Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 24 maja 2019, 18:39

@socjolog2008

ale ja jestem na L :) tak do 8400$. Mam też trochę altów np. kupiłem ETH, BNB, LTC gdy były duużo niżej (eth dobre 40% niżej lol, BNB po 290 z przodu, etc.)

Tak więc zero bólu pupska, a jedynie zdziwko, że maszyna dalej drukuje :mrgreen:

jak na mój gust- a niech drukują i do 200k. Byle szybko, żeby zdążyć wypłacić kasę :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jasiuwolny » piątek, 24 maja 2019, 18:57

hehe a mi się dziś śniło BCH z ceną 650 usd, co by znaczyło że bitek musiał by wystrzelić do jakiś 13k.
@BitJanusz a jeszcze przed chwilą pamiętam że longa zamykałeś, żeby go za chwilę odpalić ponownie :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » piątek, 24 maja 2019, 19:01

Nie wiem kto to wrzucał, ale wielkie dzięki. Mamy potwierdzenie, że trójkąt jest respektowany. Jest szansa, że przetestujemy jeszcze dolną krawędź trójkąta (jakies 7,7k wychodzi).
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » piątek, 24 maja 2019, 19:26



Ostatnio zmieniony piątek, 24 maja 2019, 20:04 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » piątek, 24 maja 2019, 19:34

BitJanusz pisze: piątek, 24 maja 2019, 17:32Ciekawe, co na to @Fibo który chyba wykluczył piąta falę w swojej metodzie? :)

od 5 dni piszę i rysuję, że od 13.05 rynek jest dopiero w 4-ce w ramach ruchu wzrostowego od 8.02, to jakim cudem mogę w tej sytuacji wykluczyć 5-kę? :roll:
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 24 maja 2019, 20:01

@Fibo

Sorry, miałem oczywiście na myśli, że wykluczyłeś, że już się zaczęła :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » piątek, 24 maja 2019, 21:53

Z racji tego, że do scenariusza nr 2 rynek ma najkrótszą drogę bo brakuje tu tylko fali ‘e’ dużego trójkąta, to przebicie od góry czerwonej linii spowoduje zamknięcie kolejnej trójki i jeszcze bardziej uwiarygodni scenariusze korekcyjne od 13.05. W scenariuszu nr 2, od tego poziomu aż do ML kanału należy oczekiwać końca fali ‘e’ trójkąta. Inaczej mówiąc, ze względu na siłę tego dużego trójkąta, skrócenie jego fali ‘e’ jest także możliwe.

Finex
Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jasiuwolny » piątek, 24 maja 2019, 23:04

bardzo mocno trzyma cały czas górny poziom. Czy w przypadku mocnego przebicia linii "b" - "d" nadal możemy spodziewać się wyjścia dołem czy wtedy raczej szykować się na kolejny UP?

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wloczykij78 » piątek, 24 maja 2019, 23:56

Fibo pisze: piątek, 24 maja 2019, 21:53 Z racji tego, że do scenariusza nr 2 rynek ma najkrótszą drogę bo brakuje tu tylko fali ‘e’ dużego trójkąta, to przebicie od góry czerwonej linii spowoduje zamknięcie kolejnej trójki i jeszcze bardziej uwiarygodni scenariusze korekcyjne od 13.05. W scenariuszu nr 2, od tego poziomu aż do ML kanału należy oczekiwać końca fali ‘e’ trójkąta. Inaczej mówiąc, ze względu na siłę tego dużego trójkąta, skrócenie jego fali ‘e’ jest także możliwe.
Inaczej mówiąc, niewiele z tego zrozumiałem. Czyli jak zwykle - góra albo dół, z opcją, zasięg piekło albo niebo? :-D

Taki dżołk z z racji aktualnej zawartości w wydychanym. A tak serio, to teraz chyba wypadałoby dobić do dolnej bandy zgodnie z falą e, pytanie gdzie zalecimy jak wybijemy zęby temu trójkątowi - obojętnie w którą stronę - stawiam na bolesny dół. Ale z racji tego, że wycofałem z giełdy środki zostawiając tylko czysty zysk, mam wyj**** na aktualny stan kursu. Miło, że znów urosło od tego czasu, ale przynajmniej śpię spokojnie, bo musiałoby spaść do zera żebym był na minusie (bo czas poświęcony to też piniondz). Teraz to już czysta zabawa, a i kopareczkę udało się postawić ;-)
@anagamidev, twoje zdrowie - ja już peramentny hodl - 100k soon :-)

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
40
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 25 maja 2019, 11:35

Wciąż zmagam się z pewną niepokojącą hipotezą. Otóż zdaje się, że większość traderów przyjmuje, że dołek za nami, że nawet jeśli jeszcze porządnie skorekcimy obecne wzrosty, to jesteśmy u progu nowej hossy. Porównując do poprzedniej bańki, że jesteśmy gdzieś w okolicach listopada 2015.

Tymczasem patrząc na wykresy trzech ostatnich baniek, widzimy, że ta z 2017 była budowana najdłużej, że kąt narastania w czasie hossy był dużo mniejszy niż w poprzednich bańkach. Mam doświadczenie wyłącznie w tradingu krypto i nie jestem szkolonym traderem, ale intuicyjnie czuję, że proporcje figury (a bańka jako całość też jest figurą) powinny być mniej więcej zachowane.
Inaczej mówiąc: skoro hossa była mniej dynamiczna, to może dynamika bessy też będzie mniejsza.

I tu pojawia się ta niepokojąca hipoteza: co jeśli jesteśmy dopiero w momencie szczytu (lub jeszcze przed nim) pierwszego znaczącego odbicia po pierwszym spadku bessy? Zaznaczyłem te punkty na wykresie czerwonymi strzałkami. Gdyby popatrzeć na wykres bessy w skali miesięcznej czy tygodniowej to byłby punkt B w bessie potraktowanej jako korekta ABC.

Bardzo ciekawe było zachowanie wykresu w tym miejscu w obu poprzednich bańkach (bo bańki wiosenną i goxową z 2013 traktuję tu osobno).
Otóż po tym pierwszym, dość euforycznym i dużym wybiciu następował długi okres niepewności i zawieszenia kursu w trójkącie (lub chorągiewce). Okres w którym wszyscy czekali na decyzję co do kierunku.
W przypadku bańki wiosennej (zwanej też cypryjską) z 2013 kurs poszedł w górę i to mimo flashcrasha spowodowanego zamknięciem silkroada.
W przypadku bańki goxowej kurs wyszedł dołem i mieliśmy jeszcze rok bessy i nowy dołek.

Dlaczego w bańce cypryjskiej bessa została skrócona? Wiemy, że właśnie w tym momencie zaczął działalność bot Willy kupujący na Gox (która to giełda miała wtedy 80% rynku) BTC za niestniejące dolary.
Czy gdyby go nie było, to kurs wyszedłby dołem i bessa przyjęłaby postać korekty ABC? Tego się już nie dowiemy.

Ktoś może też powiedzieć, że w przypadku bessy po bańce goxowej dostaliśmy wyjście dołem z punktu zaznaczonego strzałką i kolejne długie spadki, z powodu apokaliptycznej sytuacji na rynku i tragicznych nastrojów spowodowanej padnięciem goxa. I to też może być prawda.

Dla mnie, bardziej naturalną postacią bessy wydaje się ta o strukturze ABC, która wystąpiła po bańce goxowej. Bessa po bańce cypryjskiej wydaje mi sie sztucznie skrócona. Pewnym potwierdzeniem tego stanowiska może być to, że niektórzy analitycy wręcz traktują te bańki łącznie, uznając wiosenną za część goxowej. Wg mnie jest to jednak podejście nieuprawnione.

Najważniejsze pytanie: co z obecną bessą? Czy należy spodziewać się wyjścia dołem i przedłużenia bessy? A gdyby zachować dotychczasowe proporcje mogłyby to być jeszcze całe lata. Otóż, choć tego należałoby oczekiwać (chyba zgadza się to z niedawną prognozą @prap0n) , to nie jestem wcale o tym mocno przekonany.

Myślę, że obecna bessa też może zostać sztucznie skrócona. Jesteśmy w finale (choć jest to finał liczony w latach) "bańki na wszystkim" na światowych rynkach finansowych. Pisałem w swoim poprzednim poście o pomyśle wplątania w to kryptowalut i wygenerowania ostatniej megabańki przez zatwierdzenie ETFow i wprowadzenie inwestorów instytucjonalnych. To niewątpliwie skróciłoby bessę i mogłoby rozpocząć nową hossę już "teraz".
Z drugiej strony: Może to tyko moje myślenie życzeniowe, bo sam też jestem przecież zmęczony bessą? Dobranie się władz USA do finexa i tethera mogłoby być impulsem do wyjścia dołem i rozpoczęcia długiej i wyniszczającej fali C bessy.

I jeszcze jedna ważna uwaga: jeśli to co napisałem wyżej o analogii do punktów zaznaczonych na wykresie czerwonymi strzałkami miałoby się sprawdzić, to okres zawieszenia i niepewności powinien być dużo dłuższy niż obecny trójkąt, który sobie ostatnio rysujemy. Popatrzcie na wykresy poprzednich baniek. To powinny być długie tygodnie albo i miesiące. Czyli być może dopiero zaczynamy rysować jakiś jeszcze większy trójkąt. Może jesteśmy wręcz jeszcze przed szczytem pierwszego wybicia.

Bardzo jestem ciekaw Waszych opinii na ten temat.
stamplongscale.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 25 maja 2019, 11:49

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » sobota, 25 maja 2019, 11:55

@ekonokomik a co jesli obecna bessa na wysokich interwalach byla po prostu fejkowym wyjsciem z kanalu od zarania dziejow:)? Tzn spadkiem ponizej wzrostowej wieloletniej i teraz wielki come back? :mrgreen:

Weteran
Posty: 7519
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » sobota, 25 maja 2019, 12:08

Polecam czasami zastosowac metode analizy keep it stupid simple, co pokazuja linie trendu? i tyle, zostana zlamane to mozna myslec odwrotnie...

......ja bym chcial kupic dasha za 10usd ale to juz raczej pozostanie marzeniem ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » sobota, 25 maja 2019, 12:15

Nie będzie rosło w nieskończoność, zakładając tudemun jesteśmy na początku drogi, a jakies mocniejsze korekty się pojawią prędzej czy później. Zależy kto jaki ma target i kapitał.

Poza tym euforyczny popyt jeszcze się nie uaktywnił, największy odnotowany jest w krajach "rozwiniętych", gdzie ludzi jest zdecydowanie mało, za to są instytucje i duży kapitał, często zapomina się o ulicy i potencjalnej euforii wprzód.



Poza tym szkoda trochę osób, które na poprzedniej hossie brały na to poprawkę, mimo dużo niższej popularności krypto, a były torpedowane przez mości znawców w tym wątku. Dobrze pamiętam jak zbywani byli jako przesadni tudemunowcy w wątku dominowały pseudo eksperckie zachowawcze analizy, dziś natomiast ewoluowało do totalnego miszmaszu, tj. wszystkie kierunki możliwe w oparciu o pro analizę i "udowadnianie" sobie i innym jakie to wszystko jest pro. Ślepa uliczka w dłuższej perspektywie. DT wypali cię jak peta w kilka następnych miesięcy, gdzie odpowiedni czas warto zakładać dopiero nadejdzie. I wypadałoby się porządnie przygotować.

Moim zdaniem idziemy cały czas do góry i warto szukać dołków, tym bardziej przed zbliżającą się dużymi krokami silniejszą korektą na wyższych tf. Natomiast parametry i wyliczenia dawno wskazują na odwrócenie trendu, przynajmniej w mojej opinii. Jako że ekspertem nie jestem, przygotowuje się na ten moment, tj. kapitał gotowy i będę dodawał kolejne transze po większej korekcie, a jak nie nastąpi to albo brak pozycji, albo shortowanie przy dynamiczniejszych ruchach, czyli analogicznie do poprzedniej bańki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 25 maja 2019, 13:18

Znów chwila prawdy :D
Spoiler:
Porównanko :D Czyli tak:
1. Spadek ~70%.
2. Odbicie 100%.
3. Spadek ~70%. (co w sumie daje spadek ~85% od szczytu)
4. Odbicie 100-200%. (co powinno potwierdzać hossę)



### edited: 2019-05-25 13:37 ###
Osobiście chciałbym teraz jakiejś większej korekty np. do 6666-6k-5333$ :D Ale ta chorągiewka bycza wygląda dość legitnie na ten moment, wybicie z niej to 12k$ :D
Spoiler:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony sobota, 25 maja 2019, 13:59 przez anagamidev, łącznie zmieniany 7 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » sobota, 25 maja 2019, 13:21

Ok, w takim razie pozwolę sobie dodatkowo wkleić jeden z argumentów na potwierdzenie powyższej tezy. W założeniu do google trends i zaufania względem krypto, popularności, zmieniającego się wieku społeczeństwa, spokojnie można założyć że oczekiwanej euforii jeszcze nie ma. Bitcoin i tak się zapcha, to kwestia czasu, jednak można spokojnie się odnosić do całego market cap krypto.

data/ilosc uzytkownikow/%populacji/ źródło:
Obrazek
Obrazek
https://www.internetworldstats.com/emarketing.htm

@anagamidev e tam, nawet jak zrobi dychę to będzie musiał ktoś zrzucić cegłę i zrealizować siano, ale wtedy będę zakładać 25k we własnym cyklu, 50k w kolejnym itd itd.

@shinya56 jest jeszcze trzecia opcja, o której nie wspomniałeś mianowicie konsola.
Ostatnio zmieniony sobota, 25 maja 2019, 13:56 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 25 maja 2019, 13:30

@ekonokomik
Dla mnie bessa to nie skoki po 1000 $ na dzień, tylko powolne osuwanie się kursu. To najbardziej niszczy psyche. Na dużych wahaniach jak ostatnio można dobrze zarobić, to po co komu nowa hossa ? Jakiś czas temu pisałem, że czeka Nas RTN. To zostałem wyśmiany, że RTN jest na początku bessy, a nie po prawie dwóch latach. Tylko pytanie czy ta bessa nie potrawa kilka lat i cały czas jesteśmy na początku ? Może teraz mamy RTN ?

Druga opcja ostatnie dwa lata to była korekta wzrostów i faktycznie kontynuujemy hosse.

Weteran
Posty: 7519
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » sobota, 25 maja 2019, 13:56

Obrazek

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mistique » sobota, 25 maja 2019, 14:10

anagamidev pisze: sobota, 25 maja 2019, 13:18 Znów chwila prawdy :D
Ta linia którą rysujemy po 2 ostatnich wierzchołkach trafia też w szczyt bańki więc naprawdę może być wesoło.

Jakby tak jeszcze dorzucili ze 100mln USDT to byłbym dzisiaj pozytywnie nastawiony :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 25 maja 2019, 14:24

Już by mogli napompować na te 8500$, nudne się robi to czekanie.

Kolejne odbicie od krawędzi - na stampie precyzyjnie od linii, na finexie parę dolców poniżej.

Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Pytek i 42 gości