Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 27 października 2018, 12:31

@BitJanusz, wyjątkiem była bańka wiosenna 2013. Niektórzy tu upatrują szansy dla wzrostów 2019/20.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » sobota, 27 października 2018, 13:33

Ja to widzę tak na 1W... zaskakująca analogia do przeszłości imo, ktoś kto pisze ze za btc będzie i 100k i więcej nie musi wcale głupio gadać... wszystko chyba czas pokaże więc wrzucam moje wypociny :)
Należy pamiętać, że monet z każdym dniem coraz mniej no i krzywe raczej nie kłamią... oczywiście to "analiza" czysto teoretyczna bez uwzględniania newsów fomo czy fud :)

Obrazek

Odcinek między punktem 1 a 2 będzie wzdłuż tej białej linii wiosna-jesień 2019.

ps. tak wiem btc był troche wczesniej niż stamp pokazuje :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 27 października 2018, 15:03

Dovakhiin pisze:Należy pamiętać, że monet z każdym dniem coraz mniej
Raczej coraz więcej :) jak na razie to mamy inflację w wysokości 3.86% rocznie :)

https://www.bitcoinblockhalf.com/

i to do halvingu.

Codziennie "dodrukowane" jest 1800 BTC :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » sobota, 27 października 2018, 15:34

BitJanusz pisze: Codziennie "dodrukowane" jest 1800 BTC
czyli codziennie o 1800 btc coraz więcej do liczby 21 000 000 :) o to mi chodziło :)

źle się wyraziłem.. w sensie coraz mniej monet do wydobycia jest :) pardon.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 27 października 2018, 16:37

makur pisze: Wspomne coś o moim ojcu, gośc ~60 lat, dwa lata wczesniej zero pojęcia o jakiejkolwiek technologii komputerowej
Fajna historia. Widać kolejny mit jakoby nabycie BTC było takie trudne upada. Poza tym jeśli chodzi o hajs to ludzi potrafią zrobić wiele, żeby go zdobyć - najlepszy motywator :D
makur pisze: portalami na longtermie wyszedł lepiej niż ja siedziac w tym okresie czasu stawiajac longi i shorty na bitmexie
To też jest wymowne, radzę wyciągnąć wnioski :D
Spoiler:
[youtube][/youtube]
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » sobota, 27 października 2018, 16:57

ostatnie 17 pięciominutówek na bitfinex to zrzut. Obrót przy spadku dużo większy niż po wybiciach w trakcie tej stagnacji po przekręcie tetherowym. Na wykresie 3d dawno świeczki nie były tak krótkie . bardziej prawdopodobny ogonek na świecy 3d do poziomu 6300 niż 6700.
Ale też podaż nie panikuje na tym zrzucie co mozna uznać za dobrą wróżbę ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3279
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » sobota, 27 października 2018, 17:01

@osobliwy_nick

Krach BTC do 1$ byłby możliwy tylko w jednym przypadku - bitcoin się zepsuje, przestanie działać i spełniać swoje podstawowe założenia z Whitepaper Satoshiego, np. z jakiegoś powodu nikt go nie będzie kopał, albo złamana zostania asymetryczna kryptografia użyta w BTC. Śmiem twierdzić, że nawet atak 51%, flippening, globalny ban, czy powstanie jakiegoś bitcoina 2.0 o klasę przewyższającego wszystkie współczesne krypto pod względem szybkości, skalowalności i bezpieczeństwa nie doprowadziłby ceny niemal do punktu wyjścia a projektu w praktyce do powrotu do piwnicy.

Ty natomiast nie tylko uważasz taki scenariusz za wysoce prawdopodobny, ale wręcz jesteś pewien, że zacznie się realizować w ciągu kilku lat choć w całej Twojej eseistyce nie doczytałem się jak na razie żadnego przekonującego argumentu uzasadniającego spadek chociaż do 3k ;) No cóż, gratuluję pewności siebie. Ja np. nie wiem co będzie za miesiąc - dwa, ostrożnie obstawiam wyjście z trójkąta górą (60%) lub dołem (25%) lub dalszy boczniak i przedłużenie tr. (15%), Ty natomiast już wiesz co będziesz robił gdy cena spadnie do 3k, tak jak byś wrócił z przyszłości i te 3k już widział :)

Amazona byś nie shortował bo dobra spółka, rzekomo już po bańce i na pewno nie spadnie tak mocno. No to spójrz na wykres A. od początku notowań, jak dla mnie wygląda bańkowo:

https://www.tradingview.com/x/fTng72N0/

Skąd wiesz, że coś jest po bańce? To są struktury fraktalne, BTC też jest po bańce a nawet kilku a o tym czy dana bańka była ostatnią na jakimś produkcie dowiadujemy się dopiero wtedy gdy cena zejdzie do punktu wyjścia a produkt zdechnie, tak jak tulipany. Może i tak kiedyś będzie z BTC, kto wie, ale granie pod to jest równie mądre jak daytrading z tarotem w ręku :) To samo można powiedzieć o bańce .com. Co więcej, jest właśnie moim zdaniem dużo bardziej prawdopodobne (co nie znaczy, że uważam za bardziej prawdopodobny upadek A. niż dalszy wzrost), że spółka, nawet gigant, zostanie mocno podgryziona przez konkurencję niż produkt, który jak na razie konkurencji nie ma. Dlatego zadałem pytanie dlaczego tego nie shortujesz skoro tak ostro wzrosło? Przecież te same argumenty, których używasz względem BTC do A. pasują nawet bardziej.

Natomiast jeśli chodzi o argument z użyteczności to po 1) bitek jest już użyteczny, np. jako store of value o szczególnych, unikalnych własnościach a po 2) kto powiedział, że coś musi być powszechnie używane żeby mieć wartość większą niż 1$? Skafandry kosmiczne są używane przez bardzo niewielu ludzi a jednak ktoś je produkuje, zarabia na tym sporo i jakoś biznes się kręci.

Nie rozumiem też przewijającej się w Twoich postach koncepcji rozciągania pozycji na lata. Livermoore'owi zajęło to akurat tyle czasu, bo cykl hossa-bessa na rynku akcji był dużo bardziej rozciągnięty w czasie niż analogiczne ruchy na rynku krypto. Dobry trading to taki, który stara się zarobić jak najwięcej w jak najkrótszym czasie, im lepszy współczynnik zysk / czas tym efektywniejszy trading. L. raczej nie zakładał, że będzie sobie grał w błędzie przez blisko 2 lata bo tak lubił, tylko tak wyszło w praktyce :) Powiem wprost, sorry wodzu, ale zakładanie strategii na lata na czymś co ma niecałe 10 lat i potrafi zaliczyć odpał ceny x20 w ciągu roku to albo posiadanie jakiejś wiedzy tajemnej albo po prostu naiwność ;)

Moja diagnoza jest taka, że po dawce pogawędek Zaorskiego zajawiłeś się strasznie na zostanie Livermoorem BTC i żadna siła i argument Cię nie przekona, że Twoja wizja jest oparta wyłącznie na ślepej wierze :) Nie idź tą drogą, bo w najlepszym razie się namęczysz grając długo przeciw trendowi a w najgorszym zbankrutujesz. Nie planuj zbyt daleko na tym rynku i pamiętaj, że "trend is your friend".
Good luck & have fun.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » sobota, 27 października 2018, 17:57

koparki pisze: ostatnie 17 pięciominutówek na bitfinex to zrzut. Obrót przy spadku dużo większy niż po wybiciach w trakcie tej stagnacji po przekręcie tetherowym. Na wykresie 3d dawno świeczki nie były tak krótkie . bardziej prawdopodobny ogonek na świecy 3d do poziomu 6300 niż 6700.
Ale też podaż nie panikuje na tym zrzucie co mozna uznać za dobrą wróżbę ;)
bitfinex wybija spread, ktory wynosi teraz 100$. Inne gieldy nie reaguja, wiec jest ok.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 27 października 2018, 18:09

koparki pisze: podaż nie panikuje na tym zrzucie co mozna uznać za dobrą wróżbę
prap0n pisze: bitfinex wybija spread, ktory wynosi teraz 100$. Inne gieldy nie reaguja, wiec jest ok
Wygląda jak ostrożny arbitraż niewielkich paczek aby nie pociągnąć rynku w którąś stronę zbyt wcześnie - sprzedaż/short na finex a kupno na innych giełdach. Być może dlatego futuresy bez fundingu na małym premium
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » sobota, 27 października 2018, 18:32

akos pisze: Amazona byś nie shortował bo dobra spółka, rzekomo już po bańce i na pewno nie spadnie tak mocno. No to spójrz na wykres A. od początku notowań, jak dla mnie wygląda bańkowo:
Nie przeczę, ale wzrost od 200$ do 2000$, to nie to samo co wzrost z 1$ na ponad 100$. Nie szukałbym tu okazji na spadek do 20$, z obecnych poziomów. W tym sensie uważam, że mamy jakościowo inną sytuację/bańkę. Choć nie przeczę, że mamy bańkę.

W BTC natomiast spadków tego rzędu, co na Amazonie w 2000 roku nie było, moim zdaniem. Ciągle jesteśmy przed takim spadkiem, który wymiecie większość branży.
akos pisze: Krach BTC do 1$ byłby możliwy tylko w jednym przypadku - bitcoin się zepsuje, przestanie działać i spełniać swoje podstawowe założenia z Whitepaper Satoshiego, np. z jakiegoś powodu nikt go nie będzie kopał, albo złamana zostania asymetryczna kryptografia użyta w BTC. Śmiem twierdzić, że nawet atak 51%, flippening, globalny ban, czy powstanie jakiegoś bitcoina 2.0 o klasę przewyższającego wszystkie współczesne krypto pod względem szybkości, skalowalności i bezpieczeństwa nie doprowadziłby ceny niemal do punktu wyjścia a projektu w praktyce do powrotu do piwnicy.

Ty natomiast nie tylko uważasz taki scenariusz za wysoce prawdopodobny, ale wręcz jesteś pewien, że zacznie się realizować w ciągu kilku lat

Pisałem, że zrealizuje się w ciągu kilku lat, od momentu, gdy zacznie się realizować. Natomiast kiedy pojawi się punkt zapalny - tego nie wiem, może już się pojawił, a może będzie to za 5 lat.
akos pisze: Ja np. nie wiem co będzie za miesiąc - dwa, ostrożnie obstawiam wyjście z trójkąta górą (60%) lub dołem (25%) lub dalszy boczniak i przedłużenie tr. (15%), Ty natomiast już wiesz co będziesz robił gdy cena spadnie do 3k, tak jak byś wrócił z przyszłości i te 3k już widział
Ja też nie wiem co będzie za miesiąc, ani nawet za rok. Jestem tylko przekonany, że coś takiego się wydarzy prędzej, czy później.
akos pisze: Skąd wiesz, że coś jest po bańce?
Nie wiem tego, po prostu była jedna duża bańka, została powszechnie odnotowana i stawiam, że druga w tej skali się nie powtórzy.
akos pisze: Dlatego zadałem pytanie dlaczego tego nie shortujesz skoro tak ostro wzrosło? Przecież te same argumenty, których używasz względem BTC do A. pasują nawet bardziej.
Nie grałem dotychczas na żadnych akcjach i nie pali mi się. Poza tym nie pasują tutaj te samy argumenty. Po pierwsze, tak jak pisałem bańka na dot-comach już była. Kolejne bańki będą, jak sądzę tylko małymi korektami przy tym, co można było zarobić wtedy. Dzisiaj adopcja internetu, pozycja Amazona itd. jest już tak mocno posunięta, że nie wierzę, że zbiją cenę Amazona powiedzmy do 2$. Jeśli chodzi o BTC, widzę tu nieporównywalnie większy potencjał spadków, a więc i zarobku. Adopcja BTC jest na tyle wczesna, że podobnie jak na pierwszych śmieciowych dot-comach może z nim się stać jeszcze wszystko. Wy zaś zdajecie się sprawiać wrażenie, jakby BTC miał już pozycję dosłownie drugiego dolara i był nie do zdarcia, jakbyśmy byli już dawno po adopcji, wszyscy z zimnymi głowami i mogli liczyć tylko na "formalne" korekty, a krach to co najwyżej, tylko jakby dyrektor internetu wyłączył internet na całym świecie.
akos pisze: Nie rozumiem też przewijającej się w Twoich postach koncepcji rozciągania pozycji na lata.
A ile mam grać na spadki? Miesiąc? Jeśli zakładam, że zbicie ceny BTC do poziomu early adapters zajmie kilka lat, to będę to shortował kilka lat, chyba logiczne?
akos pisze: Powiem wprost, sorry wodzu, ale zakładanie strategii na lata na czymś co ma niecałe 10 lat i potrafi zaliczyć odpał ceny x20 w ciągu roku to albo posiadanie jakiejś wiedzy tajemnej albo po prostu naiwność
Ja już pisałem co jest naiwnością w moim rozumieniu. Ale może powtórzę. Liczycie na dalsze wzrosty na czymś co wzrosło z 0,1$ na 20000$. Wszystko jest we wczesnej fazie adopcji, zaś sama turbo-adopcja trwa już od 9 lat i końca nie widać. Nie wiem kto jest bardziej naiwny, rynek zweryfikuje. Oczywiście, jasne, że BTC pokazał wielokrotnie, że potrafi tylko przykorekcić i iść na nowy szczyt, może tak będzie i tym razem. Ja tylko twierdzę, że taka korekta kiedyś przyjdzie, nie wiem, czy akurat tym razem.
akos pisze: Moja diagnoza jest taka, że po dawce pogawędek Zaorskiego zajawiłeś się strasznie na zostanie Livermoorem BTC i żadna siła i argument Cię nie przekona, że Twoja wizja jest oparta wyłącznie na ślepej wierze Nie idź tą drogą, bo w najlepszym razie się namęczysz grając długo przeciw trendowi a w najgorszym zbankrutujesz. Nie planuj zbyt daleko na tym rynku i pamiętaj, że "trend is your friend".
Good luck & have fun.
Nie gram przeciw trendowi i jeżeli zobaczę, że idziemy na kolejny szczyt, podłączę się, gram głównie day trading i swing trading, więc nie mam wyjścia. Ale zrobię to z zamiarem, by to przeczekać, zarobić i na kolejnym szczycie liczyć na ostateczne rozwiązanie.

I jeszcze a propos wejścia dużych graczy i instytucji finansowych na ten rynek, którego wielu tak wyczekuje. Z punktu widzenia takiego gracza, mając pieniądze, media, narzędzia oddziaływania na ludzi, mocno bym się zastanowił, czy łatwiej będzie przekonać ludzi, że coś co wzrosło z 0,1$ na 6000$ wrośnie jeszcze na 100000$ czy 1000000$ i czekać kolejne lata na zyski, z włożonego kapitału, które przyjdą na pewno wolniej, aniżeli to miało miejsce we wczesnych latach istnienia BTC. Czy może łatwiej i szybciej wyciągnąć od nich kasę przekonując ich, że cena poleci na 1$. Jak skończyło się ostatnie dopuszczeniem do koryta inwestorów instytucjonalnych (a więc doświadczonych traderów, którzy na spekulacji zjedli zęby) w związku z kontraktami futures na BTC, wszyscy wiemy. Jeśli takie podmioty wejdą na rynek, myślę, że go nieźle jeszcze powiozą.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » sobota, 27 października 2018, 18:57

@osobliwy_nick, męczysz sprawę ciągnącymi się tasiemcowymi postami, zachowasz się adekwatnie do sytuacji albo zginiesz (jeśli naprawdę obstawiasz kasę a nie teoretyzujesz). Nie fiksuj się na swoich przekonaniach. Póki co jest trend spadkowy więc jak szortujesz górki to zarabiasz ale jak się trend zmieni no to będzie trzeba zmienić retorykę ;) Nie musisz tu nikogo przekonywać do racji, ważne że z powodu swojej racji masz profit - to jest wyznacznikiem racji w tej dziedzinie.
Jak dla mnie btc o ile projekt się nie wywali technicznie nie ma szans na spadek poniżej 4k . Chyba że ktoś wynajdzie lepszy wehikuł do transferu pieniędzy z kontynentu na kontynent z pominięciem kontroli i banków.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3279
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » sobota, 27 października 2018, 21:52

osobliwy_nick pisze: Nie przeczę, ale wzrost od 200$ do 2000$, to nie to samo co wzrost z 1$ na ponad 100$.
Skąd te liczby? Wedle TV w pierwszym miesiącu notowań w maju '97 najniższa cena akcji A. to 1,31$
To nie jest dokładnie to samo co skala rozpiętości cen BTC, ale analogia moim zdaniem trafna.
osobliwy_nick pisze: W BTC natomiast spadków tego rzędu, co na Amazonie w 2000 roku nie było, moim zdaniem.
Z Twoim zdaniem niestety nie zgadzają się fakty historyczne, ponieważ BTC zaliczył swego czasu spadek z 32$ do 2$ co jest zbliżonej skali katastrofą jak spadki A. ze 113$ do 5.5$

https://bitcoincharts.com/charts/mtgoxU ... 1g10zm2g25

Nie bez powodu wybrałem akurat Amazon do szukania analogii 8-)

Masz chłopie takie klapki na oczach z powodu wizji tego swojego życiowego big shorta, że nawet fakty liczbowe przekręcasz lub pomijasz :)
Gdybyś bardziej był traderem a mniej filozofem, to właśnie na NYSE zwęszyłbyś teraz krew jako shorciarz a nie na czymś co spada blisko od roku i jest w nudnym boczniaku od paru tygodni. Wystarczy spojrzeć na ten wrzucany wcześniej wykres A. i ostatnią cegłę na świecy 1M, wygląda jak początek srogiego pęknięcia, następne tygodnie będą bardzo dynamiczne a zmienność to jest właśnie coś czego szuka trader ;)

Czekając na zostanie Livermorem krypto możesz skończyć jak Pablo ;)
Spoiler:
Obrazek
Tymczasem, w kontekście zmienności, spójrzcie krypto Mirki, na ncbc już nawet dostrzegli nasze podwórko jako oazę stabilności :) Świat finansów stanął na głowie.

https://www.cnbc.com/2018/10/26/bitcoin ... -week.html

Bitek jest "szokująco stabilny", piękne połączenie słów ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » sobota, 27 października 2018, 23:17

@akos
No ba. Analizy kursów giełdy, krypto - 18:32 do 24:45


Polecam kanał, trochę permabullowy jeśli chodzi o krypto, ale można odsączyć sporo fajnych informacji.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 191
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ducatus » sobota, 27 października 2018, 23:27

@osobliwy_nick, w tym wszystkim co piszesz porównując btc do dotcomów pomijasz jeden, *drobny*, szczegół: jak się ma kapitalizacja rynku krypto do rynku .com przed samym pierdyknięciem? Przecież to jest kilka rzędów różnicy w kasie i w kwestii ogólnego szaleństwa. Nie ta skala. Dla inwestorów z grubą kasą en rynek jest ciągle płytki jak łyżka zupy - bez względu, czy mieliby grać long czy short.
#craefulgang :!:
Responsibility©oin 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 27 października 2018, 23:55

koparki pisze: Jak dla mnie btc o ile projekt się nie wywali technicznie nie ma szans na spadek poniżej 4k .
Czemu?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
19
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 28 października 2018, 00:03

osobliwy_nick pisze: Dzisiaj adopcja internetu, pozycja Amazona itd. jest już tak mocno posunięta, że nie wierzę, że zbiją cenę Amazona powiedzmy do 2$
Och nie wierzysz? Za to BTC mówisz że bez problemu może spaść na dwucyfrowe poziomy lub niżej?Może patrzysz nie na to na co powinieneś zwrócić uwagę.
Po pierwsze:
W przypadku załamania się światowej gospodarki, wielkiej wojny, kryzysu lub masowego ataku cybernetycznego (spróbuj zaatakować blockchain BTC :lol: ) Amazon jak i inne spółki tego typu lecą na pysk i tutaj chyba jesteśmy zgodni. Czy BTC też? Raczej tak ale jest też spora szansa że po początkowych zawirowaniach (cash is the king) okaże się bezpieczną przystanią w którą będą uciekać bogacze lub ulica (która sama bez pomocy smart money czy innych cwaniaków może wywindować cenę do nieba - wystarczy paniczny skup tych marnych ilości które są na rynku, wątpię by ktoś z grubym portfelem starał się temu przeciwdziałać a pierdyliardy dolarów na tym rynku bez faktycznego posiadania BTC nie mają szans ubicia ceny przy załączonym FOMO). Niemożliwe? Niekoniecznie. Brak możliwości przejęcia środków przez państwo (akcje,obligacje), zablokowania ich przez bank (fiaty) czy dostęp do nich z dowolnego miejsca na świecie przy zerowych kosztach transportu (złoto, diamenty już trzeba jakoś przemycić) to coś czego do tej pory nie oferowało żadne aktywo. Spójrzmy też na wykres co się działo z ceną BTC podczas zawirowań polityczno-gospodarczych. Być może to przypadek do tego rynek był płytki i niedojrzały ale faktem jest że zwykle cena rosła. Zresztą głupotą byłoby ignorowanie co dzieje się obecnie z adopcją i cenami krypto w krajach gdzie kryzys szaleje a sytuacja gospodarcza jest delikatnie mówiąc niepewna (tam kupuje głównie ulica która nie ma szans inaczej uratować swoich grosików).
Pójdźmy dalej:
Ilość akcji AMZN w obrocie 490 000 000
Kapitalizacja rynkowa ~800 000 000 000
Ilość BTC 17 345 000, w obrocie moooże lekko poniżej 1 000 000 (patrząc na ilości przechowywane na coldwalletach giełd to raczej bliżej 500 000 ale załóżmy że to 1 mln)
Kapitalizacja rynkowa ~112 000 000 000
Po co te cyferki?
Jest tu pewien haczyk bo jak spojrzymy na kapitalizację bitka w kontekście ilości w obrocie to jest to kilka miliardów $. Już widać OCB? Tak tak pierwszy lepszy fundusz mógłby wykupić wszystko to co jest na giełdach a księgowy by nawet nie zauważył że doszło do jakiejś transakcji ;) . To pójdźmy dalej.
Jak wspomniał @ducatus, kapitalizacja jest wręcz śmieszna. Żeby naprawdę zarobić konkretne sumy to ona musi się zwiększyć a ty piszesz
osobliwy_nick pisze: I jeszcze a propos wejścia dużych graczy i instytucji finansowych na ten rynek, którego wielu tak wyczekuje. Z punktu widzenia takiego gracza, mając pieniądze, media, narzędzia oddziaływania na ludzi, mocno bym się zastanowił, czy łatwiej będzie przekonać ludzi, że coś co wzrosło z 0,1$ na 6000$ wrośnie jeszcze na 100000$ czy 1000000$ i czekać kolejne lata na zyski, z włożonego kapitału, które przyjdą na pewno wolniej, aniżeli to miało miejsce we wczesnych latach istnienia BTC. Czy może łatwiej i szybciej wyciągnąć od nich kasę przekonując ich, że cena poleci na 1$
I ile kasy oni wyciągną z tego że cena poleci na 1$? Na waciki "im" nie starczy. Do tego wszelkiego rodzaju fundusze nie biorą prowizji od zysków jakie osiągnęli Janusz i Grażyna którzy tam ulokowali kasę ale od zainwestowanej kwoty. Tak że im dłużej coś rośnie tym lepiej bo Janusz nie wycofuje kasy i płaci prowizję rok w rok.
Ponieważ BTC to kompletnie odmienne aktywo od tych które znaliśmy do tej pory uwalenie jego ceny wcale nie jest łatwiejsze niż AMZN czy innych spółek a wręcz przeciwnie. Jak wiemy dziennie przybywa ok 1800BTC. Czyli "do obiegu" od ostatniego halvingu (lipiec 2016) teoretycznie powinno trafić niemal 1,5mln BTC. Tyle że nadal w obrocie giełdowym (tak wiem, jest jeszcze OTC ale to giełdy spot dyktują cenę) jest dużo mniej monet. Co więcej największe portfele sprzedają część podczas dużych wzrostów i odkupują po spadkach powiększając swój stan posiadania BTC. To oznacza że od wielu lat akumulacja postępuje. Ci naprawdę "grubi" hodlerzy są tak bogaci że nie ruszą swoich zapasów jeśli projekt nie upadnie. Podobnie ci EA którzy już są na tyle zarobieni że w razie krachu prędzej zostawią sobie swoje bitki na pamiątkę (czy po sprzedaży 100BTC po średniej cenie 5k$ będąc posiadaczem następnych 100BTC zakitranych gdzieś na portfelach sprzedam tą resztę po 500$ za sztukę już nie mówiąc o 100$ czy 10$? Wątpię). Argument że kiedyś jednak będą chcieli sprzedać też jest nietrafiony. Już kiedyś tłumaczyłem że posiadając duże ilości BTC wcale nie trzeba ich sprzedawać aby żyć na przyzwoitym poziomie. Póki co na samym lendingu można było zarobić krocie a niedługo przed hodlerami otworzą się nowe możliwości ;) .
Tak więc mam pytanko - kto będzie sprzedawał i ile ma tego do zgolenia skoro przy obecnej cenie wystarczy marnych kilka miliardów do zgarnięcia całej puli?
Problem może się pojawić dopiero przy wydobytych +20mlnBTC. Jeśli użycie to będzie głównie store of value a znaczna większość będzie się tylko kisić na portfelach duże kopalnie przestaną utrzymywać sieć co pozwoli na ataki. Jednak nie ma co tak daleko patrzeć w przyszłość a z tego co wiem już się pracuje nad rozwiązaniem
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » niedziela, 28 października 2018, 00:28

Spoiler:
xD


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 28 października 2018, 01:20

koparki pisze: nie ma szans na spadek poniżej 4k
Szanse są zawsze

BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » niedziela, 28 października 2018, 01:24

@BitJanusz, masz w tym samym poście odpowiedź "czemu".
Oczywiście czasem Mikołaj przychodzi poza świętami i występuje igiełka paniki zwłaszcza na płytkim manipulowanym rynku .
bitloteiros pisze: Niemożliwe? Niekoniecznie. Brak możliwości przejęcia środków przez państwo (akcje,obligacje), zablokowania ich przez bank (fiaty) czy dostęp do nich z dowolnego miejsca na świecie przy zerowych kosztach transportu (złoto, diamenty już trzeba jakoś przemycić) to coś czego do tej pory nie oferowało żadne aktywo.
Dosłownie nie istnieją inne aktywa, które przetransportujesz w głowie (seed) przez bramkę na lotnisku , przez drobiazgową kontrolę itd . Dlatego możecie sobie marzyć o 2000 $ a nawet trudno mi uwierzyć że zrzucą btc za 4000$ i utrzyma się taka cena trwale, nawet jak tak się stanie trwale to kapitał który jest w krypto zbalansuje ten spadek na inne topowe alty. Po prostu nie wierzę w drastyczny ubytek kapitalizacji w krypto , nie upieram się że btc musi dominować , wręcz przeciwnie.

Nie wiem czy obserwujecie zmiany klimatyczne albo katastrofę demograficzną w krajach dobrobytu , wiec wielkie migracje ludności i majątków całkiem prawdopodobne jeszcze za naszego pokolenia. Likwidacja gotówki też na horyzoncie.
---

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: leszek555 » niedziela, 28 października 2018, 02:01

mam wrażenie, że na rynku altów mamy powolne odwrócenie trendu na spadkowy po 1.5 miesięcznym odreagowaniu po wakacyjnych spadkach, większa część altów na binance zaczyna notować kilku procentowe zjazdy każdego dnia, przy boczniaku na bitku nie jest to pozytywna informacja. :cry:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: blink, bn801, Google [Bot] i 35 gości