Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 stycznia 2019
Reputacja: -52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Siedze_w_tym_od_lat » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 00:19

Ale to zara jebnie ino raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 00:20

@Dovakhiin
P&%$%#^*#e wypłaszczenie ;) Same boty zostały na tym rynku to o czym tu pisać?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 stycznia 2019, 10:58 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 03:39

Wymazywanie pisze: piątek, 18 stycznia 2019, 02:37Piszesz, że na rynku trzeba być zuchwałym. Dla mnie to nonsens i tylko pokora wobec rynku pozwala długofalowo zarabiać. Owszem, jak trzeba to można i warto podejmować większe ryzyko, ale bez pokory nie wyregulujesz sobie aparatu do regularnego zarabiania. Sporo ludzi jest zuchwała i pewna siebie na bańkach i robi spore zyski (często papierowe) na bańce. Ta zuchwałość powoduje, że nie realizują zysków, tylko przetrzymują, szybko odkupują, uśredniają potem tylko straty, a zyski topnieją. Zuchwałość ogólnie ma wydźwięk negatywny. Nic tak jak rynek nie da Ci po mordzie jak będziesz zuchwałym, uwierz mi.
Tak mi się przypomniało, jeszcze ad vocem tematu.

"Spekulant musi głęboko wierzyć w siebie i w swój osąd sytuacji. Dickson G. Watts, były prezes New York Cotton Exchange, a także autor słynnej książki Speculation as a fine art, mawiał, że: odwaga spekulanta polega tylko i wyłącznie na pewności działania na podstawie decyzji jego umysłu. Watss wyliczał pięc cech stanowiących "podstawowe wyposażenie spekulanta". Były to pewność siebie, śmiałość sądu, odwaga, dokładność, elastyczność, czyli umiejętność zmiany zdania. Pisząc o odwadze, Watts cytuje luminarza rewolucji francuskiej Honoriusza Mirabeau: "Bądź śmiały, ciągle bądź śmiały, zawsze bądź śmiały."." - J. Livermore.

Zaś w konteście tego jak często pisałem tu o faktach odnośnie BTC kontra oczekiwania ludzi.

"Jestem traderem i mój biznes polega na kupnie i sprzedaży na podstawie faktów, które mam przed oczami, a nie na podstawie tego, co wydaje mi się, że powinni zrobić lub pomyśleć inni ludzie." - J. Livermore.

Fakty są takie jak już nie raz tu wyliczałem, a kolejna bańka jest, niestety, tylko tym co wydaje się, że powinni zrobić lub pomyśleć inni ludzie. A jeśli nie mam racji?

"Jeśli chodzi o mnie, nigdy nie obawiam się, że mogę nie mieć racji, ponieważ nigdy nie myślę, że jej nie mam, dopóki nie zostanie mi to dowiedzione." - J. Livermore.

Dodano po krótkiej chwili namysłu
A co do bieżącej sytuacji. Widzę tu co najmniej 2, a nawet 3 fale, próbujące się przebić przez 4000$, co nie jest dobrym znakiem (tak - zapożyczyłem nawet koncepcję "fal" z teorii fal Elliota, ale identyfikuję je w zupełnie innym celu i kontekście niż Eliotowcy).

Spodziewałem się po tych 3 falach powrotu do okolic 3100$, niestety coś zatrzymało spadki. Aczkolwiek, jeśli będą one postępować w takim tempie - rynek i tak pęknie i pójdą czerwone świece w dół, w tamte okolice lub niżej. To nie jest trend boczny, tylko lekko spadkowy, z każdym dniem próba przebicia górnego ograniczenia nam się oddala.

Obrazek

Brak większych ruchów na rynku oznacza, że rynek oswaja się z ceną, a niecierpliwi oczywiście zapakują się w longi. Jeżeli zaś rynek już jest oswojony z ceną, a mamy bessę, to domyślnym kierunkiem jest w dół. Jedynie, gdy cena wydaje się zaniżona możliwe są jakieś odbicia w bessie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 257
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CounterStrike » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 07:21

https://www.wykop.pl/link/4769705/bitba ... najlepsze/
Co o tym myślicie ? Bitbay się zwija ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2018
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: supersonic82 » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 07:23

tam jest napisane od prawie 2 miesiecy :shock:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 08:53

@CounterStrike
E tam zwija. Juz raz byla podobna sytuacja. Konkurencja nie spi.. ponoc jakies 2 nowe gieldy tworza sie ( albo juz sa). Poza tym gdzie ferie sie zaczely teraz?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 stycznia 2019
Reputacja: -52
Reputacja postu: 
-7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Siedze_w_tym_od_lat » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 09:12

Haha a co ja zem mowil? Grajcie zgodnie z moimi przepowiedniami to bedziecie kasiorke niezla kosic.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 09:18

damczech pisze: poniedziałek, 28 stycznia 2019, 08:59Spoiler:
Tak, czytałem o dwóch nowych giełdach pod nadzorem KNF - bitclude i coinquista

Ta Coinquista to ma bardzo podobny layout do zamkniętej pół roku temu giełdy Abucoins

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 09:32

Siedze_w_tym_od_lat pisze: poniedziałek, 28 stycznia 2019, 09:12Haha a co ja zem mowil? Grajcie zgodnie z moimi przepowiedniami to bedziecie kasiorke niezla kosic.


Moj komentaz mial byc poparty (-) ale niechcacy kliknolem (+). Sory kliknalem

A co do kursu ciekawe czy przetestujemy 3250 . Moze w koncu double bottom I czekam na test 6k jako oporu naszej 'zelaznej podlogi'.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 stycznia 2019, 15:53 przez Majkos, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 5 czerwca 2012
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dymonek » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 09:44

CounterStrike pisze: poniedziałek, 28 stycznia 2019, 07:21 https://www.wykop.pl/link/4769705/bitba ... najlepsze/
Co o tym myślicie ? Bitbay się zwija ?
Raz już była taka akcja tzn " Okradli mnie złe Ch%%% " okazało się to totalną bujdą na resorach i chyba zaufanatrzeciastrona czy niebezpiecznik o tym napisał. ja tam poproszę jakieś PROOF, może nie o proof o work ale no jakiś proof XD bo ja sobie też tak mogę pisać, jestem od 2012 forum "bitKONT" xD mnie okradłoo, złodzieje, wysłałem im foto. idę pić piwo z sokiem malinowym
dla hodlerów piosenka

Co do kursu, wolumen nie powala, paniki jeszcze nie ma
Spoiler:

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 10:26

Tomasz_Es pisze: piątek, 25 stycznia 2019, 23:03Co do kursu, jeżeli utrzymamy się w takiej stagnacji jeszcze około 14 dni to znowu ETH przed aktualizacją (przesuniętą ze stycznia) może odpalić "zielony kolor" na wykresach dla BTC i całej reszty.


Na cryptocalendar refork eth jest 27 lutego ,więc skąd u Ciebie 14 dni?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 10:39

@szlagaag Jezeli eth ma odpalic rynek tak jak w styczniu wtedy zacznie sie to przed aktualizacja (tak jak w styczniu) a w momencie samej aktualizacji mozemy zobaczyc realizacje zyskow. Przynajmniej ja tak to widze, reszte zweryfikuje rynek.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 10:52

Panowie, ja bym wam proponował skupić się na wykresie BTC, na ilości popytu i podaży w istotnych miejscach, oraz na AT. Już któryś raz sugerujecie się wydarzeniami ETH jakby miały wpłynąć na rynek, a nawet nie możecie być pewni, że wdrożenie nastąpi planowo i że znowu czegoś nie przełożą. Już nie wspominając, że macie jakieś zboczenie pisania, że ETH ruszyło i ciągnie BTC w którąś stronę, aż mnie to kłuje w oczy momentami. W którymś momencie zamieniły się te coiny dominacją rynku :?: Bo u mnie coinmarketcap dalej wyświetla 53% dla BTC i 10% dla ETH.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 11:11

Jak tak spojrzeć z oddali to boty są chyba poustawiane na "fake mode" obecnie
Obrazek

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 11:14

@Drobniak To analizuj sobie popyt i podaz (powodzenia) na BTC ja nadal bede patrzyl na BTC przez pryzmat tego co dzieje sie z ETH do czasu aktualizacji. Juz kilkukrotnie wspominalem w styczniu ze najpierw byl ostry ruch na ETH w gore lub w dol a dopiero chwile pozniej na BTC, co moglo niejednokrotnie uratowac tylek i zamknac/otworzyc pozycje na BTC. Chociaz teraz stoje z boku ale az korci czasami zeby pod to zagrac. Na 3 monitorach wystarczajacy czas na reakcje o ktorej wspomnialem powyzej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 12:56

@Tomasz_Es żebyś wiedział, że analizuje.

Nie wiem, o co Ci chodzi z tym "powodzenia". Tak trudno włączyć wykres, narysować kilka kresek i zauważyć po jakimś czasie, że np. kurs nie ma siły przebić jakiegoś oporu/LT i co chwile idą do tego większe zrzuty? Albo, że kurs dobija również do jakiegoś oporu/LT na dość wysokim wolumenie i robi wyraźne knoty świec interwału np. 4H zamykając się nad nimi więc może trzeba zamknąć shorta i zastanowić się czy nie otworzyć longa?


Ja w ten sposób na nocnym spadku zarobiłem 350% z pozycji, odpaliłem kolejną i już się świeci kolejne 30% na zielono.

Co do ETH, może i nawet wyskoczyło pierwsze ale uważam, że to mylenie skutku z przyczyną. Na BTC była stabilna sytuacja pozwalająca na wzrosty, były potencjalne targety do wybicia i strefy które trzeba było przetestować, a że na ETH miało się coś wtedy wydarzyć to jakaś część traderów skupiła się właśnie tam. A więc jeśli dużo osób pomyślało że zarobi na ETH nastawieni byli na pompkę, więc reagowali szybko być może nawet wyprzedzając ruchy BTC, ale to nie oznacza, że nagle to BTC było "ciągnięte". Możesz się nie zgadzać, takie jest moje zdanie na ten temat.

Dodano po 1 godzinie 11 minutach 38 sekundach:
CRXEE8 pisze: poniedziałek, 28 stycznia 2019, 11:11Jak tak spojrzeć z oddali to boty są chyba poustawiane na "fake mode" obecnie
Mi się wydaje, że to "fake mode" to efekt akumulacji. Schemat wyckoffa by się tu kleił i to nawet mocno, nie można go na wykresie odzwierciedlić 1:1, co nie zmienia faktu, że ogólny zarys zostaje zachowany i poszczególne etapy też mają odpowiednią strukturę.

Ostatnio napisałem, żeby nie nastawiać się na wzrosty, bo są dwa schematy, z czego jeden przewiduje testowanie dołka z grudnia a w sumie to nawet jego pogłębienie - dlatego trzeba uważać. A te dwa boczniaki ostatnie mają sens w kontekście akumulacji tak mi się wydaje. Wykres jest w trendzie spadkowym więc ktoś sprzedawać musi. Przy każdej próbie wywołania gwałtownych spadków aski są czyszczone i cena zostaje utrzymana nad wsparciami, efektem tego jest, że można stopniowo skupować na niskich poziomach nie wywołując wzrostów. A kiedy już ulica podłapie, że jest w miarę stabilnie, pakują się, robią sami małą pompkę z pomocą DT której nikt dalej nie ciągnie bo nie ma kto, DT zamykają longi widząc brak dalszego popytu, otwierają shorty i wtedy pozwala się na spadek.
Ulica zamknie ze stratą albo nawet odda w dołku. Jak ktoś jest "mądrzejszy" i szuka odbicia to może pomyśleć że wejdzie, postawi stopa i jest cacy, a to też nie przejdzie ze względu na zrzuty które każdy sensowny SL wyczyszczą. Więc albo się gra na spadki / DT albo można wtopić.

Grubsi się obkupią, ulica potraci, dzień jak codzień, tak to widzę na dzień dzisiejszy. Swoją drogą jeśli mielibyśmy odbębnić pierwszy schemat Wyckoffa to pięknym zbiegiem okoliczności ostatnia LT jaką można narysować znajduje się idealne na poziomie potencjalnego springa. Przypadek? Nie sądzę :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 13:13

Wczoraj na wielu altach skończyła się zabawa, poleciały siatki - polecam brać pod uwagę również gównomonety, gdy BTC boczniakuje a Binance nagle świeci czerwienią, to najpewniej nie będzie pozytywnej reakcji króla ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 13:54

@BitJanusz
Ale tez jest malejacy volumen na spadku... a to jest wczesna nadzieja dla bykow :mrgreen:

Ps. Ale double bottom jak najbardziej mozliwe. Moze nie dokladnie jak ostatni dolek ale te 32xx moze byc uznane.

Początkujący
Posty: 158
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Xceed » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 14:30

Może ktoś nie czyta stooq.com

28.01.2019, Warszawa (PAP/PARTNERSTWO) - Cena bitcoina spadła poniżej średniego kosztu jego wydobycia, co sprawia, że część kopiących kryptowaluty może zaniechać zajęcia, które stało się nieopłacalne. Może to wywołać eskalację trendu spadkowego i sprowadzić cenę bitcoina poniżej 2 tys. dolarów - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.
Rynkowi kryptowalut doskwiera brak pozytywnych bodźców. Nic więc dziwnego, że ceny spadają. Wywiera to dużą presję na trudniących się "kopaniem" kryptowalut. Średni koszt potrzebny do stworzenia jednego bitcoina wynosił 4,060 tys. dol. w IV kwartale ub.r. - wg analizy JPMorgan Chase. Dzisiaj cena tej największej z kryptowalut waha się w okolicach 3,5 tys. dolarów.

Taki poziom prawdopodobnie będzie stopniowo przyczyniał się do ograniczenia liczby trudniących się tym procesem, szczególnie że nie widać światełka dla kryptowalut. Spadek cen stawia pod znakiem zapytania opłacalność wydobycia bitcoinów praktycznie we wszystkich regionach świata, z wyjątkiem Chin, gdzie średni koszt wykopania jednego bitcoina wg ww. analizy wynosił 2,4 tys. dol. Chińskie podmioty są w stanie tanio kupować energię stanowiącą główny koszt w całym procesie kopania kryptowalut.

Jeżeli z rynku wykruszą się "wydobywcy", którzy mają wysokie koszty, zyskają na tym podmioty niskokosztowych. Będą one mogły wydobywać więcej bitcoinów, zużywając tyle samo energii. Mogłoby to doprowadzić do spadku kosztów chińskich producentów do poziomu nieco poniżej 1,260 tys. dol. - wg danych JPMorgan Chase. Większa podaż tańszych bitcoinów może z kolei wywierać dodatkową presję na cenę największej kryptowalut, a tym samym także na cały rynek, w którym udział bitcoina nadal wynosi ok. 50 proc. Czy wartość jednego bitcoina może spaść właśnie do poziomu ok. 1,260 tys. dolarów?

Ciężko uznać taki scenariusz za mało realistyczny, jeśli przeanalizujemy ruchy cenowe. Od połowy grudnia 2017 r. do dzisiaj cena spadła z ok. 20 tys. do 3,5 tys. dol., czyli o ok. 82 proc. Nawet jeśli ponadroczny okres zawęzimy do trzech miesięcy, spadek i tak wydaje się ogromny. Wartość bitcoina od połowy listopada 2018 r. do połowy grudnia obniżyła się z ok. 6,5 tys. dol. do 3,2 tys., czyli o połowę. Spadku ceny poniżej 2 tys. dol., nawet w miesiąc przy mało sprzyjających okolicznościach, nie można więc wykluczyć.

Okoliczności rzeczywiście nie są sprzyjające. Częściowe zamknięcie instytucji federalnych w USA przyczyniło się do wycofania wniosku o wprowadzenie funduszy ETF opartych na bitcoinie do obrotu na giełdzie w USA. W strukturach amerykańskiego regulatora rynku finansowego (SEC) znajdowało się zbyt mało osób, by przeanalizować, a następnie zatwierdzić wniosek. Oczywiście należało się także liczyć z jego odrzuceniem. Tak czy owak, stanęło na informacji, która nie pomoże kryptowalutom. Tymczasem ten rynek potrzebuje kroków, które przełożą się na większe zaufanie zarówno konsumentów, jak i instytucji finansowych. Bez wprowadzenia regulacji ceny kryptowalut nadal mogą stopniowo osuwać się coraz niżej.

INFORMACJE O MARCE

Portale finansowe Cinkciarz.pl i Conotoxia.com udostępniają różne usługi finansowe: wymianę walut, przekazy pieniężne, płatności oraz transakcje na rynku Forex.

Dostawcami usług są spółki należące do grupy Conotoxia Holding. Ich biura znajdują się w Zielonej Górze, Warszawie, Chicago i Limassol.

Aktualnie w spółkach grupy pracuje blisko 300 wysokiej klasy specjalistów. Liczba pracowników systematycznie rośnie, co wiąże się m.in. z ekspansją grupy na rynki międzynarodowe.

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Jaroslaw » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 14:50

Chłop ma racje, żadne śmieszne kreski i wykresy tego nie zmienia. BTC leci w kierunku 2k, później poniżej 1k i tak będzie się tam człapać kilka lat i pewnie kolo 2023 dopiero będą jakieś wzrosty. Kto nie sprzedał jak było po 17-20k chyba przegrał zycie.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Lord_Bafford, shinya56 i 41 gości