Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 19 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fusiongda » środa, 24 stycznia 2018, 09:40

Jestem ciekaw w co są załadowani Panowie, który ten raport tworzą. :D pewnie swoje zarobią na big pump.

Patrząc z ich strony, negatywna opinia dla btc byłaby takim małym strzałem w kolano.

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Jaroslaw » środa, 24 stycznia 2018, 09:42

do skasowania
Ostatnio zmieniony środa, 24 stycznia 2018, 15:59 przez Jaroslaw, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 24 stycznia 2018, 09:45

Moi drodzy, mi uparcie wychodzi, że obecne formację są zdecydowanie bullish.

Obrazek

1. Wspomniany już wcześniej cup and handle uformowany 2-dniowym ruchem. Bullish
2. Wsparcie na górnej granicy broadening descending wedge (seledynowa linia), obronione już kilka razy w ciągu ostatnich kilku godzin. Bullish
3. Kolejny klin zniżkujący utworzony przez ruch od wczoraj po wzroście (między seledynową a niebieską linią). Bullish.
4. Zachęcające MACD, RSI neutralne. Bullish.

Oporem powinna być biała linia stanowiąca górną granicę bardzo długiego trendu zniżkowego od 6 stycznia i tam pewnie zatrzyma się kurs. 11500$.

Ja bym postawił na wzrost do 11500$ a potem balansował SL jeśli kurs przekroczy granicę tego kanalu.
Ostatnio zmieniony środa, 24 stycznia 2018, 09:48 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12855
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 24 stycznia 2018, 09:45

@Jaroslaw, można prosić źródło?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 144
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: diamanti » środa, 24 stycznia 2018, 09:48

Nie ma zadnego wycieku na twitterze ludzie wypisuja podobne rzeczy tylko w innej kolejnosci

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: japu » środa, 24 stycznia 2018, 09:49

Spoiler:
W kwestii przeciekow to jakos w kwietniu pod kosciolem mariackim w krakowie beda pewniaki dotyczace tegorocznych pytan maturalnych...

Początkujący
Posty: 154
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prosto988 » środa, 24 stycznia 2018, 10:00

@Jaroslaw, Co to ma być chłopie? Minusujcie gościa bo wstawia niewiadomo co niczym nie podparte.

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: -40
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: NYpost » środa, 24 stycznia 2018, 10:20

socjolog2008 pisze:No dobra panowie. Rating. A zróbmy sobie obiektywnie własny forumowy Rating. @Bitmar byłaby taka opcja umieścić ?

http://www.eurorating.com/pl/ratingi/skala-ratingowa
Mamy czas do 15 to może Nam pomóc. Ja czekam z $ dzisiaj na zakup w najlepszym z najlepszych miejsc.
Jeżeli o mnie chodzi, to bankowo A dostanie Ethereum - stabilny projekt, dobry technologicznie, wahania cen znikome w porównaniu do bitcoina, wysoki marketcap, wciąż wdrażane nowe projekty. Sam dałem się troszeczkę na to nabrać, po powrocie na rynki ze świąt nie mogłem znaleźć dobrego miejsca na wejście i zniecierpliwiony z nastawieniem FUCK IT zostałem inwestorem long i wchodziłem na górce niedaleko crasha. W połowie jednak zmieniłem zdanie, więc rozegrałem to jako pół inwestor, pół trejder i w całości do dupy :D Wciąż jednak wierzę w sam projekt i czekam na jakieś dogodne miejsce żeby się obkupić, Rating jest więc mi kompletnie nie na rękę, bo Kowalski pozna zalety Ethereum, o których narazie jeszcze nie wie. Na dzień dzisiejszy zbyt krótko chodzi na smyczy w stosunku do BTC, a temu nie ufam, więc przyglądam się z boku. Też mam wrażenie, że w zeszłym roku podejrzanie długo cena była trzymana na jednym poziomie, więc moim zdaniem po ciuchu ktoś akumulował sobie to cudeńko, kiedy cały świat patrzył na Bita. Wystarczy spojrzeć na stronę, kto wspiera ten projekt, żeby dojść do wniosku, że to inwestycja na lata.

Co do BTC...no tu nie spodziewam się szaleństwa, kompletna porażka na oczach całego świata. Pierwszy raz w historii była tak wielka ekspozycja blockachain dla szerszej publiczności i bit się kompletnie rozłożył plackiem, na tyle że nie był potrzebny żaden event w postaci Mt.GOX. Problemy z przesyłem, wysokie fee, cyrki z segwitem, dumpy, pumpy itp. NIe wiem czy wynikło to z argonacji zespołu, czy z tego, że siedzą już w tym zbyt długo i osiedli na laurach, ale mam wrażenie, że przeciętny Kowalski odpowiedział tylko jednym wielkim "MEH...to tyle?! TO MA BYĆ TYLE WARTE?!" no i nie zdążył się obejrzeć i stracił połowę wartości. Nie jestem idealistą, ale wartość bitcoina ma wynikać z zaufania do niego i myślę, że kiedyś cała ludzkość będzie ze wstydem wspominać okres kiedy uwierzyła, że coś takiego będzie warte tyle co świat. Wynikło tyle problemów, że chyba na dziś bańka skończona, oczywiście kultyści będą wykrzykiwać HODL, ale stawiam, że wraz z rowojem ifrastruktury i krypto, będą coraz cichsze i pomijane z uśmiechem.
BitJanusz pisze: Moi drodzy, mi uparcie wychodzi, że obecne formację są zdecydowanie bullish.

Obrazek

1. Wspomniany już wcześniej cup and handle uformowany 2-dniowym ruchem. Bullish
2. Wsparcie na górnej granicy broadening descending wedge (seledynowa linia), obronione już kilka razy w ciągu ostatnich kilku godzin. Bullish
3. Kolejny klin zniżkujący utworzony przez ruch od wczoraj po wzroście (między seledynową a niebieską linią). Bullish.
4. Zachęcające MACD, RSI neutralne. Bullish.

Oporem powinna być biała linia stanowiąca górną granicę bardzo długiego trendu zniżkowego od 6 stycznia i tam pewnie zatrzyma się kurs. 11500$.

Ja bym postawił na wzrost do 11500$ a potem balansował SL jeśli kurs przekroczy granicę tego kanalu.
To czemu nie stawiasz?. Czytam Ciebie od jakiegoś czasu odkąd, jak podejrzewam, masz ferie, i z jednej strony urocza jest Twoja ekscytacja, a z drugiej tak wali głupotą, że chyba krzywdę bym Ci zrobił jakbym tego nie skomentował. Doszukujesz się na siłę figur, które powinny same do Ciebie przychodzić i dopiero wtedy to może być dobry setup, przy czym pozycje, które kilka razy dziennie zmieniasz i modyfikujesz już wstecznie, są z reguły rzutem monetą i kompletnie nieopłacalne. To ciężko nawet nazwać scalpingiem, bo przy tych stop lossach to człowiek zbankrutowałby samymi prowizjami i nic nie zarobił. Sam nie jestem wymiataczem, dlatego gram na swingu, ale albo bardzo się kiedyś rozczarujesz, że nie można wyłapać każdego ruchu, zwłaszcza jak idziemy bokiem, albo stracisz bardzo dużo pieniędzy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 24 stycznia 2018, 10:25

NYpost pisze: To czemu nie stawiasz?. Czytam Ciebie od jakiegoś czasu odkąd, jak podejrzewam, masz ferie, i z jednej strony urocza jest Twoja ekscytacja, a z drugiej tak wali głupotą, że chyba krzywdę bym Ci zrobił jakbym tego nie skomentował. Doszukujesz się na siłę figur, które powinny same do Ciebie przychodzić i dopiero wtedy to może być dobry setup, przy czym pozycje, które kilka razy dziennie zmieniasz i modyfikujesz już wstecznie, są z reguły rzutem monetą i kompletnie nieopłacalne. To ciężko nawet nazwać scalpingiem, bo przy tych stop lossach to człowiek zbankrutowałby samymi prowizjami i nic nie zarobił. Sam nie jestem wymiataczem, dlatego gram na swingu, ale albo bardzo się kiedyś rozczarujesz, że nie można wyłapać każdego ruchu, zwłaszcza jak idziemy bokiem, albo stracisz bardzo dużo pieniędzy.
32-letni facet ma ferie? Jeśli Twoje analizy są tak celne, jak prognozy wiekowe, to sprzedaj wszystko i odpuść grę.

A co do reszty - pisałem już, czemu nie stawiam. Tak czytasz, że nie doczytałeś? :roll:

Moje obecne zarobki to 1200% od listopada. Było 1800%, ale popełniłem bląd, nie stawiając stoplossów na wielu altach. Cóż, nowy jestem w tej zabwie, nie znam wszystkiego. Pochwal się swoimi.

Liczę na komentarze właśnie od wymiataczy. Misiaki, które chcą komuś wsadzić szpileczkę ad personam niezbyt mnie interesują.

Ani jednej "propozycji" nie zmodyfikowałem wstecznie. To zwykłe kłamstwo. Po co miałbym to robić, skoro moim celem jest analiza własnych błędów w tych propozycjach?
Ostatnio zmieniony środa, 24 stycznia 2018, 10:34 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12855
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 24 stycznia 2018, 10:29

Ishias też pisał o 20k$ bez niczego i co? Co jeśli przeciek okaże się jednak trafny?

@Vilv, no właśnie, podobnie może być nawet jak już ogłoszą wyniki, nic tylko przed 15 trzymać rękę na sell w razie gwałtownych spadków.
Ostatnio zmieniony środa, 24 stycznia 2018, 10:38 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » środa, 24 stycznia 2018, 10:32

ergorg pisze: Ishias też pisał o 20k$ bez niczego i co? Co jeśli przeciek okaże się jednak trafny?
Nic a co ma być?? XLM spompowali bo go typują, neo kisi się w miejscu. BTC poszło trochę w górę bo ludzie się na niego rzucili pewnie aby wejść w największą pompke tego roku o 9 rano a tu lipa bo zmienili godzinę. Takich fejk newsów jest mnóstwo i dopóki nie będzie oficjalnego info to można sobie gdybać. Bardzo możliwe że około 13-14 kurs btc znów zacznie rosnąć bo ludzie będą chcieli kupować jakiegoś alta z A

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: novymivo » środa, 24 stycznia 2018, 10:39

Czy tylko mi sie wydaje ze to doskonaly dzien na BIG short ?? Co jak co, ale futures-i obstawiajacy spadki, wspolpracujacy z firma ratingowa za friko i kolejny dzien afery z tetherem w roli glownej( usuwanie wpisow bardzo waznej firmy ktora "niby" ich audytowala) , to sie tylko moze skonczyc w jeden sposob.
Mnie bardziej interesuje co taki raport moze zawierac, czy w jaki kolwiek sposob beda sie odnosic do obecnych cen, czy tylko do waloru i na nim skupia uwage. Sam wywiad z Panem od ratingu mowi jasno " spekulacja, przewartosciowanie i moze 2 coiny maja cos w sobie" Dzis lapanie nozy.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 71
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: M4ciek » środa, 24 stycznia 2018, 10:40

@Vilv, Może tak to zadziałać, ale też nie musi. Jeśli te przecieki to prawda, to np. NEO dostało A, a istnieje tam para z USD. Więc można to kupić z pominięciem BTC. Choć średnio mi się wydaje, że taka ocena może mieć jakiś wielki wpływ na pompowanie kursu. Kilka literek z plusami i minusami miałoby to spowodować?
novymivo pisze: Sam wywiad z Panem od ratingu mowi jasno " spekulacja, przewartosciowanie i moze 2 coiny maja cos w sobie" Dzis lapanie nozy.
To wiemy od dawna i chętni na bita za 11k się znajdują. Ale jeśli pozytywnie ocenią jakiś projekt, który jest tylko w parze z BTC, to ci, którzy siedzą na fiatach / USDT będą musieli kupić bita, żeby się załadować. A jeśli ocena nie będzie druzgocąca to FUD nie zadziała :)

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: -40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: NYpost » środa, 24 stycznia 2018, 11:04

Spoiler:
BitJanusz pisze: A co do reszty - pisałem już, czemu nie stawiam. Tak czytasz, że nie doczytałeś?

Moje obecne zarobki to 1200% od listopada. Było 1800%, ale popełniłem bląd, nie stawiając stoplossów na wielu altach. Cóż, nowy jestem w tej zabwie, nie znam wszystkiego. Pochwal się swoimi.
Nom własnie nie rozumiem...jakim cudem możesz, być 1200% do przodu i jednocześnie sprzedać ze stratą? Ja nie gram, bo nie widzę okazji...Ty widzisz okazję wszędzie i codzień 4 razy i?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 24 stycznia 2018, 11:15

NYpost pisze:
Spoiler:
Nom własnie nie rozumiem...jakim cudem możesz, być 1200% do przodu i jednocześnie sprzedać ze stratą? Ja nie gram, bo nie widzę okazji...Ty widzisz okazję wszędzie i codzień 4 razy i?
No właśnie nie sprzedałem. Trzymam siaty, bo odmawiam sprzedaży ze stratą. Dlatego uczę się w międzyczasie kresek. Pisałem o tym. Skoro z takim radosnym rozbawieniem czytasz moje posty, to czemu nie przeczytałeś akurat tego? :)

Tak przy okazji, ile krzywdy zrobiłem sobie moją ostatnią prognozą, od której wali debilizmem według Ciebie?

Obrazek

(sorry jeśli wykres wyglądał NIECO inaczej. Bitstamp znów wymusił na mnie usuniecie ciasteczek).

Wyszło górą? wyszło.

czy dojechało do 11500? nie. Pewnie nie dojedzie, kiepski jestem jeszcze w celach i SL. Ale nauczyłem się już, by SL przesuwać wraz ze wzrostem kursu. Przy 11200 przesunałbym SL na 11000. Dosłownie chwilę później kurs tam spadł, więc zrealizowałbym ok. +1.5% zysku. Co może nie jest wybitne, ale Ty zrealizowałbyś 0, bojąc się wejścia (ewentualnie +1.5% Ci śmierdzi, poniżej 20% się nie schylasz? :P), więc... który z nas w tej sytuacji lepiej by na tym wyszedł? :mrgreen:
Ostatnio zmieniony środa, 24 stycznia 2018, 11:40 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PilotPirx » środa, 24 stycznia 2018, 11:19

załóżmy że znacie wyniki dwóch najlepiej ocenionych i dwóch najgorzej monet.
Co robocie? kupno tych lepszych teraz, czy gra na spadek tych gorzej ocenionych?
czy czekanie na spadki?

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 30 grudnia 2017
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Martinez » środa, 24 stycznia 2018, 11:24

Randall pisze: Jeśli ten przeciek to prawda to chyba warto zamienić LTC na BTC ? Trzymam bo kupiłem po 200$ więc i tak już jestem do tylu, pytanie czy nie uciec w BTC póki czas ..
Człowieku, skoro fejkowy wpis jakiegoś anonima na małym polskim forum przyprawia Cię niemalże o palpitacje serca to co będzie jak ktoś faktycznie duży wypuści FUD?
Czytaj ze zrozumieniem a nie wybiórczo, przecież koledzy napisali, że pełno takich "przecieków" na Twitterze i nie ma co panikować. W tym "biznesie" trzeba ruszyć trochę głową samodzielnie a nie ufać każdej wyssanej z palca plotce bo nim się obejrzysz stracisz całą kasę przez czyjąś chęć zabłyśnięcia "sensacyjnym" newsem, przeciekiem etc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 24 stycznia 2018, 11:25

Znow lokalna flaga pewnie sie utworzy... MOZNA liczyc na delikatny up od tego co juz jest.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Adi69 » środa, 24 stycznia 2018, 11:45

Słuchajcie, niby każdy gada że rating to scam, że nikły wpływ, że nia ma co się przejmować - a zobaczcie jaka cisza na rynku :D

Ktoś tam wspominał że czeka - ja też czekam na odpowiedni moment do ostrego wejścia

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12855
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 24 stycznia 2018, 11:50

BitJanusz pisze:
czy dojechało do 11500? nie. Pewnie nie dojedzie, kiepski jestem jeszcze w celach i SL. Ale nauczyłem się już, by SL przesuwać wraz ze wzrostem kursu. Przy 11200 przesunałbym SL na 11000. Dosłownie chwilę później kurs tam spadł, więc zrealizowałbym ok. +1.5% zysku. Co może nie jest wybitne, ale Ty zrealizowałbyś 0, bojąc się wejścia (ewentualnie +1.5% Ci śmierdzi, poniżej 20% się nie schylasz? ), więc... który z nas w tej sytuacji lepiej by na tym wyszedł?
Gdybać każdy może. Dopóki nie grasz, nie ma co na to tak patrzeć. Przy DT zobaczysz dopiero jak nieraz emocje biorą górę, i cały założony wcześniej plan idzie... nie tak jak powinien.

W myślach grając to co planowałem już dawno byłbym milionerem. ;)

Ewolucja tradera - bardzo fajny tekst, już chyba kiedyś tu był:
https://forexclub.pl/ewolucja-inwestora/

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 40 gości