Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 7 lutego 2023, 09:16

bitup pisze: wtorek, 7 lutego 2023, 09:03Mało kto chce pamiętać że kryptowaluty są w 95% notowane do stablecoin
To chyba naturalne w przypadku tradingu? Nikt nie będzie przecież wychodził na fiaty bo to jest, jak to się pięknie mówi, "zdarzenie podatkowe".
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1768
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1556
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » wtorek, 7 lutego 2023, 09:27

@kozaki_wiesi nie to nie jest normalne :arrow: takie lawiracje się dzieją wyłącznie na rynku kryptowalut . Nigdzie w normalnym tradingu takich ,, rozwiązań '' nie uświadczysz :arrow: to jest dość spora różnica rynków do rynku kryptowalut .
Ten rynek działał wiele lat bez stablecoin i wtedy było normalne a dzisiaj jest przekombinowane

Wtedy uregulował to Madoff i powstał Nasdaq
https://en.wikipedia.org/wiki/Penny_stock
i mam wrażenie tutaj tuzin krypto Madoffów właśnie cywilizuje rynek , nie wiadoma to jest ile z tego przetrwa :roll: do nowego świata kryptowalut

Fundusz parasolowy to regulowana instytucja fundusz inwestycyjny kontrolowane przez Banki centralne :roll: z gwarancją kapitału dające bezpieczeństwo inwestorom
https://pl.wikipedia.org/wiki/Fundusz_parasolowy
ty to porównujesz do emitentów stable :arrow: szemranych prywatnych firm bez audytu :roll: bez pokrycia drukujące pseudo fiaty :arrow: Luna nic nie nauczyła jak to działa tutaj :?:
będziecie się wstydzić za te uwiarygadnianie w przyszłości . Wasza sprawa . Takie fora powinny ostrzegać
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 lutego 2023, 10:07 przez bitup, łącznie zmieniany 3 razy.
MEMcoin wizja krypto https://www.haroldcoin.io
:arrow: https://tinyurl.com/RevolutUE
pozycja najzabawniejszego technologicznego MEMcoina btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim technologiczny POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 7 lutego 2023, 09:33

bitup pisze: wtorek, 7 lutego 2023, 09:27takie lawiracje się dzieją wyłącznie na rynku kryptowalut
Bzdura, chociażby po to stworzono w Polsce 20 lat temu "fundusze parasolowe" by przy konwersji z jednego na drugi nie płacić "belkowego". I do tego właśnie służą stable jako bardzo wygodne i użyteczne narzędzie "parasolowe" a nie żadne, jak to raczyłeś ująć, "lawiracje". Oczywiście, jak każde narzędzie, musi być używane z głową.
bitup pisze: wtorek, 7 lutego 2023, 09:27będziecie się wstydzić za te uwiarygadnianie w przyszłości
Nie wiem po co te insynuacje? Pokazałem tylko do czego służy akurat to narzędzie i wskazałem na jego użyteczność. Podkreśliłem też konieczność zachowania rozsądku, jak ze wszystkim w temacie krypto zresztą.
Nie przywiązuj się też zanadto do tematu audytu. Kryzys 2008 pokazał ile jest warty audyt i kto na rynku jest "szemrany". Zdrowego rozsądku nic nie zastąpi.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » wtorek, 7 lutego 2023, 13:21

szajsiwo pisze: poniedziałek, 6 lutego 2023, 15:38Widać pieczenie z powodu braku pozycji podczas ostatnich wzrostów i łudzenie się, że będzie jeszcze jedna szansa obkupić się niżej.
skończ z tą legendą sprzed dekady :mrgreen:
od kiedy można grać w dwie strony to największe i najczęściej powtarzane
*UJA WARTE BREDNIE !!


PS
może jeszcze jeden podjazd pod 23,4k i widzimy się niżej

Obrazek

Początkujący
Posty: 474
Rejestracja: 5 listopada 2015
Reputacja: 297
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szajsiwo » wtorek, 7 lutego 2023, 14:07

A od kiedy można grać w 2 strony?
Ja mogę od zawsze:
1. kupić przed wzrostem i sprzedać po
2. sprzedać przed spadkiem i odkupić po 8-) :lol: :lol: :lol: :lol:

A zobaczymy się nie niżej a wyżej jak SP500 zrealizuje ORGR.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » wtorek, 7 lutego 2023, 14:22

szajsiwo pisze: wtorek, 7 lutego 2023, 14:07A od kiedy można grać w 2 strony?
Ja mogę od zawsze:
1. kupić przed wzrostem i sprzedać po
2. sprzedać przed spadkiem i odkupić po
no i powyższym tylko potwierdziłeś , że nadal jesteś cofnięty o jakieś 10 lat :lol:

mi czy cena jest 16 czy 69 to zwisa , a tobie już nie bo może kupiłeś po 16 , ale na pewno nie sprzedaż po 69 ( ath) , a z twoją zacofaną strategią z przed dekady będziesz zaś czekał co najmniej ze dwa lata xDD


dziękuje tyle w temacie
bez odbioru 8-)

Początkujący
Posty: 474
Rejestracja: 5 listopada 2015
Reputacja: 297
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szajsiwo » wtorek, 7 lutego 2023, 14:29

Nie, nie jestem.
Ale i tak chyba lepiej być cofniętym o 10 lat niż o 40% :lol: i to jakbym był w BTC a nie jestem.

Również bez odbioru i pozdrawiam. 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 8 lutego 2023, 10:11



Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » środa, 8 lutego 2023, 15:04

@BitJanusz
Spoiler:

Natchnąłeś mnie ostatnio Ci powiem tym postem z inflacją altów, do zrobienia własnego researchu i wywaliłem ze swojej watchlisty parę altów doszczętnie przez nią popsutych np. FIL i FLOW, gdzie podam przykład FLOW.

FLOW przeszedł sam siebie inflacją rzędu 3400% od kwietnia 2021!!!






Pozycja, kapitalizacja, supply i cena FLOW ze snapshota z dnia 04.04.2021:
Obrazek

Pozycja, kapitalizacja, supply i cena FLOW z dzisiaj:
Obrazek



A tyle dokładnie procent wynosi inflacja na FLOW od 04.04.2021 xD
Obrazek






Tak się rucha nieświadomych ludzi.
Mimo, że projekt mocno awansował w pozycji CMC od tamtego czasu (z 90 do TOP 50) to absolutnie NIC nie znaczy.
Dziś mamy kapitalizację większą o ok. 20% niż wtedy.
Inwestując w tamtym czasie 10k, dzisiaj mamy coś koło 300 zł (czyli -96% mniej). :mrgreen:


Kuriozalna inflacja to jest coś co za zwyczaj sprawia, że taki coin jak przychodzi bessa na BTC, spada z 10 pozycji na 40 w ciągu pierwszych paru miesięcy.
Póki jest na to popyt to spoko, ale co potem?
Dużo lepiej statystycznie w bessie radzą sobie coiny z rozsądną/spokojną inflacją jak np. ETH, XRP, ADA czy DOT.



Dlatego grając pod alty na SWINGA, czy na dłużej (do paru miesięcy) oprócz wykresu, volumenu, AT i eventów niezwykle ważny jest również aspekt inflacyjny.
Jak weźmiemy coś na 2 miechy z roczną inflacją rzędu 50-100%, a w ten czas rynek będzie stosunkowo słaby, to możemy polecieć na tym dużo bardziej niż na altach z małą inflacją.
Ostatnio zmieniony środa, 8 lutego 2023, 15:33 przez DjVegas98, łącznie zmieniany 5 razy.
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Początkujący
Posty: 216
Rejestracja: 12 września 2018
Reputacja: 191
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eazzy0 » środa, 8 lutego 2023, 15:25

Eazzy0 pisze: piątek, 3 lutego 2023, 11:49 Obrazek
Obrazek
Dominacja BTC zaczyna spadać, ETH/BTC próbuje wrócić ponad linie trendu spadkowego, a kapitalizacja rynku walczy z oporem. Może by tak alt season ? ;)
Obrazek
Obrazek

Dominacja BTC nadal spada w kierunku 42.27%, ETH/BTC po przebiciu linii trendu spadkowego utrzymuje trend wzrostowy. Jeśli tylko nie wydarzy się jakiś gwałtowny ruch na BTC w którąkolwiek stronę (w górę jesteśmy blisko oporu gdzie po wybiciu moglibyśmy dostać mocne odrzucenie). Idealny scenariusz na najbliższe dni dla altów
Obrazek
Patrząc na to ile osób teraz czeka na 25-25.2k wydaje mi się, że dostaniemy odrzucenie nieco niżej (24450 zamknięcie daily z sierpnia) lub spadek nastąpi po przebiciu dolnego ograniczenia kanału wzrostowego jednak bardziej nastawiam się na "shakeout before the breakout"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » środa, 8 lutego 2023, 15:52

@Eazzy0
Nawet na wykresie widać, że ETH lepiej się trzyma od Bitcoina. Może faktycznie będzie jakiś alt sezon.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » środa, 8 lutego 2023, 15:53

@shinya56 Przecież już trwa dosyć długo.
Też nie raz miewam takie wrażenie, bo zdarza się, że mam nie te coiny co trzeba. :P
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » środa, 8 lutego 2023, 15:59

DjVegas98 pisze: środa, 8 lutego 2023, 15:53Też nie raz miewam takie wrażenie, bo zdarza się, że mam nie te coiny co trzeba. :P
Standard hehee

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » środa, 8 lutego 2023, 16:18

Eazzy0 pisze: środa, 8 lutego 2023, 15:25 Obrazek
Mam podobne zdanie. Trochę mulenia, finalny wyleszcz i możemy iść wyżej.

Dopóki nie zobaczę świeczki likwidacyjnej nie otwieram longa.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 331
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » środa, 8 lutego 2023, 16:53

Sama prawda :
► Pokaż Spoiler

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1768
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1556
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » środa, 8 lutego 2023, 17:04

Wstydliwa sprawa się robi z kryptowalut .. poprzednio Formuła 1 się wycofała ze współprac a dostają za tego typu reklamy gigantyczne pieniądze :arrow: nie chcą reklamować i być kojarzeni :roll:
MEMcoin wizja krypto https://www.haroldcoin.io
:arrow: https://tinyurl.com/RevolutUE
pozycja najzabawniejszego technologicznego MEMcoina btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim technologiczny POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 327
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 307
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: odoja » środa, 8 lutego 2023, 17:50

Bitup, skończ ze swoją bezsensowną krucjatą. Alkohol,fajki, marihuana, mnóstwo rzeczy w wielu miejscach się nie reklamuje, a sprzedają się non stop jak świeże bułeczki. W ogóle osoby z poglądami zbliżonymi do Twoich ,krytykujący tak intensywnie krypto, powinny zacząć od podstaw, a mianowicie od hiper koruptogennego systemu ekonomicznego gdzie krypto są jego najmniejszym problemem...po co rwać sobie włosy dla takiej drobinki ,przytaczać jakieś śmieszne nośne tweety. Przypadkiem binance/btc,eth i gazylion innych coinów nie miało dziś upaść przez brak wpłat/wypłat w dolcach u CZ ?? 8-) Czekam na to z utęsknieniem, na upadek,choć najpierw widziałbym upadek samego systemu, a nie krypto,bo to kompletnie nic nikomu nie da prócz kilku zrozpaczonych twarzy. Wyluzuj chłopie :)

Początkujący
Posty: 216
Rejestracja: 12 września 2018
Reputacja: 191
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eazzy0 » środa, 8 lutego 2023, 19:01

shinya56 pisze: środa, 8 lutego 2023, 15:52 @Eazzy0
Nawet na wykresie widać, że ETH lepiej się trzyma od Bitcoina. Może faktycznie będzie jakiś alt sezon.

Brakuje mi tego wyrównania zanim zaczniemy spadać, a takich ruch w górę na ETH spowodowałby rajd innych altów Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 239
Rejestracja: 3 kwietnia 2020
Reputacja: 1128
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Godstar » środa, 8 lutego 2023, 22:51

Rynek utrzymał 23 600, według mojej analizy jutro- piątek wybicie, longi trzymam od miesiąca jedynie zrealizowany zysk z LTC po wybiciu, pare dni temu.

Pamiętajcie tak jak zaliczyliśmy drop z 47 k bez większych odreagowań na 17 k, tak teraz rynek może złapać za jaja niedźwiadki i wyciągnąć to w okolice 32 k, nie widzę większych przeciwskazań.

Dużo osób szuka shortow pod korektę, ale trzeba pamiętać o tym, że BTC jest bezlitosne w trendzie.
Pozdrowienia i owocnych rozegrań :)

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » czwartek, 9 lutego 2023, 02:23

@Godstar Tylko jest jeden problem żeby rosło to ktoś musi kupować, a kapitał odpływa. Ulica kasy nie ma co dobitnie pokazuje jak bardzo rośnie w USA zadłużenie na kartach kredytowych i jak bardzo spadają oszczędności. Jak tu ktoś gruby nie postawi kasy to nie bardzo jak ma to rosnąc, a na razie wychodzi że gruby to kapitał ściąga i realizuje zyski. Systematycznie powoli żeby nie spierdzielić za bardzo ceny w dół. Shortów nie rozjadą bo nie bardzo ludzie już chcą to shortować. Wszyscy long i czekają aż urośnie żeby zrealizować zyski. Pytanie bardziej do was co mówicie o wzrostach, kupujecie teraz na tych poziomach? bo tak oglądam i czytam to wiele osób które połapało dołek nie chcą kupować na obecnych poziomach. To jak wszyscy tacy obkupieni to kto ma kupić?? Kosmici? bo ulica to najwyżej za wszy może kupić, a kredytu też nie dostaną.

Jeszcze wyjdzie tak że chętnych do kupowania nie będzie, do sprzedawania też i boczniak 6miesięcy :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Fugitive, i28 i 15 gości