Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 21 czerwca 2011
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: b0il3r » wtorek, 20 września 2022, 19:28

Witam, ale forum laguje (ten watek), czas kupowac ;P
pomoglem :arrow: 1CTkaZbY9iWx3EuLZUmuUmkhb7JfXwcnBX :mrgreen: BTC

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » wtorek, 20 września 2022, 19:52

b0il3r pisze: wtorek, 20 września 2022, 19:28Witam, ale forum laguje (ten watek), czas kupowac ;P

Ja to bardziej myślę że już nie ma o czym pisać zwyczajnie :lol: Wszyscy wszystko napisali i narysowali, teraz all eyes on S&P i jutrzejszym FOMC. Póki nie zobaczymy co tam się stanie, to szkoda czasu na jakieś prognozy w bieżącej sytuacji kursu BTC.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » wtorek, 20 września 2022, 20:04

Arcymistrz1990 pisze: poniedziałek, 19 września 2022, 22:23Dzisiejsze wyciągnięcie ceny (młotek) sugeruje, że może nas czekać w najbliższych dniach kolejny atak na wybicie linii trendu.
ulica pisze: poniedziałek, 19 września 2022, 19:20widzę szansę na młotek na dużym wolumenie przy zamknięciu dziennej.


myślę chłopaki , że ten "młotek" na dziennej to raczej po to byście sobie longi z głowy wybili :P
marubozu zamykająca się smaruje , że tylko rączki zacierać !! mi tam , ta żółta dolna się bardzo podoba :mrgreen:


Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 20 września 2022, 20:07

Nie zdziwię się jeśli do czwartku/piątku poprawimy dołek i zaczniemy wyżłabiać ścieżkę do piętra niżej (12-16k). Indeksy obstawiam nowe low do końca pażdziernika - a biorąc pod uwagę, że praktycznie bez żadnych przerw od 13 lat mamy non stop hossę a obecnie jesteśmy jedynie -20% od ATH miejsca na spadki jeszcze sporo.

ins
Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: 17 listopada 2018
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ins » wtorek, 20 września 2022, 21:25

Obrazek

Spadamy niżej?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9211
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7041
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 20 września 2022, 22:38

b0il3r pisze: wtorek, 20 września 2022, 19:28 Witam, ale forum laguje (ten watek), czas kupowac ;P
Zaiste :D

Notabebe, XRP ładnie upuje :D ETH trochę gorzej :D Chwilowo :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
29
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » środa, 21 września 2022, 00:12

graczyk pisze: niedziela, 18 września 2022, 20:37Na razie rynki wyceniają silną deflacje w USA
A jeszcze wracając do tego - @graczyk, IMO to od deflacji dzielą nas kilometry, a hitem tygodnia jest odczyt PPI w DE, przestrzelony o ponad 8% (45% vs exp. 37%, prev 37%). Gdzie deflacja, jak. Producenci podnoszą ceny o 45% r/r, jakimś cudem ta CPI jeszcze wychodzi na poziomach 8-20%, ale jak długo jeszcze? To jest IMO jedyny wykres który wróży jakiś "moon", to będzie podróż na księżyc ale inflacji. Tempo jest zbyt szalone, żeby te zmiany stóp mogły zawrócić rzekę.
Obrazek

A te rynki to są dalej zbyt mocno spekulacyjnie pojebane, nie wyceniają deflacji tylko jakiekolwiek ewentualne pozytywne niespodzianki biorą w cenę. Tu każdego dnia jankesi jak tylko na m1 się ewentualny HL narysuje i przez 3 minuty nie spada, to nagle dzida up bo "baj de dip". Już patrzeć na to nie mogę, jak się to rozwleka w czasie. IMO jutro gilotyna spada, nieważne co by ten FED powiedział.

Mnie tu w rozkminę wpędza dysonans między GPW a takim SPX czy DAX:
- GPW utopione -40% przy CPI 16%
- SPX na dołku -20% przy CPI 8%
- DAX utopiony -22-24% przy CPI 8% (a w tle PPI 45%)

Co ma z tego niby wynikać? Że jak US/DE/EU dojdą do utopienia -40% od ATH, to GPW będzie -70-80% przy inflacji 30%? Przecież to brzmi jak bełkot. To mnie skłania do myśli że niektóre rynki faktycznie wyprzedzają, tak jak to crypto które zaczęło się walić wcześniej. Po nastrojach sądzę że jest jeszcze za wcześnie na "call the bottom", ale dysonans między rynkami skłania do myśli "a może nie tak odległy temat". Trzeba mocno obserwować reakcje GPW i BTC na nowe low na SPX (jeśli będzie, jestem przekonany że tak), bo to może dać zajebiście profitowe wskazówki.

Koniec końców - wielkie spadanie indeksów przy CPI na poziomach jak 30% r/r zwyczajnie nie ma sensu. Więc roboczo zaczynam się rozglądać nad "w co warto wejść" gdy już SPX gruchnie, bo może to będzie bottom przed inflacyjnym rajdem nominalnym. Na razie luz, pampersa będę zmieniał jak ta inflacja zacznie w końcu spadać... bo to może być już wstęp do prawdziwej rozpierduchy w gospodarce. Teraz to na wesoło jest jeszcze, więcej płacimy, więcej zarabiamy, haha, hehe.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » środa, 21 września 2022, 03:31

voodoom pisze: środa, 21 września 2022, 00:12A te rynki to są dalej zbyt mocno spekulacyjnie pojebane, nie wyceniają deflacji tylko jakiekolwiek ewentualne pozytywne niespodzianki biorą w cenę. Tu każdego dnia jankesi jak tylko na m1 się ewentualny HL narysuje i przez 3 minuty nie spada, to nagle dzida up bo "baj de dip". Już patrzeć na to nie mogę, jak się to rozwleka w czasie. IMO jutro gilotyna spada, nieważne co by ten FED powiedział.

Ja zauważyłem, że strasznie się moda na inwestowanie zrobiła po covidzie, nagle wszyscy niedzielni specjaliści od stocków i krypto, co drugi to lepszy. Uklepali sobie parę regułek i uważają, że są mądrzejsi od rynku, bo obejrzeli porady kilku youtuberów. Jedna koleżanka kupiło trochę krypto w połowie 2021r. (dobrze, że niewielka kwota), kiedy przedstawiała mi argumenty dlaczego akurat te coiny to włosy mi dęba stawały - Sushi, Orchidy - "bo nazwa fajna", "bo wzrosło 1000%, więc wzrośnie jeszcze pewnie kolejny 1000%". Sparzyła się mocno, więc przerzuciła się na stocki i co kupiła? Teslę :D (oczywiście po wzrostach o 1000%)

Inny kolega na spotkaniu znajomych ze studiów ostatnio zainteresował się inwestycjami/spekulacją (spekulację mu od razu odradziłem), powiedział, że zrobił "rysyrcz" i chce posłuchać mojego zdania. Spytałem go o jakich coinach myśli a ten - "Terra Classic"...chłopak uważa, że ten szambofork ma potencjał na ogromne wzrosty, "bo jest tani" i "Luna też wzrosła 100/200x". Ludzie nie mają zielonego pojęcia co kupić, kiedy a money management to jest po prostu na poziomie dna i mułu, żadnego planu B.

Dlatego niestety z bólem stwierdzam, że na rynkach DALEJ muszą nastąpić bardzo srogie czystki. Osoby, które inwestowały w najbardziej przehypowane walory powinny dostać cenną lekcję i być może kilka % z tej grupy zrozumie swój błąd i zacznie inwestować rozsądnie a reszta zniknie obrażona na rynek.
voodoom pisze: środa, 21 września 2022, 00:12Co ma z tego niby wynikać? Że jak US/DE/EU dojdą do utopienia -40% od ATH, to GPW będzie -70-80% przy inflacji 30%? Przecież to brzmi jak bełkot. To mnie skłania do myśli że niektóre rynki faktycznie wyprzedzają, tak jak to crypto które zaczęło się walić wcześniej. Po nastrojach sądzę że jest jeszcze za wcześnie na "call the bottom", ale dysonans między rynkami skłania do myśli "a może nie tak odległy temat". Trzeba mocno obserwować reakcje GPW i BTC na nowe low na SPX (jeśli będzie, jestem przekonany że tak), bo to może dać zajebiście profitowe wskazówki.
Ja szukając ponownego wejścia w krypto patrzę głównie na indeksy. Poziom ok. 3000 pkt na S&P i rozważę kupno krypto a czy BTC będzie kosztował 19k, 15k czy 10k nie ma dla mnie znaczenia z punktu widzenia czysto decyzyjnego. Generalnie uważam, że naprawdę zdrowa korekta na S&P powinna sięgnąć 2000-2400 pkt a cała korekta/bessa powinna trwać ok. 2 lata (czyli do końca 2023r.).

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » środa, 21 września 2022, 22:38

Pleasek89 pisze: środa, 21 września 2022, 03:31 Ludzie nie mają zielonego pojęcia co kupić, kiedy a money management to jest po prostu na poziomie dna i mułu, żadnego planu B.
niestety często w codziennym życiu też to tak wygląda.

Jak czasem odpalam zooma kolegi Rafała to też się zastawiam gdzie tych ludzi robią... :ugeek:

Dodano po 1 minucie 25 sekundach:
Pleasek89 pisze: środa, 21 września 2022, 03:31Dlatego niestety z bólem stwierdzam, że na rynkach DALEJ muszą nastąpić bardzo srogie czystki. Osoby, które inwestowały w najbardziej przehypowane walory powinny dostać cenną lekcję i być może kilka % z tej grupy zrozumie swój błąd i zacznie inwestować rozsądnie a reszta zniknie obrażona na rynek.
na covidowych wzrostach pojawiło się wielu nowych graczy, wielu zarobiło a potem wszystko straciło.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » środa, 21 września 2022, 23:18

w skali 15m widać jak się kończy fiasko próby wybicia(lewarami) na wysokich obrotach , trwa test czy spadnie (w zdecydowanej większości wypadków porządnie spada po takiej akcji), jesli spadnie to moim zdaniem poniżej dołka ETH (poniżej 888$) - btc oczywiście spadnie adekwatnie.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » środa, 21 września 2022, 23:29

Fatalne zamknięcie świeczki dziennej na indeksach, krypto wygląda jeszcze gorzej. Raczej zmierzamy w kierunku nowego dołka i to szybko.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » środa, 21 września 2022, 23:51

warto mieć z tyłu głowy że wszystko co się zaczyna kiedys się kończy , nawet SoV ;)
https://www.aferyfinansowe.pl/afery-fin ... 1929/#main
---

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » czwartek, 22 września 2022, 00:28

Ciii wszyscy Ciii. Nie można dopuścić do prowzrostowej dywergencji. Ciiicho!

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » czwartek, 22 września 2022, 01:38

nastroje już muszą być tak fatalne że można spodziewać się niedługo jakiejś mocnej rury do góry :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » czwartek, 22 września 2022, 02:55

masonbtc pisze: czwartek, 22 września 2022, 01:38nastroje już muszą być tak fatalne że można spodziewać się niedługo jakiejś mocnej rury do góry
Hold your horses! Jeśli ktoś myśli nad wejściem, to stanowczo polecam zaczekać kilka dni na rozwój wydarzeń. BTC wisi nad krawędzią, do new low brakło paru stów, możliwe że jeszcze w nocy to zrobią.

voodoom pisze: środa, 21 września 2022, 00:12 IMO jutro gilotyna spada, nieważne co by ten FED powiedział.
No i gilotyna spadła, Maria Antonina uwolniona z okowów doczesności. S&P przebił kluczowy bastion, IMO droga na 3000-3300 otwarta. Jedyne nad czym się głowię, to czy będzie swobodny spadek przez najbliższych kilka dni, czy może sudden crash bo już każdy fryzjer zna podstawy AT i jutro ogarnie gdzie to zmierza.

Ciekawe było żarcie popcornu dzisiaj na S&P, podzielone na kilka faz:
1) Od rana wzrost grany przez spekulantów, bo "pewnie FED powie zgodnie z oczekiwaniem 0.75, więc będzie rura up"
2) 20:00, FED mówi 0.75, nie ma nagłego wzrostu w ramach premii za "zgodnie z prognozą" , więc spekulanci zrzucają towar
3) 20:30, 3-rd HL na m1, nie spada
4) 20:30 Powell pitu pitu, rynek interpretuje "nie jest tak źle", więc żrą
5) 20:45 Kończy się pitu pitu Powella, na rynek wraca racjonalna ocena sytuacji - jest dupa, będą stopy podnosić, zakredytowany growth Nasdaq już zysków nie przyniesie, bo kasę będą topić w spłaty kredytów
6) 21:30, pół godziny przed końcem sesji kasowej topimy walor, ratuj się kto może

Dla mnie bez zmian, kierunek południe, S&P 3000-3300. Negacja jak wlezie znowu na 3900 (kolejna obniżka progu o 100).

Weteran
Posty: 7529
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2785
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » czwartek, 22 września 2022, 07:27

Pleasek89 pisze: środa, 21 września 2022, 03:31strasznie się moda na inwestowanie zrobiła po covidzie


Troche ludzie zostali bez wyboru, drukowanie kasy wiele osob sklonilo do ruchu. Do tego lokaty ktore nie dawaly nic, a rynki kapitalowe gdzie zwykly indeks bil na leb szyje konta bankowe. Stoki jak tesla zrobily kosmiczne %.
Winni sa decydenci i niech nikt nie pierdoli, ze nie wiedzieli.
voodoom pisze: czwartek, 22 września 2022, 02:55Dla mnie bez zmian, kierunek południe, S&P 3000-3300


3333, nie za bardzo ma co zatrzymac zjazd.

waluty prawie od a do z wala low za low, algorytm proof of violence jest niezawodny.

eth gorszego momentu na merge po latach nie moglo wybrac

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » czwartek, 22 września 2022, 08:30

@pael
Z tym mergem eth w najgorszym momencie się nie zgodzę - lepiej robić takie ryzykowne aktualizacje w czasach bessy niż hossy . Jeśli coś nie wyjdzie - mniejsze zło i tak trend spadkowy, wyjdzie - mniejsze spadki mniej narzekania społeczności / spekulantów że przerywa im się rajd zarobkowy jakimiś risky ruchami ;)

Początkujący
Posty: 472
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 394
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » czwartek, 22 września 2022, 08:38

Ciezko o gorsze otoczenie newsow obecnie, ETH po spadku na 900, odbilo do 2k, teraz leci spowrotem w okolice 1000-1200$.
A BTC trzymany w ryzach, ani nie rosnie, ani tez nie za bardzo ma ochote juz dalej spadac pomimo tego, ze minely 3 miesiace. Czyzby pomalu widac odklejenie od indeksow? powrot do mean?
Gdzie te 15k czy chociazby 16k? Malo bylo powodow do dalszego nura?

Nastroje sa cudownie grobowe :twisted:

Weteran
Posty: 7529
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2785
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » czwartek, 22 września 2022, 08:42

Delhi pisze: czwartek, 22 września 2022, 08:30Z tym mergem eth w najgorszym momencie się nie zgodzę - lepiej robić takie ryzykowne aktualizacje w czasach bessy niż hossy . Jeśli coś nie wyjdzie - mniejsze zło i tak trend spadkowy, wyjdzie - mniejsze spadki mniej narzekania społeczności / spekulantów że przerywa im się rajd zarobkowy jakimiś risky ruchami


Pod katem uzytecznosci zdecydowanie, robisz wdrozenie w sobote w nocy, a nie w poniedzialek z rana ;-)
ale jak wiadomo ten rynek raczej jest pod nabijanie cyferek, poza tym nie ukrywajmy kazdy lubi wartosc dodana nawet jesli "jest tu dla technologi".

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 6 sierpnia 2022
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ToTheMoonn » czwartek, 22 września 2022, 09:53

Przy jakich wagonach cenowych będziecie wskakiwać do uciekającego pociągu ?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 91az, bn801 i 62 gości