Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3262
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » poniedziałek, 18 lutego 2019, 09:21

BitJanusz pisze: poniedziałek, 18 lutego 2019, 09:10To samo na ETH, masa podniet jak to ETH super wzrosło (10% oh wow...)
Hę? Od ostatniego dołka jakieś 40% a to było raptem 2 tygodnie temu, za mało? :) Wzrosło też względem BTC, chyba trochę za bardzo narzekasz, jak byś patrzył z perspektywy P&D shitcoinów na binance. Nie codziennie jest dzień dziecka, że top alty rosną o 100% w ciągu 24h ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: robithc » poniedziałek, 18 lutego 2019, 09:28

tez macie wrazenie ze te wzrosty sa bardziej hm "spokojne" ? bylo kilka prob wyjscia gora z tej flagi (?) i po kazdym failu probuja dalej. coraz wiecej kupujacych, na bitmexie pojawiaja sie walle z obu stron, wg mnie jestesmy blisko zmiany trendu ktora moze trwac dlugo ale jednak ;)
get rich or die trying

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 18 lutego 2019, 09:40

Zmiana trendu? hmm Stamp 3d

Obrazek

chyba za wcześnie na taki wniosek :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » poniedziałek, 18 lutego 2019, 10:00

@robithc spokojne? Na którym interwale? :) Jak dla mnie to jest chwilowo nieprzewidywalnie. Dość wcześnie wczoraj wyłączyłem wykresy, a tu przez noc taka zabawa była. Chyba się przyłączę do klubu @Lais w którym wystarczy odejść od komputera i od razu coś się dzieje :mrgreen:

Co do kursu to nawet nie mam pomysłu żadnego, ciężko mi się gra jak widzę masę świeczek z długimi górnymi knotami a cena mimo to rośnie. Jedynie 1D sensownie wygląda. Ostatnio wpadłem na pomysł, żeby analizować kurs 3 giełd jednocześnie - Bitfinex, Bitstamp, Bitmex - ale przez to, że na każdym wykresie inaczej kreski wychodzą to mam taką dezorientację, że chyba porzucę ten pomysł.

@ergog jak grasz na mexie to patrzysz Bitfinexa głównie czy jak do tego podchodzisz?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » poniedziałek, 18 lutego 2019, 10:01

Chyba, że właśnie teraz należy być "contrarian", przykład (ja dlatego się jeszcze nie ładuje):
kółka : 6-7 grudnia plus 16-17 grudnia (shorty praktycznie na ATH):
Obrazek
gdzie kurs w tym czasie klepie ostatnie dołki, co dalej się działo chyba nie trzeba tłumaczyć:
Obrazek

plus obecnie longi na ETH też praktycznie na ATH

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 18 lutego 2019, 10:04

@BitJanusz to bedzie analogia moj post.
Czy ja wiem czy za wczesnie?:) oczywiscie potwierdzen nie ma na to... ale podczas poprzedniej bessy nie mielismy double bottom... byl JEDEN dolek.. nastepny byl wyzej po..... 224 dniach.
Obecnie dolek mielismy tez jeden a nastepny byl po 56 dniach... wiec przed nami BYC MOZE ok 170 dni "boczniakowania" czyli lipiec wychodzi na powolne mozolne wspinanie sie wzdluz potencjalnej nowej wzrostowej ktora masz na wykresie zapoczatkowana ( i ja co rysowalem jakies kilkanascie h temu).. i to mialoby sens... oczywiscie zakladajac ze na btc cos sie powtarza.. bez tego zalozenia moze byc wszystko i nic.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 18 lutego 2019, 10:06 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2293
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3471
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 18 lutego 2019, 10:05

Myślę, że wyjście z trójkąta górą jak najbardziej możliwe, ale nie w tym ruchu. RSI, Stoch, liczba longów, shortów (już pomijam 12h, 4h, 1h bo wszystkie przegrzane) mówi, że siła uptrendu się kończy.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 18 lutego 2019, 10:07

@Dovakhiin

oczywiście, że tak może być. Pragnę jedynie zauważyć, że nie mieliśmy ani korekty spadku z prawdziwego zdarzenia, ani kapitulacji z prawdziwego zdarzenia. Dlatego moim zdaniem cokolwiek co się teraz wykluje wzrostowego ma większe szanse na bycie jedynie (sensowną) korektą przesadnie silnego spadku.

Natomiast jeśli po tej korekcie... hmm, właściwie korekcie korekty :) zobaczymy HH, to byłbym za tym, że odwrócił się trend.

czyli jeśli nasz ruch np. zajdzie w te 5k, potem zrobi korektę o 1000$ a następnie przebije 5k i poleci na HH (obojętnie jakie), to będę za odwróceniem trendu. Ale dopiero wtedy ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: robithc » poniedziałek, 18 lutego 2019, 10:09

Drobniak pisze: poniedziałek, 18 lutego 2019, 10:00@robithc spokojne? Na którym interwale?

hm moze zle sie wyrazilem, chodzi mi o takie subiektywne odczucie, ze wzrosty zaczynaja byc takei bardziej hm zdrowe ;) zamist wybic w gore na wariata i zawrocic mamy UP, lekka cofke i znow UP i tak powoli do przodu
get rich or die trying

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » poniedziałek, 18 lutego 2019, 10:15

A może to po prostu dociągnięcie do górnej bandy trójkąta było i dopiero teraz kolejny ruch w dół będzie się budował?

@robithc może są, nie wiem, osobiście chyba mam za mało doświadczenia żeby ocenić kiedy są zdrowe kiedy nie, pozostawię tą działkę do oceny wam :P Jedynie mogę stwierdzić, bo takie mam wrażenie, że bieżące ruchy są wynikiem bardziej popytu niż samej spekulacji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12824
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 18 lutego 2019, 10:17

@Drobniak, obserwuje wszystkie trzy, najmniej skupiam się na bitmexie, mimo, że to tam gram. I tak, czasami Finex i Stamp wysyłają sprzeczne sygnały przez różnicę w kursie. Ciężkie jest życie DT.

Otworzyłem w nocy longa na małej dźwigni, jeśli będzie spadać to będę dokładać. (SL ~3300$ na mexie) Wiosna idzie, BAKKT i ETFy się zbliżają.

Przypominam, że RSI to tylko wskaźnik który nieraz na BTC zawodził i potrafił być przegrzany tygodniami, a korekta PŁASKA potrafiła go mocno schłodzić.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: robithc » poniedziałek, 18 lutego 2019, 10:17

Drobniak pisze: poniedziałek, 18 lutego 2019, 10:15 takie mam wrażenie, że bieżące ruchy są wynikiem bardziej popytu niż samej spekulacji

o to mi mniej wiecej chodzi, ktos skupuje :D
get rich or die trying

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 18 lutego 2019, 10:25

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 18 lutego 2019, 09:09@Jazda bardziej bym stawiał że to pułapka na wszystkim
@ekonomik ps. BCH spadł 96,67%, Dash 94,62%, BTG ponad 97%. Tych kwiatków jest cały koszyk..
No po takich spadkach pewnie półapka na wszystkim. Ale będę miał trochę z Ciebie zalewkę, jeśli okaże się, że bottom is in, przynajmniej do 10k$, bo siedzisz w tym od kilku lat, a robią Cię jak chcą i wystrychują na dudka :D

Longi blisko ATH :D Wygląda na to, że jakaś gruba hossa się zapowiada, aczkolwiek faktycznie RSI przegrzane na 4h lekko, więc trzeba uważać :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 18 lutego 2019, 10:44 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » poniedziałek, 18 lutego 2019, 10:43

@ergorg no właśnie trochę ciężkie ostatnio, raz się coś dzieje w dzień innym razem w nocy. Już nie wiem jak czas organizować :roll: Jeszcze pierwszy raz mam styczność z DT na dnie bessy, ciągle nowe doświadczenia, weź tu za tym nadążaj. Powinniśmy dostać podwyżkę za warunki pracy.. :D

Będę obserwował dzisiaj czy idą zrzuty czy raczej niektórzy realizują zyski ewentualnie otwierają życzeniowe shorty. Może uda się coś sensownego wywnioskować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 18 lutego 2019, 10:47

@Drobniak mam nadzieję, że zrezygnowałeś chociaż ze x100 na bitmexie ;)

skoro to Twoje pierwsze doświadczenia z DT na mexie, to jak wyjść po pierwszym treningu bokserskim na Tysona Furego i liczyć że się mu dokopie :mrgreen:

DT na BTC to w ogóle ból, osobiście polecam DT na altach. Ile razy taki LOOM zrobił 10-20% up i down w ciągu ostatnich kilku tygodni? chyba z 10
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2293
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3471
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 18 lutego 2019, 11:12

ergorg pisze: poniedziałek, 18 lutego 2019, 10:17 Przypominam, że RSI to tylko wskaźnik który nieraz na BTC zawodził i potrafił być przegrzany tygodniami, a korekta PŁASKA potrafiła go mocno schłodzić.
Tak, ale to raczej podczas hossy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12824
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 18 lutego 2019, 11:16

@Pleasek89, w zeszłym roku też potrafiło zaskoczyć, sam raz się na to złapałem i ominął mnie spory kawałek tortu.





P.S.
Nie wiem czy to ten moment czy może FOMO mnie złapało, ale mam czuja i kupiłem pierwszy raz alty od dłuższego czasu. (Long term)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 18 lutego 2019, 11:26 przez ergorg, łącznie zmieniany 2 razy.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » poniedziałek, 18 lutego 2019, 11:19

@BitJanusz nie zrezygnowałem(jeszcze), po prostu praktycznie nie otwieram żadnych pozycji. Ciągle obserwuje kurs i założenie jest takie, że wchodzę dopiero jak jestem pewny zagrania. Czyli na dobrą sprawę od czasu wybicia 10 dni temu stoję w miejscu, a uczciwie mówiąc to ciut straciłem przez brak dyscypliny co do założeń. Raz złapałem shorta, byłem go pewny i tu wszystko było cacy, a dwa razy przez brak cierpliwości otworzyłem niepewne pozycje i je zamykałem ze stratą(kara musi być), jedna z nich mogła być zyskowna ostatecznie ale w takim miejscu to było, że nie chciałem ryzykować większych strat.

Później sobie dałem linijką po łapach i zobaczę jak dalej będzie :D Ogólnie jak złapię w każdym miesiącu zagrania przynajmniej na zysk 200% to będę zadowolony raczej.

Na altach nie wiem czy chce grać. Na gównomonetach dawno się nie próbowałem a topowe alty grały mi ostatnio mocno na nerwach. Np mam otwartą pozycję S, ustawionego wąsko SL bo pozycja w dobrym miejscu, BTC i dany alt sugeruje ruch w dół, a ktoś sobie wchodzi na giełdę robi zakupy pod prąd wywalając mi pozycję, zostaje z tego mocna szpila a później i tak jest spadek a ja już czerwony ze złości :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 18 lutego 2019, 11:19

@anagamidev gdzie mnie robią. Na dzień dzisiejszy to porobili moony na każdym poziomie 20k,18k,15k,12k,10k,8k i mnie dopiero złapali na longu na 6k. A tak shortuje, to statystyka nie jest zła. Mnie niemalże (śrubki) nie ma na Twoim rynku, ja DT na Forexach/waluty jestem od dawna. A co się stanie jak wystrzeli na twoje 10k. Nic, nie będzie mnie na rynku crypto nadal, każdy się jakoś pozbiera po takiej informacji :mrgreen:
Jedyne co muszę powiedzieć mnie zainteresowało i dzisiaj zmieniłem trajektoria kopania na BCH. Tutaj spadek mocy była najbardziej drastyczny.
https://bitinfocharts.com/comparison/bi ... culty.html
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 18 lutego 2019, 11:26

@Drobniak bo na altach lepiej IMO sprawdza się DT "niesztywne", ustalane decyzyjnie na podstawie obserwacji świeczek 4h (np. uznajemy, że układ świeczek neguje formację, pod którą gramy i pozycja wylatuje), oczywiście "jakiś" SL musi być, bo chociażby news o delisting z Binance to murowane -40% na daily. Odkąd nie stawiam sztywnych SL opartych o przebicie linii radzę sobie z altami o wiele lepiej ;)

na BTC jakoś lepiej wychodzą sztywne progi, przebicie których daje wodospad w dół.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], filar, fledermaus, Google [Bot], pavlo4444, Pytek, Zmarzniety0 i 17 gości