Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » czwartek, 16 maja 2019, 19:37

socjolog2008 pisze: czwartek, 16 maja 2019, 18:59 Spadło z 20k na 3k bo jak znikają z rynku czarodzieje, sztuczne muszelkowe dolary i opowieści z Narnii..to dokładnie tak to rynek wycenia
Ale co zniknęło z całej układanki w 2018, że spadło do 3k? Finex? USDt? Chyba że chodzi Ci o reklamy ICO na facebooku.
zomos2 pisze: czwartek, 16 maja 2019, 17:07Wyckoff póki się nie zrealizuje to jego nie zobaczysz.
Rozumiem że włożyłeś w studiowanie Wyckoff'a setki godzin, a potem drugie tyle na konfrontację tej wiedzy z wykresami. I stwierdziłeś, że jednak ta metoda jest "wsteczna". Bo w przeciwnym wypadku Twoja opinia, przepraszam, ale jest g*wno warta.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3262
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » czwartek, 16 maja 2019, 19:42

new06 pisze: czwartek, 16 maja 2019, 19:37Rozumiem że włożyłeś w studiowanie Wyckoff'a setki godzin, a potem drugie tyle na konfrontację tej wiedzy z wykresami. I stwierdziłeś, że jednak ta metoda jest "wsteczna". Bo w przeciwnym wypadku Twoja opinia, przepraszam, ale jest g*wno warta.
Nie trzeba studiować setki godzin angelologii żeby trzeźwo ocenić, że to fantazje ;)
Przecież pod te szlaczki nie da się grać :)
Pytanie istotne dla tradera jest takie: czy na tym się da zarobić, w szczególności, czy taki fachowiec jak Ty ma dodatni bilans na W.? :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » czwartek, 16 maja 2019, 19:49

@socjolog2008 Wreszcie coś dla nas :twisted:

https://www.tradingview.com/chart/BLX/T ... lated-Yet/

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: lordzuk » czwartek, 16 maja 2019, 19:57

@Tomasz_Es Wrzucił specjalista od wszystkiego :D ( nie ty tylko ten Pan)

''Trading Analyst @CryptoDailyUK Blockchain, Venture Capital, Finance, Commodities, Commerce, Geopolitics, Military, Strategy, Psychology.''

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » czwartek, 16 maja 2019, 20:00

akos pisze: czwartek, 16 maja 2019, 19:42żeby trzeźwo ocenić, że to fantazje ;)
akos pisze: czwartek, 16 maja 2019, 19:42Przecież pod te szlaczki nie da się grać :)
Bardzo zabawnie to wyszło, że najpierw powołałeś się na trzeźwą ocenę, a w następnym zdaniu podałeś argument jak rasowy chłop pańszczyźniany z XIV w widzący kartkę papieru zapisaną tekstem.

Jakby przejrzeć moje analizy - postulowanie spadku do okolic 3k, gdy inni rysowali spodki nad 6k, szykowanie się z kredytem na większego longa w styczniu (kredyt już leży na giełdzie razem z oszczędnościami i kasą urobioną na tradingu), nawet scenariusz ze springiem - to moja sprawdzalność nie jest taka zła - przynajmniej długoterminowo.
Jakoś nie widzę żebyś się wychylał ze swoimi analizami. Raczej pozostajesz w roli filozofa, a prognozy ukrywasz przed opinią publiczną. Pewnie dlatego możesz pozować na takiego pewnego siebie i zmanierowanego.
Brave New World

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » czwartek, 16 maja 2019, 20:07

@new06 Widzisz oprócz krypto. Siedzę w "papierach" i pamiętam jak wyglądał owczy pęd na GPW w 1993/94 roku. Pozdrawiam niedowiarków.
A i czy dodałem że AT to jest zwykła psychologia tłumów a nie cyferki ? Nie ? Ilu z was przeanalizowało cokolwiek ? Czy ślepa wiara w "życzeniowość"? Rzucę offtopem do treningu: Ktoś widzi w Tesli model piramidy finansowej ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 16 maja 2019, 20:18

zomos2 pisze: piątek, 28 grudnia 2018, 00:09@koparki No właśnie w tym rzecz. Jeśli to jest już koniec odbicia to tak mikre odbicie zwiastuje o wiele szybszy spadek w kierunku 1xxx niż się sam bym spodziewał.
Dodano po 2 minutach 29 sekundach:
zomos2 pisze: wtorek, 25 grudnia 2018, 11:57@ergorg Wniosek jest taki że na koniec odbicia na bank będzie takie bulltrap i dużo gadania o powrocie do 6k albo i do 10k.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » czwartek, 16 maja 2019, 20:22

@zomos2 Przecież wałkowane to było wiele razy że at = pochodna emocji na rynku.
Tesla to marketingowa wydmuszka jest na chwile obecna. Totalnie przewartosciowana spolka bez produktu(kilka samochodzikow puszczonych w swiat spoko, ale baterie gorzej niz w telefonach trzymaja) jak np iota jak np lisk jak 80% kryptowalut ktore sa nie dalej niz na etapie ico(czyli kasa wzieta i "pracujemy").
Wiekszosc ksiazek odnosnie tredingu z ubieglego wieku jest dalej aktualna, bo w 2-3 pokolenia marksistom udało sie zdemoralizować ludzi, ale nie zmienić cechy ktore pozwolily nam przetrwać przez tysiace lat.

Wracajac do tematu jak dla mnie mamy mulenie po takim wzroscie i widac ze impet tego wzrostu sie wytraca. W koncu ile mozna isc "prawie" pionowo do gory ? Tutaj nie trzeba za wiele nawet rysowac na skali 1 d widac jak impet sie tylko zwieksza, ale ile tak mozna ? to jak z piramidkami reklamowanymi nalogowo przez zukiewicza na poczatku super hur dur byznes bez ryzyka itp a potem koncza sie nowi dawcy kapitalu i zaczyna sie zjazd. Jedni tna straty a inni trzymaja do momentu az pekna zwieracze. W tym momencie jest mega hype bo koniecb essy itd. ale to najlepszy moment do pieknego wyciecia longow w pien jak bywalo juz nie raz. Piekne fakty doskonaly rozwoj, ale fakty sa dalej te same polecielismy do gory a binance fisiowalo, tether no to juz typowa tetherowka bo tak to zjawisko trzeba okreslac. Nie, nie jestem zagorzalym misiem mowie tylko ze te emocje nie maja racjonalnej podstawy i sie zawala gdy ktos zwiekszych powie "sprawdzam"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 16 maja 2019, 20:22

zomos2 pisze: piątek, 28 grudnia 2018, 17:46@jasiuwolny Jeśli się wykona ORGR o którym tu ciągle mowa to po dojściu do zakresu 4800-5200 obstawiam powolne opadanie i koniec zjazdu na poziomach 1xyz a dokładniej nawet poniżej szczytu bańki 2013. Wtedy rozpocznie się hossa która raczej nie spowoduje nowego ATH. Taki scenariusz powinien trwać w sumie kilka lat licząc od stycznia zeszłego roku kiedy rozpoczęła się pierwsza poważna bessa po 3 ostatnich bańkach. I nikt mi nie będzie mówił że BTC coś tam zrobi albo jak będzie krach na giełdach to wszyscy się władują w BTC. Wg mnie jest już dużo lepszych produktów i trzeba czekać teraz tylko na krypty rządowe lub korporacyjne które będą ostateczną szpilą wbitą w BTC. Ciągle przypominam wszystkim tu obecnym że BTC to jest BETA TEST technologii. I tak BTC nie umrze tak jak i złoto nie umarło. Po prostu nie będzie aż tak wartościowe i konkurencja nie śpi.
### edited: 2019-05-16 20:25 ###
@zomos2 po prostu śmieszą mnie tacy fataliści :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 maja 2019, 20:25 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » czwartek, 16 maja 2019, 20:23

@anagamidev Wklejaj i szukaj dalej. Póki co to klepiesz mantrę a widać że się wszystko spełnia...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 16 maja 2019, 20:26

e no wiecie jakby tak dobrze poszukać, to każdy jakieś bzdury kiedyś wkleił ;)

ja to mam ich tyle na koncie, że trzeba będzie kiedyś skasować konto i zacząć na nowym z czysta kartą 8-)

(tylko nie chcę znów żółtego koloru nicka :mrgreen:)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » czwartek, 16 maja 2019, 20:28

@zomos2 Ja przeanalizowałem sporo (w kontekście tradingu). Siedzę nad wykresami i każdy rok (a może nawet miesiąc) to coraz więcej czasu poświęconego na siedzenie nad czystymi wykresami. Kiedy zaczynałem tą przygodę byłem np. dość mocno uprzedzony do EW - uznawałem tą metodą za zbyt ezoteryczną. Im więcej czasu spędzam na siedzeniu nad wykresami tym bardziej zmniejsza się u mnie ochota do stwierdzeń kategorycznych na temat poszczególnych metod (może poza wskaźnikami). Powiem szczerze, że zacząłem dostrzegać, że w niektórych metodach "coś" może być, ale pewna początkowa mądrość protoplasty została przeinaczona gdzieś po drodze.
Tak czy siak nie jestem specjalistą od Wyckoff'a (byłem nim chwilowo zainteresowany), nie twierdzę, że jest to super metoda. Obecnie skupiam się na innych rzeczach, ale wiem, że to podejście niesie ze sobą realne wartości i kiedy będę miał trochę więcej czasu na pewno się do niej przysiądę. Kiedy czytam, że ktoś mówi np. "Wyckoff nie działa ... bo tak (albo trącące ponadprzeciętną inteligencją "bo pod te szlaczki nie da się grać")", to wiem, że taki jegomość nie zadał sobie nawet trudu, żeby przeczytać podstawowy artykuł o Wyckoff'ie na stockcharts.
Może Cię to zdziwi, ale ja też pamiętam GPW z lat 90-tych - trochę jak przez mgłę, bo z perspektywy dzieciaka, którego rodzice praktycznie żyli z grania na giełdzie, ale jednak. A jak piszemy o psychologii tłumu, to chyba raczej spisywanie Wyckoff'a na straty jest jakieś dziwne.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3105
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1094
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 16 maja 2019, 20:40

BitJanusz pisze: czwartek, 16 maja 2019, 20:26 e no wiecie jakby tak dobrze poszukać, to każdy jakieś bzdury kiedyś wkleił ;)
A tak właśnie wydaje mi się, że @anagamidev chyba jakoś na przełomie maja-lipca 2018 był pewien, że ok listopada będzie 8k$ (ręki za to uciąć sobie nie dam!)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 16 maja 2019, 20:44

@mudol ja to byłem pewny, że 100k$ będzie na koniec 2018 roku, ale też warunkiem było nieprzebicie 6k$ :D
https://twitter.com/Anagamidev/status/1 ... 4814187520
viewtopic.php?f=27&t=25968&p=566003#p566003
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » czwartek, 16 maja 2019, 20:55

@mudol tu się niczego nie dowiesz. powtarzam to już od półtora roku. nie ma znaczenia czy ktos ma racje czy jej nie ma, znaczenie ma to ze ten rynek sie zmienił, a bajkopisarzy przybywa. na 10 prognoz, może 30% góra ma jakikolwiek cień spełnienia.

W zasadzie ten wątek można by zadedykować marzycielom, a nie trejderom z krwi i kości. Wiem po sobie, bo sam sie nie uwazam stricte za trejdera, po prostu były swietne miesiace i 80% czasu bez większych konkretow, czytanie tych bzdur, tym bardziej bajkopisarskich niewiele zmieni.

Wartościowe prognozy nielicznych są zatapiane szambem. Im bardziej krypto się spopularyzuje tym mniej wartościowy będzie ten wątek, taka mentalność polactwa, wszyscy wiedzą najlepiej, rynek wyciśnie do 40% osób, nie więcej. Reszta popłynie w szambie dezinformacyjnym.


Moim zdaniem nie będzie tragedii i obstawiam pod trend, jeżeli się zacznie odwracać to będę redukował pozycje aż wyjdę całkowicie przy 1/3 straty na kapitale. Ot, zwyczajny mm bez cudowania. Odnośnie teraz to przecież jesteśmy na górce, więc wchodzenie teraz jest raczej ryzykowne, mimo że może jeszcze się podnieść, nie można wykluczyć tego.

Dodano po 1 minucie 14 sekundach:
@anagamidev ty byles pewny zaraz przed pęknieciem 2017 tego 100tys wiec jak dla mnie pieprzenie tego typu to zwyczajna manipulacja, co jest juz w ogole poza zakresem jakiejkolwiek oceny.

@anagamidev terefere, w trejdingu liczy sie timing i kapitał, a nie jakies wrozby z kosmosu, tani chwyt dla naiwniakow.
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 maja 2019, 21:00 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 16 maja 2019, 20:58

@amneziahaze tak byłem pewny i nadal jestem tych 100k$, ale nie że od razu :D
viewtopic.php?f=16&t=23434&p=395230#p395230

@zomos2 luzik :D No ja też cały czas się uczę :D Ostatecznie i tak najważniejsze, żeby wyjść na plus :D I lubię mieć rację, bo jak mam rację to zarabiam, proste :D A jak nie mam to tracę :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 maja 2019, 21:08 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3105
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1094
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 16 maja 2019, 20:59

amneziahaze pisze: czwartek, 16 maja 2019, 20:55na 10 prognoz, może 30% góra ma jakikolwiek cień spełnienia.
Już parę razy w tym temacie pisałem, czy ktoś kiedykolwiek sprawdzał dawane tutaj prognozy czy analizy, często po tygodniu każdy i tak zapomina co kto pisał. Ale taki urok tego tematu, w końcu jest dla początkujących, nie wiem jak z skutecznością w tym zaawansowanym temacie o kursie BTC

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » czwartek, 16 maja 2019, 21:05

Każdy ultrashossy znajduje jak to mówię że dojdzie do 1xyz. I wiecie co? Ciąglę to twierdzę. Tylko przeczytajcie dobrze że mówię o zakresie LAT. Przeczytajcie że ciągle uwzględniam inflację. No ale jak to fajnie jest znaleźć czyjś "błąd" i się tym wywyższyć. Jeden z ultrasów których też już ignoruje nawet napisał iż twierdziłem że to już koniec odbicie i dojdzie pewnie do 5200-5800. A kiedy to pisałem? A no 4 miesiące przed osiągnięciem tego poziomu. Stało się? Stało ale chuj przecież się ciągle mylę... Za to ten ultrashossy który okazuje się bezdennym durniem @anagamidev w 2017 roku twierdził że 77700 USD to kwestia pierdnięcia i do końcia 2018 wbite będzie na 100% A kiedy tak pisał? W 2017 roku. Oczywiście niezakładał że dojdzie do 6k. Zakładał że 10k to nieprzekraczalna granica... Poszukajcie tego. Ja nie jestem dzieckiem z podstawówki jak ONI. Żegnam panie anacośtam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3262
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » czwartek, 16 maja 2019, 21:06

@new06

Wycieczka personalna zbędna. Ja się po prostu pytam czy masz dodatni bilans na W. tak żeby taki prosty chłop jak ja wiedział czy warto poświęcić "setki godzin" na naukę dopasowywania do wykresu jakiejś struktury fraktalnej, którą na oko dopasować można niemal do każdego fragmentu wykresu zawierającego odpowiednio dużo świec w różnych skalach, czy nie warto poświęcać na to czasu. No bo jeśli taki analityk jak Ty ma bilans np. na 0 dzięki tej metodzie, to taki niepiśmienny jak ja tym bardziej nie zarobi a, że czas to pieniądz, więc setki godzin na W. wydawałyby mi się w tym przypadku rozrywką dla ludzi, którzy już zarobili wystarczająco dużo i mają czas na analizę traktowaną jako hobby ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » czwartek, 16 maja 2019, 21:10

mudol pisze: czwartek, 16 maja 2019, 20:59nie wiem jak z skutecznością w tym zaawansowanym temacie o kursie BTC
W 2016/17 wszyscy się tu przenieśli, widząc że coś się dzieje, nie było takiej sokowirówki, spam się zaczął przy totalnej bani w momencie najwiekszej euforii nie mozna bylo normalnie wstawić posta, adekwatnie do dołka i górki obecnie, im więcej rośnie, tym większe zamieszanie w wątku zamiast skupić się na wykresie.

Poza krypto podobnie tylko inny poziom na niektorych zamknietych grupach fb, choc tez widzialem ze skutecznosc ludzi z reguły jest duzo nizsza od tej, którą sprzedają oficjalnie, youtube to juz zupelnie porazka do kwadratu, mitomaństwo i tyle w temacie.
zomos2 pisze: czwartek, 16 maja 2019, 21:05Ja nie jestem dzieckiem z podstawówki jak ONI. Żegnam panie anacośtam.
To fakt, dlatego jak pisalem im bardziej rozpopularyzowane krypto tym więcej manipulacji na takich forach jak to. przylaze tylko dla kilku osob, a reszty lepiej nie komentowac, bo zaraz bedzie kolejny cyrk.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Pixelbitcoin, pyton71 i 19 gości