Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » niedziela, 22 kwietnia 2018, 17:45

Nie wiem czy można to interpretować jako formacje gwiazdy porannej w skali 1W, brakło parenaście dolców na dużej zielonej świecy do ideału.
Może to jest aktualnie grane
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 22 kwietnia 2018, 17:48

domator pisze: jestem zaladowany prawie na full.
Ale co to znaczy, bo jeżeli jesteś załadowany na full TERAZ to wow... ja nie mam tyle nerwów... raczej należę do grupy jeleni b.pl, którzy oczekują aktualnie spadków. Odnośnie tego co napisał @dybik08, wszystko ładnie pięknie tylko że trafiłeś w gościa, który aktualnie gra pod nastroje, i o ile nie uważam się za kogoś super przewidującego rynki, to osobiście najwiecej zarabiam tak właśnie pod gwałtowne ruchy up/down, tj. ten element psychologiczny ma dla mnie ogromne znaczenie, tak teraz pomimo maksimów uważam, że fala staje się płytsza, co dla mnie jest sygnałem, że za chwilę spodziewać by się można paniki. A panika jest super w moim mniemaniu, oczywiście nie kupowanie grid czy coś w tym rodzaju, ale mimo wszystko panika na rynkach jest dla mnie jak symfonia beethovena, czyli skupowanie strachu.

Ogółem mam trochę doła, bo spodziewałem się jak zwykle bardziej tendencyjnych ruchów, żadne pompy mnie nigdy nie interesowały. Pozdrawiam serdecznie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » niedziela, 22 kwietnia 2018, 17:53

@amneziahaze, No TERAZ. Co nie znacyz ze kupowalem po 8800 :-)
ok. 50% kupilem podczas konsolidacji 6-7k, i potem sukcesywnie dokupowalem na dolkach, przed wybiciami itd. No i teraz jestem prawie na full. Oczywiscie jak zacznie NAPRAWDE leciec - to sprzedam zarabiajac mniej ale widze szanse przejscia jednak przez to 9k bez wiekszej korekty wiec siedze na btc.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 22 kwietnia 2018, 18:01

edit) mam doła, bo mogłem dociągnąć tę falę do końca, choć 20% w odniesieniu do 60% to i tak podła chciwość, ale wiadomo, zapomina się... w sensie wróćmy do rzeczywistości... zejdźmy na ziemię... Bitcoin Cash musiałby teraz przebić 1500usd w tej fali bym mógł uznać swój trejd za zyciwy fail, obawiam się, że to raczej będzie niemożliwe w tym tygodniu.

a teraz proponuję... wyłączmy się, jedźmy gdzieś nad ocean... serio.
I ewentualnie teraz longi.

Dodano po 5 minutach 57 sekundach:
domator pisze: No TERAZ.
domator pisze: i potem sukcesywnie dokupowalem na dolkach, przed wybiciami itd. No i teraz jestem prawie na full.
Ale na full czego, depo, całkowitego kapitału? Ja gram 10% swoich możliwości, więc inaczej widzę, aczkolwiek jeżeli grasz full full full... no to... i tak masz większą szansę ode mnie, w sensie najprawdopodobniej więcej wyciśniesz ze wzrostów, no bo tak jest na krypto. Ja mam żelazną zasadę, której nigdy pewnie nie przebije, że gram 10% własnego kapitału, wychodzę w 70% dobrze, co nie znaczy, że nie zazdroszczę tym od ścianek, zazdroszczę, a nawet ich męczę, mimo to mam strategię, która się sprawdza i więcej mi do szczęścia nie potrzeba. Jak będę miał 100% dla FX krypto to wtedy pomyślę. W zasadzie to nie wiem dlaczego jeszcze nie mam 100%, ale to już mój problem, który pewnie do końca roku będę musiał ostatecznie rozwiązać. Problem w tym, że nie ma nawet znaczenia czy to krypto czy FX jak masz odpowiedni system to i tak da się zdziałać cuda nawet 10% wkładu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » niedziela, 22 kwietnia 2018, 18:12

amneziahaze pisze: Ale na full czego, depo, całkowitego kapitału
To dlugo by opowiadac jak mam rozlozone srodki. Piszac na full - mam na mysli wszystko czym spekuluje krotko i srednio terminowo. Czyli wszystko czym dzialam tutaj w watku :-) i na krakenie z lewarem kupujac i sprzedajac BTC.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 22 kwietnia 2018, 18:19

domator pisze: iszac na full - mam na mysli wszystko czym spekuluje krotko i srednio terminowo. Czyli wszystko czym dzialam tutaj w watku :-) i na krakenie z lewarem kupujac i sprzedajac BTC.
Czyli tak jak ja, @wymazywanie i kilku jeszcze zajebistych trejderów. Ja jestem amatorem, ale u mnie 10% kapitału to jest full, reszta to ruchomości, nieruchomości, bank i super ukryte alty(bo to moja wisienka :mrgreen: ).

W ogóle uważam krypto za RUCHOMOŚĆ i jestem zwolennikiem ruchomości.

Dodano po 1 minucie 4 sekundach:
domator pisze: i na krakenie
Ale Ty chyba wiesz, że Kraken ogólem, i ostatnio też ma spore zawiechy?
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 kwietnia 2018, 18:20 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 22 kwietnia 2018, 18:19

Ten ruch jest bardzo podobny do tego z 8400 na 11700. Rowniez praktycznie zero korekt.
Mam nadzieje ze pamietacie co sie stalo potem? :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 20
Rejestracja: 25 lutego 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: aa.a » niedziela, 22 kwietnia 2018, 19:14

@prap0n, przypomnij :| bo nie wiem o które chodzi

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » niedziela, 22 kwietnia 2018, 19:16

FortiDude pisze: 9K to straszny opór jak widać. Co kurs podciągnie to leci lekko.

Mamy na 1D pięciokrotnie zielono z rzędu. Koniec weekendu, ostatnio z niedzieli na poniedziałek lubi pojawiać się krew.

Tak tylko uwaga ode mnie.
Tak, moja strategia spadków weekendowych również w tym tygodniu nie wypaliła.
Ostatnio zauważyłem taką samą zależność, że weekendy stały się stabilne tudzież lekko na wzrost, zaś poniedziałek - jak to poniedzialek, dobija nie tylko ludzi ale i kurs :D :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 22 kwietnia 2018, 19:56

aa.a pisze: @prap0n, przypomnij :| bo nie wiem o które chodzi
Ten z 14 lutego tego roku.

Cena wzrosla z 8400 do 11700 w sposob bardzo podobny jak teraz. Nastepnie spadla do 9200. Potem powtorka rajdu do 11700 raz jeszcze a nastepnie uruchomienie wielkich spadkow ktore trwaly 14/27dni wliczajac w to moze z dwie korekty do gory. Po zakonczeniu rajdu a rozpoczeciu korekty cena spadla o ~3000$ w 5 dni.

Obrazek

Obrazek
Obrazek

W obecnym przypadku idzie troche wolniej. Jednak i tak nalezy to analizowac chlodno, w bitcoinie nic nie dzieje sie identycznie 2x w krotkich odstepach czasu. Ale to czego mozna sie latwo nauczyc, to to ze kazdy ruch w zaleznosci od agresywnosci bedzie mial odpowiednio agresywna korekte :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 22 kwietnia 2018, 20:27

@prap0n, to może pogramy na papier, kamień, nożyce?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » niedziela, 22 kwietnia 2018, 20:30

@prap0n, myślę że w Twojej teorii, ważniejszy byłby wolumen w tamtym czasie jak i obecnym oraz RSI. chwilowo nie mam dostępu do normalnej przeglądarki więc jeśli ktoś byłby uprzejmy to porównać będę wdzięczny

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » niedziela, 22 kwietnia 2018, 20:32

@hassejo, w skali 1D volumen obecnie niższy, RSI wyższe.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » niedziela, 22 kwietnia 2018, 20:36

@FortiDude, więc wychodziłoby że jesteśmy na dobrej drodze po niższe poziomy wraz z niższym wolumenem. byki w końcu muszą zacząć się cofać. nie, nie muszą.. po prostu zaczną. dla bezpieczeństwa. chociaż nie sprawdzałem nic więcej - więc moja obecna teoria ma poparcie może w 10%

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » niedziela, 22 kwietnia 2018, 20:38

@hassejo, Tutaj dość dobrze widać volumen i RSI.

Dla mnie - to prosi się o mniejszą lub większą korektę. Odbicie od poziomu oporów 9000-9500.
stawiałbym na zjazd w okolice przynajmniej 8700 (czyli praktycznie żaden, ale wystarczy na uruchomienie stop loss 2%) i dalej na 8300? hm.. zobaczymy.

Dopiero potem ponowna próba przebicia.


Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jpktraders » niedziela, 22 kwietnia 2018, 20:46

Bitcoin przebił już poziom 8 900 $ i wygląda na to że zmierzamy prosto do poziomu 9 500 $. Kapitalizacja całego rynku kryptowalut wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia i obecnie wynosi ona ponad 394 mld $. Cała pierwsza dziesiątka kryptowalut również odnotowuje wzrosty w przeciągu ostatnich 24h.



Wsparcie 7 900 $ okazało się wystarczająco mocne aby skierować cenę na wyższe poziomy. W przypadku korekty, należy szukać kupna na lokalnym wsparciu 8 400 $. Alternatywnie jeżeli owa korekta się nie pojawi to pierwszym przystankiem dla wzrostów będzie wspominany już wcześniej opór 9 500$. Przebicie go otworzy nam furtkę do poziomów 11 600 $ – 12 000 $.



A już jutro udostępnimy Wam gotową anlize na platforme MT5 brokera XM .
Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bl4ck » niedziela, 22 kwietnia 2018, 21:39

@bitloteiros, Wybacz ale to nie jest użalanie się nad sobą ponieważ do początku roku 2018 interpretację mówiły że wymiana krypto-krypto nie powoduje powstania obowiązku podatkowe i teraz wszystkie osoby które nawet nigdy nie widziały na oczy złotówki są w czarnej dupie.
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 kwietnia 2018, 21:40 przez bl4ck, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » niedziela, 22 kwietnia 2018, 21:47

Utrzymanie dolnej linii elliottowskiego kanału - warunek wystarczający ale niekonieczny, aby wzrost trwał ;)

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » niedziela, 22 kwietnia 2018, 22:07

Obranie dalszego kierunku kursu według mnie powinno nastąpić dziś w nocy albo jutro w pierwszej połowie dnia. Mam takie niczym niepotwierdzone przeczucie, że przebicie oporu na 9074$ da szybki rajd prosto pod 9500$. Gdyby to się sprawdziło jestem ciekawy co dalej. Po cichu liczę na wzrosty 10k +

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 22 kwietnia 2018, 22:36

@Fibo, nie cierpię tych teorii, to dla mnie jak jak kat. Uważam, że rynek mocno poszedł do góry i teraz nie mamy akumulacji tylko po prostu podaż. Tak podpowiada mi logika, ale jako że to jest rynek krypto to musimy założyć niemożliwe, tj. rynek dalej czuje niedosyt po pęknięciu 20.000k usd i każdy chce wejść. Istnieje mega wyleszcz od spoofiego z bfx, albo zdrowe zachowanie rynku czyli konsolidacja i gdzie pójdziemy dalej. Kierunek up da wyraźny sygnał, że to jednak nie są żarty. Nawet Elliot Ci nie pomoże. On chyba już nawet nie żyje.

W mojej opinii historia się powtórzy i nawet przy super wzrostach i tak spadniemy. W sensie, co mnie nie zdziwi?, ów spadanie kiedy to będę myślał nad rynkiem intensywniej, aktualnie traktuję rynek jako wakacje i tyle. No tak, tylko jak liczymy tu w ogóle wakacje?

I na koniec... Co jest nie tak? W zasadzie nic.. po prostu się dziwię czemu wszyscy stąd nie przeszliśmy na FX skoro tak dobrze rozumiemy Rynek. Ale serio, dlaczego nie przeszliście.

A ja jeszcze dodam, że chce grać z Wami, a w zasadzie to chciałbym z Wami zarabiać na rynku, gdziekolwiek.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: EL POLAKO, Google [Bot] i 37 gości