Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: _det » niedziela, 29 stycznia 2023, 17:31

Hej, ja tylko tak wspomne. Ostatnio wyciekla notatka o mozliwym konflikcie wojny USA - Chiny.. w 2025r.. czyzby aktualnie rozpoczyna sie "ostatnia" bania? I ww. woja bedzie powodem pekniecia bani? Taka troche zastanawiajaca sprawa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4677
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3490
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » niedziela, 29 stycznia 2023, 18:02

@Jahu
Albo skończy się tak i spełni się wizja @socjolog2008
viewtopic.php?f=27&t=25968&start=78300#p759165

Jesteśmy w miejscu, gdzie powinno się szybko wyjaśnić co do kierunku.
Ostatnio zmieniony niedziela, 29 stycznia 2023, 18:19 przez shinya56, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
40
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Janome » niedziela, 29 stycznia 2023, 18:03

Jahu pisze: niedziela, 29 stycznia 2023, 16:01Ja tylko przypomnę, że shortowanie teraz jest najgłupszą rzeczą jaką można zrobić.


Przypomnieć Ci Twoje posty z jesieni? Widzę, że masz krótką pamięć i arogancja Cię nie opuściła.

Jest tyle samo argumentów w tym momencie za spadkami jak i za up. Shortowanie teraz nie nazwałbym głupim a brzmi to już dziwnie z ust kogoś kto się tutaj tak ładnie ośmieszył. Przystopuj z udawaniem eksperta bo znowu skończy się płaczem i zapadnięciem w sen zimowy.

Początkujący
Posty: 331
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: odoja » niedziela, 29 stycznia 2023, 18:22

_det pisze: niedziela, 29 stycznia 2023, 17:31 Hej, ja tylko tak wspomne. Ostatnio wyciekla notatka o mozliwym konflikcie wojny USA - Chiny.. w 2025r.. czyzby aktualnie rozpoczyna sie "ostatnia" bania? I ww. woja bedzie powodem pekniecia bani? Taka troche zastanawiajaca sprawa.
A może konflikt Izrael-Iran?? :roll:

Póki co cisza w mediach głównego nurtu, także lepiej traktować jako chorą ciekawostkę.

https://www.stefczyk.info/2023/01/29/iz ... nformacje/

Ziemia= dom wariatów.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1817
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1576
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » niedziela, 29 stycznia 2023, 18:24

kozaki_wiesi pisze: niedziela, 29 stycznia 2023, 16:59 Ile firm w Polsce akceptuje płatności w złocie?

Nie rozumiem pytania :roll: twórca złota napisał manifest o elektronicznej gotówce do płatności p2p electronic cash system :?: złoto naturalnie przez tysiące lat , przez ludzkość drogą adopcji zostało uznane za wartość ... tutaj kto uznał :arrow: bot Willy i CZ :lol: z całą ferajną stable udającycych fiat :lol:
Jahu pisze: wtorek, 8 listopada 2022, 14:121. Dołek już był.
Jahu pisze: wtorek, 8 listopada 2022, 14:12Dlatego podniecanie się jakimiś mającymi lada chwila nadejść wielkimi spadkami lub wzrostami wywołuje u mnie tylko uśmiech politowania.

Posty @Jahu są bezcenne i dzisiaj przyszedł nam obwieścić dobrą nowinę :arrow: gorzej że oni wszyscy wypełzają spod swoich kamieni z przekazami ze złota
Obrazek
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Janome » niedziela, 29 stycznia 2023, 18:25

bitup pisze: niedziela, 29 stycznia 2023, 18:24gorzej że oni wszyscy wypełzają spod swoich kamieni z przekazami ze złota

I właśnie to mnie qurwa zaczyna martwić. Bo jestem w L.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4273
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 29 stycznia 2023, 18:29

bitup pisze: niedziela, 29 stycznia 2023, 18:24Nie rozumiem pytania
Kolega EL POLAKO świetnie wyjaśnił czym jest bitcoin, nie będę więc się niepotrzebnie rozpisywał. Dodam od siebie, że jest jeszcze zbyt wcześnie przesądzać więc ostrożnie bym stwierdził "czym ma szansę być" - pieniądzem, nie zaś, jak piszesz, walutą za którą kupujesz bułki.
EL POLAKO pisze: niedziela, 29 stycznia 2023, 17:05Jednej rzeczy o BTC powiedzieć nie można: że w założeniu ma mieć jakaś mityczną użyteczność. BTC jest store of value, cyfrowym złotem. Żadne inne aktywo nie nadaje się na to lepiej jak dotąd. Tysiące altów powstaje jako prywatne projekty rzekomo mające przynieść jakąś mityczną użyteczność - bitch please Nikt tutaj nie szuka użyteczności, bo użyteczny to może być np. samochód, rower, czy dom, a nie jakieś wirtualne zapiski. BTC tymczasem ma spełniać jedną rolę, ma być cyfrowym złotem i w założeniu być mobilnym środkiem przechowania majątku, niekonfiskowalnym podczas przekraczania granic.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Janome » niedziela, 29 stycznia 2023, 23:18

Jako że uaktywnił się Jahu i znowu zaczał minusować za wyważone poglądy co do kursu co pewnie znowu doprowadzi do spiny na wątku, przytaczam jego historię dla tych, co niedawno dołączyli do forum. Have fun ;)

Akt 1 - pozerka, minusowanie
Spoiler:
Obrazek
Akt 2 - wstyd, zażenowanie
Spoiler:
Jahu pisze: środa, 9 listopada 2022, 18:47Przyznaję oficjalnie, myliłem się co do dołka. Choć podstawy do tego co pisałem były silne to niestety trudno przewidzieć coś takiego jak upadek kolejnej giełdy. Myślę, że gdyby nie to, to dołek miał duże szanse na utrzymanie, no ale tego się już nie dowiemy. Wiem, że mocno forsowałem swój pogląd i wiem, że moja reputacja bardzo ucierpi, ale znałem ryzyko. Dlatego robię sobie dłuższą przerwę od forum i od krypto.
Akt 3 - powrot do pozerki i minusowania
Spoiler:
Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 307
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » poniedziałek, 30 stycznia 2023, 01:30

Dokładnie tak było panie @Janome. Szkoda tylko, że nie zacytowałeś postów do których się odnosiłem, bo były tam ciekawe stwierdzenia, np. takie że lecimy na $5k. Ja tylko dzielę się swoją opinią (bo mam spostrzeżenia po 10 latach obserwacji kursu), a minusa dostałeś za to, że mnie zaatakowałeś bez powodu, a nie za poglądy. Zabawne, że dziś jesteśmy na tych samych poziomach co w lipcu właśnie, bo na $23k. Zabawne też, że za jednego minusa w odwecie dostaję 5, a i 10 i 20 się zdarzało. To znaczy, że minus był słuszny. Tym bardziej swoje minusy podtrzymuję. A kto mnie słuchał to na pewno nie stracił, czego nie można już powiedzieć o tych co naganiali na spadki i na sprzedaż.

Nie będę się więcej odnosił, ani już nie będę nic pisał, bo jak widać szkoda czasu.

bMh
Początkujący
Posty: 544
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bMh » poniedziałek, 30 stycznia 2023, 08:41

Poki co nie popadalbym w jakis hurra optymizm. Fibo troche ostudzil zapal i wskazal ze jest szansa na rozpoczecie 5 fali spadkowej od ATH. Do tego pare osob tutaj wspominalo o MA210 na 1W. I aktualnie tydzien zamknal sie rowno na tym poziomie. Mysle ze najblizsze 1-2 tygodnie beda kluczowe z naciskiem na ten tydzien bo wiadomo - FED.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 485
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » poniedziałek, 30 stycznia 2023, 10:51

No i chyba pojawiają się oznaki z trudnością pokonania tej EMA210, dość mocne odrzucenie przed momentem. Dochodzi zamknięcie 1M i chyba czas na wychłodzenie RSI an 1D. Zobaczymy czy wyjdzie z tego jakaś korekta powiedzmy z zasięgiem na 21k czy jednak chwila oddechu i kolejny atak, na 25k. :roll:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 3 kwietnia 2020
Reputacja: 1138
Reputacja postu: 
37
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Godstar » poniedziałek, 30 stycznia 2023, 11:25

Mamy zniesienie całego wczorajszego wzrostu i dużą szansę na wybicie, ja część zysków wczoraj zebrałem.
Milion, który straciłem na Spadku z dupy FTX już dawno odrobiony i pchamy to dalej.
Dzisiaj sowicie powinni wyciągnąć 1 D.
Uderzenie w 25,2 a finalnie pociągnięcie wyżej w okolice 28k i tam bym chciał realizować zyski, przy czym sytuacja jest na bieżąco monitorowana,
Dołożyłem na innej giełdzie jeszcze 50 btc na long na 23 180
Aktualne pozycje niżej.

Obrazek


Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 30 stycznia 2023, 11:55

@Godstar tak się zastanawiałem dzisiaj kto mi tak grubo wjechał/ bo osoby nie widzę. Wychodzi że to ty też jedziesz na moim reflinku na PrimeXBT . Od końca 2022 nie rozgrywam crypto i 2023 jest jednym wielkim detoxem, gram na rynkach tradycyjnych ale kibicuję ci zysków od pyty. Pamiętaj że każdy zyskowny trade to ,,łycha'' dla socjo ;) ciśnij ciśnij
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » poniedziałek, 30 stycznia 2023, 13:39

bierzcie który wam pasuje :D ja na S gram obecnie biały 8-)

Obrazek

tu z oddali by było jaśniej skąd ta żółta LT

Obrazek

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 12 maja 2021
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sebamistrz » poniedziałek, 30 stycznia 2023, 13:57

Podziwiam Godstar że nie boisz się grać za taką kasę na giełdzie Prime XBT, zawsze może upaść jak FTX :D Sam kiedyś grałem za podobne stawki, do czasu... :D

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » poniedziałek, 30 stycznia 2023, 14:21

@zeroBTC Czyli grasz na to że FED wyjdzie z podwyżka 25pb i powie że czeka nas pauza. Biorę pod uwagę ten scenariusz ale chyba będę trzymał shorta do 18,8-18,3k.

Dane z gospodarki USA są tak dobre że odpuszczenie FEDu może być katastrofą. Ludzie nie za bardzo biednieją, płace rosną, miejsc pracy nie ubywa. Wszystko proinflacyjne, do tego rynki rosną, a to też im nie na rękę bo podbiją ceny surowców. Inflacja spadła przez ceny ropy z uwolnionych rezerw USA, a teraz Chińczycy się otworzyli to mogą zacząć szybować w górę. Krzywa rentowności obligacji USA zwiastuje recesję to wszystko się prosi o srogie spadki 30-40%. I do tego momentu wszystko by się spinało gdyby nie to że zadłużenie USA to 31bilionów, obsługa ich długu przy ciągłych podwyżkach stóp może ich położyć. Szczerze to nie chciał bym być w skórze Powella, każda decyzja jaką podejmie może mieć opłakane skutki. Osobiście obstawiam że podwyżka może być nawet 50pb aby wystraszyć rynki lub bardziej prawdopodobne 25pb ale na konferencji powie wprost że stopy procentowe zostaną na wysokim poziomie przez długi czas 1-2 lata. Jak recesja wjedzie zbyt mocno to będą mieli z czego obniżać :D.

Szkoda że logika nie ma wiele wspólnego z rynkiem xD i więcej jest irracjonalnych ruchów bazujących na szczątkowych danych niż logiki :D. Będzie wesoło w tym tygodniu.

edit:
Patrząc jeszcze na wykres to MA 50 i 200 nam zrobi zaraz death cross. Ostatnie takie spotkanie było idealnie na dokłu bessy 2018. Więc też jest mała szansa że wciągu 1-3 tygodni zobaczymy nowy dołek na BTC.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 30 stycznia 2023, 16:32 przez Vilv, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 3 kwietnia 2020
Reputacja: 1138
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Godstar » poniedziałek, 30 stycznia 2023, 15:54

sebamistrz pisze: poniedziałek, 30 stycznia 2023, 13:57 Podziwiam Godstar że nie boisz się grać za taką kasę na giełdzie Prime XBT, zawsze może upaść jak FTX :D Sam kiedyś grałem za podobne stawki, do czasu... :D
Większość tradingowa mam ma Binance, ale czasem chce coś mocniej podlewarować to korzystam z tego.
To tez jakiś tam tylko ułamek moich zasobów a bez ryzyka nie da się zarobić dużej kasy.

Człowiek musi tych kilka milionów likwidacji i stop outow zaliczyć żeby zacząć zarabiać.
To jak w boksie nie da się być najlepszym i nie obrywać.
@socjolog2008 polecil to wchodzę w to :)

PS : No i zaczynamy wyciąganie.

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 12 maja 2021
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sebamistrz » poniedziałek, 30 stycznia 2023, 16:22

Dziwie się że akurat giełdy Prime XBT i Binance używasz na takie kwoty, po tym co teraz odwaliło Binance z tą polską rejestracją ja używam jeśli już to tylko ByBit

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12822
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 30 stycznia 2023, 16:44

A ja w shortach siedzę i podobny scenariusz jak @zeroBTC



Zastanawia mnie kto normalny bierze longi na kilka dni przed FEDem. 0.25 już jest w cenie, teraz trochę strachu, że może jednak 0.5 będzie? :P
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Janome » poniedziałek, 30 stycznia 2023, 16:52

ergorg pisze: poniedziałek, 30 stycznia 2023, 16:440.25 już jest w cenie, teraz trochę strachu, że może jednak 0.5 będzie?


Ruletka. Równie dobrze Powell może powiedzieć, że teraz 0.25 i na razie przerwa to wtedy 25k mamy w 5 minut.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Gural i 14 gości