Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 15 stycznia 2019, 22:31

@KryptoBanita nie umiem się wczuć, bo nie gram na stampie i nie wiem ile to dla niego 138 BTC. Ale skoro ta giełda nie jest cenotwórcza, to nie sądzę by ktokolwiek stawiał na niej ścianki by blokować kurs, bo to zadziała tylko przez chwilę...

Choć czytałem czasem, że na którejś polskiej giełdzie ktoś położył np. "megaścianę 20 BTC" :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 15 stycznia 2019, 22:39

Ja jeszcze daje radę, choć muszę się trochę dłużej wczytać w Twoje słowa ;)
ekonokomik pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 22:31bo nie gram na stampie i nie wiem ile to dla niego 138 BTC
...

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
ekonokomik pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 22:31Choć czytałem czasem, że na którejś polskiej giełdzie ktoś położył np. "megaścianę 20 BTC"

Sie wie, że to ja :mrgreen:

Prawda jest taka, że wygląda to źle... Więc przechylę... Na zdrowie Ekonokomikowi :mrgreen:
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 stycznia 2019, 22:41 przez KryptoBanita, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 506
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: coss_takiego » wtorek, 15 stycznia 2019, 22:40

Widzę, że rozważane jest czy 138 BTC "grupy osób" ma jakiekolwiek znaczenie dla kursu, więc wstawię co tam słychać na twitterze Whale Alert:

Tak, ponad 117 tys BTC poszło na czyjś jeden adres. Duże prawdopodobieństwo, że jest to adres prywatny, bo giełdowe adresy są im dobrze znane i ten do żadnej nie należy. Ktoś chyba jest bardzo pewny lub nie ma już co z pieniędzmi robić.

Kolejne miliony USD płyną masowo na giełdy. Niedługo zabraknie bitcoinów na giełdach, skoro takie akumulacje się dzieją. Ciekawe ile czasu mu zajęło skupowanie tych 117k BTC "małymi" porcjami, żeby nie wypchnąć kursu na nowe ATH :D

W takiej sytuacji wole akumulować, tak jak oni. Gorzej jeśli postanowi to zacząć zrzucać, ale to raczej mniej prawdopodobne.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » wtorek, 15 stycznia 2019, 22:45

@coss_takiego binance zmieniało cold wallet jak co miesiac/dwa. To nie Putin.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 15 stycznia 2019, 22:49

Ja tam zapalę kadzidełko na ołtarzu anagamidev :mrgreen:
Wiara czyni cuda :mrgreen:
Skoro z tej jeb...chorągiewki wyszliśmy dołem to i tej jeb...wyjdziemy górą... Chwalmy Pana :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 15 stycznia 2019, 22:52

Zabawki do analizy :arrow:
Analiza społecznościowa : https://solume.io
Transakcje Live : https://fiatleak.com
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 15 stycznia 2019, 22:53

coss_takiego pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 22:40Gorzej jeśli postanowi to zacząć zrzucać,
Jeśli kupili w ostatnim czasie to jaki mieliby sens zrzucać to teraz? wyszliby na - lub co najwyżej na ZERO?
Akumulacja nie służy do natychmiastowego zrzutu - to bez sensu, przynajmniej nie w tym miejscu co się znajdujemy.

Takie alerty należy czytać "zabraliśmy z giełdy A do ....... giełdy B/ Portfel X i zgadujcie co zrobimy".
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 stycznia 2019, 22:57 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 15 stycznia 2019, 22:56

Kamienie na szaniec rzuciłem... Idę spać... Zdrowie Waszmościom!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 15 stycznia 2019, 23:05

Po prostu Bullish Pennant to nie jest specjalnie wiarygodna formacja, co tu dużo mówić. Według Bulkowskiego:

Breakout Upward 57% of the time.

Czyli zaledwie 7 punktów procentowych ponad rzut monetą. Słabo. Są lepsze formacje, z 65-75% sprawdzalnością.

Nie gram pod bycze proporce osobiście.


Warto też dodać, że w tradycyjnym TA pozycję zakłada się po wyjściu górą, a nie w trakcie formowania czegoś, co na chorągiewkę wygląda. Niestety, z uwagi na dynamikę w BTC często nie ma na to czasu. Wyjście od razu wbija target np, w ciągu minutowego ruchu, i pod co tu grać?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 15 stycznia 2019, 23:10

Zamknięcie świeczki 4H a co za tym idzie bieżącej 1D poniżej low w żółtym kółku (~3566) oznacza duże kłopoty byków więc pewnie nie poddadzą się bez walki. Spadek poniżej low oznaczonego strzałką to prawdopodobnie wodospad i testowanie dołka (ostatni bastion ~3425 - miejsce na zawrotkę w razie fejka). Trochę gorzej to wygląda jeśli to samo zrobimy na wykresie finexa. Dodatkowo ew spadek ETH w związku z ostatnim newsem może pociągnąć BTC. Wciąż dużo longów a shorty się zamykają więc byki nie mają za bardzo co wyciskać w przeciwieństwie do miśków. Plusem jest wciąż malejąca różnica kursów między giełdami



PS
Dla jasności
Powyższe oznacza że znajdujemy się w strefie wsparć. Short teraz przed ich przebiciem to jak long na 4k+
Ostatnio zmieniony środa, 16 stycznia 2019, 03:49 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » wtorek, 15 stycznia 2019, 23:42

bitloteiros pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 23:10PS
Dla jasności
Powyższe oznacza że znajdujemy się w strefie wsparć. Short teraz przed ich przebiciem to jak long na 4k+
A ja właśnie sobie zagram pod przebicie tego wsparcia. Właściwie już zostało przebite.

EDIT:

Albo nie, wstrzymam się jeszcze. Nie mam jednak jeszcze dobrego pomysłu na rozegranie tego, poza ślepym zagraniem na odbicie od linii trendu spadkowego:

Obrazek

Ale tak na pewno nie zagram, bo nie wiadomo, czy nie będzie jakichś fejkowych wyjść, no i czy ta linia będzie w ogóle respektowana. Pozostaje czekać na okazję do shorta, bo kierunek moim zdaniem już jest jasny:

Obrazek

W szachach jest taka zasada, której nie respektuje wielu typowych początkujących, którzy dopiero nauczyli się grać - szachowanie tylko dlatego, że widzą szacha, szacha widział szacha dał. Trzeba szachować wtedy, gdy jest naprawdę okazja, a nie tylko dlatego, że jest, bo byle jaki szach na pewno nie doprowadzi do mata.

Niestety szach w szachach, to kompletnie nie jest to, co np. powalenie przeciwnika na deski w ringu. Tymczasem wielu wydaje się utożsamiać zrobienie szacha, z pierwszym liczeniem przeciwnika w ringu. Nic bardziej mylnego. Podobnie jest teraz na BTC. Lawirujemy w krytycznym punkcie, ale nie czas to i nie miejsce, by na hurra wykończyć przeciwnika.
Ostatnio zmieniony środa, 16 stycznia 2019, 01:41 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 8 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7630
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12833
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 16 stycznia 2019, 01:47

Ja widzę podobne zachowanie jak przy konsoli z końca grudnia, gdzie dzisiejsza świeca 1D to świeca z 29 grudnia.

Dodano po 1 godzinie 24 minutach 4 sekundach:
Ostatnio zmieniony środa, 16 stycznia 2019, 01:41 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 8 razy
Zdecyduj się w końcu. :D
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 16 stycznia 2019, 09:01

Obserwowałem wczoraj Binance ok. północy i szły kolejne PND na altach, po 20-30% minimum, często więcej, co najmniej na kilku naraz (!). Coś podobnego widziałem w okolicach 6500$ poprzedzającym dump do 3k. Więc nie wiem, czy jest to byczy sygnał dla całego rynku, czy raczej wyciskanie ostatnich soków z altów i wsadzanie siatek tudemunom. Ponadprzeciętna aktywność pump-n-dump na Binance historycznie raczej nie jest specjalnie dobrym sygnałem dla BTC. Co więcej, trwa to nadal. Widzę, że w nocy podpompowano kolejne alty, teraz widzę że trwa PND na co najmniej trzech. "bohaterów przedwczoraj" czyli QLC i QKC już praktycznie zniesiono w 100% z powrotem do punktu wyjścia, trwa dump na DLT (to napompowano baardzo wysoko więc może to potrwać).

Zastanawiają mnie wciąż alty, które olały BTC i rozpoczęły hossę. To naprawdę bardzo nietypowe, przez cały 2018 takie sytuacje się nie zdarzały. Nawet, jeśli coś rosło, to miało miażdżone jaja, gdy BTC zdecydował się dumpnąć i zrobić kolejną rundkę do 6k $.

co do BTC to mała aktualizacja wsparć i oporów:

Obrazek

w tym momencie BTC znajduje się poniżej dwóch istotnych, ale niezbyt silnych oporów w regionie, gdzie doszło do sporego przepływu kapitału, stąd spowolniałe ruchy. Od dołu trzyma dość mocne wsparcie, którego upadek na 4h otwiera drogę nie tylko do potencjalnej realizacji Gartleya na Bitstampie, ale też na double bottom bądź nowego low.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7630
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12833
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 16 stycznia 2019, 09:58

Nie znam się tak dobrze, ale czy nie utworzyła nam się formacja diamentu?

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kluka » środa, 16 stycznia 2019, 11:22

@ergorg tez sie nie znam wiec sie wypowiem ;) wg mnie bardzo naciagany i vol sie nie bardzo zgadza https://www.edukacjagieldowa.pl/gieldow ... -diamentu/
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blackraijin » środa, 16 stycznia 2019, 11:50

Między innymi właśnie ryzyko o którym piszesz ma wpływ na takie wahania kursowe czy gigantyczne wzrosty w czasie hossy. Remedium? Nie grać tylko inwestować długoterminowo a środki trzymać na portfelach. Każdy sam decyduje o swojej strategii. Grunt żeby to robić świadomie, bo tu do nikogo poza sobą nie możesz mieć pretensji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 16 stycznia 2019, 11:52

Niektórzy kupują i przelewają na wallet, ale pozbawia Cię to szybkiej możliwości reakcji, płacisz także fee za withdrawal. Taką metodę stosuje m.in. Wymazywanie, a on nie gra za grosiki jak większość, tylko za konkretne sumy. Więc da się.

Duże giełdy, które trzymają środki na cold walletach, są najlepszym pomysłem, jeżeli chcesz grać DT. Można wymienić tutaj Bitmex i Binance. Tak się składa, że właśnie dziś ruszyła giełda "fiatowa" Binance Jersey, można grać na parach BTC/EUR i ETH/EUR.

Cryptopia od dawna była żartem, tylko czekałem na hacka - giełda umierających gównocoinów ze stycznia 2018 o których (prawie) nikt nie pamiętał, dobowy wolumen giełdy to chyba poniżej 100 BTC było :roll:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 16 stycznia 2019, 12:03

@BitJanusz Cryptopia właśnie bardzo sprawnie działa, miałem tam trochę coin'ów i nigdy nie było żadnych problemów z wpłatami i wypłatami. Może wolumeny nie były tam wielkie, ale była ostatnią deską ratunku właśnie dla delistowanych coin'ów z różnych legitnych giełd :D Ale jest pozytyw, bo zazwyczaj każdy pad giełdy dawał w dłuższej perspektywie potężne wzrosty :D Ogólnie zdziwiony jestem, że doszło do takiej sytuacji akurat na tej giełdzie, ale może wkrótce wszystko się wyjaśni i nie będzie tak źle :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7630
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12833
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 16 stycznia 2019, 14:53

O której dzisiaj dokładnie kończą się te kontrakty? Patrząc na wolumen chyba wszyscy czekają na ich koniec.

Dodano po 34 minutach 48 sekundach:
@Kluka, hmm, na 1D lepiej to wygląda. :P



Dodano po 1 godzinie 25 sekundach:
Liczę na powtórkę z rozrywki, jeśli nie to lepiej uciekać z L.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7630
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12833
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 16 stycznia 2019, 16:15

Jeszcze tak siedząc nad wykresem z racji nudy spowodowanej boczniakiem.

Poruszamy się w czerwonym kanale, jeśli ktoś nie gra DT i myśli o dłuższej inwestycji, najlepiej wstrzymać się z decyzją wraz z wyjściem w którąś stronę z kanału. Mamy mocne wsparcie i silny opór. Wyjście górą może dać i 5k$ a wyjście dołem DB, 2.5k$ lub jeszcze niżej.





Możliwe, że wcześniejsze wyjście z trójkąta zaznaczonego na wykresach wskaże nam już właściwy kierunek.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, bn801, updownupdown i 21 gości