Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 30 kwietnia 2020, 11:41

@Pleasek89 jasne, ten ładny zysk z wczoraj trzeba reinwestować ;)

Ja się zastanawiam nad altami właśnie, bo dostały niezłe baty i pewnie po wypłaszczeniu poodbijają ładnie.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 844
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 485
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » czwartek, 30 kwietnia 2020, 11:51

Rajd pozamiatany. Może zatrzyma się na 8.6. A jak nie, to okolice 7.7 i zabawa na nowo :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 30 kwietnia 2020, 12:02

JOE już tylko 11 baniek na minusie :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » czwartek, 30 kwietnia 2020, 12:03

Pleasek89 pisze: czwartek, 30 kwietnia 2020, 07:49 @mesrotten
Shorty na BTC na takim FOMO są bardzo niebezpieczne, można się łatwo pociąć.
Nie posłuchałem ;) Wyszło u mnie nad lt na niskim wolumenie, zazwyczaj oznacza to fejka i idealny moment na szorta, zwłaszcza przy tak długoterminowej kresce. Zobaczymy gdzie nas zawiezie.

Swoją drogą jak byliśmy przy 4,5 to się nosiłem z zamiarem trzymania L długo do górnej granicy trójkąta, emocje po drodze były jednak za duże ;) Korci mnie żeby tym razem wytrzymać i celować w dół w 4.7-5 k ;) Może @Prap0n owe "spokojnie, to tylko korekta" już jest w grze :) Retest górnej kreski albo zrobienie lh powinno się raczej wydarzyć przed ewentualnym zjazdem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 30 kwietnia 2020, 12:08

Chciałbym jeszcze zwrócić waszą uwagę na typowy pattern, grany przeze mnie często na shitcoinach... Ja to nazywam "wybiciem z mostka" bo najpierw mamy powoli rosnący mostek (przypominający właśnie flagę niedźwiedzią, ale z pewnymi subtelnymi różnicami), a potem nagły pik chciwości, często o kilkadziesiąt %, zwieńczający ruch (i zawsze przyjmuje on postać funkcji wykładniczej,z przyspieszającym wzrostem). Przykład:



Typowo mamy po czymś takim długi kanał spadkowy znoszący trend niemal w całości.

Ponieważ alty to alty, a BTC to bitek - to oczywiście nie musi się to powtórzyć, niemniej... tak całkiem na marginesie i informacyjnie - warto mieć z tyłu głowy, że taki pattern pojawia się na crypto.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » czwartek, 30 kwietnia 2020, 12:12

pewien etap dobiegł końca teraz trzeba odpocząć kilka dni 8-)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » czwartek, 30 kwietnia 2020, 12:15

luźna myśl.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 30 kwietnia 2020, 12:32

Tak tylko wrzucę jeśli ktoś sugeruje się kontem u góry body na 1d :) po spadkach na poczatku 2019 co potem było 13-14k też taka świeca po konsolidacji pojawiła się:)

Tak to wyglądało.


Mamy podobna sytuację tylko okres przed wybiciem mniejszy...



Stąd moja retoryka o ok 14k między lipcem a sierpniem.

Heh nawet kształt wolumenu podobny :mrgreen:

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 30 kwietnia 2020
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: niereformowalny » czwartek, 30 kwietnia 2020, 13:16

ciagle trzymam L, SL mam na 8211, odbilismy od glownej LT spadkowej, stawialem na zjazd od 7,9-8,05, martwi mnie FOMO i ogromny entuzjazm, ale nawet jesli zadziala SL to i tak bede dobrze zarobiony, teraz najwazniejsze to podbic pod 9,0 i wybic 9,05, licze na wybicie LT ewentualna korekte do 9,1 po tych spadkach i poglebienie do 8,3 lub ewentualne podciagniecie wyzej ze wzgledu na konczaca sie 1M, na 9,69 jest ob spadkow, szalenstwem byloby zrobienie do konca 1w 10,3
w takiej sytuacji obserwuje, ale z malym przejeciem - raczej mam wyjebane i tak jest bardzo dobrze, 15min wskazuje na duze prawdopodobienstwo dociagniecia do 9,0-9,1

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » czwartek, 30 kwietnia 2020, 13:29



Przelozenie dolnej lini na ostatni szczyt u gory... moze wyjsc z tego piekny kanal, jesli nie bedzie kontynuacji.

Na ETH polecial zrzut ktory zniosl z 80% wzrostu z wczoraj (wyciagniety).
Ostatnio zmieniony czwartek, 30 kwietnia 2020, 14:07 przez prap0n, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » czwartek, 30 kwietnia 2020, 17:06

Za kilka godzin zamyka się miesiąc, a ponieważ odbicie na S&P 500 jest tylko odrobinę mniej imponujące od odbicia na BTC, warto przyjrzeć się wykresowi miesięcznemu tego indeksu.



Argumenty, dlaczego dołek na 2200 może okazać się dołkiem pandemicznego kryzysu:
- Na dziś wszystko wskazuje, że pandemia jest opanowana i będzie tylko lepiej, przy stopniowo łagodzonych restrykcjach i powracającej do normalności gospodarce.
- Rynki spodziewają się i spokojnie zareagują na złe dane gospodarcze, nawet znacząco gorsze od prognoz.
- Nie było w ostatnich dziesięcioleciach przypadku, żeby po tak silnym zniesieniu ruchu w dół trend spadkowy był kontynuowany.
- Formacje V są bardzo częste, wręcz typowe (lewe części niebieskich prostokątów; w okresie z lat 2002-2003 było raczej podwójne lub potrójne dno, a nie V). Często są elementami trójkątów odwróconych (prostokąty pomarańczowe). Dynamika ostatnich ruchów w obydwie strony odpowiada formacji V, a poziom dołka dobrze wpisywałby się w nowo powstający trójkąt odwrócony.

Kontrargumenty:
- Pandemia wymknie się spod kontroli.
- Rynki spodziewają się nadzwyczaj złych, ale nie katastrofalnych danych gospodarczych - takowe miałyby moc napędzenia nowej fali spadków.
- Zbyt szybko, zbyt mocno spadło i zbyt szybko, zbyt mocno odreagowało. Tym razem zdarzenia na wykresie za bardzo wyprzedziły rzeczywistość i wszelkie wnioskowanie techniczne jest przedwczesne.
- Jesteśmy dopiero w miejscu analogicznym do jednego z trzech zaznaczonych czerwonymi prostokątami. Mam jednak wątpliwości, czy to dobre analogie, ponieważ w dwóch pierwszych przypadkach korekty wzrostowe nie były tak silne, jak obecna, z kolei w trzecim przypadku spadki były relatywnie płytkie.

Pierwsze ostrzeżenie, że dzieje się inaczej, niż zakłada lub przewiduje niniejsza analiza:
- Korekta odbicia ma być płytka (prawe części niebieskich prostokątów). Jeśli nie jest - wpływamy na nieznane wody.

A tak wygląda wykres NASDAQ Composite:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 30 kwietnia 2020, 17:28

@fusywszklanejkuli zaorał temat. Tutejsi permabulle/ewangeliści chyba nie czują, że odbijają wszystkie rynki, nie tylko bitek (np. akcje Sabre +100% od dołka z marca ;)) i że ten huraoptymizm może być po prostu przestrzelony, przeszacowany.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwietnia 2020
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BobekBTC » czwartek, 30 kwietnia 2020, 17:47

Uważam że max do końca tygodnia to 9475, jeśli dzisiaj na 1D pojawi się doji sądzę odwrócenie trendu i spadek na przestrzeni kilku dni nawet poniżej 8000.
Za spadkami:
1. RSI na 1D pow 70 ale z tendencją spadkową
2. Volumen spada
3. Nic nie może rosnąć w nieskończoność (niektórzy już liczyli pewnie z 20k)

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 30 kwietnia 2020
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: niereformowalny » czwartek, 30 kwietnia 2020, 18:16

Musisz wziac pod uwage tez to, ze BTC w czasach silnego impulsu zaliczyla na 1D RSI w okolicach 90
Slabnacy volumen przy korekcie to dobry znak, a taka 4h ciagnie zwykle za soba rekacje, na ogol nastepuje ona po kolejnej rowniez spadkowej 4H, lokalnie buduje nam sie trend spadkowy zasiegiem moze byc nawet 8,3 skad spodziewalbym sie silnej aktywnosci zakupowej, zejscie w tym kierunku moze wyczyscic spora czesc longow otwieranych podczas lokalnego panic buy.

Od momentu wywalenia 8,2 zrobilo sie bardzo byczo, troche to przerazajace, ale taki przebieg sytuacji zanegowal to, ze wzrost od 4,0 to tylko korekta spadkow.

Nastroje sie zmieniaja zwlaszcza kiedy wielu widzisz obrys swiecy na 1D, do ktorej zamkniecia jest jeszcze sporo jest to oczywiscie pozytywna wiadomosc, dlatego, ze wiele osob zamknie pozycje przy kolejnym spadku, ktory powinien nastapic po kolejny odbiciu sie od 8,9, 8,816 lub 8,85

Od 8,3 lub wyzszych supportow spodziewalbym sie proby wybicia LT spadkowej, mam jeszcze wolny kapital, zastanawiam sie, czy pakowac te czesc w LSK, czy moze LTC, ktory moze probowac walic 60$ przy korelacji z BTC, jesli wzrosty beda kontynuowane.

Kusi mnie tez BCH

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwietnia 2020
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BobekBTC » czwartek, 30 kwietnia 2020, 18:32

@niereformowalny Wiesz jestem bardziej typowym hodlerem. Dopiero od niedawna gram na dzwigni i interesuje się analizami technicznymi jak i społecznymi. Każdy z nas się uczy. Ważne żeby być na +

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 30 kwietnia 2020, 18:42

Na miejscu misiów nie napalalbym się na jakieś wielkie spadki czy chociaż średnie korekty. KNOT świecy 1M marcowej powinien budzić strach, a obecna świeca tym bardziej ten strach potwierdzić i spotegowac :mrgreen:

Oczywiście przy założeniu czysto technicznym (bez wydarzen).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 30 kwietnia 2020, 18:48

Na 1d shooting star możliwy :D Aczkolwiek dopóki nie przebiło 8444 powinno być ok :D
Spoiler:
Może jakaś chorągiewka się utworzy :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » czwartek, 30 kwietnia 2020, 19:06

Patrząc na dzienne świeczki, ~7500 by mnie nie zdziwiło szybciej niż nam się to wydaje.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 844
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 485
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » czwartek, 30 kwietnia 2020, 19:56

Poczekamy zobaczymy. Ja stawiam, że zatrzyma się na 7960, ostatecznie wróci na dno kanału na 7500.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » czwartek, 30 kwietnia 2020, 19:57

mesrotten pisze: czwartek, 30 kwietnia 2020, 12:15 luźna myśl.

Obrazek

Póki co wybronione, może być up.

Obrazek

e/

wersja lite tego samego. Vol musi wzrosnąć jeśli mamy wybić w tym ruchu. Inaczej trzecia nóżka w grze o później to ch* go wie ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 30 kwietnia 2020, 20:24 przez mesrotten, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fledermaus, fusywszklanejkuli i 34 gości