Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 294
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sebastian86 » piątek, 23 marca 2018, 20:08

dzięki wymazywanie za włożoną prace
w paincie się pobawiłem i widziałbym to tak
https://snag.gy/KyAvl4.jpg

ostatecznie kurs będzie ciągnął do białej linii, ale czy polecimy teraz do niej czy najpierw zrobimy jeszcze jakieś mega niekontrolowane wzrosty to tego nie wiadomo
Ostatnio zmieniony piątek, 23 marca 2018, 20:11 przez sebastian86, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » piątek, 23 marca 2018, 20:10

@amneziahaze, zakładając, że BTC się nie wykolei przez zrytą sieć albo jakiegoś bana miedzynarodowego. I tak powstaną/ły lepsze alty.

Reasumując, roboty zabiorą nam pracę. Uff, nie mogę się doczekać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 23 marca 2018, 20:41

@domator, Na dobrą sprawę można przyjąć albo-albo: kontynuowanie fali lub dojście do LT całej obecnej fali i jej przebicie (rysowanej od sierpnia 2015 czyli ok. 200$) ponieważ tak było od początku - każda fala łamała swój uptrend by zrobić dołek od którego budowano nową falę wzrostową dużej skali w postaci prostej na wykresie log. No właśnie, ale-ale - nie wiemy czy cykl się nie zamknie i będzie duże ABC dla całego cyklu. Nie znam się na EW, ale zawsze mnie ciekawiło czy dla odpwiednio długich, wieloletnich wykresów (złoto, srebro, akcje, indexy) da radę rzetelnie oznaczyć cały cykl i ABC po kilkuletnim cyklu 1-5 jet nieuchronny. Z BTC jednak trochę inaczej niż z typowym aktywem, ponieważ BTC zaczynał od wartości zerowej praktycznie. Ale czy z tego wynika tylko wielka dynamika pierwszych fal wzrostowych czy coś innego, co "uratowałoby" nas od konieczności ABC, nie wiem. BTC prawdopodobnie podlega EW jeszcze bardziej niż inne rynki, bo jest rynkiem amatorów, geeków, bardzo wielkich i szybkich emocji, a z tego wynika to, że jeszcze bardziej niż inne rynki podlega analizie. EW na takich rynkach jest łatwiejsze - po prostu ganiamy od paru lat jak ludki w latach 20 czy 30, mamy bardzo podobne emocje.

Patrząc na cały wykres BTC zastanawia też, czy nie doświadczymy w naszym życiu czegoś co można nazwa pokoleniową bańką BTC. Czyli ATH tak wyśrubowane (6-cyfrowe wartości w $?) po którym nastąpi korekta kilkuletnia na przykład. Z drugiej strony te rynki są tak dynamiczne, że ciężko sobie wyobrazić co zrobią w perspektywie lat. Jestem raczej za s-curvem cenowym i może wtedy prawdziwy wzrost zastosowania - jak przestanie to skakać tak, że strach nazwać to użyteczną "walutą".

Ten długi czas 2014-2015 wynikał chyba w dużej części z tego, że Gox za szybko chciał rysować dużą 5 i padł motor napędowy. :) Dlatego wymagało to "odpokutowania" w postaci bessy, skoro Gox miał 70-80% rynku. Jakby pominąć fakt Goxa, to ma jakiś niezerowy sens rysowanie przez ludzi kontynuowania ATH w ciągu tego roku czy kolejnego. Skoro numer z 2013 przeszedł w kontynuowanie fali po kilku miesiącach mimo szybkiego pęknięcia o -83%! (260->45$) i dołka po downtrendzie na 63$ (czyli -75% z 260->63$) to obecne -70% z ATH nie jest jeszcze jakimś kosmosem, po którym nie może wzrosnąć. Choć byłbym zaskoczony jakby w tym roku wyszło poza rejon typu 4-15k$

Dodano po 5 minutach 21 sekundach:
amneziahaze pisze: roboty zabiorą nam pracę. Uff, nie mogę się doczekać.
Przecież Ty pracę masz w korpo a na BTC to ponoć hobbystycznie. To co się boisz?
Poza tym spamujesz, bo gdyby to była prawda, ludzie by nie mogli zarabiać na rynkach typu forex i innych znacznie większych w obrotach niż BTC. Boty, super algo, HFT, cuda na kiju, SI i kto wie co jeszcze. A ludzie zarabiają. I tak też będzie na crypto.
amneziahaze pisze: @amneziahaze,
Napisałeś posta do siebie? Czy piszesz z dwóch kont i zapomniałeś się przelogować? 8-)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 294
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sebastian86 » piątek, 23 marca 2018, 20:49

naniosłem poprawki
Założyłem ze kurs porusza się w kanale
poprowadziłem równoległą linie by stworzyć górne ograniczenie kanał oraz środkową.
Przyjąłem że kurs robi wybicia 1-5 i później korekta.
5 zawsze do tej pory odbijała się od góry kanału, a 1 i 3 od środkowej ( żółtej linii)
Korekty 2 i 4 oraz A-C na ogół szurały po dolnej lini kanału, ale ostatnio tak nie było.
Dlaczego ?
To trzeba jeszcze rozkminić.
Wersja robocza to jest ,a nie podany na tacy plan wielkich tego świata.
https://snag.gy/NnFcSJ.jpg


żeby to było ładnie to trzeba by było zrobić 3 wykresy w excelu np.
dół, środek i góra kanału- kanał idzie jakimś łukiem,

Z powyższego rysunku wynika że:
poszczególne 1-5 można zamienić na duże 1-5 wyższych cykli - jesteśmy w 5 dużego cyklu. A tak dokładnie to prawdopodobnie 5.2
Jeśli dalszy scenariusz bedzie realizowany taki jaki sygnalizuje wykres dotychczas to będziemy dąrzyć do odbicia się od CZERWONEJ lini. Kiedy to bedzie nie wiem.
Poszczególne okresy widać ze się mocno wydłużają.
Ostatnio zmieniony piątek, 23 marca 2018, 21:01 przez sebastian86, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 23 marca 2018, 20:56

@sebastian86, Dzięki. No właśnie, można wypracować jakąś funkcję na "krzywą BTC". @domator, to chyba matematyk, może już obliczył. :) Ale równie dobrze mogłaby przejść w parabolę dalej a nie liniowe "wypłaszczenie" czy wznoszenie. Taki zygzak. McAfee chyba liczy na nasiloną parobolkę. :D https://fnordprefekt.de/
Jak nie dotkniemy tego białego u Ciebie (co jest zbieżne z LT od sierpnia 2015) to były ewenement w por. do poprzednich fal od początku BTC - stąd wniosek, że być może wtedy ATH "w trakcie".
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 294
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sebastian86 » piątek, 23 marca 2018, 21:11

Spoiler:
Wymazywanie pisze: Ale równie dobrze mogłaby przejść w parabolę dalej a nie liniowe "wypłaszczenie" czy wznoszenie. Taki zygzak. McAfee chyba liczy na nasiloną parobolkę.
Szczerze to jeżeli jesteśmy w 5 fali to jak dojdziemy do 5.5 ( być może to będzie w okolicy 80-100 tysięcy $ i nastapi wtedy korekta całego cyklu wzrostowego, czyli duże A-C to powinniśmy zakrzywić tą linie białą ( dolną linie kanału). Po tym poznamy odwrócenie że cena nie będzie tej linii respektować, tak bym to widział. Na jakim poziomie cenowym będzie wtedy dolne ograniczenie kanału ? nie wiadomo, ale na pewno będzie się działo w świecie krypto dużo złego że tak się stanie - a stanie się na pewno. Wiecznie do góry przecież nie może leciec :)

EDIT
dobra chyba wiem dlaczego w 2 cyklu czwórka nie doszła do białej linii ( dół kanału)
Całość opiera się na założeniu ze dobrze narysowałeś 1 cykl.

Otóż w 1 cyklu to 5 fala była wydłużona, wiec 3 fala do dołka miała stosunkowo mała drogę.
W 2 cyklu to trójka była wydłużoną falą wiec czwórka miała za daleko.

Mało pocieszające jest to że 2 fala zawsze dochodzi do dolnej lini kanału - wiec jest duża szansa ze widzimy się na dolnej lini kanału. Jaka bedzie cena ? Wszystko zależy od dynamiki spadków. Jeśli miałoby to nastąpić dzisiaj - ten spadek to spadamy poniżej 2k.
Jednak nie sadze.
Jeśli zachowamy obecny kąt natarcia to odbitka w okolicy 3k
Ostatnio zmieniony piątek, 23 marca 2018, 21:33 przez sebastian86, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 76
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Homer691888 » piątek, 23 marca 2018, 21:28

@sebastian86 czemu nie może cały czas rosnąć, złoto idzie tylko w górę, nasdaq też. Ja w głębi serca mam byka, ale jeżeli powodem pierwszej długiej bessy był Mt. Gox to teraz możemy mieć dłuższą besse spowodowaną krachem na akcjach i drukowanych Fiatach, więc teoretycznie historia może się powtórzyć, ale na dłuższą metę krypto to przyszłość złoto i Fiat to ekonomia przeszłości.

Edit; choć z tym złotem to nie do końca, przejrzałem 100 letni wykres cen złota, to to jest dopiero bańkowe aktywo :D
Ostatnio zmieniony piątek, 23 marca 2018, 21:41 przez Homer691888, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 5 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Badoomdangboi » piątek, 23 marca 2018, 21:35

Wymazywanie pisze:
amneziahaze pisze: @amneziahaze,
Napisałeś posta do siebie? Czy piszesz z dwóch kont i zapomniałeś się przelogować? 8-)
Myślę, że nick wszystko tłumaczy 8-)

Początkujący
Posty: 294
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sebastian86 » piątek, 23 marca 2018, 21:39

Homer691888 pisze: @sebastian86 czemu nie może cały czas rosnąć, złoto idzie tylko w górę, nasdaq też. Ja w głębi serca mam byka, ale jeżeli powodem pierwszej długiej bessy był Mt. Gox to teraz możemy mieć dłuższą besse spowodowaną krachem na akcjach i drukowanych Fiatach, więc teoretycznie historia może się powtórzyć, ale na dłuższą metę krypto to przyszłość złoto i Fiat to ekonomia przeszłości.
jakby złoto szło od początków świata tylko w górę to wiesz ile by kosztowało ?
W ciul

Moje zdanie jest takie jak napisałem. Wszystko podlega cyklom i nie ma znaczenia dlaczego się zmienia.
żeby się zmienił to trzeba przekonać ludzi że to koniec. W globalnej gospodarce i handlu musisz przekonać ludzi z całego świata że coś sie kończy albo coś zaczyna.
Wiec tego nie zrobisz byle czym. To musi być konkret. By w poprzednich latach łamać poszczególne fale "wystarczył" np taki mt.gox. Teraz to nie przejdzie potrzeba wiekszego działka by uwalić kurs - ale to nie znaczy że się takie działko nie znajdzie. Znajdzie się na pewno.

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 76
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Homer691888 » piątek, 23 marca 2018, 21:56

Z tym złotem to trochę racji masz. Na większości stron pokazują Max 30 letni wykres ale jak znaleźć 100 letni to już wygląda gorzej niż BTC, w ogóle złoto jak dla mnie jest przewartosciowane, ani tym nie zapłacisz, ciężkie to i niepraktyczne, trudno podzielone, a w razie kryzysu czy wojny to jedzenie czy broń będą więcej warte niż złote monety. Juz nie mówiąc że zdarzało się ze złoto było delegalizowane w USA w 1933 I w nawet w Polsce w latach 50, więc w sumie nazywanie BTC cyfrowym złotem ma jak najbardziej sens :P a i nie mówcie mi o jego użyteczności bo jego głównym zastosowaniem jest leżenie w sejfach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » piątek, 23 marca 2018, 22:01

@Homer691888 co ty bredzisz złoto przewartościowane. A czym zapłacisz w czasie wojny za to jedzenie - Bitcoinem. Klękajcie narody. I czy II wojna,okupacja,getta czytałeś odrobine co ludzie robili z papierkami(walutami)w kominku tym palili. Kruszce to jedyne co daje gwarancje ze coś masz. Żebyś nie wykrakał jakiegoś większego globalnego konfliktu, bo jak wtedy pójdziesz kupić jajka,kurę ze swoim Ledgerem to się będą kulać ze śmiechu..a później cię zastrzelą za niefrasobliwość. Wylogowany od 16. Wiele się nie działo widzę
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » piątek, 23 marca 2018, 22:04

Ciekawe czy będzie kontynuacja deejavu z poprzedniego mojego postu.

Mianowicie aby ta kontynuacja się dopełniła, swieczka 1d ktora się pojawi o 00:00 w pl 01:00
Wystrzeli pod 9k
Jak w przypadku odbicia z 6k

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 23 marca 2018, 22:13

Wymazywanie pisze: @mudol, Ej, ale to forum o rynku crypto i wątek o analizie, więc rady co kto ma pić, co oglądać nie są tu na miejscu. Nie chcesz czytać cudzej rozkminki kursu, nie czytaj, ale nie wchodzi się do baru i nie mówi, że sorry, ale dajcie sobie spokój z piciem... ;)
Gdyby tak prześledzić ostatnio sprawdzalność tych super hiper wykresów rysowanych przez znanych i mniej znanych można by było się za głowę chwycić (ktoś to wogóle weryfikuje?). Jak ktoś wspomniał, jest delikatny ruch i nagle tudemon/tudehell. Więc lepiej takiemu powiedzieć "stop nie pij (nie rysuj) już dziś, idź odpocznij". Druga sprawa, co innego rozkminka na temat kursu a co innego pisanie ja shortuje/longuje, bo co to ma do tematu? Później inni czytaja i robią w pieluchy bo a) nie znają się na AT, b) fusy im się pokończyły, c) hodl!
Czwarta sprawa jak widzisz dałem w nie działający znacznik "offtop", co sugeruje, że można z przymrużeniem oka poczytać o tym, że czasem NA PRAWDĘ warto zrobić sobie jedno/dwudniową przerwę i cytując klasyka pierd#$%ć i wyjechać w Bieszczady. Bo niektórzy naprawdę tutaj masochizm uprawiają, niekoniecznie z pozytywnym skutkiem.

Koniec z mojej strony.

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 76
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Homer691888 » piątek, 23 marca 2018, 22:17

@socjolog2008 w powojennej Polsce za posiadanie złota można było iść do więzienia na 15 lat, pozatym jak zapłacisz będziesz odkrajal kawałek monety za jedzenie? Jak ktoś zobaczy że masz złoto to kulka i tyle. Mam nadzieję że żadnego konfliktu nie będzie, Nie mówię że BTC jest lepszy ale złoto wcale nie jest odpowiedzią na wszystko, jego wartość jest tylko umowna, jak np Chiny czy USA sprzedadzą swoje rezerwy i stwierdza że nie uznają złota to co inni zrobią z tą nadwyżka, po co to komu będzie. W gruncie rzeczy to tylko żółty metal, mało praktyczny, trochę kamień łupany żeby opierać na tym gospodarkę. Sorry za offtop

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » piątek, 23 marca 2018, 22:21

Homer691888 pisze: Z tym złotem to trochę racji masz. Na większości stron pokazują Max 30 letni wykres ale jak znaleźć 100 letni to już wygląda gorzej niż BTC, w ogóle złoto jak dla mnie jest przewartosciowane, ani tym nie zapłacisz, ciężkie to i niepraktyczne, trudno podzielone, a w razie kryzysu czy wojny to jedzenie czy broń będą więcej warte niż złote monety. Juz nie mówiąc że zdarzało się ze złoto było delegalizowane w USA w 1933 I w nawet w Polsce w latach 50, więc w sumie nazywanie BTC cyfrowym złotem ma jak najbardziej sens :P a i nie mówcie mi o jego użyteczności bo jego głównym zastosowaniem jest leżenie w sejfach.
-złoto jest bardzo latwo podzielne: masz np. różne nominały monet,
-złoto jest zabezpieczeniem na trudne czasy przed utratą wartości majątku, czasem dzięki niemu można przetrwać,
-za złoto kupisz w czasie wojny jedzenie, bron, wolność, usługę etc.
-złoto jest łatwe w transporcie etc.

Nic co napisałeś moim zdaniem nie jest prawdą, bo nawet jak masz broń musisz uzupełniać amunicję czy uzupełniać prowiant. Na bakier u Ciebie chociaż z historią 2 wojny światowej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prott3 » piątek, 23 marca 2018, 22:29

@socjolog2008 , @sha256 to nie zmienia faktu że złoto jest przewartościowane, gdy wybuchnie trzecia światowa będzie można usprawiedliwić tak wysoką cenę złota.
@amneziahaze

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » piątek, 23 marca 2018, 22:48

@prott3, moim zdaniem wcale nie jest przewartościowane. Wręcz odwrotnie ;)
Zarówno fundamentalnie jak i zgodnie z AT jest przeciwnie do bajek jakie tutaj czytam. No ale wieczorna pora usprawiedliwia.

Dodano po 8 minutach 43 sekundach:
Dla tych młodych gniewnych z epoki Harry'ego Pottera: czy zastanawialiście się dlaczego rodzice zostawił Harry'emu nie dolary, nie funty, nie euro tylko złoto? Dlaczego to złoto ma przechowywać wartość i być uniwersalnym środkiem płatniczym? mało kto zwraca na to uwagę gapiąc się bezrefleksyjnie w tv.
Inna sprawa, że czarodzieje wiedza lepiej i nie używają papieru głupich mugoli ;) Im to po prostu nie przystoi ;)

Dodano po 6 minutach 52 sekundach:
@Homer691888, pomysł z metalami ziem rzadkich przedni i rzeczywiście bardzo dobry - masz rację. Bardzo pożądany surowiec przemysłowy!!!
Jeżeli ciagnąć ten wątek to złoto też jest wartościowym ale i drogim materiałem w niektórych zastosowaniach ze względu na swoje właściwości takie jak np. przewodnictwo czy obojętność na pewne czynniki środowiskowe. Idealne zastosowanie w elektronice czy medycynie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » piątek, 23 marca 2018, 22:49

Odnośnie srebra, złota ,platyny to oczywista oczywistość cytując klasyka. Kto nie rozumienie niech weźmie pigułkę. Tak patrzę dzisiaj Stamp,Finex ma ceny zbliżone a Bitmex ciśnie jak oszalały - ceny powyżej 50$. Widać ze tych long jest sporo na rynku, dzieci kwiaty czy to the moony ale są wśród Nas. Teraz tak patrząc z perspektywy dużego ‚,grubego”(może być fizycznie być chudy jak szczypiorek) aż się prosi żeby z miłośników 88 ATH zrobić mięso armatnie. Aż podjarany atmosferą podniosłem wartość shorta :lol:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Navi89 » piątek, 23 marca 2018, 22:51

TO NIE JEST WĄTEK O ZŁOCIE!

Przestańcie sztucznie nabijać strony! ten wątek ma może 100 wartościowych stron, reszta to śmieci i offtopic. Czytać się tego nie da, a na dodatek to plusujecie się wzajemnie za offtopa - żenada. "Dyskusja nie na temat i trochę o BTC"... gdzie są admini?

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 27 października 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: cinex » piątek, 23 marca 2018, 22:56

Gdyby doszło do konfliktu to całe Wasze złoto zostanie skonfiskowane przy pierwszej lepszej okazji przez okupanta, albo władze Waszego Państwa na działania wojenne. Jeden dekret wojsk okupacyjnych - za nie oddanie całego złota kulka w łeb - i już w praktyce nie wiecie co robić, bo zawsze mogą zrobić przeszukanie i znaleźć.
Lokalne fiat papierki będą nic nie warte, banki zamknięte na 4 spusty, albo wydające grosze w lokalnych fiatach, karty płatnicze nie będą działać a o przelewach i to jeszcze za "bezpieczną" granicę będziecie mogli zapomnieć. Akcje i obligacje będą warte mniej od papieru toaletowego, bo ten ma przynajmniej cenę papieru z którego jest wykonany, nieruchomości również bo zawsze będą mogły być zburzone, a polisa na wypadek wojny nie obowiązuje.
Jak będziecie chcieli uciec do bezpiecznego kraju to większość nie będzie miała nic oprócz tego co na plecach, a resztki tego co macie oddacie spekulantom po 10 krotnie zaniżonych cenach za żywność (w tym oddacie resztki złota) i 10 krotnie zawyżonych cenach za pomoc w przejściu przez granicę. Jak będziecie chcieli przekroczyć granicę oficjalnie to albo Was nie puszczą albo Wam wszystko wartościowe zabiorą, w tym złoto.

ale,
Jeżeli zamienimy swoje oszczędności na krypto i nie będziemy ich mieć przy sobie w portfelu papierowym lub hardware'owym to nic nam nie będą w stanie zabrać lub udowodnić na granicy podczas próby wyjazdu. Jeżeli tylko uda nam się wyjechać to zaczniemy życie od nowa jak ludzie a nie jak dziady na wygnaniu bez grosza przy duszy.

Skąd te przemyślenia?
Byłem w Korei latem 2017 jak latały rakiety kima. Nie trzeba było patrzeć w telewizor, aby wiedzieć kiedy lecą, strzał w górę. W przypadku ataku i mając krypto trzeba dostać się na łódź i dostać się w bezpieczne miejsce, a jak się uda to mamy na nowy start i to niekonicznie w obozie dla imigrantów z miską zupy dziennie.

Wszystko to oczywiście przy założeniu, że mamy konflikt lokalny lub regionalny, a nie globalny. Wtedy to nam nic nie pomoże jak atomówki będą latać, nie trzeba będzie się martwić. I oby nigdy nie było nam tego doświadczyć.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 33 gości