są anonimowe jak pół dupy za krzaka (na przykład wszystkie Masternody mają na 2 serwerach..) - (ale są i wartościowe projekty, subiektywnie Zcash i Pivx,Tx), no i Ethereum. Które coś faktycznie wniosło, ICO, które wydawało się potencjalnie ,,czymś'' a teraz się może okazać Koniem Trojański, na łańcuchu którego powstaje właśnie tona, największa ilość wynalazków nad którymi wielu się trzęsie z podniecenia (jakieś tokeny personalne, bo ktoś chcę się bawić w emitenta wartości społecznej, jako Socjolog to powiem że prędzej czy pózniej dostaną za to po łapach od Państwa). i Teraz obserwujemy narodziny czegoś całkowicie nowego - drzewo genealogiczne Stablecoinów się rozrasta :mrgreen: Dla mnie istnieje fundamentalnie TYLKO Bitcoin BTC. (co oczywiście nie przeszkadza spekulować na tych wszystkich wynalazkach)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 20 października 2018, 18:03

@socjolog2008, W sensie, że może to będzie kiedyś użyteczne. Przykład. W Abu Zabi do 2021 r. chcą zastąpić administracje technologią blockchain. Widzą w tym oszczędności.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 20 października 2018, 18:15

shinya56 pisze: W Abu Zabi do 2021 r. chcą zastąpić administracje technologią blockchain. Widzą w tym oszczędności.
Szczerze mówiąc to nie widzę związku z krypto.
Bardziej mi to przypomina bańke dotcomową gdzie producent koperku ogłaszał, że jego firma to teraz będzie .com i akcje szły w górę w szale zakupów na Nasdaq.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 20 października 2018, 18:49

kozaki_wiesi pisze:
shinya56 pisze: W Abu Zabi do 2021 r. chcą zastąpić administracje technologią blockchain. Widzą w tym oszczędności.
Szczerze mówiąc to nie widzę związku z krypto.
Bardziej mi to przypomina bańke dotcomową gdzie producent koperku ogłaszał, że jego firma to teraz będzie .com i akcje szły w górę w szale zakupów na Nasdaq.
Ja za to słucham - obserwuję dwie strony. Ludzi nastawiony pozytywnie i osób nastawionych negatywnie. Dzięki temu, że nie jest arogancki mogę analizować i wyciągnąć sensowne wnioski. Dzięki temu zarabiam.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 20 października 2018, 18:55

shinya56 pisze: Ja za to słucham - obserwuję dwie strony. Ludzi nastawiony pozytywnie i osób nastawionych negatywnie
Przecież to szum, wiadomości śmieciowe bez wartości dodanej, że o wartości inwestycyjnej nie wspomnę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 20 października 2018, 19:15

kozaki_wiesi pisze: Bardziej mi to przypomina bańke dotcomową gdzie producent koperku ogłaszał, że jego firma to teraz będzie .com i akcje szły w górę w szale zakupów na Nasdaq.
I ten etap raczej dopiero nas czeka. Patrząc na kapitalizację to krypto jest niszą w niszy. Jak Janusze i Grażyny zostaną zaatakowani z każdej strony "blockchainami", komputery bez zainstalowanych programów do kopania krypto będą równie "popularne" jak dziś te bez połączenia z internetem a dzieciaki producentów koperku będą tworzyć własne tokeny na których rodzice oprą własne ICO - wtedy będziemy mogli to porównać do bańki dotcomów. 1BTC>1mln$, 1ETH>100k$ + miliony tokenów kupowanych w szale mody na ich posiadanie. Dopiero jak opadnie pył okaże się które przedstawiają jakąkolwiek wartość.
Wystarczy bo mnie chyba trochę poniosło, chociaż z drugiej strony... :roll:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 20 października 2018, 19:33

kozaki_wiesi pisze:
shinya56 pisze: Ja za to słucham - obserwuję dwie strony. Ludzi nastawiony pozytywnie i osób nastawionych negatywnie
Przecież to szum, wiadomości śmieciowe bez wartości dodanej, że o wartości inwestycyjnej nie wspomnę.
Dla mnie ma to jakieś znaczenie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 20 października 2018, 19:34

shinya56 pisze:Ostatnio przemyślałem sobie sprawę ile czasu może trwać bessa. Na CMC jest aktualnie 2105 projektów. Stawiam, że max. 10 % ma jakąś wartość lub może wnieść taką wartość w nasze życie. Reszta to scam, który leci na FOMO. Biorę pod uwagę możliwość, że rynek będzie dążył
do wyczyszczenia z tego scamu.
A będzie tak? klonów ethereum "platform smart contract" są dziesiątki, po cholerę tyle skoro ETH działa i jest dostatecznie dobry? A i tak non stop powstają nowe

Zaczynam mieć wątpliwości, czy rynek krypto kiedykolwiek oczyści się z tego całego gówna. Jest niby trochę zapomnianych coinów ale naprawdę upadłych (zdelistowanych na wszystkich giełdach) nie ma aż tak dużo a non stop powstają nowe.
bitloteiros pisze:Wystarczy bo mnie chyba trochę poniosło, chociaż z drugiej strony... :roll:
Chyba trochę bardzo ;)

Nie wiem, jak u was, u mnie w pracy sporo osób kupowało krypto w grudniu 17/styczniu 18, na skrajej górce, wielu o tym mówiło.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 20 października 2018, 19:41

BitJanusz pisze: Nie wiem, jak u was, u mnie w pracy sporo osób kupowało krypto w grudniu 17/styczniu 18, na skrajej górce, wielu o tym mówiło.
No skoro wtedy chętnie kupowali i był to bardzo dobry moment na sprzedaż, a teraz nie kupują, bądź chętnie sprzedają, to jest to bardzo dobry moment na? :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 20 października 2018, 20:07

Sprzedali już dawno temu. Sporo z nich w lutym. Część jeszcze trzyma, ale oni kupili za "poważne sumy" kilkuset PLN max, więc mają na to wywalone.

Nie wiem, czy to dobry moment na kupno. Może się okazać, że to okres tuż przed ostatecznym pęknięciem 6k a tym samym fatalny moment ;) Zobaczymy.

@benq, świecisz się na niebiesko :mrgreen:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 20 października 2018, 20:10

BitJanusz pisze: Sprzedali już dawno temu. Sporo z nich w lutym. Część jeszcze trzyma, ale oni kupili za "poważne sumy" kilkuset PLN max
No tego przecież nie wiemy, to tylko spekulacje.
Ulica raczej nie tnie strat (też zgaduję) tylko kisi licząc na odbicie. A teraz przy zrzucie o ponad 2/3 to już w zasadzie nie ma znaczenia i imo się nie wysypią. Popytu nie ma, podaży też nie. Marazm

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » sobota, 20 października 2018, 20:17

No i co z tego, że kupowali, kwestia co dalej z tym robili bo i w grudniu i w styczniu i w lutym ... itd dało się na kupnie zarobić jeśli sprzedało się w dobrym momencie a nie trzymało z powodu wiary w nieskończoność wzrostów. Jak kupowałam w każdym z tych miesięcy :p i dobrze na tym wyszłam.
To co robili ludzie wokół to zbyt ogólny wskaźnik by na tym polegać bo przecież liczy się wypadkowa z wielkiego tłumu (czy jaki tam jest teraz w krypto, może mały :p).

ok, widzę, że już dopisaliście bardziej racjonalnie ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 41 gości