Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 30 sierpnia 2018, 13:18

Wymazywanie pisze:Ja nadal czekam na Twoje 10 przykładów postów z ostatnich dni z forum o "nieuchronnym ATH", tylko jakoś zamilkłeś w temacie - ciężko je znaleźć, nieprawdaż? :)
Nie. Nie jest ciężko. Tylko nie mam czasu. Ale skoro tak mocno chcesz postawić na swoim w forumowej przepychance, to postaram się dziś znaleźć.
Wymazywanie pisze:Bo ich nie było. Jak się wysuwa jakieś twierdzenia, to może lepiej, by były one oparte na faktach, nie na stereotypizacji (czy raczej wciskaniu kitu by operować tylko na kolorach czarny-biały). To tak jak TVP czy TVN działają - jak się pokazuje skrajnie jakieś przekonanie czy sprawę, to potem łatwiej wciskać chwyt chwalenia opozycyjnej orientacji. Dokładnie po to piszesz o takich postach (by mieć lepszy boost do pisania o spadku czy odsuwania możliwości wzrostu), ale nie umiesz ich wskazać.
Przecież je dostaniesz - cierpliwości.
Ostatnie zdanie mnie rozbawiło. Analiza przyczyn i skutków pisania postów przez bitjanusza :roll: Dokładnie nie po to piszę. Zejdź z konia wszechwiedzy, bo niedługo zaczniesz mi pisać, o czym myślę w danym momencie. :)
Wymazywanie pisze:Ps. Weź wykasuje słowo "wszyscy" ze słownika spekulacyjnego. Rynek jest tak złożony, że każde zdanie zw. ze spekulacją, które zacznie od "wszyscy" czy "nikt" czy "na pewno" jest raczej fałszywe.
Nie mów mi, co mam robić. Dzięki :)

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 5 kwietnia 2013
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: matheo » czwartek, 30 sierpnia 2018, 13:24

Wymazywanie pisze:
BitJanusz pisze: I jasne, że powoli mówią o odwróceniu trendu. Wszak mamy lokalny uptrend już 2 tygodnie. To ten psychologiczny moment, kiedy spora część traderów wchodzi, bo teraz już tylko będzie rosło to taka moja własna obserwacja, proszę tego nie brać jako jakiś pewnik obserwuję fora traderskie, reddity, twittery. Widzę, kiedy zaczyna się robić byczo. Tak po 1-3 tygodniach od dołka zaczynają się na ogół pierwsze posty o ATH, wchodzenie bo będzie tylko rosło, etc. Jak już wszyscy wejdą, to na ogół następuje końcówka na wysokim wolumenie i zjazd.
Ja nadal czekam na Twoje 10 przykładów postów z ostatnich dni z forum o "nieuchronnym ATH", tylko jakoś zamilkłeś w temacie - ciężko je znaleźć, nieprawdaż? :) Bo ich nie było. Jak się wysuwa jakieś twierdzenia, to może lepiej, by były one oparte na faktach, nie na stereotypizacji (czy raczej wciskaniu kitu by operować tylko na kolorach czarny-biały). To tak jak TVP czy TVN działają - jak się pokazuje skrajnie jakieś przekonanie czy sprawę, to potem łatwiej wciskać chwyt chwalenia opozycyjnej orientacji. Dokładnie po to piszesz o takich postach (by mieć lepszy boost do pisania o spadku czy odsuwania możliwości wzrostu), ale nie umiesz ich wskazać.

Ps. Weź wykasuje słowo "wszyscy" ze słownika spekulacyjnego. Rynek jest tak złożony, że każde zdanie zw. ze spekulacją, które zacznie od "wszyscy" czy "nikt" czy "na pewno" jest raczej fałszywe.
Znalazlem coś takiego, co ma mierzyć ogólny sentyment na rynku i raczej jest to zupełne przeciwieństwo BitJanusza o "nieuniknionym ATH".
https://alternative.me/crypto/fear-and-greed-index/

Zna ktoś coś podobnego ?
Jak badacie sentyment ? Tylko fora i twittery czy macie może jeszcze jakieś inne narzędzia?
Fora, twittery, reddity itp zajmuja bardzo duzo czasu. Moze sa jeszcze jakies bardziej przyjazne alternatywy, ktore to zbieraja do kupy i wypluwaja jakis ogolny wynik ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 30 sierpnia 2018, 13:27

matheo pisze: Znalazlem coś takiego, co ma mierzyć ogólny sentyment na rynku i raczej jest to zupełne przeciwieństwo BitJanusza o "nieuniknionym ATH".
https://alternative.me/crypto/fear-and-greed-index/

Zna ktoś coś podobnego ?
Jak badacie sentyment ? Tylko fora i twittery czy macie może jeszcze jakieś inne narzędzia?
Fora, twittery, reddity itp zajmuja bardzo duzo czasu. Moze sa jeszcze jakies bardziej przyjazne alternatywy, ktore to zbieraja do kupy i wypluwaja jakis ogolny wynik ?
Fora, reddit, twitter.

Ja nie neguję, że taka aura może panować wśród większości krypciarzy, w tym nieaktywnych rynkowo - holderów i wyleszczonych/czekających na bullrun. Wśród znanych mi, aktywnych graczy panuje często przekonanie, że ATH jest kwestią czasu. Zresztą - tak na logikę - czy grałbyś pod longterm na BTC myśląc, że jedziemy do 1k i BTC zdechnie? no właśnie. :roll: OFC, możesz być miśkiem, ale nie jestem pewien, jaki procent interesuje gra na shorty i/lub na dźwigni. Chyba jednak "typowy gracz" po prostu kupuje i trzyma, ew. swing traduje bez dźwigni?
Ostatnio zmieniony czwartek, 30 sierpnia 2018, 13:28 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 30 sierpnia 2018, 13:34

BitJanusz pisze: Nie. Nie jest ciężko. Tylko nie mam czasu.
Na pisanie kilku-kilkunastu postów dziennie masz, a na to nie. Bo ciężko znaleźć a nie potrafisz przyznać się do błędu. ;)
BitJanusz pisze: Ostatnie zdanie mnie rozbawiło. Analiza przyczyn i skutków pisania postów przez bitjanusza Dokładnie nie po to piszę. Zejdź z konia wszechwiedzy, bo niedługo zaczniesz mi pisać, o czym myślę w danym momencie.
Jedyny koń jakiego mam to odbicie w lustrze rano. ;)
Mądry człowiek jest wdzięczny za uzasadnioną krytykę, bo może się rozwinąć i usłyszeć rzeczy, których sam nie zauważy łatwo.

10 mitycznych postów o "nieuchronnym ATH" w ostatnich dniach z tego forum jest jak potwór z Loch Ness.
I nie ja na koniu, ale BitJanusz na Loch Ness siedzi chyba samotnie z tymi mitycznymi postami. :mrgreen:

Obrazek


__________________________________________________________________________
Dodano po 6 minutach 49 sekundach:
matheo pisze: Jak badacie sentyment ? Tylko fora i twittery czy macie może jeszcze jakieś inne narzędzia?
Fora, twittery, reddity itp zajmuja bardzo duzo czasu. Moze sa jeszcze jakies bardziej przyjazne alternatywy, ktore to zbieraja do kupy i wypluwaja jakis ogolny wynik ?
To jest ciekawe zagadnienie. Kiedyś chciałem takie narzędzie zrobić, które oceniałoby posty na forum pod kątem sentymentu w jakiejś skali (od -3 do +3, a 0 = neutralne) w wynik to byłaby suma na dany okres czasu (to uwzględniłoby nasilanie się aktywności przy nasileniu zmian na wykresach), ale automatyzacja tego jest poza moim zasięgiem (nie informatyk tu), więc pozostawałoby czytanie wszystkiego i samodzielna ocena. I w przypadku automatyzacji i w czytaniu samemu, problemem jest interpretacja (w automatyzacji to chyba b. duży problem), no a przy chałupniczej akcji problem to czas (choć czasem jest mało postów i jeśli by się ograniczyć do forum naszego i tego wątku, to jest do zrobienia).

Sądzę jednak, że ogólna impresja jak ktoś czyta regularnie da taki sam wynik mniejszym kosztem czasu niż ocena postów i podliczanie tego.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3933
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: __kot__ » czwartek, 30 sierpnia 2018, 13:56

ekonokomik pisze: A ja chyba sobie zrobię małe wakacje od forum, kursów itd... Chyba najlepszy to czas żeby poćwiczyć granie midterm i longterm, powalczyć z uzależnieniem i skłonnością do overtradingu ;)
Jestem załadowany maksymalnie jak na ten moment, gotowy zarówno na 5k jak i na 12k.

Będę przeznaczał 15min. dziennie na czytanie forum żeby być na bieżąco i 5 min. na sprawdzenie kursu altów, jakby któryś zaliczył pompę.
Na kursie BTC ustawię alarmy w telefonie na 5k5 i 8k5.
Co może pójść nie tak? 8-)
Z góry przepraszam za offtopic. O kursie to osobiście niewiele potrafię powiedzieć ale wiele mogę w temacie jak poprawić jakość życia a co za tym idzie, pośrednio, skuteczność w spekulacji.

Będziesz miał wolny czas zatem polecam dodać do tego:
- 1 godz. dziennie na ćwiczenia fizyczne
- min. 15 min. dziennie na medytację
- min. 1 godz. dziennie na czytanie książek (niekoniecznie o tradingu ;))
Łącznie 2.25 godziny dziennie a zmienia życie diametralnie. Przetestowane i potwierdzone.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 30 sierpnia 2018, 14:09

Odnośnie korekty póki co zatrzymała się w okolicach, o których pisałem wczoraj w tym poście. Czyli i restest LT spadkowej od lutego (niebieska) i restest highów z konsolidacji czerwcowo-lipcowej (+małego fomo sprzed kilku dni; zielona przerywana):

Obrazek

Zwolennicy powtarzania po raz kolejny sposobu spadania, mogą widzieć w tym analogię do początku sierpnia ale tylko jeśli nastąpi mocne nasilenie impulsu w dół.
Ostatnio zmieniony czwartek, 30 sierpnia 2018, 14:11 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 3 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 30 sierpnia 2018, 14:09

@Wymazywanie

Dobrze, niech Ci będzie. Posty poniżej. Zmarnowałem specjalnie dla Ciebie kilkadziesiąt minut życia, w przeciwieństwie do pisania postów, ktore zajmują mi kilkanaście sekund bądź są następstwem już włożonego w analizę czasu. Sorry, że tylko 9 osób a nie 10, ale akurat w podanym okresie czasu więcej nie ma, więc tak, kajam się, jest tylko 9, a nie 10 takich osób z ostatnich kilku dni. Znając Ciebie pewnie będziesz teraz rozdrabniał się nad każdym i dowodził, że autor wcale jednak o ATH nie myślał (bo część znich to nie jest napisane wprost - będzie ATH - tylko mój wniosek po przeczytaniu posta), czy coś, ale - sorry - nie jestem zainteresowany dalszą dyskusją w temacie.

Więc jeśli Cię to nie zadowoli, to możesz wszem i wobec ogłosić, że objechałeś janusza na forum. Ja wysiadam.
Pleasek89 pisze: Jeżeli 5,8k było dnem to nie zdziwiłbym się gdybyśmy pod koniec roku zobaczyli nowe ATH, co w tej chwili może dla wielu wydawać się śmieszne.

Moim zdaniem ostatnią bańkę zobaczymy gdy grubasy stwierdzą, że nie da się wycisnąć od tłumu więcej kapitału. Porównując kapitalizację rynku kryptowalut do giełdy/złota myślę, że do tego jeszcze daleka droga.

A newsy o walce rządów z Bitcoinem to tak - piękna synchronizacja :lol: Rozumiem, że w tej chwili odechciało im się walki, ale przypomną sobie o tym szatańskim wynalazku gdy cena osiągnie 30-50k lub więcej?
jondoexxx pisze: Wnioskuję, więc, że jeżeli będzie następna bańka, to będzie ona musiała być oparta o mocny szum medialny, wzrosty będą musiały być naprawdę potężne i długie (1-2 lata), tak aby banki zaczęły oferować "bezpieczne, pewne" zyski w crypto. Trochę wody w Wiśle upłynie, ale myślę, że to się stanie i wtedy ludzie, którzy zainwestują w najbliższych 2 latach w czasie dołków i potrzymają następne 5-8 (generalnie do następnej bańki)....mogą być naprawdę zarobieni.
jondoexxx pisze:Mówiąc inaczej, wydaje mi się, że tutaj jest jeszcze zbyt duży potencjał na wyciągnięcie kasy od ulicy, a żeby ta bańka na BTC była ostatnia, będzię więc następna, kiedyś i moim zdaniem 20k to będą drobne przy niej...
shinya56 pisze:
Jest takie powiedzenie. " Jak Twoja fryzjerka i taksówkarz będą doradzać w co inwestować to jest już za późno " czy jakoś tak. Tego jeszcze nie było :lol: Oni w to wejdą, ale na innych zasadach.
Dovakhiin pisze:Sam osobiscie twierdze ze 20k bylo przystankiem i ulamkiem tortu do podzielenia sie.
miso20 pisze: @BitJanusz, Naprawdę sądzisz, że Bitcoin po 20$k zawitał do ulicy? XD

Czyli twoja żona, mama, ojciec, dziadkowie, rodzeństwo i znajomi rozliczają się w krypto? Bo jeżeli nie to krypto nie zawitało na ulicę :3

(...)

Tylko z tego powodu twierdzenie o ostatecznej bańce na 20k$ jest bez sensu, bo jeszcze jest duuuużo ludzi którzy mogą w panice zasilić cyrk ;)
Lester pisze:
Także pytanie nie czy będzie następna bańka, ale kiedy. Ja obstawiam nowe ATH [najpóźniej] w przyszłym roku, a zmianę trendu długoterminowego na wzrostowy jeszcze w tym roku.
Zeyt pisze: Ja jednak zostałbym przy zdaniu @Wymazywanie, zakup bitcoina nie jest jeszcze tak banalny żeby typowa ulica mogła w to wejść. Dopóki banki nie wypuszczą tego od siebie, bądź powstanie naprawdę duża sieć kantorów solidnej marki z możliwością obsługi typowego janusza to o wejściu ulicy nie ma co mówić. Sam wlazłem w to stosunkowo niedawno a jestem osobą z wykształceniem teleinformatycznym.

Przykładem jest choćby PKO które zainteresowało sie blockchainem jakoś na początku tego roku, teraz jest moment wejścia dużych instytucji, na ulice jeszcze przyjdzie czas.
snajper pisze:I jeszcze S&P zaraz nowe ATH
odoja pisze: k. Zresztą , sami się przyznajcie ,że jak będzie w przyszłym roku czy za 2 lata kolejny szczyt, ile z nas sprzeda jakieś 50-70% krypto? :) Pewnie wszyscy ;) I tak też zrobi reszta w świecie mających spory w miarę świadomy zainwestowany kapitał, a pozostali oczywiści będą tracić bo my już będziemy ostro sprzedawać, skoro kasa się zgadza. I nastanie kolejna bańka , z naszej winy :D. I na co komu etf? Ktoś tak czy siak nabije sakiewkę z nimi czy bez nich. To jest pewne,a kiedy, któż to wie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » czwartek, 30 sierpnia 2018, 14:17

@Wymazywanie,
Z tym pawianem we łbie to trochę racja :P Muszę się przyznać, że ostatnio tj. między 14 a 24 lipca przeliczyłem się mocno właśnie przez to, że za bardzo wziąłem sobie do serca wykres long/short. W pewnym momencie longi miały przewagę 17.5k nad shortami i nie wydawało mi się możliwe, by w tamtej chwili kurs poszedł jeszcze wyżej. A jednak dokładnie tak się stało. Także jest dokładnie tak jak mówicie ty i @bitloteiros, używanie tego systemem zerojedynkowym jest niezbyt mądre. To tylko kolejny "wskaźnik", co nie zmienia faktu, że dalej trzymam się swojej teorii z poprzedniego posta, bo sytuację sprzed 11 dni na long/short można by nazwać bardzo mocnym sygnałem wzrostowym, który został zanegowany. Poza tym pozostają jeszcze pozostałe przesłanki o których pisałem.

Dodajmy do tego jeszcze ostatni post @socjolog2008 w którym wrzucił Bitka lecącego na księżyc, no i już chyba nikt nie ma wątpliwości co do nadchodzących spadków :D

BitJanusz pisze: Nie chcę się czepiać, ale... finex ma zaledwie dźwignię x3.3 (jeśli dobrze pamiętam?) i niezbyt imponujący wolumen na kontraktach. To jest kropla w morzu bitmexowym. Nie wiem, skąd fascynacja shortami i longami akurat na finexie? Rozumiem argument, że dla wielu to wiodąca giełda, ale ona jest wiodąca tylko w kupnie i sprzedaży BTC w parze z FIAT. Na kontraktach niewiele znaczy wolumenowo.
Spójrz na to tak: na Bitfinexie mamy mniejszy wolumen od tego z BitMEXa ponieważ mamy tam mniejszą dźwignie. Czy to znaczy, że ludzie wkładają tam mniej kapitału? Nie - po prostu 1000$ zagrane na dźwigni x2.5 na Finexie da nam wzrost wolumenu o 2500$, a to samo 1000$ zagrane na dźwigni x20 na MEXie da nam wzrost wolumenu o 20000$. Nie mówię już tutaj o tym, że giełda przy takiej dźwigni sama może podbijać sobie wolumen no i ogólnie robić tam różne przekręty i inne rzeczy ( np. padające serwery przed jakimś dużym ruchem, mimo, że wolumen wtedy nie powalał i nie było przesłanek do takiego przeciążenia ). Wnioski? Finex w rzeczywistości może bardzo dobrze oddawać sentyment rynku jaki mamy obecnie, mimo, że ma 20-krotnie mniejszy wolumen od MEXa.
Ostatnio zmieniony czwartek, 30 sierpnia 2018, 14:33 przez Krachu1895, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 30 sierpnia 2018, 14:35

@BitJanusz, Dzięki. :)

Ale czy to posty o "nieuchronnym ATH"? Czyli pewnym, koniecznym, łatwym, nie do uniknięcia itp. Zobaczmy.

1- nie, kolega @Pleasek pisze tylko o tym, że by się nie zdziwił ATH w tym roku, ale nie że jest pewne:
Pleasek123 pisze: Jeżeli 5,8k było dnem to nie zdziwiłbym się gdybyśmy pod koniec roku zobaczyli nowe ATH
2 - nie; @jondoexxx, pisze JEŚLI będzie bańka to wg niego jakiego rodzaju a szacuję ją na "w ciągu 5-8 lat"... To dość daleko od nieuchronności itp.

3 - znów nie (ale mniej silne niż poprzednie "nie"); ponownie @jondoexxx pisze o bańce, że jest na nią potencjał i że kiedyś tam będzie, ale nie jako o pewnej/nieuchronnej/dowolne synonimy

4 - nie a cytat z @shinya56 zupełnie nie mówi nic o ATH ani bańce, pisze tylko w tonie starych porzekadeł giełdowych o ludziach spoza giełdy jako inwestorach

5 - nie (ale typu słabszego "nie") - bańka 20k jako przystanek, co sugeruje że będzie kontynuacja, ale nic nie pisze o niej w tonie nieuchronności którym epatujesz, a którego cosik nie widać na razie u nikogo

6 - nie a post @miso20 nie mówi za wiele o bańce i ATH a tylko krytykuje to co pisałeś, że to ostatnia bańka

7 - tak - ten cytat wskazuje na pogląd o pewności bańki (@Lester).

8 - nie i kolejny cytat nie na temat (autor @Zeyt); post jest o tzw. ulicy a naszym rynku nie o pewności ATH i bańce

9 - nie - halo! post @snajper jest o ATH ale na SP...

10 - tak (choć wypowiedź @odoja jest bardziej w tonie żartobliwego gdybania, ale potem pisze, że pewne więc zgadza się)


Dzięki za przykłady, na 10 podanych 8 jest błędnych a 2 to faktycznie przykłady poglądu o tym, że bańka będzie na pewno.

Niektóre z tych przykładów to jakbyś miał problem z czytaniem ze zrozumieniem, ale pewnie chciałeś dobić do 10 i cokolwiek już leciało. :)

Dość mało jak na forsowane przez Ciebie jak to ludzie na forum nie są pewni ATH. :lol:
Ale dzięki za próbę. ;)

Dodano po 4 minutach 21 sekundach:
Krachu1895 pisze: Dodajmy do tego jeszcze ostatni post @socjolog2008 w którym wrzucił Bitka lecącego na księżyc, no i już chyba nikt nie ma wątpliwości co do nadchodzących spadków
Jedyne czego NIKT NIE MA na rynku to wiedzy o prawej stronie wykresu (nawet super grubas, choć ma więcej informacji i środków, to też konkuruje z innymi podobnymi i nie jest nigdy pewny czy się uda na pewno). :)
Socjo chyba czeka na księżycu po prostu z pozycją, a nie wykres tam leci. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » czwartek, 30 sierpnia 2018, 14:38

Krachu1895 pisze: Dodajmy do tego jeszcze ostatni post @socjolog2008 w którym wrzucił Bitka lecącego na księżyc, no i już chyba nikt nie ma wątpliwości co do nadchodzących spadków
Akurat ostatnio @socjolog2008 przestawił się z fundamentalizmu na realizm i jak widać z wymiernym skutkiem. Przypuszczam że poszła wtopa, przerwa od tradingu, reset psychiczny/mentalny co jak widać działa (przynajmniej u mnie tak jest).
Zdaje się że przydałoby się takie coś @adam1226, bo z jego postów ostatnio bije marazm
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 30 sierpnia 2018, 14:41

e: do @Wymazywanie

Daj spokój, on wpisał w wyszukiwarkę "bank*" nawet nie czytał postów i Ci wkleił ;)

Tym czasem na kursie korekta ostatnich wzrostów?

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kamiloski » czwartek, 30 sierpnia 2018, 14:46

miałem shorta BTC otwartego z dźwignią , ale zamknąłem go z małą stratą, bo stwierdziłem, że teraz faza akumulacji, trochę trwa i obawiałem się dużych pików w górę, po czym otworzyłem longa z dźwignią na ETC, a teraz takie kwiatki. Pozostaje przeczekać.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » czwartek, 30 sierpnia 2018, 14:50

Patrzac z dalszej perspektywy chyba mamy formacje młota na 1M.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lester » czwartek, 30 sierpnia 2018, 14:52

BitJanusz pisze: Lester pisze:
Także pytanie nie czy będzie następna bańka, ale kiedy. Ja obstawiam nowe ATH [najpóźniej] w przyszłym roku, a zmianę trendu długoterminowego na wzrostowy jeszcze w tym roku.
Zgadza się, twierdzę, że będzie jeszcze bańka i nowe ATH, dla mnie jest na to bardzo duże prawdopodobieństwo, tylko jak pisałem, nie wykluczam też bańki na krypto z malejącym udziałem btc, ale to raczej jeszcze nie w najbliższej, przynajmniej nic nie zapowiada tego.
Dalej obstawiam nowe ATH w 2019r., czyli stawiam na to, ale mimo, że to oczywistość, to dodam, że tak jak praktycznie każdy tu wypowiadający się na forum nie wiem jak będzie (więc spory o to czy będzie bańka albo ile jeszcze baniek będzie - uważam za bezsensowne). Powiedzmy, że wyczuwam w powietrzu nadchodzące fomo, a na razie widzę przedbiegi, "zabawę" z kursem, podchody; to samo z newsami: etfami, Bakkt'ami, itp. Nie wiem o co tu chodzi, ale może chcą wymęczyć hodlerów? Może jesień jest najlepszym okresem i może przed następnym atakiem szczytu, dla lepszego efektu fomo i popularyzacji, adaptacji krypto - trzeba przygotować grunt, dobre miejsce (i czas) odbicia, wyjątkową okazję krótko trwającą (np. btc za 5.xx K, 4.xx K, a może nawet 3.xx K?).
Cały czas zastanawiam się czy nie zaliczymy jeszcze dołka dołków w tym roku. Jakoś nie chce odbić od okolic 6K. Tyle podejść, do tego bycze nastroje przybierają na sile (a przynajmniej takie mam wrażenie, ale nie śledzę zagranicznych for, twiterów, a tylko z tego co tu niektórzy zdają czasem relacje) a rynek lubi oszukać, a niewiele osób wierzy w takie niskie poziomy tak naprawdę (też do nich należę), więc jest taka opcja, trudno tylko określić prawdopodobieństwo. Wiem że są różne zdania na ten temat: ale uważam, że poziom wielokrotnie testowany (okolice 6K) się osłabia, bo już nie wzbudza takich emocji, towarzystwo się z nim oswoiło.

Takie tam rozkminy mam. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 30 sierpnia 2018, 14:56

bitloteiros pisze: Akurat ostatnio @socjolog2008 przestawił się z fundamentalizmu na realizm i jak widać z wymiernym skutkiem. Przypuszczam że poszła wtopa, przerwa od tradingu, reset psychiczny/mentalny co jak widać działa (przynajmniej u mnie tak jest).
Przecież (jeśli dobrze pamiętam) to większość cool story od Socjo na wiosnę to była historia, że shortuje i że pozycja pada (mimo spadków, bo na x25 można grać zgodnie z trendem większym a i tak stale wtapiać), potem że ostatnie paper wallety z 2015 padają na tych shortach :| , potem, wielokrotne żegnanie się z nami i pisanie o dalszych spadkach.
Teraz podejrzewam (i ciesze się), że mu w końcu coś weszło i lepiej się czuje na tym rynku po prostu.

Najbardziej znamienne, że można trafnie mówić, że padnie dalej cena i samemu grać i równocześnie również wtapiać na shortach w bear markecie... Cóż, uroki dużej dźwigni pewnie. Bardziej by się opłacało shorta na skromne x2 x3 na kilka miesięcy, zyski byłyby świetne, bez motania się z x25 czy nawet większymi, to często zguba jest.

Ciekawy post znalazłem. Bullish na alty w 2019 już w listopadzie 2017, jak robiliśmy ATH koło 7-8k (https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... et#p383311):
socjolog2008 pisze:ta rzeczywistość jest tak płynna że nowi co wchodzą widzą promocje faktycznie już przy 4000$ (ja jej nie widzę aż do poziomów 2000$) I oboje wiemy że jeżeli wzrosło z poziomów 300$ w 2015 na 7500$ w 2017 to w 2019 może być równie ciekawie. Wchodziłem wtedy z kasa z założeniem częścią gram ,cześć zapominam ,cześć wchodzę w alty. Ja się z niektórymi altami dziś szykuje na chowanie do 2019 właśnie. To kasa z nikąd (nie zarobiłem jej wykonując pracy, dlatego też padające mi shorty od jakiegoś tam poziomu traktuje jak cyferki). To tylko post dzielący sie tym co ja widzę i robie. Będziemy pewnie i w 2019 jeszcze dyskutować na forum (i tu ciekawe na jakich poziomach :lol:
Niektóre short już świecą na zielono. Ja myślę (chociaż pisałem tak i przy 7100$ i 6800$ i 6000$ że to w końcu już)
Czas może wydawać się dziwny (napisania posta), ale nie zdziwiłbym się jakby miał rację z tym 2019. Tylko, że po -90%+ na altach, to nawet jakby zrobiły po +500% od dołków, to i tak byłoby zwykła połówka Fibo na odreagowanie.

@socjolog2008, Faktycznie dałeś radę trzymać na long do 2019 jakieś alty kupione w listopadzie 2017? To było przed ostatnim etapem bańki, ja bym nie przetrzymał ich wtedy długo. 8-)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 30 sierpnia 2018, 14:59

Spoiler:
@Lester, rozumiem. Nie ma sensu dawać się wciągać w jakieś słowne gierki, jakie próbuje tu uskuteczniać @Wymazywanie. Łapanie za słówka, dowodzenie, czy autor posta rozważał bańkę w 100%, 99% czy 33%, jakieś stawianie diagnoz, czym autor się kieruje, stawiając jakieś tezy - próba wmawiania interlokutorowi, że miał na myśli 100% pewności piszących i triumfowanie, że jednak się mylił... WTF!? to forum o BTC, czy pudelek? Wiem, co miałem na myśli. Nie jest to to, co próbuje mi wcisnąć triumfalnie Wymazywanie. Pomijając fakt, że na takie bzdury szkoda zwyczajnie czasu, to jeszcze na dodatek muszę mu udowadniać, że nie jestem wielbłądem. Co oczywiście jest nierealne, bo Wymazywanie już dawno stwierdził, że wie, co mam na myśli i moje własne przykłady przeczą mojej tezie... którą on rozumie lepiej ode mnie. I jeszcze jakieś sugerowanie o braku zrozumienia tego, co się czyta, no bez jaj. Erystyka jak w przedszkolu.

Nie szkoda wam życia? Taki ładny short był do postawienia przy 6880$. Ile osób wskoczyło na DT, zamiast pisać pierdy tutaj? mi się nie udało, bo cytowałem akurat jakieś farmazony i przegapiłem alarm. :roll:
Ciekawy ruch na BTC. Brniemy przez wsparcie. 6800 jest standardowo silne "w obie strony".

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » czwartek, 30 sierpnia 2018, 15:02

nie mylmy realizmu z fundamentalizmem, dzięki.

Wystarczy spojrzec jak wiele kasy jest wciaz w niektorych scam-projectach
do tego na niektore wyceny coinow jakie sa przesadzone mimo wszystko wciaz.

oczywiscie nic nie stoi na przeszkodzie, zeby to wrocilo, ale rozumiem, ze wiekszosc szuka "pewnej inwestycji" i w tym momencie uczciwie trzeba przyznac ze krypto taka inwestycja nie jest
Ostatnio zmieniony czwartek, 30 sierpnia 2018, 15:11 przez adam1226, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3283
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » czwartek, 30 sierpnia 2018, 15:03

@BitJanusz Widzę że się męczysz kolego a @Wymazywanie się nad Tobą znęca, więc trochę ulżę dostarczając trzeciego postu z szukanych 10 o nieuchronnym ATH :lol:

Imho kolejne ATH jest nieuniknione w perspektywie najpóźniej 2-4 lat. Dlaczego? Bo tak :) No dobra, na dłuższe uzasadnienie w tym momencie nie mam czasu, ale powiedzmy, że jest to mieszanka
a) intuicji,
b) analizy kresek długoterminowych,
c) a. kapitalizacji ostatniego ATH,
d) a. zasięgu medialnego ostatniej bańki mogącego przełożyć się na zasięg bańkowych "inwestorów" kolejnej,
e) a. fundamentalnego stanu rynku,
f) a. otoczenia prawnego i wpływu potencjalnych regulacji,
g) a. sentymentu rynku w odniesieniu do długoterminowej perspektywy dla BTC
h) a. postępującej (powoli ale jednak) adopcji krypto w realnym użytkowaniu
i) a. wpływu lokalnych kryzysów fiat na h)

Z kolei Twoje przekonanie o tym, że ATH już na pewno było i nie wróci więcej wynika jak sądzę z urazu psychicznego i obolałej jeszcze pupki po krachu ATH 20k :) Wpadłeś w krypto-sceptycyzm prowadzący do DT drobnymi na lewarze, który wydaje Ci się bardziej racjonalny bo pozbawiony jakiegokolwiek sentymentu (skądinąd nawet słusznie w DT) oraz kwestionowania wiary w pozytywny rozwój wydarzeń longterm. Może kiedyś Ci to minie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 30 sierpnia 2018, 15:08

BitJanusz pisze: Łapanie za słówka, dowodzenie, czy autor posta rozważał bańkę w 100%, 99% czy 33%
Jeśli ktoś formułuje jakiś wniosek i rozpisuje się jak to forumowicze nie są pewni ATH, no to wymaga to uzasadnienia jeśli chce się być traktowanym poważnie.
Mnie odrzuca po prostu styl pisania u niektórych w tonie, że "wszyscy bullish/bearish" jak tylko się ruszy o kilka % cena. Bądźmy poważni proszę, nie ma co koloryzować nastrojów na rynku nawet jak jest coraz bardziej płaski.
BitJanusz pisze: Taki ładny short był do postawienia przy 6880$. Ile osób wskoczyło na DT, zamiast pisać pierdy tutaj? mi się nie udało, bo cytowałem akurat jakieś farmazony i przegapiłem alarm.
Czyli przeze mnie "straciłeś" zysk? :) Ile, to może coś zrefunduję? :)
Ps. Masz rację - 80% tego co cytowałeś to farmazony. :)

Edit

@akos, Dobry post. Mówiłem mu, że wiele osób po swej 1 bańce pisze to samo co on (ja też tak miałem), no to poszła obraza. Po każdej bani pojawiały się zdania, że to ostatnia i zawsze brzmiało to racjonalnie, teraz też brzmi, ale rynek nie jest racjonalny i zrobi co chce i tak.

Do ATH potrzebujemy wzrostu +194%.
Od lowa na 5755 potrzebowaliśmy +247%.
Jak było 2$ po ATH 32$, potrzebowaliśmy aż +1500%. Wtedy to dopiero musiała być ta "ostateczna bańka". 8-)

Oczywiście nie twierdzę, że mamy analogiczną sytuację, nie, ale jak coś może wydawać się nierealne i jak szokująca przyszłość potem potrafi przyjść na wykresie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 30 sierpnia 2018, 15:16 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » czwartek, 30 sierpnia 2018, 15:16

Branie pod uwagę bańke na kryptowalutach bez udziału btc jest biorąc pod uwagę tylko 1 fakt dość optymistyczne.
1. Gdy trwał akcja bitcoin slayer i pompowano bch aż do andromedy to ostatecznie btc wygrał. A wiemy jakie środki/ekipa za tym stała.

To nie jest fakt tylko moja prywatna obserwacja dwóch sporych grup ludzi.
a) Kryptowlauty = bitcoin i tu wiedza się kończy mniej więcej. Otoczkę emocjonalną POMIJAM CELOWO. (btc to tylko to marichuaen wstrzykiwane z szkłem w żyłę itd.)
b) ludzie siedzący w krypto którzy widzą, że btc po za tym, że jest rozpoznawalny oferuje 4-5 transakcji na sekundę.

Otoczka emocjonalna jest nie istotna, a jej poruszenie uruchomi tylko gdybania z gdybań i ponowne rozpoczecie tematu sterujacych kursem czy innych trójkąto podobnych dywagacji. Przywołuje tylko ten 1 fakt i moją obserwacje po to aby napisać. Btc to taka nokia, a ostatecznie i tak każdy używa firmy która mu pasuje.


W przypadku pieniędzy jest trochę inaczej, bo uzywanie danego pieniadze mimochodem potwierdza jego wartość. W przypadku takiego dolara jest nie zbedne obracanie nim, bo miedzy nim, a takim np. papierem toaletowym po zniesieniu parytetu złota nie ma żadnej różnicy. 99% dewaluacji od tamtej pory jaka nastąpiła według mnie jest tylko potwierdzeniem tej analogi. Gdyby usd nie sluzylo jako papier toaletowy swiata to dawno byśmy mieli jego następce.

I teraz najważniejsze z jakiego powodu przyrównałem btc do produktu który można wybrać i jednocześnie pieniedzy ktorych do platnosci nie mozemy zawsze wybrać ?
(w danym kraju w 99% przypadkach zaplacimy walutom danego kraju)

Z bardzo prostego powodu wg. kryptowaluty staną obok normalnych walut po czym powstaną czarne konie które defacto już mamy i zostaną wypromowane.

To tak odnośnie bańki kolejnej z udziałem btc lub i nie.

Odnośnie kursu. Po takich spadkach kolejne spadki wynoszące 5-25% są niczym w porównaniu do wzrostów jakie możemy w teorii złapać kupując po spadkach. Wiadomo sfera akumulacji jest nudna dlatego w tym czasie wypada porobić pompki na altach ;)

Dodano po 1 minucie 31 sekundach:
Wymazywanie pisze:
BitJanusz pisze: Łapanie za słówka, dowodzenie, czy autor posta rozważał bańkę w 100%, 99% czy 33%
Jeśli ktoś formułuje jakiś wniosek i rozpisuje się jak to forumowicze nie są pewni ATH, no to wymaga to uzasadnienia jeśli chce się być traktowanym poważnie.
Mnie odrzuca po prostu styl pisania u niektórych w tonie, że "wszyscy bullish/bearish" jak tylko się ruszy o kilka % cena. Bądźmy poważni proszę, nie ma co koloryzować nastrojów na rynku nawet jak jest coraz bardziej płaski.
Spoiler:
BitJanusz pisze: Taki ładny short był do postawienia przy 6880$. Ile osób wskoczyło na DT, zamiast pisać pierdy tutaj? mi się nie udało, bo cytowałem akurat jakieś farmazony i przegapiłem alarm.
Czyli przeze mnie "straciłeś" zysk? :) Ile, to może coś zrefunduję? :)
Ps. Masz rację - 80% tego co cytowałeś to farmazony. :)

Jak już tak refundujesz to pożycz skromne 10 btc, bo mam MEGA SIGNAL pewniaczek wysylam btc na adres na twiterze i po 24 godzinach odslyaja mi 20 btc.
żarcik[/spoiler]

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801, Fugitive, Sałata i 40 gości