Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 15 stycznia 2022, 07:25

HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

bMh
Początkujący
Posty: 545
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bMh » sobota, 15 stycznia 2022, 08:44

@adiqq mógłbyś strescic? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale wychodzi na to że "we're fucked"?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 15 stycznia 2022, 08:55

@bMh - sam mam wątpliwości, czy dobrze to rozumiem. Mam różne talenty, ale te dotyczące języków obcych są zdecydowanie na dalszym planie, chciałem się upewnić, czy wszystko dobrze zrozumiałem...

Chyba muszę jeszcze raz przeczytać z translatorem ;)
dziwne to trochę dla mnie...

Dodano po 38 minutach 31 sekundach:
bMh pisze: sobota, 15 stycznia 2022, 08:44ale wychodzi na to że "we're fucked"?
jeśli dobrze zrozumiałem, to w perspektywie krótkoterminowej tak.
Natomiast w perpsektywie długoterminowej, to nie jestem pewny na ten moment...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1738
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 452
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » sobota, 15 stycznia 2022, 09:57

w razie kryzysu krypto to jeden z pierwszych rynków, który poleci i to bardzo szybko.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12845
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 15 stycznia 2022, 10:09

bMh pisze: sobota, 15 stycznia 2022, 08:44mógłbyś strescic? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem

Then once we see a Nasdaq selloff and the FED plateauing rates again… Get ready for a ride towards the meltup.


To jest dokładnie to o czym pisałem tutaj:

viewtopic.php?f=27&t=25968&p=727890#p727890
adiqq pisze: sobota, 15 stycznia 2022, 09:33to w perspektywie krótkoterminowej tak.
Co znaczy dla Ciebie krótkoterminowo? Ja liczę właśnie krótkoterminowo na jeszcze podbicie ze względu na ETFy za 2 tygodnie, później wraz z rosnącymi stopami będzie coraz gorzej.

Trzeba jeszcze zastanowić się czy USA na pewno sobie na to pozwoli ze względu na wybory do kongresu w listopadzie. Ale w takim razie to będzie tylko odwlekanie nieuniknionego.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 15 stycznia 2022, 10:18

ergorg pisze: sobota, 15 stycznia 2022, 10:09Co znaczy dla Ciebie krótkoterminowo? Ja liczę właśnie krótkoterminowo na jeszcze podbicie ze względu na ETFy za 2 tygodnie, później wraz z rosnącymi stopami będzie coraz gorzej.

Coś innego niż dla ciebie, moje są bardziej rozciągnięte w czasie.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 15 stycznia 2022, 11:28

shinya56 pisze: środa, 12 stycznia 2022, 18:21 Krótkoterminowo.

Do jutra atak na 44.6k $. Później zebranie sił (konsola) przed atakiem na 47.4k $.

Powinniśmy to zrobić jeszcze w tym tygodniu, ewentualnie początek przyszłego 47.4k $.

Najbliższy cel do 48h to 45.6k $. Może rynek pokaże moc i zrobią za jednym razem 47.4k $.

Tutaj powinna być dłuższa konsola przed próbą wybicia 52k $.

Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9338
Reputacja postu: 
36
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » sobota, 15 stycznia 2022, 13:23

Rynek nie utrzymał 0.5 fibo (ok. 55 k$) z ostatniego postu, co daje takie możliwości:
- podfala ‘c’ fali ‘b’ korekty pędzącej od 2017r. zakończyła swój żywot w dniu 10.11.2021r.
- przebicie w obecnym wzroście poziomu z 27.12.2021r.: wzrostowe rozdanie, kontynuacja ED od 20.07.2021r. stanowiącego w całości podfalę ‘c’ fali ‘b’ korekty pędzącej od 2017r.

Ze względu na relacje czasowe preferuję to pierwsze rozwiązanie. Wtedy w ramach dalszego spadania, obecnie od ATH mamy:
- kurs poniżej 0.618 fibo wskazanego na poniższym wykresie: 2-ka w 3-ce (oznaczenie poniżej)
- 0,618 fibo < kurs < poziom z 27.12.2021r.: fala c flata od 4 grudnia kończąca dopiero 2-kę impulsu spadkowego od ATH.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12845
Reputacja postu: 
38
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 15 stycznia 2022, 14:07

Tłumaczac post @Fibo na polski:
- wybijemy 52k$ - zrobimy 3 szczyt niewiele wyżej niż obecny
- obecnie jeśli zajedziemy pomiędzy 47k$ a 52k$ - czekają nas spadki ale wydłużone w czasie i prawdopodobnie nie takie mocne
- jeśli nawet 47k$ nie wybijemy, niedługo będziemy się witać z 3 z przodu i zostaniemy tam raczej na dłużej

8-)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 1738
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 452
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » sobota, 15 stycznia 2022, 15:32

ergorg pisze: sobota, 15 stycznia 2022, 10:09 To jest dokładnie to o czym pisałem tutaj:
teraz pięknie widać jak "krypto" jest wolne i niezależne od systemu finansowego :mrgreen:

Weteran
Posty: 7509
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2777
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » sobota, 15 stycznia 2022, 16:33

Bylo chwilke, ale spolecznosc bardzo chciala regulacji :lol: instytucji :lol: i lambo 8-) to mamy chociaz fajna zabawke do spekulacji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 15 stycznia 2022, 17:24

pael pisze: sobota, 15 stycznia 2022, 16:33Bylo chwilke, ale spolecznosc bardzo chciala regulacji :lol: instytucji :lol: i lambo 8-) to mamy chociaz fajna zabawke do spekulacji.

Wchodzimy w etap gdzie skończyły się "darmowe obiady". Bitcoin i rynek krypto stał się tak popularny, że teraz kapitał będzie przechodził od ulicy do instytucji i profesjonalnych traderów. Czyli szacunkowo ok 90% ludzi, długoterminowo zostanie pozbawionych pieniędzy. Rynek tak ich wymęczy psychicznie, że nie będą chcieli słyszeć o Bitcoinie i kryptowalutach.

Przypadkowi ludzie, którzy nie mają pojęcia o inwestowaniu i giełdzie swoje pieniądze powierzają samozwańczym "specjalistom", którzy nie zarabiają na rynku tylko szkoleniach. Ulica została "ubrana" w coś na czym się nie znają i skończy się to tragedią dla wielu.

Giełda to "sport" indywidualny, a tutaj mamy poklepywanie się po plecach. Jak zarabiać pieniądze jak giełda to gra o wartości zerowej, a nawet ujemnej ? Żeby ktoś mógł zarobić, ktoś inny musi stracić. Czyli pieniądze przechodzą od jednego do drugiego, a większość tutaj nastawiona jest na jeden kierunek.

Profesjonalny inwestor zadowoli się kilkuprocentową różnicą w cenie, a ulica czeka na 10 000 %. To się nie uda i lepiej mieć świadomość, że mały procent ludzi zarobi jeszcze na krypto. Reszta ludzi długoterminowo straci pieniądze, nawet jak do tej pory na tym zarobili.

EDIT.
Chyba Nam się dominacja za chwilę zawali. Wskazuje na to MACD. Nie oznacza to automatycznie spadków na Bitcoinie, ale to, że alty mogą sporo zyskać. Przy takim scenariuszu Bitcoin też pewnie trochę odżyje.

Obrazek

Obrazek

Przy korekcie na dominacji można się spodziewać większych ruchów na Bitcoinie.

Obrazek

Początkujący
Posty: 1738
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 452
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » sobota, 15 stycznia 2022, 18:51

pael pisze: sobota, 15 stycznia 2022, 16:33Bylo chwilke
było wciskanie kitu :geek: ja już swoje napisałem 3-4 lata temu to mnie zmieszali z gównem i wywalili z forum.

Nie rozumiem ludzi typu mike satoshi, którzy plują na wszystko że to jedna wielka bańka i kiedyś walnie a BTC to dobro objawione. Może ja się nie znam bo krypto się tylko "bawię" ale nie rozumiem zasad wyceny, bodźców itd. to wszystko jest jedną wielką fikcją. Ktoś coś napisał i nagle bach. Ludzie robią buble dla zabawy nagle wpada parę milionów... wtf...
shinya56 pisze: sobota, 15 stycznia 2022, 17:24Giełda to "sport" indywidualny, a tutaj mamy poklepywanie się po plecach. Jak zarabiać pieniądze jak giełda to gra o wartości zerowej, a nawet ujemnej ? Żeby ktoś mógł zarobić, ktoś inny musi stracić. Czyli pieniądze przechodzą od jednego do drugiego, a większość tutaj nastawiona jest na jeden kierunek.
Twierdzisz że potrafią zatrzymać pociąg by duży mógł wskoczyć do wagonu ?

Początkujący
Posty: 209
Rejestracja: 25 czerwca 2021
Reputacja: 1233
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetzzzzzzzzzzz » sobota, 15 stycznia 2022, 22:06

wlasnie wrocilem z deski, u mnie obecnie wybicie 43879 uwalnia droge do 45,9 nim to sie stanie czeka nas test poziomu 43168, przy ewentualny utrzymaniu 43,35 nie bedzie takiej koniecznosci

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » niedziela, 16 stycznia 2022, 01:16

Czuję podobne napięcie po tym jak większość wkupiła się po korekcie bańki z 2019, a później yebło. Później (dużo później) za jakiś czas po dalszych spadkach, ktoś wrzucił gifa z myszą pchającą koszyk w hipermarkecie.
A mój koszyk niestety już był zaladowany po brzegi starymi kartoflami...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » niedziela, 16 stycznia 2022, 10:21

Wszedłem na Youtube poczytać komentarze tych "specjalistów" od krypto. W sumie dobry wskaźnik, żeby odczytać sentyment na rynku.

Co tam się dzieje w tych komentarzach to jest rak. Na przykład tego "analityka" z instytutu chcą zrobić ministrem od gospodarki :lol:

Pseudo analitycy jak to pseudo analitycy dalej mówią swoje typu BTC w tym roku będzie stał po 100k czy 300k $. Reszta poklepuje się po plecach i wybierają kolor wiadomo czego. Jeszcze jak się ładnie zabezpieczyli dając tak duży przedział w cenie 8-)

Te Socjologowe 500 $ może nie będzie, ale i tak możemy zejść nisko. Sam rynek krypto jeszcze ma potencjał, ale tam gdzie nie ma tłumów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 16 stycznia 2022, 10:38

@shinya56 ale chyba sam przyznasz, że w kontekście ATH czyli 69k$ to 100k$ to wcale nie jest jakiś wygórowany target :D Po kolejnym halvingu ten poziom zostanie na luzaku przebity :D Góra dwa lata czekania jeśli kogoś satysfakcjonuje zwrot 100% z dużego kapitału, promocja trwa :D Z perspektywy czasu każda przecena 30% i więcej na BTC to była niesamowita okazja :D Dzisiaj jak ktoś będzie mówił o 1M$ to ewentualnie może wydawać się szarlatanem :D Chociaż wg. mnie crypto jest już too big to fail :D To ile osób w tym siedzi, to jak crypto napędza postęp technologiczny, gospodarkę aż zatrważa i jednocześnie napawa zdrową satysfakcją i spokojem, że kolejne 10-20 lat przed nami :D Dla mnie 2M-10M$ w ciągu tego czasu to logiczne następstwo wzrostu zainteresowania i użyteczności GOLD 2.0 :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » niedziela, 16 stycznia 2022, 10:50

anagamidev pisze: niedziela, 16 stycznia 2022, 10:38@shinya56 ale chyba sam przyznasz, że w kontekście ATH czyli 69k$ to 100k$ to wcale nie jest jakiś wygórowany target

Bardziej chodzi o to, że jak jest głośno to nie ma co wymagać za dużo od rynku. Pieniądze lubią cisze.

Warto zadać pytanie czy spadki są tak złe ? Powiedzmy do tych 10k-30k $. Dla wielu jest to lepsza opcja niż 300k $. Im niższa cena tym łatwiej wykręcić większe %.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 16 stycznia 2022, 10:50

anagamidev pisze: niedziela, 16 stycznia 2022, 10:38To ile osób w tym siedzi, to jak crypto napędza postęp technologiczny, gospodarkę aż zatrważa i jednocześnie napawa zdrową satysfakcją i spokojem, że kolejne 10-20 lat przed nami

Siedzi wyłącznie po mnożenie $ czyli spekulacyjnie ;) z tym postępem to przy kawie parskłem na monitor ale już przetarłem. 1000 lat przed nami i siła jak u 1000 letniej Rzeszy 8-)
Pozytywne statystyki : https://www.finder.com.au/finder-crypto ... tion-index (idealnie żeby wszystkich w.dolić w kosmos teraz :twisted: :twisted: ale na kasę)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » niedziela, 16 stycznia 2022, 10:51

@anagamidev ale przyznaj prosze ile w tym wszystkim sie buduje na crypto realnie, ilu jest programistow pracujacych w tej branzy, a ile to tylko pusta jak beben spekulacja. Jak na mcap calego krypto dla mnie jest tutaj bardzo duza nierownowaga. Z btc tez z tego co widze deweloperzy uciekaja, wyglada to mocno niepokojaco dla mnie.
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 stycznia 2022, 11:33 przez emescool, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Arcymistrz1990, Bing [Bot], Fugitive, fusywszklanejkuli, Godstar, Google [Bot], pomocny, updownupdown i 32 gości