Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » sobota, 30 marca 2024, 12:04

WojciechT pisze: sobota, 30 marca 2024, 11:49Ludzie wierzą, bo nie potrafią liczyć. Obecny halving nie ma większego wpływu na podaż, bo już do tej pory wykopano ponad 96% BTC i na rynku jest ponad 20 mln,
Nie tylko nie potrafią liczyć, ale jeszcze nie potrafią odczytać prostych danych
skoro supply wynosi 196608408 (Coingecko i CMC pokazuje taką wartość) a całkowita podaż 21000000 to ile to jest %? :lol:

halving ma znaczenie, ale psychologiczne i to zresztą widać. Zawsze spadało przed halvingiem, to teraz też musi...prawda?
sporo było tutaj różnych postów w podobnej tonacji, tak samo jak to, że niemożliwy jest wzrost powyżej ATH przed halvingiem :lol:

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 18 marca 2024
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pablo_gr » sobota, 30 marca 2024, 12:28

WojciechT pisze: sobota, 30 marca 2024, 11:49Zanim się zorientujesz, że bańka pękła zdążysz się załadować tzw. okazjami po same pachy, a w rzeczywistości zapychasz się drogimi krypto.


Moim zdaniem alty są drogie już teraz i wchodzenie w nie w tym momencie ... można zarobić ale duża szansa, że obudzisz się rano i -20%.

Ja zarobiłem na altach w 2023 i teraz prawie wszystkie są już po sporych wzrostach, co widać po wykresie.

Dlatego rozgrywam tylko BTC i ETH i to tylko z powodu ETFów, gdyby ich nie było to już byłbym w 100% w stablach.

Liczę na zielony kwiecień i może maj (podbitka eth pod etfy) i wysiadam.

Początkujący
Posty: 471
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 393
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » sobota, 30 marca 2024, 13:17

BitBoy pisze: piątek, 29 marca 2024, 22:47
Mi tam wyglada to na bardzo podobny modus operandi do cyklu z 2016 i nie rozumiem zaniepokojenia.
To ze jedziemy troche szybciej i wyzej to normalna sprawa jezeli przyjmiemy do wiadomosci ze ETF dodaly grubo koksu do pieca.
Ewentualnie trzeba sie szykowac na to ze peak nie bedzie w Q3-Q4 2025 a moze byc np w Q1-Q2 2025.
Nie rozumiem czemu wszyscy szukaja na sile analogii do poprzedniego cyklu.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP ... authuser=0
WojciechT pisze: sobota, 30 marca 2024, 11:49 Obecny halving nie ma większego wpływu na podaż, bo już do tej pory wykopano ponad 96% BTC i na rynku jest ponad 20 mln, a do wykopania pozostało mniej niż M. Tak samo jak żadnego logicznego sensu nie mają spadki tuż po halvingu. Ludzie zachowują się jak leminigi, a więc żeby zarobić trzeba być takim samym lemingiem.
Jak moze nie miec wplywu jezeli gornicy siedza na olbrzymiej kupie BTC i na koniec dnia to oni zadecyduja za ile im sie biznes spina?
I jezeli rentownosc leci w dol dwukrotnie to i cena musi pojsc odpowiednio do gory.
WojciechT pisze: sobota, 30 marca 2024, 11:49 W przypadku BTC rozmawiamy o miliardach$. Prędzej uwierzę w to, że Dogecoin zrobi x2 do końca kwietnia, a są ku temu podstawy {Przykładowo tylko w ostatnie 14 dni ilość portfeli 5M - 10M zwiększyła się o ok. 40 ( o mniejszych nie wspominam)] niż to, że BTC do końca roku zrobi 30% wzrostów.
BTC cały czas jest w kanale wzrostowym i pewnie już wkrótce zobaczymy 80K, ale chciałbym zauważyć, że jest to skok raptem o 14%. Wzrost do 90K jest to raptem 28% ( Pamiętając, że do takich wzrostów potrzeba miliardów $).
Imho bardzo bledne myslenie.
Jako kontrargument mozna podac chociazby to co sie dzieje z Nasdaq i akcjami Mety/Microsoftu czy Nvidii.
Co z tego ze market cap tych firm jest kilkadziesiat razy wiekszy od roznych malych firemek ktore moga byc ciekawsze, miec lepsze zyski etc.
Jest fomo na nvidie i kasa leci w nvidie, a to ze market cap jest w tysiacach miliardow $ nie ma znaczenia - Kowalski tam laduje $ i kurs robi kolejne szczyty.

Tez kupilem troche Doga i LTC bo widze zaczely ladnie sie piac do gory ale to nie zmienia tego, ze 90% zainteresowania ulicy bedzie nadal w BTC a nie shitach.
WojciechT pisze: sobota, 30 marca 2024, 11:49 bo wiadomo na jutubach powiedzieli, że po halwingu BTC musi spaść, to spadnie. Może wtedy uda się dokupić BTC w jakiś rozsądnych cenach, ale po przeczytaniu, że obecnie popyt przewyższa podaż o 600%, to pewnie już mało kto w to wierzy.
To juz samospelniajaca sie przepowiednia, jak po akceptacji ETF, na bank po halvingu bedzie korekta bo wszyscy jej oczekuja ale jezeli popyt bedzie jaki jest to ta korekta po kilku tygodniach bedzie ledwo widoczna na kursie.

------------
Tak ogolnie to im dluzej czytam to forum, tym wieksze mam wrazenie, ze ludzie graja jakies szachy 7D i robia bardzo duzo niepotrzebnego szumu zamiast po prostu patrzec na cykle i trend.
Byla bessa 2 lata temu, trzeba bylo sie obkupywac po jaja jak bit byl po 20k, teraz mamy hosse - jeszcze z 6-12 mies i mozna zaczac wyladowywac torby, a czy bedziemy mieli wtedy 120k czy 150k to juz troche loteria, topu nikt nie trafi.
Najbardziej mi sie podobal dziadek co pisal na reddicie ze jemu sie nie chce czytac tych wszystkich bzdur/pseudoanaliz ani kisic kasy latami, kupuje 6-8 mies przed halvingiem, sprzedaje 6-8 miesiecy po halvingu, robi tak od 3 cykli i zarobiony fest. Czasami najprostsza strategia jest najlepsza.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 176
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » sobota, 30 marca 2024, 14:16

WojciechT pisze: sobota, 30 marca 2024, 11:49Obecny halving nie ma większego wpływu na podaż, bo już do tej pory wykopano ponad 96% BTC i na rynku jest ponad 20 mln, a do wykopania pozostało mniej niż M. Tak samo jak żadnego logicznego sensu nie mają spadki tuż po halvingu.
Weźmy pod uwagę ile BTC jest faktycznie w wolnym obrocie na orderbookach, które wpływają na cenę, a nie teoretyczny marketcap

Poza tym ten argument może uzasadniać jedynie, że efekt halvingu tym razem będzie słabszy, a nie że go nie będzie w ogóle
WojciechT pisze: sobota, 30 marca 2024, 11:49Ludzie zachowują się jak leminigi, a więc żeby zarobić trzeba być takim samym lemingiem.
To zależy od fazy rynku, aktualnie mamy pewien trend z którym nie ma sensu się kłócić

Z tym że w końcu będzie trzeba zagrać przeciwko lemingom i zrealizować zysk

Wziąć 150k / 200k gdy reszta będzie krzyczeć 500k / milion

Ale to jeszcze ewidentnie nie ten czas
WojciechT pisze: sobota, 30 marca 2024, 11:49Prędzej uwierzę w to, że Dogecoin zrobi x2 do końca kwietnia, a są ku temu podstawy {Przykładowo tylko w ostatnie 14 dni ilość portfeli 5M - 10M zwiększyła się o ok. 40 ( o mniejszych nie wspominam)] niż to, że BTC do końca roku zrobi 30% wzrostów.
To wszystko zależy jakimi pieniędzmi obracasz

Poważne pieniądze w długim terminie idą tylko do BTC / ETH

Nikt normalny kto ma w krypto np. milion $ i stanowi on znaczą cześć majątku nie będzie tego wysyłał w DOGE

Bo to nie tylko ryzyko kursowe, ale też związane z zaufaniem i bezpieczeństwem do blockchaina
WojciechT pisze: sobota, 30 marca 2024, 11:49Bańka zazwyczaj pęka w euforii. Kursy spadają o 50%, a ludzie piszą o okazji do zakupów, o korekcie itp. Zanim się zorientujesz, że bańka pękła zdążysz się załadować tzw. okazjami po same pachy, a w rzeczywistości zapychasz się drogimi krypto. Po pęknięciu ostatniej bańki nakupiłem " okazjonalnych" dipów Cardano. Kupowałem po 6 zł, po 5 zł, po 4 zł i zawsze były to super okazje, super przeceny :)
Zainteresowałeś się za późno i widocznie masz teraz syndrom stresu pourazowego ;) Po przekroczeniu ATH zawsze mieliśmy wzrost o setki procent z 3 / 4 większymi korektami. A więc jesteśmy na początku zabawy

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » sobota, 30 marca 2024, 16:50

adamjttk pisze: sobota, 30 marca 2024, 13:17Jak moze nie miec wplywu jezeli gornicy siedza na olbrzymiej kupie BTC i na koniec dnia to oni zadecyduja za ile im sie biznes spina?
I jezeli rentownosc leci w dol dwukrotnie to i cena musi pojsc odpowiednio do gory.
chyba nie za bardzo wiesz jak to działa
myślisz, że kupujących/sprzedających bitcoina interesuje, jakie są koszty wydobycia jakichś konkretnych górników?
:lol:
Jak spada rentowność wydobycia jakiegoś innego coina, to też jego cena musi wzrosną, żeby górnicy nie byli stratni? :lol:

Po halvingu zostaną wyłączone koparki które przestaną być opłacalne, trudność trochę spadnie a niedługo później pojawi się kolejna generacja koparek (która już gdzieś tam czeka w kolejce xD) - i trudność zacznie znowu rosnąć
Lub cena urośnie na tyle, że pomimo havingu, starsze modele dalej będą opłacalne. Ale to wcale nie oznacza, że cena musi rosnąc tylko dlatego, żeby górnikom się biznes spinał :roll:

Nie wiem czy górnicy jakie zapasy BTC mają górnicy, ale te firmy które są notowane na giełdzie z pewnością w raportach mają takie dane. W tych samych raportach znajdziesz też, jakie konkretne firmy mają koszty wydobycia 1 BTC :lol:
Dzienne wydobycie BTC spadnie z 900 na 450szt i halving ma coraz mniejsze znaczenie, bo podaż z tego źródła jest % coraz mniejsza w stosunku do zapotrzebowania.
Ty faktycznie chyba jesteś krótko na rynku, bo zachowujesz się jak neofita
Yogi77 pisze: sobota, 30 marca 2024, 14:16Weźmy pod uwagę ile BTC jest faktycznie w wolnym obrocie na orderbookach, które wpływają na cenę, a nie teoretyczny marketcap

Poza tym ten argument może uzasadniać jedynie, że efekt halvingu tym razem będzie słabszy, a nie że go nie będzie w ogóle
no to podaj te liczby, one ponoć nie kłamią. I może jak bardzo będzie słabszy, bo może okazać się, że słabszy=pomijalny

Początkujący
Posty: 283
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 76
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pawel296 » sobota, 30 marca 2024, 16:54

Naprawdę fascynuje mnie to, że mimo czegoś co wydarzyło się 3 razy i każdy widział tego efekty, niektórzy próbują zawrócić Wisłę kijem a nie podążać z prądem. Jeżeli sytuacja po halvingu powtarzała się 3 krotnie to nie jest to przypadek, tylko reguła i fakt, a z faktami się nie dyskutuje. :)

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 10 marca 2024
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zmarzniety0 » sobota, 30 marca 2024, 17:46

To mi wygląda na jakąś klątwę. Jak nic nie mam kupione, to kurs sobie skacze o jeden czasem dwa procent w ciągu godziny w górę albo w dół.
A jak mam kupione, tak jak teraz, to piętnaście godzin stoi w miejscu. Zaczynam odnosić wrażenie że ktoś mi robi na złość :shock:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » sobota, 30 marca 2024, 17:53

pomocny pisze: sobota, 30 marca 2024, 16:50
Yogi77 pisze: sobota, 30 marca 2024, 14:16Weźmy pod uwagę ile BTC jest faktycznie w wolnym obrocie na orderbookach, które wpływają na cenę, a nie teoretyczny marketcap

Poza tym ten argument może uzasadniać jedynie, że efekt halvingu tym razem będzie słabszy, a nie że go nie będzie w ogóle
no to podaj te liczby, one ponoć nie kłamią. I może jak bardzo będzie słabszy, bo może okazać się, że słabszy=pomijalny
Nie musisz mi wierzyć, rób co chcesz

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 18 marca 2024
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pablo_gr » sobota, 30 marca 2024, 17:55

pawel296 pisze: sobota, 30 marca 2024, 16:54Naprawdę fascynuje mnie to, że mimo czegoś co wydarzyło się 3 razy

Ty jak wyrzucisz 3 razy reszke to myślisz, że już na zawsze będziesz ją wyrzucał? :lol:
Mnie fascynują ludzie, którzy myślą, że jak coś się stało 3 razy to już zawsze będzie.
Zmarzniety0 pisze: sobota, 30 marca 2024, 17:46Zaczynam odnosić wrażenie że ktoś mi robi na złość


Mam nadzieję, że jesteś trollem :lol: bo jak nie to ci współczuję, dużo przegranych pozycji przed tobą.

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » sobota, 30 marca 2024, 17:59

pawel296 pisze: sobota, 30 marca 2024, 16:54Naprawdę fascynuje mnie to, że mimo czegoś co wydarzyło się 3 razy i każdy widział tego efekty, niektórzy próbują zawrócić Wisłę kijem a nie podążać z prądem. Jeżeli sytuacja po halvingu powtarzała się 3 krotnie to nie jest to przypadek, tylko reguła i fakt, a z faktami się nie dyskutuje.
coraz bardziej fascynujące teorie naukowe tutaj powstają :lol: na miarę nobla co najmniej...
wróć do szkoły , proponuję zacząć powtórzyć tematy z prawdopodobieństwa....

takie coś mi wpadło

Ostatnio zmieniony sobota, 30 marca 2024, 18:00 przez pomocny, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 283
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 76
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pawel296 » sobota, 30 marca 2024, 17:59

pablo_gr pisze: sobota, 30 marca 2024, 17:55Ty jak wyrzucisz 3 razy reszke to myślisz, że już na zawsze będziesz ją wyrzucał

BTC to nie zdarzenie losowe :D

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 10 marca 2024
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zmarzniety0 » sobota, 30 marca 2024, 18:03

pablo_gr pisze: sobota, 30 marca 2024, 17:55Mam nadzieję, że jesteś trollem :lol: bo jak nie to ci współczuję, dużo przegranych pozycji przed tobą.


Trollem, szurem i ruską onucą.
Oprócz tego bitcoinem zajmuję się od tygodnia i dwóch dni. Dlatego pisze na przedszkolu. Nie wiedziałem że tutaj siedzą też tacy wybitni znawcy i potężni inwestorzy jak Ty. Mam nadzieje że wiele się nauczę od takich osobistości.

Początkujący
Posty: 283
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 76
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pawel296 » sobota, 30 marca 2024, 18:04

pomocny pisze: sobota, 30 marca 2024, 17:59wróć do szkoły szkoły, proponuję zacząć powtórzyć tematy z prawdopodobieństwa..


Myślę, że analitykę, prawdopodobieństwo oraz matematykę stosowaną mam opanowane ze względu na zawód który wykonuję i z nas dwóch z dużym prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością to ty potrzebujesz korepetycjy, mogę ci je udzielić odpłatnie :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3290
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: akos » sobota, 30 marca 2024, 18:39

WojciechT pisze: sobota, 30 marca 2024, 11:49Ludzie wierzą, bo nie potrafią liczyć. Obecny halving nie ma większego wpływu na podaż, bo już do tej pory wykopano ponad 96% BTC i na rynku jest ponad 20 mln, a do wykopania pozostało mniej niż M. Tak samo jak żadnego logicznego sensu nie mają spadki tuż po halvingu.
Co najmniej kilka nieporozumień jest w tym krótkim fragmencie:

1. Szacując faktyczną podaż rynkową trzeba zadać sobie jeszcze pytania typu czy np. ponad milion BTC Satoshiego też się do tej podaży zalicza? Bo raczej nie jest tak, że te 19-20 mln jest "na rynku".

2. O ile szacunki sumy podaży z uwagi na punkt powyższy są trudne, o tyle halvingową deltę (różnicę) podaży można już oszacować dość precyzyjnie i to jest właśnie istotne dla trendu i ustalenia czy cena powinna być w konsolidacji czy też odnotować pewną powiązaną deltę.

3. Nie zrozumiałeś sedna mojej uwagi, która odnosiła się do tego jak działa rynek i giełda a działa tak, że jego uczestnicy wyceniając cokolwiek mają jakiś punkt zaczepienia, mniej lub bardziej racjonalny, a oprócz tego właśnie wiarę i emocje, które mogą wywindować cenę zarówno dużo wyżej jak i dużo niżej niż jakaś hipotetyczna super racjonalna "fair value". Tym samym, również i halving jest takim punktem zaczepienia, ale jednak nie wziętym z powietrza jak mógłby to sugerować wpis @BitJanusz do którego nawiązałem.

4. Idąc dalej, spadek po wycenianym wydarzeniu jak najbardziej ma uzasadnienie w "logice" zachowań rynkowych, które wyceniają przede wszystkim wydarzenia przyszłe a nie dokonane (plotki vs fakty). Nieracjonalne i nielogiczne jest właśnie przykładanie takiej prostej miarki "racjonalności" do giełdy zakładającej, że wyceniane powinny być fakty, podczas gdy większość czasu uczestnicy rynku spekulują o przyszłości a fakty powodują gwałtowny ruch ceny tylko wówczas gdy są dużym zaskoczeniem a nie czymś co zakładał ogól spekulantów.

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 18 marca 2024
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pablo_gr » sobota, 30 marca 2024, 18:44

pawel296 pisze: sobota, 30 marca 2024, 17:59BTC to nie zdarzenie losowe

To jak pójdzie kurs w tym roku, w nastęnym i w przyszłych to całkowicie zdarzenie losowe - dlatego nikt nie jest w stanie przewidzieć co się stanie.

Cykle działają dopóki nie działają. Rychło się o tym przekonasz, może już w tym roku.
Zmarzniety0 pisze: sobota, 30 marca 2024, 18:03Mam nadzieje że wiele się nauczę od takich osobistości.


Spoko mogę udzielić ci kilku lekcji. Lekcja nr. 1 - przestań śmiecić wątek i udawać debila bo teksty w stylu:
Zmarzniety0 pisze: sobota, 30 marca 2024, 17:46to piętnaście godzin stoi w miejscu. Zaczynam odnosić wrażenie że ktoś mi robi na złość


nie są ani poważne ani śmieszne.

Kurs nie stoi nikomu na złość i może stać następne nie 15h a 15 dni -> nikogo nie obchodzi kiedy ty kupiłeś.
pawel296 pisze: sobota, 30 marca 2024, 16:54 Jeżeli sytuacja po halvingu powtarzała się 3 krotnie to nie jest to przypadek, tylko reguła i fakt, a z faktami się nie dyskutuje.


Wow .... po prostu WOW ... chyba musze zrobić sobie przerwę od tego forum ...
Przyszedł pan matematyk i myśli, że zastosuje swoje wzory, rachunki prawdopodobieństwa itd. do rynku i wszystkich rozbije :lol:

Inwestowanie i finanse to nie są nauki ścisłe.

A dla Twojej informacji - cykle się nie powtarzały 1:1 -> wszystkie miały swoje znaczące różnice. Ale tego nie wiesz bo siedzisz w tym góra miesiąc sądząc po tym jakie brednie wypisujesz.
Ostatnio zmieniony sobota, 30 marca 2024, 18:50 przez pablo_gr, łącznie zmieniany 2 razy.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1827
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » sobota, 30 marca 2024, 18:49

akos pisze: sobota, 30 marca 2024, 18:39Szacując faktyczną podaż rynkową trzeba zadać sobie jeszcze pytania typu czy np. ponad milion BTC Satoshiego też się do tej podaży zalicza?

kojny z tej ery tylko w mniemaniu większości są trwale zaginione a i kupowane za 0.2 $ btc się ruszają ;) https://bitcointalk.org/index.php?topic=5490445.0

:arrow: dane trzeba anlizować , prezent Wielkanocny explorer combo https://bitaps.com
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 283
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 76
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pawel296 » sobota, 30 marca 2024, 19:08

pablo_gr pisze: sobota, 30 marca 2024, 18:44Wow .... po prostu WOW ... chyba musze zrobić sobie przerwę od tego forum ...
Przyszedł pan matematyk i myśli, że zastosuje swoje wzory, rachunki prawdopodobieństwa itd. do rynku i wszystkich rozbije

Inwestowanie i finanse to nie są nauki ścisłe.

A dla Twojej informacji - cykle się nie powtarzały 1:1 -> wszystkie miały swoje znaczące różnice. Ale tego nie wiesz bo siedzisz w tym góra miesiąc sądząc po tym jakie brednie wypisujesz.


Ja opieram swoje przewidywania na powtarzalności, a ty na wróżeni z fusów. Pamiętam jak 8 lat temu i 4 podobni tobie też tak ujadali, a potem płakali, że im uciekło. Historia lubi się powtarzać.

Jednak cię boli ta matematyka :D nigdy nie jest za późno na naukę :D

Okaże się za jakiś czas kto miał rację, nie będę się kłócił. Tym czasem spadam, czas odpocząć.

Dodano po 3 minutach 37 sekundach:
pablo_gr pisze: sobota, 30 marca 2024, 18:44Ale tego nie wiesz bo siedzisz w tym góra miesiąc sądząc po tym jakie brednie wypisujesz


Konto od 2017 vs konto od 2024.... Serio? :D

Początkujący
Posty: 223
Rejestracja: 12 września 2018
Reputacja: 198
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eazzy0 » sobota, 30 marca 2024, 19:14

pomocny pisze: sobota, 30 marca 2024, 17:59
pawel296 pisze: sobota, 30 marca 2024, 16:54Naprawdę fascynuje mnie to, że mimo czegoś co wydarzyło się 3 razy i każdy widział tego efekty, niektórzy próbują zawrócić Wisłę kijem a nie podążać z prądem. Jeżeli sytuacja po halvingu powtarzała się 3 krotnie to nie jest to przypadek, tylko reguła i fakt, a z faktami się nie dyskutuje.
coraz bardziej fascynujące teorie naukowe tutaj powstają :lol: na miarę nobla co najmniej...
wróć do szkoły , proponuję zacząć powtórzyć tematy z prawdopodobieństwa....

takie coś mi wpadło

Piękny tweet. Warto przypiąć i czytać co jakiś czas.

"Kiedy rynek spada, twoje portfolio napuchnięte zyskami spada jeszcze szybciej i pojawia się znowu ból i znowu ciężko jest zrealizować zyski, no bo przecież jeszcze tydzień temu miałeś tyle i tyle więcej. Łudzisz się, że cena odbije, wchodzisz w taką pętlę gdzie może się po prostu okazać, że przesiedzisz z tokenami do kolejnej hossy."

Dokładnie tak wyglądała moja pierwsza styczność z tym rynkiem. ETH kupione po 10-11$ po sylwestrze w 2017 za jakieś 500$ zamieniło się w ETH warte ponad 60000$ zaledwie do następnego sylwestra i skończyło się dokładnie jak w tym tweecie nie wyciągnąłem ani 1$, bo wciąż było mało, panowało przekonanie że pójdziemy dużo wyżej, a 2 tygodnie po sylwestrze zaczęła się bessa i portfel stopniał o 95% :roll: We wrześniu też była narracja że podłoga uklepana, nie ma siły żeby spadło niżej zaczynamy nową hossę. Sam wtedy zacząłem się ładować uśredniając cenę wejścia z 2017 w górę
Eazzy0 pisze: czwartek, 13 września 2018, 11:46 Ja wczoraj rano kupiłem kilkanaście sztuk ETH za 179-180$
I narracja, że zaczynamy nową hossę i pewność że tej żelaznej podłogi (6k BTC) nie przebijemy zamieniła się w halving portfeli o 50%.

Dlatego na tym rynku nie ma nic pewnego. Narracja i otoczka będzie mówić jedno, a rynek i tak zrobi swoje. Trzeba mieć swój plan i się go trzymać bez emocji i wpadania w euforię.

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 18 marca 2024
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
-10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pablo_gr » sobota, 30 marca 2024, 19:15

pawel296 pisze: sobota, 30 marca 2024, 19:12ujadali


Ujadają to u ciebie w domu, normalni ludzie mówią.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 10 marca 2024
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zmarzniety0 » sobota, 30 marca 2024, 19:16

No
pablo_gr pisze: sobota, 30 marca 2024, 18:44nie są ani poważne ani śmieszne.

Kurs nie stoi nikomu na złość i może stać następne nie 15h a 15 dni -> nikogo nie obchodzi kiedy ty kupiłeś.


No przepraszam bardzo. Nie nikogo, tylko mnie to akurat obchodzi i to dość mocno. Zresztą jak pisałem. Wszedłem na giełdę 9 dni temu, 21 marca.
I wszystkie te dni odbywał się rollercoaster. Kurs latał po 3% lub więcej w górę i w dół w ciągu jednego dnia.
Założyłem że to pewnego rodzaju norma w takim gorącym okresie.

Dziękuję za informację że może stać i 15 dni. Zakładam że nawet dłużej. To zawsze coś.

A przy okazji, życzę wszystkim zdrowych spokojnych i wesołych Świąt Wielkanocnych.
Ostatnio zmieniony sobota, 30 marca 2024, 19:16 przez Zmarzniety0, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Jahu, mess_on_a_mission, oam i 34 gości