Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » sobota, 20 października 2018, 10:34

Ci co nie mają pojęcia to powinni kupować za małe kwoty np 200 zł (mogą być alty niekoniecznie BTC, a nawet właśnie nie BTC tylko alty) i nie trzymać/zapomnieć tylko sprzedać gdy tylko wzrośnie i tak obracać zwiększając stopniowo wkład by wdrożyć się w rynek i dążyć do tego, by obracać tylko zyskiem.
Ja tak zaczynałam, od 2000 doge od mojego ojca chrzestnego krypto @Wymazywanie hehe ;) i swoich 60 zł :p, które po miesiącu wzrosły 35 razy przez obracanie, więc wycofałam wkład własny (60 zł hahaha) i dalej już zyskiem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » sobota, 20 października 2018, 11:20

Haha, ale cool.

Weź teraz deskę i pojedź nią po plażach wszechziemi 180 dookoła świata.

97' Spawacz nadal na wolności, BTC dalej konsoliduje. Nara. :lol:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 20 października 2018, 11:22

@amneziahaze
Nie pomyliłeś wątków?
To chyba powinno trafić na "weekendowe odloty"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » sobota, 20 października 2018, 11:24

RuckenFetard pisze: Wydaje mi się że na większości rynków działa jakaś grupa która ma ogromny kapitał do spekulacji,
bla bla, pewnie i tak w ch lecą, byleby dorobić na leszczach.
kozaki_wiesi pisze: Nie pomyliłeś wątków?
Mam na nie wyjebane.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
19
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bitmar » sobota, 20 października 2018, 11:48

amneziahaze pisze: Mam na nie wyjebane.
My na Ciebie też. Ban na miesiąc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 20 października 2018, 11:53

Ja uprzedzałem w pracy (w grudniu 2017/styczniu 2018) żeby nie kupować na górce to i tak pokupowali Eth po 1300 dolarów. Echh

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 20 października 2018, 12:30

Ale jednak wielu z nas trafiło do spekulacji na crypto właśnie na bańce. Grunt, by się potem rozwijać, uczyć na błędach. Na bańce zarobi każdy jeśli gra DT i nie wchodzi ostatniego dnia. Przez to łatwo i szybko nieźle zarobić, ale wiele osób zostaje z bitami jak już ta druga strona bańki. W 2013 miałem udany DT dzień w dzień na BTC aż trafiłem na odkup 10 kwietnia po koło 250$ (800zł) a obudziłem się chyba z 7 dni potem jak Curex wstał (skubańce padły jakoś na tydzień jak bania pękła) i BTC było koło 60$ (250zł). :mrgreen: Dopiero wtedy zaczęła się nauka, jak człowiek po mordzie dostał aż żeby w monitor się wbiły. Wcześniej była sielanka kilka dni. Kup, sprzedaj 50zł drożej odkup 20zł niżej, powtarzaj bez końca (wow, ale te BTC fajne! normalnie maszynka do robienia kasy).

Jeśli ktoś zaczyna przygodę od bańki, robi błąd i wycofuje się z gry obrażony, to do niczego na giełdzie nie dojdzie. Z perspektywy czasu nie ma nic lepszego niż szybko wtopić i się na tej podstawie czegoś nauczyć, bo z sukcesów na wstępie wpada się w iluzję, a dopiero błędy są materiałem na naukę.

https://bitcoincharts.com/charts/bitcur ... 10zm2g25zv
Lais pisze: Ja tak zaczynałam, od 2000 doge od mojego ojca chrzestnego krypto @Wymazywanie hehe i swoich 60 zł :p, które po miesiącu wzrosły 35 razy przez obracanie
Nie pamiętam, ale super, że tak drobną kasę obróciłaś w pierwszym miesiącu o 3500%! To jest dopiero talent! :)

Dodano po 9 minutach 35 sekundach:
@kenioctiB, Piszesz ciekawe hipotezy (to nie teorie, to hipotezy raczej bez dostatecznych dowodów), ale zastanawiam się, w czym one mogą Ci pomóc? Przecież z takich hipotez masz permanentny "wniosek", że będzie rosło dalej. Wszystkie bańki jako "wyleszcz" z BTC, tajemnicza grupa pompująca zbierająca wszystkie BTC z giełdy latami... Przy takiej ilości BTC nieaktywnych od lat, straconych kluczy, anonimowej strukturze dużych "shareholdersów" skupowanie jak najwięcej aktywa jest rodzajem hazardu. Skupując i 5-10% of all BTC (co jest trudne), przy 50% nieaktywnych/straconych nie wiesz, czy nie są to BTC czekające od lat, trzymane przez ultra-inwestorów EA, których nie interesuje sprzedaż, udział w grze spekulacyjnej itd., ale którzy mogą się nagle uruchomić i mają znacznie więcej kart w grze niż nasza tajemnicza grupa.

Reasumując:

-masz jak najbardziej prawo do swoich hipotez;
-nie nazywajmy jednak ich ani faktami ani teoriami, nie ma do nich dowodów;
-nawet jeśli mówią prawdę łatwo pokazać że taka taktyka skupu ma sporo wad;
-nawet jeśli cena rośnie, podciągając jej przyczynę pod takie hipotezy, nie udowadnia ich
(to tak jakby twierdzić, że masoni graja na spadek SP500, a jak SP500 spadnie 10% uznać to jako dowód gry masonów);
-IMO taka hipotez łatwo wrzuci na minę pseudo-uzasadniania konieczności dalszego wzrostu, może być raczej utrudnieniem w obiektywnym spojrzeniu niż ułatwieniem.

Pozdr.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 20 października 2018, 12:46

Wczoraj oglądałem wywiad z Sylwestrem Suszkiem z BitBay. Mają wprowadzić vouchery. W kiosku będzie można kupić BTC do 500 zł.

Zastanawia mnie jak ludzie będą na to reagowali ? Prawda jest taka, że dla większości ludzi giełdy kryptowalut, portfele, ta cała technologia to czarna magia. Oprócz kupienia coinów, trzeba je jeszcze umiejętnie przechowywać. Tutaj ludzie są narażeni na ataki hakerskie. Jest na forum kilka tematów o tym. Ludzie używają aktywatorów do Windowsa, to tak jakby zostawić otwarte drzwi do domu. Do tego jakieś dziwne strony itd.

Problem jest taki, że jak coiny trafią w nie odpowiednie ręce, może to zaszkodzić całej naszej społeczności. Jeden z drugim zostanie wyczyszczony z portfela po ataku hakerskim i z płaczem poleci do KNF, że to jest piramida Amber 2.0. Wtedy będą mieć powód do zbanowania krypto w Polsce. Wiadomo, że bankom nie jest na rękę jak Polacy się bogacą. My sobie poradzimy, będzie trzeba kombinować, ale damy radę.

Może te vouchery to rozwiązanie ? Znając talent niektórych to i tak ludzie w tym się pogubią. Kupić łatwo, ale sprzedać trudniej.

Odnośnie sytuacji na rynku. Jesteśmy w takim miejscu, że ludzie, którzy wchodzili w krypto na przełomie 2017/2018 myślą, że to już koniec korekty/bessy. Dołek uklepany, 6 000 $ nie chce paść itd. ( Oczywiście wnioski takie mam czytając fora, komentarze na Youtube ). Teraz wystarczy poczekać 1-2 lata i kurs wróci do ostatniego ATH.

No i jest to chyba ten moment gdzie holderzy z przed kilku miesięcy są na granicy wytrzymałości. Oni wyprzedadzą się jak BTC poleci do tych 3 000-5 000 $. Do nich dojdą ci, którzy wchodzili przy cenie 6 000 $. Zobaczymy ja się rozwinie sytuacja, ale miejsce na spadki to jeszcze mamy duże. Jesteśmy na cienkiej granicy. Wystarczy, ze zejdziemy na chwile poniżej 6 000 $ i zacznie się panika. W tym wywiadzie Suszek wspominał, że jest bardzo dużo ludzi, którzy są w plecy spore pieniądze. Tylko, że oni je jeszcze trzymają. Jak zaczną się wyprzedawać to może być armagedon.
Ostatnio zmieniony sobota, 20 października 2018, 13:17 przez shinya56, łącznie zmieniany 3 razy.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 20 października 2018, 12:54

shinya56 pisze: Mają wprowadzić vouchery. W kiosku będzie można kupić BTC do 500 zł
A jak to ma działać? Klucz prywatny będzie napisany na zdrapce?
Czy może klucz będzie przechowywany przez giełdę?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » sobota, 20 października 2018, 13:06

Jesli w kiosku bedzie mozna takie cos robic to sprzedawca powinien byc przeszkolony w tym temacie.... inaczej bardziej to zaszkodzi niz pomoze ulicy.

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » sobota, 20 października 2018, 13:12

@Wymazywanie

Nie znam szczegółów, nie znam nazwisk. Tylko zaszczepiam swoje hipotezy na forum, i podaje za nimi przykłady.

Widzę poprostu jak ten schemat działa.
-Ograniczona ilość BTC który wziął sie niewiadomo od kogo.
-cały rynek krypto który jest nieograniczony podaza za cena BTC
-niska kapitalizacja i anonimowe portfele. Czyli Nigdy sie nie dowiemy czy ktoś ma większość rozlozona na portfelach, a wzrost będzie wyglądał na zasadzie zabierania orderów albo skupowania swoich btc aby to jakos wyglądało.

To tak jakby za np amazonem rosły wszystkie sklepy internetowe i razem z nim spadały.
Monopol na rynku to przewaga i dyktowanie warunków.

Ja w dalszym czasie widze zmylki, i spychanie sellwalami co jest prowzrostowe

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 20 października 2018, 13:15

kozaki_wiesi pisze:
shinya56 pisze: Mają wprowadzić vouchery. W kiosku będzie można kupić BTC do 500 zł
A jak to ma działać? Klucz prywatny będzie napisany na zdrapce?
Czy może klucz będzie przechowywany przez giełdę?
Nie znam szczegółów, ale pewnie klucz będzie przechowywany przez BitBay. Na voucherze pewnie będzie jakiś kod czy coś takiego, żeby powiązać z tym kluczem.
Dovakhiin pisze: Jesli w kiosku bedzie mozna takie cos robic to sprzedawca powinien byc przeszkolony w tym temacie
Jak widzę kto sprzedaje w kiosku u mnie na osiedlu to na pewno nie przejdzie takiego szkolenia ;) To są ludzie przed emeryturą. Z totolotkiem sobie radzą, ale blockchain, wątpię.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bagder » sobota, 20 października 2018, 13:17

Vouchery pewnie da się zrobić, podobnie jak paysafecard - nabywca dostanie wydruk z kodem, który wklepie na BB lub na innym dedykowanym portfelu. Pomysł ciekawy. Można nagonić sobie klientów. Pytanie, czy za tym pójdzie jakaś reklama - czy tylko plakietki - tutaj kupisz bitcoiny.... i za każdym klientem zaraz zaczną łazić agenci bezpieki :twisted:

BTW - skoro Pan Suszek daje wędkę - czas wpuścić ryby do stawu - co można dostać za anonimowe bitcoiny :D
Ostatnio zmieniony sobota, 20 października 2018, 13:20 przez Bagder, łącznie zmieniany 1 raz.
Sic semper evello mortem tyrannis

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » sobota, 20 października 2018, 13:19

@Dovakhiin a sprzedawca w kiosku jest przeszkolony z infrastruktury telefonicznej albo internetowej? Strach sie bać jeśli ktoś kupuje doładowanie do telefonu albo paysafecard. Nie popadajmy w skrajności.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 20 października 2018, 13:27

Bagder pisze: Vouchery pewnie da się zrobić, podobnie jak paysafecard - nabywca dostanie wydruk z kodem, który wklepie na BB lub na innym dedykowanym portfelu. Pomysł ciekawy. Można nagonić sobie klientów. Pytanie, czy za tym pójdzie jakaś reklama - czy tylko plakietki - tutaj kupisz bitcoiny.... i za każdym klientem zaraz zaczną łazić agenci bezpieki :twisted:
Suszek wspominał, że ruszyli z tematem jak się przeprowadzili na Maltę. Tak to nasz anty polski rząd przeszkadzał im w rozwijaniu się. Nie chcę prorokować, ale to wszystko w Polsce może zostać szybko zbanowane. Oni (BitBay) chyba szykują się na ekspansję, ale na Zachód. Też o tym mówił, że tam jest ogromne zainteresowanie tym. Od tych voucherów pewnie rząd dowali jakieś podatki, czy tam zysków kapitałowych itd.
Jak dla mnie w Polsce to temat może się nie udać. Powodem tego będzie banksterka, która nie będzie chciała dopuścić do wzrostu popularności BTC u Nas w kraju. Na Zachodzie to już inny temat.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 20 października 2018, 13:30

Ciekawa sytuacja na wykresie, bo imho w skali liniowej (!) na finex jesteśmy nad linią wsparcia po szczytach (a nawet ją testowaliśmy wczoraj), a na stampie tuż pod :)

Wykres finexa sugruje UP dzisiaj, wykres stampa - nie mam pojęcia ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 20 października 2018, 13:51

Z drugiej strony jeżeli BTC będzie dostępne dla ulicy i każdy będzie mógł to kupić w kiosku na osiedlu to chyba trzeba szukać innej perełki, która osiągnie sukces taki jak BTC. W myśl zasady, że jak coś jest popularne to nie da się na tym zarobić.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » sobota, 20 października 2018, 14:05

Ulica szybko zniechęci się bitbay w obecnym kształcie, nie ma ofert ukrytych więc boty nie pozwalają nic kupić na dołku, a potem sprzedać korzystnie. Do tego jakieś dziwne transakcje poza orderbookiem które orederbookiem są kompletnie niezainteresowane (90% ogółu transakcji choć od wczoraj ustały więc wolumen siadł). Jak jak tylko uspokoi/wyjaśni się sytuacja z theterem spadam stamtąd definitywnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » sobota, 20 października 2018, 14:09

Na miejscu Suszka zainteresowalbym sie wspolpraca z kolporterem.. Oni sa w galeriach, na lotniskach itp. Personel raczej mlodszy niz tradycyjne kioski ruchu... poza tym bylyby to wybrane placowki przez BB raczej (ewentualnie chetne do wspolpracy).
@Bagder, klient na pewno zaciekawi sie odpowiednia reklama... i rola personelu jest taka aby wyjasnic jakie sa pozytywy w ryzyku.

@shinya56, jak wyzej

Nie sztuka jest podpisac umowe zrobic reklame i nawet kupic przez janusza vouchera...

Sztuka jest to ze jak janusz bedzie mial kilka porazek to ze swiadomoscia, ze zrobil to na wlasna odpowiedzialnosc i wiazal sie z ryzykiem. Czyli nie bedzie mial fochow i roszczen.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » sobota, 20 października 2018, 14:25

O czym wy gadacie, o jakichś ukrytych orderach, porażkach na gieldach, jak ktoś będzie chciał kupić BTC w kiosku po zapewne malo atrakcyjnym kursie, to nie głównie żeby grac na gieldach, tylko jako środek płatniczy albo na longterm. No chyba, że ten voucher byłby do wklepania na koncie bitbay i wykorzystania kwoty na zwykłej giełdzie co raczej jest średnim pomysłem.

@shinya56 zwykłe giełdy i akcje są bardziej popularne niż krypto, na nich nie da się zarobić? Im bardziej popularne kryptowaluty i bardziej dostępne w codzienności tym lepiej.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: atlas1234, Bing [Bot], Pleasek89 i 31 gości