Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4277
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 7 grudnia 2022, 15:52

rubel pisze: środa, 7 grudnia 2022, 15:26BTC rzadko jest używany w jakichkolwiek sensownych transakcjach.
Złoto jeszcze rzadziej i jest jeszcze bardziej niewygodne a jego roli nikt nie kwestionuje. Bo to nie o transakcje tu chodzi.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » środa, 7 grudnia 2022, 15:55

kozaki_wiesi pisze: środa, 7 grudnia 2022, 15:52Bo to nie o transakcje tu chodzi.
Otóż to. ;)
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » środa, 7 grudnia 2022, 17:42

@anagamidev chyba ma jeszcze dwie nerki ? Chyba że już poszła pod bfd hodl
Coś powinno odbic bo kręci się 3 tydzień jak w przeręblu
SPX czy akcje to pewniak ,indexy na etf mogą bujać ale też raczej ,tu to robi się hazard w oczekiwaniu aż wypuszczą kolejnego newsa co upada ,też próbuje L
Obrazek
wygląda to słabo, za chwilę to na minutówkach na x500 będzie trzeba grać na tetryku
Ostatnio zmieniony środa, 7 grudnia 2022, 17:53 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwietnia 2019
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jack_btc » środa, 7 grudnia 2022, 17:48

Styczeń, luty i marzec zdecydowanie nie jest dobrym miesiącem dla indeksów z wielu powodów. Będzie recesja albo miętka albo twarda.
Jeżeli będzie awersja do ryzyka na rynku akcji to jakim cudem btc ma polecieć do góry? :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2294
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3471
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » środa, 7 grudnia 2022, 18:20

Wóz albo przewóz, rozwiązanie w ciągu 1-2 tygodni:
Obrazek

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » środa, 7 grudnia 2022, 20:29

Ja pierdziele ludzie, nikt nie ogrania co się teraz dzieje, w grudnia mamy wycofywanie funduszy, FED, rolowania będą cuda wianki a wy dalej swoje.
jack_btc pisze: środa, 7 grudnia 2022, 17:48Styczeń, luty i marzec zdecydowanie nie jest dobrym miesiącem dla indeksów z wielu powodów. Będzie recesja albo miętka albo twarda.
Jeżeli będzie awersja do ryzyka na rynku akcji to jakim cudem btc ma polecieć do góry? :roll:
o tym właśnie mówię....

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 23 listopada 2022
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kacper_% » środa, 7 grudnia 2022, 21:40

jack_btc pisze: środa, 7 grudnia 2022, 17:48jakim cudem btc ma polecieć do góry?


Żadnym. Konsolidacja kilkanaście miesięcy. Kto mówi o niewiadomo jakich wzrostach?

hps
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 20 maja 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: hps » środa, 7 grudnia 2022, 23:51

15tego FED panowie :)

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwietnia 2019
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jack_btc » czwartek, 8 grudnia 2022, 02:28

Kacper_% pisze: środa, 7 grudnia 2022, 21:40Konsolidacja kilkanaście miesięcy. Kto mówi o niewiadomo jakich wzrostach?

Równie dobrze może pogłębić dołek i przetestować 13.6k i wtedy dopiero zobaczysz panikę i kapitulację. Jeżeli wróci powyżej 20k i utrzyma ten poziom to można myśleć o długich pozycjach. Ponieważ zmienność zanika to prawdopodobnie już wkrótce określi się kierunek. Nie zmienia to faktu, że BTC wykazuje obecnie dużą słabość. Jestem ciekawy co pokażą obecnie znane modele i tęczowe wskaźniki jak cena jednak spadnie sobie do powiedzmy 10k ;) Czy teraz jest drogo czy tanio? Dotychczasowe modele i dane historyczne można wyrzucić do kosza.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 15 kwietnia 2022
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bohoz » czwartek, 8 grudnia 2022, 11:00

Ja się zastanawiam czy podniesienie o 0.50 punktów bazowych rynek odbierze jako luzowanie polityki i trend się powoli zacznie odwracać czy po prostu tapnie :?:

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwietnia 2019
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jack_btc » czwartek, 8 grudnia 2022, 13:44

W skali 1 roku indeks SP500 wygląda bardzo prowzrostowo ;) Jak zachowa się BTC gdy wystąpi prawdziwa recesja na tradycyjnych rynkach? Podczas ostatniej dekady i cykli BTC nie było takiego otoczenia więc będzie to bezprecedensowy stres test dla BTC.
Obrazek

Początkujący
Posty: 200
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: graczyk » czwartek, 8 grudnia 2022, 13:47

rubel pisze: środa, 7 grudnia 2022, 15:26Nie wiem po co sobie utrudniać życie i płacić krypto, jak to mordęga straszna.
USDt idealnie się nadaje do płatności. Inne pytanie jest czy to jest krypto, czy forma pieniądza elektronicznego.
bohoz pisze: czwartek, 8 grudnia 2022, 11:00Ja się zastanawiam czy podniesienie o 0.50 punktów bazowych rynek odbierze jako luzowanie polityki i trend się powoli zacznie odwracać czy po prostu tapnie :?:
Samo podniesienie o 0,5% nic nie zmieni moim zdaniem. Kwestia brzmienia komunikatu po posiedzeniu, wypowiedzi Powella i ogólnego nastroju. Póki co rynki obligacji(radzę obserwować rynek obligacji bo tutaj często były pierwsze oznaki hossy) wyceniają luzowanie po grudniowym posiedzeniu. Brak takiego spowoduje kryzys gospodarczy na niespotykaną skalę, więc pewnie z biegiem czasu zarówno sp500 jak i BTC przebiją dołki. Z drugiej strony jest to mało realny scenariusz, bo jednak większość bankierów centralnych to drukarze(na czele z Powellem) i pewnie pierwszą okazję wykorzystają przynajmniej do zatrzymania spadku masy pieniężnej,a ja obstawiam,że wrócimy do wzrostu ok. 6,5% rocznie jak miało to miejsce przez cały XXI wiek.

Jutro mi się zamyka rano krótki stelaż, cały czas Longi na BTC i Sp500(tutaj uśrednione wczoraj) trzymam. Czekamy na 13 i 14 grudnia(FED i inflacja). W weekend wyskakuje z krótkoterminowych Longów na BTC, sp500 trzymam max do poniedziałku.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » czwartek, 8 grudnia 2022, 13:53

jack_btc pisze: czwartek, 8 grudnia 2022, 13:44Jak zachowa się BTC gdy wystąpi prawdziwa recesja na tradycyjnych rynkach? Podczas ostatniej dekady i cykli BTC nie było takiego otoczenia więc będzie to bezprecedensowy stres test dla BTC.
O tym pisałem wielokrotnie. Wtedy, moje targety ze stopki, mogą okazać się bardzo optymistyczne.
graczyk pisze: czwartek, 8 grudnia 2022, 13:47USDt idealnie się nadaje do płatności. Inne pytanie jest czy to jest krypto, czy forma pieniądza elektronicznego.
No ale to po co nam usdt które w każdej chwili może się wykrzaczyć. Nie wiadomo kto za tym stoi, nie ma żadnego normalnego audytu i czym to w ogóle jest zabezpieczone. Wszelkie stable zostało stworzone w głównej mierze dla wałów, nie ma co się oszukiwać. Za kilka lat będziemy je wspominać z nostalgią jakie możliwości dawały.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 8 grudnia 2022, 14:35

@Kacper_% bo @rubel przejrzał na oczy to raz i jest lepszą wersją Terminatora. Polecam wejść czasami na mój wątek z altami, gdzie testuje w praktyce te upadłe projekty /dzisiaj SOL. Trwoga mnie ogarnia jak to widzę przyznam, o was
ps wielu pewnie ma worki pełne kasy $ nastawiając się od roku do mojego trąbienia pozytywnie
Obrazek
ps. gram teraz L na btc i spx 8-) bo nie ma nic bardziej irracjonalnego jak odbicie w takim klimacie i to zwiększa prawdopodobieństwo że się wydarzy
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 23 listopada 2022
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kacper_% » czwartek, 8 grudnia 2022, 14:40

socjolog2008 pisze: czwartek, 8 grudnia 2022, 14:35Polecam wejść czasami na mój wątek z altami

Wchodzę czasem i czytam. Wpadaj na wątkek o Kaspa - lepsze niż jakikolwiek z szitów które były na Twojej liście do researcha. Kto wie - moze nawet się przekonasz do Longa :)
socjolog2008 pisze: czwartek, 8 grudnia 2022, 14:35bo nie ma nic bardziej irracjonalnego jak odbicie w takim klimacie

Po raz kolejny powtarzam - na żadne odbicie nie ma szans przez ok. rok i to jest jak najbardziej zgodnie z cyklem. Rozejrzyj się - nikt juz nie mówi o żadnych wzrostach, ostatnie byki się pochowały ze wstydu przy tąpnięciu po upadku FTX. Zero newsów o potencjalnych wzrostach ... gdziekolwiek. Za to wysyp newsów na temat fundamentów poszczególnych projektów. Depresja pełną gębą.

Tak wiem, że chcielibyście kupić po jakiś szalenie niskich cenach żeby ograniczyć ryzyko do 0 ale ... to już przypomina chciejstwo.

Ale to tylko moje zdanie, wiadomo, że wszystko się może zdarzyć. Zresztą sam zakładam scenariusz gdzieś w 2023 okres wyraznych wzrostów które zakończą się fazą 'first sell-off' i zjedziemy do poziomów trochę niższych niż tegoroczne low.
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 grudnia 2022, 14:44 przez Kacper_%, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » czwartek, 8 grudnia 2022, 14:42

socjolog2008 pisze: czwartek, 8 grudnia 2022, 14:35@rubel przejrzał na oczy to raz i jest lepszą wersją Terminatora
hehe :lol: ja zawsze miałem takie spojrzenie na krypto, znaczy w zasadzie od może 2-3 lat, patrząc co tu się dzieję. Długo byłem byczo nastawiony nie ze względów ideologicznych. Przyznam, że zaskoczył mnie sposób zakończenia tej hossy i dlatego jeszcze przez kilka miesięcy zaklinałem rzeczywistość, że no tak to się nie może skończyć. Część zysków realizowałem wcześniej, ale większość mogłem zrealizować dużo lepiej.
socjolog2008 pisze: czwartek, 8 grudnia 2022, 14:35gram teraz L na btc i spx
Tak się przyglądam i się zastanawiam czy rzeczywiście nie ruszą teraz trochę do góry pod fed. Ale szału bym się nie spodziewał. ;)
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » czwartek, 8 grudnia 2022, 15:26

Kacper_% pisze: czwartek, 8 grudnia 2022, 14:40Po raz kolejny powtarzam - na żadne odbicie nie ma szans przez ok. rok i to jest jak najbardziej zgodnie z cyklem.
odbicia zawsze będą ale nie należy ich mylić ze wzrostami, trend od stycznia mamy niezmienny. Grudzień może być coś up bo mamy rolki, może nie musi...

jako ciekawostka:
https://filarybiznesu.pl/nowe-prawo-kry ... ych/a18151

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 8 grudnia 2022, 19:48

socjolog2008 pisze: wtorek, 6 grudnia 2022, 22:05Mam nieodparte wrażenie nadchodzącego wystrzału.

viewtopic.php?f=27&t=25968&start=77600#p756817
i co 40% w takich czasach to źle, na dexie bez KYC/AML w 2 dni. Jeszcze crypto nie umarło
wiecie kto na święta sponsoruje ryby, grzyby, alko, sery camembery. Bitcoin ;)
Obrazek
Teraz porzucam temat i idę się bawić dalej na SPX bo tam większe maliny
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » piątek, 9 grudnia 2022, 11:28

rubel pisze: czwartek, 8 grudnia 2022, 14:42Tak się przyglądam i się zastanawiam czy rzeczywiście nie ruszą teraz trochę do góry pod fed. Ale szału bym się nie spodziewał.
Napiszę trochę w kontrze do moich ostatnich apokaliptycznych i spadkowych postów. Potarłem moją szklaną kulę, popatrzyłem tu i ówdzie, posłuchałem kilku starszych i mądrzejszych i całkiem możliwe, że dołek mamy już za sobą.

Nie odważę się na :twisted: :
Jahu pisze: niedziela, 3 lipca 2022, 14:14Dobra, wystarczy tego. Ogłaszam dołek bessy 2022 na $17600.
Ale pachnie mi tu odwrotką. Nie oznacza to jednak, że zaraz będą jakieś wielkie wzrosty. Nic na hold nie kupuję. Wciąż dużo niewiadomych i nie odważę się na aroganckie wypisywanie że to koniec bessy. Jak zobaczę pół roku bez nowego low to będzie dla mnie sygnał na akumulację, bez znaczenia na ceny. Halving dopiero za 1,5 roku.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Początkujący
Posty: 200
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: graczyk » piątek, 9 grudnia 2022, 12:04

Ja longi na sp500 i 75% na BTC zamkniete. Coś czuje,że dzisiejsze PPI pociągnie rynki w górę(oczekiwania są wysokie na poziomie 0,2% inflacji miesięcznej, więc większe szanse są na pozytywne zaskoczenie niż negatywne), ale nie lubię grać pod takie rzeczy. Wolę zagrać już po publikacji jak będzie reakcja przesadzona w którąś stronę. Póki co do 15-tego poza rynkiem na krótkoterminowych pozycjach.
rubel pisze: piątek, 9 grudnia 2022, 11:28Ale pachnie mi tu odwrotką. Nie oznacza to jednak, że zaraz będą jakieś wielkie wzrosty. Nic na hold nie kupuję. Wciąż dużo niewiadomych i nie odważę się na aroganckie wypisywanie że to koniec bessy. Jak zobaczę pół roku bez nowego low to będzie dla mnie sygnał na akumulację, bez znaczenia na ceny. Halving dopiero za 1,5 roku.


Już niedługo się winno więcej wyjaśniać. Ale obstawiam,że po posiedzeniu 14-tego dalej nie będzie wiele wiadomo, więc pewnie finalne potwierdzenie dostaniemy w lutym-marcu.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, locus1111 i 19 gości