Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 5 października 2022, 18:19

ładny zwrot akcji teraz 21k pewne :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4681
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3494
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » środa, 5 października 2022, 18:21

socjolog2008 pisze: środa, 5 października 2022, 18:12Jak rozkminiasz dzisiaj sytuacje poza skupowaniem dołków na btc- w co jeszcze wchodzisz ?
W Czerwcu wszedłem w alty, aktualnie na plus bo jeden projekt w dwa dni zrobił 110%. Pomijając ten projekt bo można traktować to jako odchylenie od normy na innych projektach jestem -20 %. Tego nie ruszam bo to inwestycja do następnego halvingu na Bitcoinie.

Sam Bitcoin i ETH to trejdy krótkoterminowe. Czasami kilka dni, czasami dłużej. Mi to pasuje bo ceny niskie, więc można na lekkiej dźwigni wyłapywać fajne %. Więc te spadki z 60 000 $ na 20 000 $ to nic specjalnego.

@socjolog2008
Aktualnie na longu, ale to na spokojnie testuje sobie rynek (dźwignia x2 -x3). Jak nie będzie mocnego odrzucenia to trzymam do 23k $-25k $.

Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » środa, 5 października 2022, 18:41

masonbtc pisze: środa, 5 października 2022, 18:19ładny zwrot akcji teraz 21k pewne

@masonbtc Nic nie jest pewne, normalny element wykresu - jak już zaczęło spadać, to potrzebny jest jeszcze dowód czy aby na pewno w górę się nie da, i właśnie go rysują. Nawet Święty Mikołaj nie wie czy to wyciągną czy nie, ale IMO prawie pewne (lub "bardzo prawdopodobne") jest że jeśli nie wyciągną w okolice szczytu (na razie odhaczyli zniesienie 0.5 spadku), to ten "zwrot akcji" szybko zostanie uznany za fale impulsowe 1-2 i zamieni się w lecącą z prędkością dźwięku cegłę na dół.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 5 października 2022, 18:44

@voodoom

no wiem ale bardzo prawdopodobne :) tak sobie piszę na luzie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4681
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3494
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » środa, 5 października 2022, 18:49

shinya56 pisze: środa, 5 października 2022, 18:21Jak nie będzie mocnego odrzucenia to trzymam do 23k $-25k $.
SPX pomaga, więc jest to realnie do zrobienia nawet w tydzień. Potem faktycznie może lecieć na niższe poziomy nawet do 14k $. Klaster 14k $- 19k $ jako wsparcie.

Obrazek

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » środa, 5 października 2022, 22:16

masonbtc pisze: środa, 5 października 2022, 18:19ładny zwrot akcji teraz 21k pewne :D
niestety ale BTC bez indeksów się praktycznie nie rusza...a tam zrobienie tylu punktów w takim czasie nie jest normalne.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 358
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1008
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » czwartek, 6 października 2022, 08:55

Dane na temat sieci są po prostu niesamowite. Naprawdę nie wiem gdzie żyją ludzie wieszczący upadek BTC w tym momencie.

Hashrate, pyk nowe ATH 05.10.2022



Udział podaży niepłynnej przez ostatni rok w podaży całkowitej, pyk nowe ATH 05.10.2022


Liczba adresów posiadająca powyżej 1 BTC, pyk nowe ATH 05.10.2022.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » czwartek, 6 października 2022, 09:36

Arcymistrz1990 pisze: czwartek, 6 października 2022, 08:55Naprawdę nie wiem gdzie żyją ludzie wieszczący upadek BTC w tym momencie.
To tak działa. W hossie im wyższa była cena BTC, tym pewniejsze były byki i tym wyższe poziomy wieszczono. Analogicznie jest teraz w bessie, gdzie niedźwiedzie prześcigają się w licytacji gdzie spadniemy. Odbijemy im więcej niedźwiedzi będzie pewnych spadków.

Z moich obserwacji wynika, że obecnie poziom pychy niedźwiedzi co najmniej dorównuje bucie byków z hossy :mrgreen:

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » czwartek, 6 października 2022, 09:48

wg. mnie bitek wczoraj dał istotny sygnał że jak spx się wyłączy to sam jest w stanie ruszyć w górę i tego się spodziewam ;)

tak w ogóle z tą korelacją to różnie z nią bywa czasami są stwarzane pozory takowej albo po prostu dobiega końca ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 października 2022, 09:53 przez masonbtc, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 1 października 2022
Reputacja: 67
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Niechktosgozbanuje » czwartek, 6 października 2022, 09:52

Arcymistrz1990 pisze: czwartek, 6 października 2022, 08:55Liczba adresów posiadająca powyżej 1 BTC, pyk nowe ATH 05.10.2022.
Ok, ale już np:
> 10 BTC stoją w miejscu i w każdym momencie może dojść do redukcji
> 100 BTC w zasadzie bez większych zmian od 2019
> 1,000 BTC spada
miso20 pisze: czwartek, 6 października 2022, 09:36Z moich obserwacji wynika, że obecnie poziom pychy niedźwiedzi co najmniej dorównuje bucie byków z hossy
No właśnie nie wiem czy bym się do końca zgodził. Ja mam np. neutralne podejście. Widzę duże szanse na kolejne niższe poziomy, ale przy braku nowego low w październiku to dla mnie sygnał że warto robić zakupy długoterminowe. Natomiast zauważyłem, że wiele byków jeszcze nie skapitulowało, mało tego, to każda bardziej sceptyczna ocena sytuacji wiąże się często z bardzo nerwową, mało merytoryczną reakcją.
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 października 2022, 10:07 przez Niechktosgozbanuje, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 453
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 412
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » czwartek, 6 października 2022, 10:05

Niechktosgozbanuje pisze: czwartek, 6 października 2022, 09:52> 1,000 BTC spada
Nie ma bardziej pozytywnej wiadomosci dla kursu BTC!
Arcymistrz1990 pisze: czwartek, 6 października 2022, 08:55 Liczba adresów posiadająca powyżej 1 BTC, pyk nowe ATH 05.10.2022.
Dzieki, dobra wiadomosc, dokladam mala cegielke do tego wykresu ;)

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 1 października 2022
Reputacja: 67
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Niechktosgozbanuje » czwartek, 6 października 2022, 10:12

adamjttk pisze: czwartek, 6 października 2022, 10:05Nie ma bardziej pozytywnej wiadomosci dla kursu BTC!
No nie wiem, trochę życzeniowo to zabrzmiało. Znalazł bym kilka innych potencjalnie bardziej pozytywnych wiadomości dla kursu BTC.
Zastanawiam się skąd takie zadowolenie. Oprócz wyskoków emocjonalnych, że jest super i świetnie to warto by było to jakoś uargumentować.
Jedyna pozytywna interpretacja według mnie to, że BTC się rozwadnia na większą ilość użytkowników. Czyli co raz mniej dużej ilości coinów jest w rękach mniejszej grupy inwestorów.
Ale równie dobrze można by to zinterpretować, że duże portfele rzucają na nowych czyli nic innego jak dystrybucja.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 6 października 2022, 10:25

SCI_FI_Maciuś pisze: czwartek, 6 października 2022, 09:38Oprócz socjo nikt tutaj nie wieszczy upadku projektu

Upadku irracjonalnej ceny w stosunku do funkcjonalności a nie upadku jako takiego - sam jednym Antminerem utrzymam ci sieć nawet jak cena zanurkuje do zera. Dlatego marketingowe 500$ soon

Projekt jak projekt, taki startup ma dzisiaj 14 lat. Powstał w kryzysie i miał za zadanie jakie sobie postawił Satoshi stworzyć alternatywny i nie podlegający kontroli system płatności. Początkowo zachęcając każdego do samodzielnego wydobywania, co zabezpieczało moc i umożliwiało być zaangażowanym w budowanie tego systemu. Genialny pomysł.

I sam potestowałem lata zafascynowany, na tym forum opisywałem kilka podróży (Malta, Litwa, Łotwa, Hiszpania, Portugalia, UK, Niemcy, Austria) gdzie szukałem jak ta pani z filmu miejsc akceptujących czy bitomatów dwustronnych (bo nie klucz w zakupie a w sprzedaży bo to konkurencyjność największa waloru, płacić podatki można legalnie bez utrudniania sobie życia upłynniając akcje). Pograłem, pobawiłem się i od lat nie użytkuje, dobrze natomiast poznałem temat.
Bardzo interesujący zresztą. Taki społecznie i socjologicznie.

Dzisiaj Bitcoin i ta cała paleta podąrzająca za nim altów to traktuje jako taki społeczny fundusz inwestycyjny niestety z pierwotnych założeń nic nie zostało. Nie wykopiesz sam (bo farmy), nie zapłacisz nigdzie bezpośrednio w Polsce(bo podatki), na świecie jak się naszukasz to może czasami, hit ostatnich dni do Szwajcarii po Big maca możesz zrobić kilka tysięcy kilometrów. Większość transakcji czy to bitcoin, czy to inny alt i tak opiera się o procesor transakcji oparty najczęściej o procesowanie płatności opartą o wymianę na walutę fiducjarną. Sprzedaż i zakup sprowadza się do giełd gdzie jest pełen AML i KYC, weryfikacja twarzy i pitów przez podmioty, powiedzmy sobie szczerze często spod ciemnej gwiazdy, jakieś takie bananowe firemki z dziwnymi ludzmi.

Naprawdę bardzo ciekawa technologia i cała ta otoczka, okraszona ideologią w ciemnym pokoju w kapturze budzi dreszczyk nawet sprawiający wrażenie niepodległości jako jednostka...ale to pic.
Blik czy mPay poważnie potrafi więcej z kapitalizacją ułamka rynku crypto, bez utrudniania życia, klik i cyk pyk zrobione a nie pierdolenie z portfelami, swapami, limitami, ograniczeniami.
No i najważniejsze co pozostało spekulacja jedyne co zostało z tego wszystkiego co ma sens jeszcze - w sytuacjach kryzysowych, niebezpiecznych volumen i tak przenosi się na giełdy, indexy, akcje a temu pozostaje kopiować. Zawali się bez dwóch zdań. Wali się 11 miesiąc, tylko już was nie męczę z taką intensywnością postami o tym. Zasadniczo tu się nic nie dzieje od odbicia lipcowego 17-25-20-17 i dopiero coś tam może wrócą obserwujący i jakiś tam kapitał. Narazie nie ma szans.

Jeden z wielu walorów spekulacyjnych na różnych rynkach które można i należy brać pod uwagę.
Bez emocjonalnych ukierunkowań. Co pokazały ostatnie lata :?: Cash in KING
Spoiler:
Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 358
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1008
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » czwartek, 6 października 2022, 10:37

SCI_FI_Maciuś pisze: czwartek, 6 października 2022, 09:38
Arcymistrz1990 pisze: czwartek, 6 października 2022, 08:55Naprawdę nie wiem gdzie żyją ludzie wieszczący upadek BTC w tym momencie.


Oprócz socjo nikt tutaj nie wieszczy upadku projektu. Bardziej chodzi o spekulacyjne zejście z ceny. Hashrate i liczba adresów z 1 BTC nie ma nic do tego czy BTC jest warty 10k czy 100k. Pierdolnie tether i żadne z Twoich statystyk nie będzie mieć znaczenia.
Przypominam, że cena rośnie wtedy kiedy wartość transakcji kupujących jest większa niż transakcji sprzedających.
Przypominam, że cena spada wtedy kiedy wartość transakcji sprzedających jest większa niż transakcji kupujących.

Daną o liczbie adresów powyżej 1 BTC należy interpretować w połączeniu z daną o UTXO powyżej 1 roku.
Osiągający rekordowe poziomy udział podaży powyżej 1 roku w mojej ocenie całkowicie neguje scenariusz dystrybucji (tu udział niepłynnej podaży powinien maleć jeśli wcześni posiadacze/wieloryby/animatorzy rynku odsprzedawaliby coiny inwestorom detalicznym).
Drugą kwestią jest efekt sieciowy. Użyteczność (a tym samym wartość) danej sieci zgodnie z prawem Metcalfe'a rośnie proporcjonalnie do kwadratu liczby połączeń. W tym kontekście rozproszenie podaży i zwiększenie liczby adresów powyżej 1BTC kosztem tych powyżej 1000BTC jest zjawiskiem pozytywnym (niezależnie od tego czy dzieje się to wskutek dzielenia podaży przez ten sam podmiot czy też wskutek wymiany handlowej).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12824
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 6 października 2022, 10:39

Arcymistrz1990 pisze: czwartek, 6 października 2022, 08:55 Dane na temat sieci są po prostu niesamowite. Naprawdę nie wiem gdzie żyją ludzie wieszczący upadek BTC w tym momencie
Żyją najgorszą sytuacją ekonomiczną na całym świecie od początku istnienia BTC. Jeśli ktoś nie wychyla głowy poza dane z BTC to może i myśleć byczo, ale jeśli ktoś patrzy makro to pięć razy pomyśli czy to dobry moment by wsuwać pieniądze w ryzykowne walory.

Mi brakuje potwierdzenia, dostanę potwierdzenie to zrobię zakupy, a tak to czuję się bezpiecznie z dolores od pół roku.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 453
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 412
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » czwartek, 6 października 2022, 11:50

ergorg pisze: czwartek, 6 października 2022, 10:39jeśli ktoś patrzy makro to pięć razy pomyśli czy to dobry moment by wsuwać pieniądze w ryzykowne walory.
Kryzysy sie rodza i umieraja cyklicznie od setek lat.
Kiedy jak nie podczas kryzysu inwestowac zgromadzone pieniadze? 8-)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » czwartek, 6 października 2022, 12:18

adamjttk pisze: czwartek, 6 października 2022, 11:50Kryzysy sie rodza i umieraja cyklicznie od setek lat.
Kiedy jak nie podczas kryzysu inwestowac zgromadzone pieniadze? 8-)


czy to tak naprawdę kryzys to dopiero zima zweryfikuje :shock:

adamjttk pisze: czwartek, 6 października 2022, 10:05
Niechktosgozbanuje pisze: czwartek, 6 października 2022, 09:52> 1,000 BTC spada
Nie ma bardziej pozytywnej wiadomosci dla kursu BTC!
Arcymistrz1990 pisze: czwartek, 6 października 2022, 08:55 Liczba adresów posiadająca powyżej 1 BTC, pyk nowe ATH 05.10.2022.
Dzieki, dobra wiadomosc, dokladam mala cegielke do tego wykresu ;)
Arcymistrz1990 pisze: czwartek, 6 października 2022, 08:55Liczba adresów posiadająca powyżej 1 BTC, pyk nowe ATH 05.10.2022.


no i co z tych wszystkich danych , jeśli np. ten

https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin/ad ... rEkPHzSsCd

wpadnie na pomysł by zrzucić choć by połowę swojego "balastu" :mrgreen:

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » czwartek, 6 października 2022, 14:30

Niechktosgozbanuje pisze: czwartek, 6 października 2022, 09:52Natomiast zauważyłem, że wiele byków jeszcze nie skapitulowało, mało tego, to każda bardziej sceptyczna ocena sytuacji wiąże się często z bardzo nerwową, mało merytoryczną reakcją.
Wg mnie grono byków, którzy nie skapitulują powinno być z każdym rokiem coraz większe (analogicznie z niedźwiedziami). Jak kogoś wyruchał rynek w 2015 czy 2018 to znowu się da w 2022? Jak ktoś potrafi wyciągać wnioski to skapitulował w poprzednich latach i teraz powinien rozegrać inaczej, czyli zgarnąć profit rok temu i wchodzić pomału (nawet jeżeli jeszcze zlecimy).

To nowi gracze na rynku kapitulują, a starszyzna powinna nabierać doświadczenia = grono niekapitulujących powinno być coraz większe. W przeciwnym razie znaczy to, że ludzie nie wyciągają wniosków. Oczywiście z tylu głowy należy mieć zawsze, że tym razem może być inaczej i rynek się nie podniesie.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » czwartek, 6 października 2022, 14:38

miso20 pisze: czwartek, 6 października 2022, 14:30W przeciwnym razie znaczy to, że ludzie nie wyciągają wniosków
xD

no przecież właśnie tak jest

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » czwartek, 6 października 2022, 14:51

@masonbtc Większość tak, ale ludzie się uczą. Sam widzę tu po forum jak niektórzy pisali parę lat temu, a co prezentują dzisiaj.

A to ta mniejszość ma znaczenie

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, anagamidev, filar, multan, Pixelbitcoin i 12 gości