Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 30 stycznia 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ekolog » czwartek, 15 marca 2018, 05:20

Nie wiem czy ktoś zwraca uwagę na order finexa. Przed zjazdem na 6k stały tam ściany 1-2k na kilka dni przed zjazdem tam. Wówczas oder book na finexie obrona stała do 5,5k a potem to już stały resztki. Ostatnio order book przechodzi wiele zmian i teraz pojawiają się ściany na 4k i 5k, a sensowna obrona kończy się na 3.5k.

Takim dobrym oparciem mamy następujące poziomy
- szczyt z dnia 1.09.2018 na 4950USD
- bardzo mocne wsparcie na 2950USD wielokrotnie testowane kilka razy w czerwcu, w lipcu kilka razy testowane i 15.09.2017 najmocniejsze wybicie w roku 2017r.
- mamy jeszcze linie trendu które za 10 dni wypadną w okolicy 6,5k i 3,8k

Obrazek

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » czwartek, 15 marca 2018, 06:38

ja podobnie nie wierze w spadki do tak absurdalnych cen, gdyby mialo tak spasc to bit musialby zostac przed tym bardziej napompowany, nastroje sie zmienily kazdy zaklada nurkowanie ponizej 6k a ja widze w tym rejonie akumulacje, poziom sie trzyma lepiej niz ostatnio, pewnie shory rosna :D 7600 lekko ponizej tu widze dolek

Obrazek

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » czwartek, 15 marca 2018, 07:03

@Wymazywanie, dno bessy 2014-2015 ( około 150 $) wypadło niżej niż szczyt hossy kwietniowej 2013 - 270 $

A poza tym nim @Konkor nie wróci, to końca spadków nie zobaczymy :-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Areck1 » czwartek, 15 marca 2018, 07:29

@Bit-els Więc jaki zakres spadków zakładasz? 6000$ czy znacznie niżej?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 15 marca 2018, 07:43

Nareszcie coś się zaczyna poważniej dziać. Byłem strasznie znudzony dotychczasową sytuacją.

Zobaczymy czy BTC pójdzie poniżej $6000. Wtedy naprawdę będzie się działo.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 257
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CounterStrike » czwartek, 15 marca 2018, 07:48

ShadowOfHarbringer pisze: Nareszcie coś się zaczyna poważniej dziać. Byłem strasznie znudzony dotychczasową sytuacją.

Zobaczymy czy BTC pójdzie poniżej $6000. Wtedy naprawdę będzie się działo.
Nie pamiętam dokładnie czy to nie bełeś ty ale chyba twierdziłeś że do 6 K nie ma już szans spaść... :D

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 15 marca 2018, 07:50

CounterStrike pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Nareszcie coś się zaczyna poważniej dziać. Byłem strasznie znudzony dotychczasową sytuacją.

Zobaczymy czy BTC pójdzie poniżej $6000. Wtedy naprawdę będzie się działo.
Nie pamiętam dokładnie czy to nie bełeś ty ale chyba twierdziłeś że do 6 K nie ma już szans spaść... :D
Chyba nie ja.

Ale jeżeli to byłem ja, to nie myliłem się. Nie spadło wtedy (2 miesiące temu?) poniżej 6k [dłużej niż na parę godzin].

Poza tym ja nie przewiduję kursu, przewidywanie kursu to moja pięta achillesowa.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » czwartek, 15 marca 2018, 07:56

@Areck1, nie wiem. Mamy zapowiedziany ban googla reklam crypto, a 19 marca na G20 będą radzić co zrobić z btc. Może spadać dalej

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » czwartek, 15 marca 2018, 08:05

Wygląda na to, że spadki nam się wyczerpały. Ostatnia fala (c) o strukturze piątki moim zdaniem właśnie się wyczerpała.
No to teraz powoli do góry....

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » czwartek, 15 marca 2018, 08:27

A czy nie mamy RGRa na 6h na przykład, którego neckline przebiliśmy i właśnie potwierdzamy?

Jak ekonomik napisał, wczoraj się odbiliśmy, dzisiaj przebiliśmy i potwierdzamy własnie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 15 marca 2018, 08:32 przez GibonGientki, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 81
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: aviko » czwartek, 15 marca 2018, 08:28

albo po prostu zmylka ew realizacja zyskow ze shortow i dalej jazda w dol, na miejscu grubasow uznalbym ze skoro dalo sie w kilka dni zjechac tyle to czemu nie zjechac nizej, zawsze to okazja do odkupienia sie po znacznie nizszej cenie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: benq » czwartek, 15 marca 2018, 08:28

@ShadowOfHarbringer, Po cichu liczysz na zamianę miejsc BCH-BTC, czy po prostu na odchwaszczanie shitcoinów? ;)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 15 marca 2018, 08:45

benq pisze:@ShadowOfHarbringer, Po cichu liczysz na zamianę miejsc BCH-BTC, czy po prostu na odchwaszczanie shitcoinów? ;)
Jedno i drugie ?

No ile można czekać.

Pociąg jest już spóźniony. BTC to szrot, większość altów to bezużyteczne gównowaluty służące tylko i wyłącznie do spekuły. Po co to komu ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 15 marca 2018, 08:52

Przynajmniej 1 solidniejszy bull trap (8200-8300) dla zasady musi wystąpić i wtedy będzie ostatni zjazd przed większym wzrostem (pow.10K)
@BitJanusz masz te moje 7900 po 12 godzinach :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 15 marca 2018, 08:57 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PilotPirx » czwartek, 15 marca 2018, 08:54

Moim zdaniem mamy obawy przed konkluzjami G20, niepewność w związku z komisją w USA i w tle głowy spadki do 6k z lutego. Czyli strach na podstawie domysłów i historycznych danych.

Brak konkretów to jeszcze większy strach niż konkret do którego można się odnieść.
I na tej myśli opieram to co teraz robie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » czwartek, 15 marca 2018, 09:09

ShadowOfHarbringer pisze:
benq pisze:@ShadowOfHarbringer, Po cichu liczysz na zamianę miejsc BCH-BTC, czy po prostu na odchwaszczanie shitcoinów? ;)
Jedno i drugie ?

No ile można czekać.

Pociąg jest już spóźniony. BTC to szrot, większość altów to bezużyteczne gównowaluty służące tylko i wyłącznie do spekuły. Po co to komu ?
po to żeby ktoś mógł stracić a ktoś zarobić ? czyli właśnie do spekuły ?
Czy Ty naprawdę myślisz że przykładowo na GPW(lepiej na newconnect) nie ma spółek których sensowność istnienia tam można by podważyć tak samo jak wielu altów ?

Właśnie o to chodzi mój drugi.
Dla CIebie blockchain jest ważny (tak mi się wydaje), zaś inni zrobili z projektów opartych na blockchainie (prosto mówiąc altcoinach) maszynkę do zarabiania pieniędzy.

Co Ci to przeszkadza?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: benq » czwartek, 15 marca 2018, 09:26

@hassejo, a gdybyś był zaangażowany w produkcję/rozwój czegoś z branży np. Motoryzacyjnej, jakaś topowa marka Volvo, Mercedes, to wypowiadałbyś się w superlatywach o polonezach i tata nano? ;)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 15 marca 2018, 09:28

hassejo pisze:po to żeby ktoś mógł stracić a ktoś zarobić ? czyli właśnie do spekuły ?
Prawdziwy handel realnymi dobrami ma realną wartość, a przerzucanie pieniędzy z kupki na kupkę dla zysku żadnej wartości nie tworzy - co najwyżej zwiększa płynność rynków.

Oczywiście spekuła zawsze istniała w jakimś stopniu i zawsze będzie istnieć, ale w dzisiejszej postaci to więcej jest z niej szkody niż pożytku. Masa ludzi traci całe swoje majątki bezsensownie, bo dają się zmanipulować jakimś grubym rybom.
hassejo pisze:Czy Ty naprawdę myślisz że przykładowo na GPW(lepiej na newconnect) nie ma spółek których sensowność istnienia tam można by podważyć tak samo jak wielu altów ?
Oczywiście, że są. Ale czy to coś zmienia ? Tutaj nie mówię o GPW tylko o rynku kryptowalut.
hassejo pisze:Dla CIebie blockchain jest ważny (tak mi się wydaje),
Dla mnie jest ważne to co działa i to co przynosi pożytek. Np. Bitcoin(Cash). "Blockchain" nie jest ważny, bo z tego słowa zrobiła się mokra brudna szmata, której wszyscy używają do wszystkiego i ono już niewiele właściwie znaczy.

"Blockchain" to coś jak "Cloud". Gównosłowo, które nic nie znaczy, którego wszyscy używają żeby podnieść prestiż swojego projektu.
hassejo pisze: zaś inni zrobili z projektów opartych na blockchainie (prosto mówiąc altcoinach) maszynkę do zarabiania pieniędzy. Co Ci to przeszkadza?
Przeszkadza mi, bo tworzy wartość z powietrza.

Tworzenie wartości z powietrza prowadzi prosto do patologii. Bitcoin powstał, aby tworzenie wartości z powietrza nie było możliwe, lub przynajmniej było mocno utrudnione. Niestety ludzie po raz kolejny dali się nabrać na gówno w papierku i mamy to co mamy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 15 marca 2018, 09:35

Imo kurs zmierza do żółtej wzrostowej (gdzie odbił ostatni większy spadek) i to chyba będzie pierwsza opcja odbicia 6500-6700.. jeśli to przebije to nastepna jest zielona.. (w sumie 2 kwadraty na biało to imo dobre miejsce na zakupy)..
Kurs imo nie spadnie poniżej 5000 ponieważ, CZAS sprawi, że wyjdziemy bokiem z kanału spadkowego od ath.. wątpie aby były jakieś pionowe spadki w dół przed wyjściem z kanału.. dno obecnych spadków szacuję na ok 6200-5800.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » czwartek, 15 marca 2018, 09:42

benq pisze: @hassejo, a gdybyś był zaangażowany w produkcję/rozwój czegoś z branży np. Motoryzacyjnej, jakaś topowa marka Volvo, Mercedes, to wypowiadałbyś się w superlatywach o polonezach i tata nano?
nie wiem, bo nie jestem zaangażowany. i ciężko jest mi wejść w czyjeś buty tutaj. głodny sytego nie zrozumie.
Pamiętaj jednak o tym, że nie każdego stać na Volvo/Mercedes, więc tanie brandy również są potrzebne. Każdy produkt znajdzie swojego klienta.
ShadowOfHarbringer pisze: Prawdziwy handel realnymi dobrami ma realną wartość, a przerzucanie pieniędzy z kupki na kupkę dla zysku żadnej wartości nie tworzy - co najwyżej zwiększa płynność rynków.

Oczywiście spekuła zawsze istniała w jakimś stopniu i zawsze będzie istnieć, ale w dzisiejszej postaci to więcej jest z niej szkody niż pożytku. Masa ludzi traci całe swoje majątki bezsensownie, bo dają się zmanipulować jakimś grubym rybom.
Oczywiście, zgadzam się. Jednak do tego potrzebna jest edukacja, aby ludzie przestali tracić swoje pieniądze.
I ani Ty, ani ja, nie mamy takiej siły aby przebić się ponad chęci zysku niektórych zaślepionych ludzi - więc niektórych mi wcale nie jest żal. Podkreślam - niektórych.
ShadowOfHarbringer pisze: Oczywiście, że są. Ale czy to coś zmienia ? Tutaj nie mówię o GPW tylko o rynku kryptowalut.
Tak właśnie.. I tutaj sprowadzamy sprawę do sedna.
Skoro na rynkach międzynarodowych, legalnych, uregulowanych istnieją takie podmioty - to czego Ty oczekujesz od rynku, który jeszcze nie jest uregulowany ?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości