Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » wtorek, 29 września 2020, 23:57

Obrazek
a tu takie coś

for fun

Obrazek
crazy bitcoin move

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 30 września 2020, 01:09

@Lord_Bafford to tylko złudzenie optyczne, fantasmagoria, li tylko błąd poznawczy. Parę postów wcześniej wykazywałem porównując obie bessy, że obecna bessa jest nawet bardziej fluktuacyjna. Tzn. już hossa. A temat wygasł, bo globalna adopcja is here. To stay. A prawdziwych HODL'erów już nie ma, co tylko uprawdopodabnia zaistnienie kolejnej mega bańki.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 30 września 2020, 01:46

@anagamidev
anagamidev pisze: środa, 30 września 2020, 01:09prawdziwych HODL'erów już nie ma
hodlerzy to winerzy :D oczywiście long term bo do tej pory można było grać przy tych wahaniach

po moich doświadczeniach mogę polecić swing trading a jak ktoś się nie zna kompletnie to hodl for whole life

z innej beczki kiedy spodziewasz się dopełnienia ruchu korekcyjnego na LSK czyli minimum 34pln przed czy po nowym ath na BTC?

Dodano po 18 minutach 8 sekundach:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 30 września 2020, 01:57

@masonbtc w tym samym momencie :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » środa, 30 września 2020, 05:57

masonbtc pisze: wtorek, 29 września 2020, 22:46wg moich obliczeń ath maksymalnie do lutego
pytanie którego roku? :lol:

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 25 listopada 2018
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miczelov » środa, 30 września 2020, 11:49

nie podoba mi się obecny kształt wykresu... co te trampki nagadały w nocy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 30 września 2020, 11:50

No i piękne wahania, góra dół, a jest narzekanie :D Absurd :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
23
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » środa, 30 września 2020, 11:50

Po fajnym zamknięciu sierpnia liczyłem na miesięczną zieloną świecę we wrześniu i zamknięcie nad lt wzrostową od dołka, co raczej nie nastąpi ;) Dobrze gdybyśmy utrzymali min. poziomy 10.80-85.

Obecnie za wzrostami przemawia dla mnie:

Fundamentalnie:

- rosnący gwałtownie hashrate;
- wzrost trudności kopania;
- opłacalność wydobycia;
- market cap wzrósł w 6 m o 250%;
- halving;
- rosnący mc tethera;
- gwałtowny wzrost depozytów na giełdach;
- skupowanie btc przez duże firmy (Greyscale. Microstrategy);
- początek ostatniego kwartału roku, historycznie dla btc najmocniejszego;
- sytuacja geopolityczna.


AT:

- wybicie lt spakdowej od ath;
- zrobienie hh nad 10.5;
- zamknięcie sierpnia nad 11 k pierwszy raz od stycznia 18';
- obrona 21MA na weekly, co jest znamienne dla bull marketu;
- obrona 10 k;
- przetestowanie lt spadkowej od ath w log;
- brak siły po stronie podaży przy testowaniu 10 k podczas ostatniego zrzutu;
- powrót nad 10.6 (poprzedni szczyt) z szansą zamknięcia tak miesiąca;
- wyjście eth z dwuletniej konsolidacji górą.

Za spadkami:

Fundamenty

- to pojebany rynek, mm mogą zrobić co zachcą;
- sytuacja geopolityczna, związanie z rynkami i niepewność na nich;
- pomimo skupowania btc przez Greyscale czy Microstrategy za setki mln usd kompletne nie widać przełożenia w cenie (sami się proszą o wyleszczenie podając informacje publicznie w okresie konsolidacji) co mam nadzieję świadczy o przedłużającej się akumulacji a nie słabości rynku.


AT

- robimy kolejne lh;
- słaby wolumen;
- rozczarowujące wyjście z konsoli 8-10.5;
- zejście pod lt od marcowego dołka.


Wczoraj s&p zaczęło spadać po debacie, dziś spx futures sporo w dół na co btc zareagował zaraz po otwarciu 1D.. Jeśli efekt października/listopada nie przyniesie oderwania do stocków to ew. możemy mieć konsolkę 10-11 k do końca roku.

Podsumowując - "w teorii" mamy świetne warunki dla rozpoczęcia długich wzrostów, ale niepewność na rynkach oraz słabość kursu są zbyt duże żeby brać to za pewnik. Najlepszym symbolicznym ruchem dla potwierdzenia hossy byłaby sroga dzida (1-1.5 k) up na dużym wolumenie, październik/listopad zdają się być najlepszym momentem na taką akcję.

Obrazek

Obrazek

e/

@zeroBTC pełna zgoda, the time is now, ale imo jeszcze nie jest za późno. Co do kanałów - Twój się zawiera w moim, z Twojego powinniśmy wyjść górą elegancko do górnego ograniczenia mojego, wilk syty owca cała ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 października 2020, 08:50 przez mesrotten, łącznie zmieniany 2 razy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » środa, 30 września 2020, 13:55

@mesrotten

dodał bym jeszcze do "za spadkami" iż po black swanie pomimo hiper mega zajebistego dodruku "pustaków"

1. złoto pierdykneło ATH , btc NIE ( nawet 14K nie powąchało i nadal kopie się w bagienku 10k )
2. spx pierdykneło ATH , btc NIE ( nawet 14K nie powąchało i nadal kopie się w bagienku 10k )

więc jak nie teraz to KIEDY ?? chyba tylko wojna może więcej namieszać niż korona :roll:

PS
Twój kanał 1d ładny , ale mi się taki bardziej podoba ;)

Obrazek

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 września 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: personanongrata3 » środa, 30 września 2020, 17:36

niedlugo wystrzal na 10,93 mamy tutaj LT, wczoraj 4h wyciagnela kurs do zniesienia, wg tego, co widze przed 11.25 trzyma nas tylko poziom 10,93

potwierdzenie po zamknieciu 4h powyzej 10,78

zostalo kilkanascie minut

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 30 września 2020, 18:32

adiqq pisze: środa, 30 września 2020, 05:57pytanie którego roku?
Obrazek

Dodano po 40 minutach 8 sekundach:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » środa, 30 września 2020, 19:05

shinya56 pisze: wtorek, 29 września 2020, 17:00Jak Bitcoin przebije ATH to na 40 000 $ nie skończy się. Tutaj będzie trzeba patrzeć na wykres logarytmiczny.

Nie wiem, nie chcę się przypierdzielać, ale dla mnie wszelkie próby wyciągnięcia wniosków z trzech wydarzeń i próba narysowania pod to czwartego "żeby pasowało" to delikatnie mówiąc myślenie życzeniowe :roll:

Jak i powyższe niestety, że wykres tak wyglądał 5 lat temu w ogóle nie znaczy, że powtórzy wszystkie ruchy w identycznej sekwencji w kolejnej bańce, to myślenie życzeniowe jest na maksa.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » środa, 30 września 2020, 20:03

socjolog2008 pisze: wtorek, 29 września 2020, 21:37będzie wybiecie 3393 na SP500 a przylepa się przylepi, to nawet szczególnie nie trzeba obserwować. Sukcesów

I spx zrobił robotę dobę po debacie to teraz czas na bita i chociaż te 10.9 i pod 11 znowu zjazd.

Taka ciekawostka, tak się zastanawiam gdzie KNF znajduje te giełdy do wpisywania na listę. Bo tyle lat w tym siedzę a pierwsze się dowiaduję z artykułu że nie dość że istnieje, to jeszcze wpisują :lol:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Dwie-g ... 71411.html

Stan wyjątkowy na Słowacji i u Czechów. Tak się zastanawiam jak długo jeszcze rynki wytrzymają bez paniki :?:
Ostatnio zmieniony środa, 30 września 2020, 20:16 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » środa, 30 września 2020, 20:08

BitJanusz pisze: środa, 30 września 2020, 19:05Nie wiem, nie chcę się przypierdzielać, ale dla mnie wszelkie próby wyciągnięcia wniosków z trzech wydarzeń i próba narysowania pod to czwartego "żeby pasowało" to delikatnie mówiąc myślenie życzeniowe

Napisałeś, że czekasz na 40 000 $. Z drugiej strony dlaczego miałoby się zatrzymać właśnie na tych 40 000 $ ?
Wykres logarytmiczny co wstawiłem to tylko po to, aby nakreślić możliwy scenariusz. Czy zatrzyma się na tych 40 000 $ czy 1 000 000 $ to nikt nie wie.
Ten wykres kilka razy był wstawiany na forum to przekleiłem. Na 99% jestem przekonany, że ten scenariusz się nie spełni. Tak naprawdę nawet te 40 000 $ to jest myślenie życzeniowe.

Druga sprawa, jestem za opcją, że nawet do 20 000 $ nie dojdziemy, nie wspominając o nowym ATH.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » środa, 30 września 2020, 21:04

shinya56 pisze: środa, 30 września 2020, 20:08Druga sprawa, jestem za opcją, że nawet do 20 000 $ nie dojdziemy, nie wspominając o nowym ATH.
Kończą się opcje na nowych jeleni którzy kupią to przewartościowane aktywo mimo że w mediach branżowych co drugi news to nagonka na kupno. Jedną bańkę zrobił bot willy na mtgox inną USDT wydrukowany z powietrza w spółce z szajbą ICO, a ta hossa która być może się skończyła to hossa Ethereum ze względu na szajbę DeFi. Na rynku są jeszcze aktywa o potencjale +1000% ale nie jest to przewartościowany bitcoin, może kolejna hossa będzie hossą anonów które są obecnie w śmiechu wartej cenie 60$-90$ w epoce gdy regulator rządowy wymyśli że pod ostrymi sankcjami , każdy musi zarejestrować swój adres krypto tak jak rejestruje sie obecnie kartę sim do telefonu i pojawi się pierwszy kraj likwidujący gotówkę to i pojawi się popyt na najwyżej skapitalizowane anony nieadekwatny do podaży z miningu.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » środa, 30 września 2020, 21:54

Obrazek
Spoiler:
Obrazek
Dodano po 29 minutach 46 sekundach:
Brawo dla MikeSatoshi - zrobił film o jednej z najlepszych platform umożliwiającą wrzutkę i grę na kotleta, lub jak ktoś ma silną psychikę i portfel bez dna grę grubszymi kwotami x100 (co polecam średnio) ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 26 stycznia 2020
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Samotny Czarodziej » czwartek, 1 października 2020, 01:24

koparki pisze: środa, 30 września 2020, 21:04Kończą się opcje na nowych jeleni którzy kupią to przewartościowane aktywo mimo że w mediach branżowych co drugi news to nagonka na kupno.


Racja, problemem jest rozruszanie rynku, w obecnej sytuacji, a historia napisze się sama. Jak zwykle zresztą, najpierw spadki/wzrosty później przyczyna i tłumaczenie dla gawiedzi. Myślę, że nawet zjazd do 5k nie powinien zaszkodzić, o ile wszystko poleci, a czy poleci?

Coś na dobranoc:

Stojąc w kolejce nagle poczułem przeszywający mnie dreszcz, przypominający dawny sen. Dwie emerytki dyskutowały o cudownej przyszłości inwestując w te cholerne krypto waluty, gdzie dawniej straciłem na tym majątek. Działo się to w 2018, to gówno stało wtedy po 20k. Właśnie kończyłem wybierać swoje zakupy na ekranie telefonu, "czas oczekiwania 5min" -no ku***a ciekawe, mruknąłem pod nosem. -Mówię Pani, MILION! wydarła się jedna z nich. Bez namysłu odpaliłem SAX'a, który po wklepaniu bitcoin zaczął mielić. Pomyśleć, że dawniej wystarczył głupi TOR do zachowania anonimowości w sieci. Moim oczom ukazała się wycena tego gówna z sześcioma zerami, nawet nie pamiętam jak wróciłem do domu, pamiętam jedynie, że musiałem wiedzieć co się ODPIER***ŁO.

Znalazłem artykuł opisujący rok 2021, zobaczmy:
Do sieci krypto walut zaczęły napływać spore sumy, od początku roku co pozwoliło BTC przeskok 15tyś dolarów. (przy. 1dolar-200MM) Jak na tamte czasy był to nie lada wyczyn. Spora ilość osób po miesięcznej konsolidacji od 15 do 16k zaczęła sprzedawać krótko, z opłakanym skutkiem (przyp. SHORT - pożyczanie i sprzedawanie "przewartościowanej" akcji wg. kupującego, w zamyśle odkupienia jej taniej). Bitcoin przebił wtedy granicę 20k, a sprzedający krótko stracili wtedy ogromne sumy. Właśnie wtedy podczas kolejnej hossy, a może raczej bańki zaczęto znowu mówić o nieśmiertelnym projekcie "Satoshiego" w mediach, a ludzie którzy wierzyli w projekt w roku 2018 pełni rozgoryczenia postanowili zrobić to co (jak się później okazało), jeden z wielkich funduszy inwestycyjnych przy cenie 15k. Bitcoin pod koniec tego szalonego roku ustawił swoje granice na 35k i nie spadł poniżej tego poziomu, aż po dziś dzień. Film opisujący fenomen tamtych czasów "Destroy the digital world. Rok produkcji 2022"

A może być też tak:
Koniec roku 2020, Bitcoin spada do 1k, niedźwiedzie nie mogą znaleźć chętnych na kupno, giełdy się zawijają, kopalnie padają. Ogromna internetowa piramida finansowa padła, miliony poszkodowanych. Sprzedam opla.


Dobranoc ;)

@donkeszyn Za opla tylko 5 shortów na cd projekt, bo to bańka i pewniaczek 8-)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 października 2020, 17:51 przez Samotny Czarodziej, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » czwartek, 1 października 2020, 01:43

Obrazek

minuty do zakończenia miesięcznicy

kiedyś wrzuciłem obrazek ze świecami miesięcznymi gdzie widać jak przechodzimy płynnie w dominację zielonych

obecnie po marcowym dołku mieliśmy 2-1-2-1 i jeżeli jesteśmy w hossie a wszystko na to wskazuje to nie ma mowy żebyśmy mieli czerwony październik

obecnie dominujące negatywne nastroje wyraźnie pokazują w której fazie się znajdujemy i co może dziwić spora grupa doświadczonych forumowiczów również poddała się tej pułapce psychologicznej

świadomie czy nie to już zostawiam do interpretacji dla każdego z osobna ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adam1226 » czwartek, 1 października 2020, 02:23

Ja tam mysle ze btc ma szanse na lekki wzrost w najbliższych dniach. Funding generalnie neutralny,
Fear and greed index tez, chyba mielismy wyzsze low i jeszcze kilka innych czynnikow..

Natomiast dla mnie jest istotne to co stanie sie z btc w dluzszym terminie, bo szykuje sie taka rzeznia na rynkach finansowych (na poczatek) jaka malo kto jest w stanie sobie wyobrazic.
I moze sie okazać ze nawet zyskowne trejdy na btc na dzwigni x100 teraz nie beda miec znaczenia za kilka/nascie miesięcy.
mysle, ze kto chce przetrwac powinien sie na tym skupic.



PS. WIEDZA > WIARA
PS2. Wrzucal ktos opracowanie o instrintc valu btc z KRAKEna.?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 842
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 485
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » czwartek, 1 października 2020, 03:12

Wciąż widzę zejście w okolice 9.4~9.5 (mocne wsparcie) i odbicie. Od pierwszej bani do drugiej minęło 18 miesięcy. Od drugiej do teraz 16 miesięcy. Może w grudniu uruchomią jakąś pompę pod nowe HH (z knotem na 14k? 8-) ). Do takiego wariantu przydałby się zielony październik i tym bardziej listopad, ale rzeźnia o której wspomniał przedmówca może ładnie pozamiatać. Nie mniej dobrze aby Trump wygrał, bo to za jego kadencji mieliśmy dwie banie :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości