Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » wtorek, 18 maja 2021, 18:49

https://www.tradingview.com/x/zwz4E5n0/ Dlatego się boję o te 42k, może i nie słusznie ale cofniemy wtedy do pierwszego szczyty przed większą korektą w tej hossie gdzie miała dołek na poziomie 28,5k a i sam wolumen pokazuje że na tym poziomie sporo osób zrobiło zakupy i dla nich czerwona lampka zapali się właśnie wtedy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » wtorek, 18 maja 2021, 18:51

Imo bronią hl w tym ostatnim range'u. Jeśli to się uda i wywalą 46 k to będzie pierwsza jaskółka końca korekty imo.

Wyjście z tego dołem to nie wiem.. może wyjść spring po uderzeniu tuż pod dołek, ale równie dobrze może polecieć na 38..

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitloteiros » wtorek, 18 maja 2021, 19:13

Jedni czekają na dalsze spadki a drudzy na wzrosty. Misie wrzucają memy "rip btc" itp a byki porównania z poprzednimi bańkami jakie to nie były pompy po korektach. Można znaleźć też sensowne wykresy za obiema opcjami uzasadniające dlaczego "będzie tak a nie inaczej". Proponuję jednak skupić się na tym co jest tu i teraz a nie na tym co być może się wydarzy. A faktem jest że siedzimy na wsparciu i sprzedaż czy short na tym poziomie przed jego przebiciem z tradingiem czy odpowiedzialnym zarządzaniem swoimi środkami nie ma nic wspólnego. Więc albo kupujemy albo czekamy. Sprzedaż/short dopiero po spadku ze wsparcia na jego reteście lub na którymś oporze powyżej np ~48k czy ~53k. Straty tniemy szybko i nie przejmujemy się że kurs potem od razu zawrócił tylko szukamy miejsca na następną transakcję - wyżej lub niżej.
Ogólnie jesteśmy w lokalnym trendzie spadkowym, złamane MS - LL + LH więc preferowane bardziej shorty chociaż obecnie long i liczę na jakieś większe odbicie
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 257
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CounterStrike » wtorek, 18 maja 2021, 19:19


Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 17 maja 2021
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: nowystary » wtorek, 18 maja 2021, 19:50

Ja uważam, że dopóki główne alty, a zwłaszcza ETH nie dostaną mocniej po d*pie to nie ma co liczyć na konkretne wybicie. Podczas tamtej bańki spadek 20% na bitcoinie często powodował spadki 40% na altach. Teraz Bitcoin -35% od ath, a ETH zaledwie -25%. Spadek ETH do 2500$ dałby sporo kapitału, który mógłby spowodować niezły ruch w górę na BTC ale póki co na to się nie zanosi. Żeby osiągnąć taki efekt na ETH to Bitek musiałby spać w okolice 35k $ na co po cichu liczę..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
32
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitloteiros » wtorek, 18 maja 2021, 20:14

I troszkę o wskaźnikach

RSI 1W spadło najniżej od początku obecnego uptrendu ALE do zamknięcia świeczki jeszcze 5 dni więc zobaczymy. IMHO: zamknięcie z rsi poniżej 50 - koniec bani, 50-53 - trzeba poczekać jeszcze tydzień, powyżej 53 - czeka nas kontynuacja hossy. Na 4H wyraźnie widoczna bycza dywergencja

OBV 3D i 1D pokazuje że na +60k odbywała się dystrybucja. Obecnie z 4H i 1H wynika silna akumulacja na obecnym poziomie. Nie oznacza to oczywiście że to koniec korekty ale widać że jest duże zainteresowanie w tych cenach

EMA 1W zamknęliśmy powyżej EMA21 a odbiliśmy się wczoraj w punkt od EMA200 na 1D. Niestety również na 1D dokonał się 14 maja bearish cross EMA21 z EMA50

Stoch 1D wygląda jakby nam się szykował na dniach (niekoniecznie już stąd) mocny impuls w górę podobny do tego z 1 marca czy 27 kwietnia, za to 4H jest dosyć nietypowy. Ledwo nabiera momentum a jest wręcz udupiany silną sprzedażą.
Ktoś ma parcie na niższe ceny i być może ma to związek z masowym otwieraniem shortów na finexie 17 maja właśnie w okolicach 44k. Podobno to jeden grubas (lub grupa) otwierał - niezweryfikowane info od niezłego analityka derywatów. 44k+ te shorty są w stracie - ich likwidacja to pewnie 55-57k

BBANDS - tragedia
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 18 maja 2021, 21:17



:roll:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Radeq » wtorek, 18 maja 2021, 21:30

Ciągle jedno mi nie gra... jeżeli tutaj ma być dołek to wielorybom chyba nie zależy żeby każdy się zapakował w tym rejonie i jechał z nimi w górę.
Zazwyczaj cena jest na dołku kilka sekund i jest odlot.... także czekam na porządne straszne łupnięcie

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 22 marca 2021
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: dojade » wtorek, 18 maja 2021, 21:33

Zainteresowałem się tematem i wszedłem w rynek zdecydowanie późno, bo w momencie gdzie ADA stała po 1.2 , a DOT po około 32. Mam do tego jeszcze parę innych krypto z którymi jestem raczej na 0. Zysk z ADA to obecnie około 65%, z Polki około 13%. Ostatnio kupiłem jeszcze trochę bitka za 44k.

Wszyscy mówią, żeby zawsze częściowo realizować zyski, aby nie zostać na końcu z minusem i krypto w kieszeni. Robiłbym tak oczywiście, ale gdybym wszedł zdecydowanie wcześniej. Co byście zrobili w mojej obecnej sytuacji? Tylko mi nie piszcie proszę, że byście w ogóle nie wchodzili ;)

Czy na na takim etapie hossy, zrealizować sobie np. 50% ADA po wprowadzeniu smart kontraktów, gdzie cena pewnie wybije i np. pozostałe 50% jeśli okaże się, że ADA zbliża się do ceny jaką zapłaciłem początkowo?

Jakie są dobre plany na wychodzenie/ wyjście z rynku gdy weszło się tak późno? Parędziesiąt tysięcy pln siedzi obecnie w projektach. Staram się ich teraz pilnować najlepiej jak umiem. Ciekawy jestem waszego zdania i waszych odczuć jako osób zdecydowanie bardziej doświadczonych. Nie oznacza to oczywiście, że zaraz zrobię jak mi polecicie. Jednakże, im więcej opinii i wiedzy, tym lepiej i łatwiej będzie mi finalne decyzje podejmować.
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 maja 2021, 21:52 przez dojade, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 356
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dix22 » wtorek, 18 maja 2021, 21:48

dojade pisze: wtorek, 18 maja 2021, 21:33Jakie są dobre plany na wychodzenie/ wyjście z rynku gdy weszło się tak późno? Parędziesiąt tysięcy siedzi obecnie w projektach. Staram się ich teraz pilnować najlepiej jak umiem. Ciekawy jestem waszego zdania i waszych odczuć jako osób zdecydowanie bardziej doświadczonych. Nie oznacza to oczywiście, że zaraz zrobię jak mi polecicie. Jednakże, im więcej opinii i wiedzy, tym lepiej i łatwiej będzie mi finalne decyzje podejmować.

Dla niektórych początek "hossy" będzie na jej końcu i po ostatnich największych wzrostach - nazywa się "shortowaniem", czy graniem na spadek.

Na razie jeszcze nie ma przesłanek do końca hossy, także czegokolwiek nie kupisz raczej zarobisz. Ale warto kontrolować swoje pozycje, bo ten rynek jest nieprzewidywalny i nikt Ci nie da gwarancji.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » wtorek, 18 maja 2021, 21:55

Wieloryb się zapakuje wtedy kiedy się ulica wyprzeda, a zacznie sprzedawać wtedy kiedy ulica zacznie kupować no bo ktoś musi być stratny żeby drugi zarobił a taki wieloryb nie bez powodu jest wielorybem skoro umie inwestować. Jak dla mnie dołek powinien być w okolicach 38k, chociaż sam wolumen tej korekty jest rekordowy z ostatnich dni a to oznacza że ktoś zaczyna się ładować ale jak widać po słupkach dość leniwie. Wystrzał w górę będzie dopiero wtedy kiedy właśnie wieloryby zaczną skupywać a ulica się dołączy tak by facet miał pewny zysk. Chociaż aktualnie korekta została uklepana a takim poziomem dla wielorybów zakupowym było 42,5k gdzie wielokrotnie te świeczki schodziły w te rejony i zostały wyciągane przy wysokim wolumenie. Zresztą dominacja BTC jak i ETH systematycznie spada i albo napłynie nowy kapitał albo BNB/ETH musi poważnie spaść by BTC urosło inaczej czeka nas kolejny i kolejny zjazd. Najbardziej ciekawy scenariusz to BTC 20% reszta alty, po roku btc kilka % i rynek nastawiony na wartościowe projekty.

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: warchlakozaur » wtorek, 18 maja 2021, 22:51

Dzisiejszy update z jednego kursów w skrócie (bez opinii) - nie wszystkie wskaźniki na glassnode wyglądają super, ale zdecydowana większość, poza pojedynczymi. Bardzo przypominają te z lipca 2017. Co będzie dalej nigdy nie wiadomo, up na 100% nie jest pewny oczywiście, ale raczej co najmniej dobre miejsce cośtam dokupić jeśli mówimy o longterm

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 121
Rejestracja: 29 października 2013
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kontener » wtorek, 18 maja 2021, 23:09

Weekly update Arcane Research(Week+19)2021
https://easyupload.io/s0ky2g

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » wtorek, 18 maja 2021, 23:29

"Zazwyczaj jest tak" "Ostatnio tak było" "Ostatnia bańka miała tak a tak". Tyle że to jest CZWARTA BAŃKA(hehehe...) bez dotykania szczytów z conajmniej drugiej bańki co przeczy prawom natury tj. Fibonacciemu i Elliotom. Więc co jest nie tak ? Ano FIATY są nie tak i inflacja. Nie jest tak samo i spodziewajcie się niespodziewanego.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 356
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1001
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » wtorek, 18 maja 2021, 23:54

8 lutego przebijaliśmy ath na bardzo dużym wolumenie. Później w zielonej strefie wolumen dwa razy bronił ceny przed spadkami. Najpierw w okresie od 22 do 28 lutego. Następnie w okresie od 22 do 26 kwietnia. W tej chwili znowu charakterystyczne mielenie w strefie o podwyższonej wartości transakcji.
Obrazek
Aktywacja wzrostów powinna nastąpić w ciągu 24h po wybiciu małego kanału spadkowego. Bardziej bym się martwił w tej chwili o to czy mamy jakiekolwiek szanse w strefie czerwonej.
Obrazek

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 17 maja 2021
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: nowystary » wtorek, 18 maja 2021, 23:57

zomos2 - mimo wszystko cykle się powtarzają i jest sporo podobieństw, wiadomo to nie matematyka, zmienia się sytuacja gospodarcza i nastroje społeczne ale psychika ludzka pozostaje taka sama i reaguje podobnie na fluktuacje cen.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 826
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » środa, 19 maja 2021, 03:31

Jeszcze 2 tysie i mamy korektę 40% (zasięg około 39k) :) Ładnie zlatuje. Czułem, że tak będzie jak na dominacji zaświeci się 39.xx %

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pawelawe » środa, 19 maja 2021, 04:57

@Lord_Bafford
Czyli strefa, która wyznaczałem jakiś czas temu:
Pawelawe pisze: czwartek, 13 maja 2021, 04:42 To już na poważnie zaczyna przypominać 2017r. Do tego ten klin zniżkujący:

Póki nie wyjdziemy z tego klina górą nie wróże bitcoinowi dobrze. Sam złapałem dipa, ale nie zamierzam tego długo trzymać.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » środa, 19 maja 2021, 05:44

Słabe odbicie czyli będzie zejście do 38 lub pęknięcie bańki i początek wielkiej bańki na altach.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: GibonGientki » środa, 19 maja 2021, 06:28

Haha serio wierzysz we wzrosty na altach po pęknięciu BTC? To może zaboleć :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, bn801, grzeg i 16 gości