Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » piątek, 26 października 2018, 21:44

wiktorwiki pisze: Czyżby wiedzieli coś, czego my nie wiemy
Tak. Wiedza ile ich klienci traca na handlu krypto. Tyle XTB zarabia. I dlatego wprowadzaja nowe krypto.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » piątek, 26 października 2018, 21:44

a może tak już będzie zawsze. Bitcoin stablecoin! ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » piątek, 26 października 2018, 22:20

Bit-els pisze: a może tak już będzie zawsze. Bitcoin stablecoin! ;-)
Peter Schiff straciłby swój główny argument przeciwko Bitcoinowi.

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » piątek, 26 października 2018, 22:36

Jestem ciekaw, czy z okazji dzisiejszych spadków na stockach, wyskoczy jakaś (tradycyjna) nocna niespodzianka.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 10 marca 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xspekulantx » piątek, 26 października 2018, 22:46

wiktorwiki pisze: Taka ciekawostka: XTB wprowadza z dniem 29.10 do oferty kolejnych 20 kryptowalut, będą ich mieć już razem 25 w ofercie. Likwidują również 7-dniowy okres ekspiracji. Czyżby wiedzieli coś, czego my nie wiemy?
Jak wchodze na XTB i mam cos handlowac to czuje sie jakbym sie przeniosl do roku 2005

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » piątek, 26 października 2018, 22:49

@xspekulantx to wejdz tutaj : https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 53#p532553
W tym wątku nie rozmawiajmy o tych przebrzydłych Forexach ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 26 października 2018, 22:58

Bit-els pisze: a może tak już będzie zawsze. Bitcoin stablecoin! ;-)
Hossa trwa na gównomonetach z Binance. Najpierw NANO, potem MDA (+2000%!), potem Ravencoin. Zawsze trafi się coś do ogromnej pompy na wolumenie 30k BTC (wystarcza!). BTC... w sumie wszystkim zainteresowanym pasuje,żeby sobie dryfował i nie przeszkadzał. Myślicie, że to czysty przypadek, że te wystrzały zaczęły się po rozpoczęciu względnej "stabilizacji" BTC w strefie 6-7k ? ;) Ja jakoś nie dowierzam.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » piątek, 26 października 2018, 23:01

kozaki_wiesi pisze:Powiem szczerze, że spadek ceny bitcoina do wartości 1$ jest poza moją zdolnością pojmowania.
Nie umiem sobie po prostu wyobrazić takiego FUDu, który dałby radę sprowadzić deflacyjny walor do takiej wartości przy tak ogromnym popycie wystepującym przy cenie 5000 razy większej.
17mln dolarów wystarczyłoby by kupić wszystkie bitcoiny.
Bit-els pisze:Osobliwy nick po prostu objawił nam osobliwość bitcoinową.:-)
Coś jak czarna dziura zmieniająca obowiązujące prawa fizyki.

Jeśli dascoin nie może spaść na 1 centa, bitcoin gold na 1 $, to mówienie o tej cenie dla btc??? To kolekcjonersko jakiś kapryśny miliarder by sobie zakupił wszystkie

Nie-Mo-Żli-We
taka cena
Ok, to trochę Wam rozjaśnię. Skoro to takie fajne kolekcjonować straty, to powiedzmy, że zaoferuję Wam 10 kryptowalutę w marketpcap nawet nie za milion, tylko za 824000$ (dla jasności - cały market tej kryptowaluty). Teraz jest to Monero. Kolekcjonersko - kupilibyście? Tyle, że tej chwili nie mam na myśli 10-tej kryptowaluty z 2018 roku, ale z roku 2013. Dlaczego żaden kolekcjoner nie kupuje WorldCoin? I czy takie kolekcjonerskie zapędy nie wpędziłyby go czasem w niekończące się tarapaty, ciągłe podnoszenie ceny, aż w końcu utopienie niewspółmiernie większego kapitału, aniżeli policzony w prosty sposób marketcap? Oczywiście, że by go wpędziły. Nie tak łatwo wykupić cały marketcap kryptowaluty, dopóki jest ona wyceniania na jakichś giełdach, czy w ogóle na rynku.

Dygresja. Nie wiem, czy wiecie, ale na świecie wydobywa się rocznie ok. 3100 ton złota. Złoto służy nie tylko celom jubilerskim, ale jest również niezbędnym i nieodłącznym elementem procesorów, które powszechnie stosujemy między innymi w naszych smartfonach. To roczne wydobycie złota w przeliczeniu na dolary daje kwotę około 130 mld. Taka firma jak na przykład Apple nie mogłaby funkcjonować, gdyby ona lub jej podwykonawcy zastali jakieś problemy z regularnym nabywaniem tego złota, którego jest szalenie mało. Ale do puenty. Złota jest tak mało, że zaledwie jedna firma na świecie - Apple, za swoje nadwyżki finansowe mogłaby wykupić całe roczne wydobycie. Apple posiada 200 mld dolarów w gotówce. Zastanawialiście się dlaczego zatem ów gigant nie wykupi całej produkcji złota na następne kilka lat, skoro jest to dla nich tak strategiczny surowiec (nie tylko w celu zabezpieczenia swoich bieżących interesów, ale także uzależnienia od siebie konkurencji)? Otóż właśnie dlatego, iż w takiej sytuacji cena złota poszybowałaby niebotycznie w górę i ostatecznie Apple zostałoby i bez rocznej produkcji, i bez gotówki.

Kontynuując, skoro spadki były możliwe w przypadku jednej kryptowaluty, dlaczego miałyby nie być możliwe w przypadku innej? Akurat WolrdCoin nie spadł tysiące razy. Ale bez problemu można znaleźć kryptowaluty, które spadły np. blisko 400 razy - na przykład Bytecoin (BTE). Takie spadki dla BTC oznaczałyby cenę rzędu kilkudziesięciu dolarów. Powiecie, że BTE nigdy nie był liderem, był 30 w marketcap. Ale kto powiedział, że BTC nie może utracić pozycji lidera? I co wtedy? Co, jeśli spadnie na 3 miejsce, a może wspomnianą 30 pozycję w marketcap? Wtedy sobie to wyobrazicie?

Poza tym możliwość takich spadków istnieje nawet w sytuacji, gdy BTC będzie nadal liderem. I zostało to już wykazane w przypadku BTE, sprawa jest tylko mniej prawdopodobna i trudniejsza do osiągnięcia - jednak jakościowo, ideowo nie mamy tu żadnej różnicy (różni się tylko pozycja w marketpcap). Jeżeli przypadek BTE mieści Wam się w głowie, musi Wam się zmieścić również i scenariusz dotyczący BTC.
Wymazywanie pisze: @osobliwy_nick, Twoje przemyślenia o wielkiej okazji do shortowania są bezsensowne, tzn. możesz tak powiedzieć o KAŻDYM rynku, jaki duży wzrósł. A rosło niemal wszystko co się ostało w gospodarce robiąc przydatny i używany produkt.
Po pierwsze twoje sugestie zawierają presupozycję, jakoby BTC miało być przydatne, użyteczne i potencjalnie akceptowalne na masową skalę, czego nie dowiedziono (istnieje cała masa użytecznych i przydatnych wynalazków, których niestety nikt nie chce używać, zaś ich genialni wynalazcy klepią biedę lub tułają się od funduszu do funduszu z błagalnymi litaniami). Po drugie każdy duży rynek najprawdopodobniej kiedyś się załamie z takich, czy innych przyczyn. Zniknie popyt, pojawią się nowe lepsze wynalazki, albo jeszcze coś innego. Pytanie jest tylko oczywiście o perspektywę czasową tych zmian i krachu. Shortując dzisiaj, przykładowo, spółki związane z rynkiem samochodów na benzynę pewnie jeszcze sporo byśmy sobie, mimo wszystko, zaczekali na pokaźne zyski.
Wymazywanie pisze:Pooglądaj sobie wykresy indeksów (np. SP500, DJI) i akcji gigantów typu Microsoft, Google, Amazon, Apple itd. itd. Twoje przemyślenia też by pasowały i do większości ich wykresów: cóż za niebotyczna okazja do shortowania "bo tyle wzrosło".
Tyle, że te firmy powstały w trakcie bańki lub po bańce na całym rynku dot-comów. Więc Twój argument znów nosi znamiona nieformalnego błędu logicznego, zwanego escape to the future (jakbyś zakładał, że BTC jest już po podobnym wydarzeniu), bo ja przecież postuluję, że pęknięcia bańki jeszcze nie było. Tobie zaś polecam zobaczyć co działo się z cenami akcji np. takiego Pets.com (cena akcji spadła blisko 64-krotnie), właśnie wtedy, gdy internet był we wczesnej fazie adaptacji i nastąpiła bańka na dot-comach.
Wymazywanie pisze:To myślenie jest raczej błędne. Z faktu, że coś bardzo dużo wzrosło w wielu cyklach, przez lata, dekady (a nawet od XIX wieku), nie wynika konieczność spadku z powodu "okazji" do shortowania.
Z samego takiego faktu jeszcze nie. Właściwie pewników co do shortowania nigdy nie ma, są tylko jakieś przesłanki, więc sposobności do wskazania ścisłego wynikania i tak próżno tu szukać. Ale dla mnie przesłanki już teraz są wystarczająco silne.

Wymazywanie pisze:Podstawą takiego rozumowania jest błąd, że ruch wzrostowy powinien mieć kiedyś adekwatny ruch spadkowy. Jest to nieprawda, zwłaszcza jeśli za wzrostem danego aktywa na przestrzeni dziesięcioleci stoi używany masowo produkt czy rozwój gospodarczy. i do tego mamy inflacyjną gospodarkę rządzoną dolarem.
Z matematycznego punktu widzenia wszelkimi kursami, w wycenie których bierze udział wystarczająco duża statystycznie liczba podmiotów rządzi jakaś dynamika stochastyczna. Oczywiście dynamika stochastyczna milionów ludzi, to zupełnie coś innego, aniżeli zbiór prostych maszyn losujących lub nawet jakoś tam kalkulujących i mogących się komunikować. Tak, czy inaczej kursy giełdowe noszą istotne znamiona procesów stochastycznych, bowiem, są ich wariantem. A, jeśli tak, to w teorii martyngałów istnieje twierdzenie (tw. Dooba, Optional stopping theorem), zgodnie z którym wykres zawsze w skończonym czasie, wróci do swojej dowolnie wybranej wartości. Zatem matematycznie da się wykazać, że tak się stanie. I choć nie wiemy, czy możemy tu w prosty sposób, 1 do 1, zastosować paradygmat matematyczny, to jest to mimo wszystko jakaś przesłanka w sprawie. Pytanie jest oczywiście tylko o skalę. Posługując się przykładem dot-comów, twierdzenie to może się bowiem spełnić poprzez pęknięcie bańki, jak w 2001 roku, ale mogło się zdarzyć również tak, że przecena nastąpiłaby dopiero po kilkuset latach, gdy ludzkość wynajdzie coś lepszego aniżeli internet.
Wymazywanie pisze: Poczytaj sobie o adopcji S-curve.
Ale adopcja S-curve nie wyklucza w żaden sposób spadku ceny. Co więcej technologie, które były przedmiotem takich adopcji chyba zawsze ulegały sporej przecenie.
Wymazywanie pisze:Ale ten screen od Zaorskiego w kontekście przemyśleń kolegi o shortowaniu BTC do bardzo niskich poziomów - imo kompletnie niezrozumiałe. No chyba, że to zakodowane info, że autor zashortuje bita do tych kilku dolców (powodzenia:).
Nie liczę na to tym razem, nie liczę na to w ogóle, po prostu biorę pod uwagę taki scenariusz w swojej grze. Zaś abstrahując od gry na BTC - tu już możemy mówić o pewności - jestem pewien, że taki krach nadejdzie. Wątpliwości mam tylko co do tego kiedy i, czy go zdołam rozegrać. Na zakończenie jako ciekawostkę podam fakt, że zgodnie z AT zakres wyjścia z obecnego trójkąta zniżkującego można z grubsza oszacować na wartości ujemne na BTC:

Obrazek

Cóż, jak na razie kilku youtubeo'wych komentatorów, robiących analizy kursu na swoich kanałach śmiechło i odparło: "no, that obviously can't be true". Zobaczymy co dalej.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 października 2018, 14:54 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 6 razy.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » piątek, 26 października 2018, 23:08

Jeszcze parę miesięcy, duuużo więcej takich opinii i można kupować 8-)
przyznam szczerze, że strasznie ciężko powstrzymać się od zakupów teraz ;) z każdym dniem coraz większe napięcie...

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 22 czerwca 2017
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: KoszykM » piątek, 26 października 2018, 23:27

Z kursem nic się nie dzieje, to wrzucę coś na poprawę humoru :)

https://www.youtube.com/watch?v=Ihd0moB ... tion=share

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 26 października 2018, 23:48

osobliwy_nick pisze:Na zakończenie jako ciekawostkę podam fakt, że zgodnie z AT zakres wyjścia z obecnego trójkąta zniżkującego można z grubsza oszacować na wartości ujemne na BTC:

Obrazek

Cóż, jak na razie kilku youtubeo'wych komentatorów, robiących analizy kursu na swoich kanałach śmiechło i odparło: "no, that obviously can't be true". Zobaczymy co dalej.
Dlatego lepiej ten trójkąt badać w skali LOG. Wtedy nie jest nam groźne dojście do absurdu z ujemnymi cenami.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » sobota, 27 października 2018, 00:01

akos pisze: Wyjdę od pytania jak długo zamierzasz żyć żeby zrealizować plan shorcenia BTC do ceny 1,5$?
Myślę, że maks. 3 lata od rozpoczęcia się tego załamania. Zaś kiedy przyjdzie to załamanie - nie wiem, stawiam, że w najbliższych latach.
akos pisze: Dlaczego nie shorcisz np. Amazona od 15 lat na pdst. podobnych argumentów czekając na powrót do ceny 2$ za akcje
Po pierwsze nie gram (jeszcze) na żadnych akcjach ani rynkach walutowych. Po drugie, nawet gdybym grał, Amazona bym nie shorcił z takim nastawieniem jak BTC, z tych samych powodów, o których pisałem wcześniej - uważam, że to jest spółka już po-bańkowa, okazja tego rodzaju minęła. Oczywiście kryzys czyha i okazje do shortów prędzej, czy później się pojawią (może to już?). Ale dot-comy swoją bańkę już miały. Nawet kryzys nie zmiecie z powierzchni ziemi Amazon.com, można potencjalnie sporo zarobić, ale na upadek tej firmy, czy 2$ za akcję bym nie liczył, na co byłyby za to perspektywy, gdyby sprawa działa się podczas bańki dot-comów. Jeżeli BTC przejdzie bańkę jak dot-comy i znów wzrośnie do 20000$ również nie będę go ponownie shorcił, z nastawieniem na 1$, tylko na rozsądniejsze ceny.
akos pisze:Podstawowy błąd logiczny moim zdaniem w jaraniu się Zaorskim jarającym się strategią Livermoore'a polega na próbie przeniesienia 1 do 1 strategii na zupełnie innego rodzaju walorach (akcje spółek) na inny rynek, zupełnie inny produkt (nie mający aktualnie konkurencji) oraz inne ramy czasowe. W dodatku nieokreślone ramy czasowe: "korekta kiedyś przyjdzie". To co, mam już teraz lecieć na bitmex i otwierać shorta czekając na "kiedyś"? Jak długo będę do niego dokładał i czy mam czekać z zamknięciem na 1,5$?
Dobre pytanie. Strategia polega mniej więcej na wchodzeniu na lokalnych okazjach/górkach i rozciąganiu pozycji maksymalnie w czasie. Jeżeli wykres jednak odbija, wychodzisz na zero lub na małym zysku. Oczywiście czasami shortujesz górkę i również tracisz, wywala Ci pozycję, bo nie trafisz w górkę. Więc generalnie shortujesz i starasz się nie tracić. Robisz to dotąd aż trafisz. Nigdy nie wiesz dokładnie kiedy to będzie. Można też uprawiać zwykły trading, nastawiony mocno na spadki, gromadzić kapitał, aż w końcu trafisz na załamanie i wówczas i tak będziesz w rynku, skoro grasz regularnie.
akos pisze:Grasz już pod ten scenariusz? Bo jeśli nie to takie luźne rozważania nie mają większego sensu z punktu widzenia spekulanta kierującego się przede wszystkim chęcią regularnego zarabiania: może kiedyś będzie po dolarze a może po milion, a może wojna będzie
Shortuję BTC, gram na kursie, ale z zamiarem rozciągnięcia pewnego razu pozycji na miesiące, a może nawet lata. Jeżeli typowy gracz po spadku na 3000$ zamknie pozycję i zacznie grać już od tej pory longa, ja tego nie zrobię. Zamknę pozycję w oczekiwaniu na odbicie i znów zagram shorta.
akos pisze:Kopiowanie strategii bo ktoś tam 100 lat temu dokładał do pozycji 2 lata i w końcu zarobił kupę kasy jest prostą drogą do bankructwa.
Nie mam dokładnych informacji jak on to w szczegółach rozegrał i, czy rzeczywiście tracił, ale nie wydaje mi się, że tak było. Po prostu zamykał pozycje na zero lub lekkim plusie, starając się je maksymalnie rozciągnąć. Gdyby zadowalał się chwilowymi zyskami ugrałby więcej, ale nigdy nie tyle co na ostatecznym trafieniu w górkę.
akos pisze:Jestem ciekaw ilu było w historii spekulacji "januszów livermoore'owania", którzy wyprztykali się z kapitału zanim doczekali się zmiany trendu na spadkowy
To już zależy od umiejętności. Tak jak napisałem, strategia jest w teorii prosta. W praktyce zaś na samych stop lossach i szukaniu tych lokalnych górek, czy innych przesłanek do założenia lokalnego shorta (w nadziei na globalny trend) można wyzerować kapitał.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » sobota, 27 października 2018, 00:21

@osobliwy_nick,
Daj spokoj... juz nawet zawziety naczelny shorciarz @socjolog2009 nie shortuje (z tego co zauwazylem) a to juz cos znaczy :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » sobota, 27 października 2018, 00:36

Myśląc o szortowaniu osobliwego nicka przypomniał mi się mało znany kanał na youtube, który odkryłem przypadkowo jakoś w kwietniu.

Jest jeden facet, z zawodu software developer i siedzi w krypto bodajże od 2010r. Wrzucał w miarę regularnie filmy o Bitcoinie na youtube, polecał jego kupno jak stał poniżej dolara. W czerwcu 2013r. przestrzegał przed Mt. Goxem ( Na początku grudnia 2017r. wrzucił klip, w którym radził wyjść z rynku, bo czuł, że bańka zaraz pęknie. Przeglądałem jego stare filmy i widać, że ma intuicję i orientację co do kierunku w jakim zmierza Btc.

W lutym tego roku wrzucił ostatni film i stwierdził, że jego zdaniem czeka nas taki scenariusz na Btc na najbliższe lata:
Ostatnia bańka na Bitcoinie w ciągu 2-5 lat (już teraz 1,5 do 4,5 lat). Cena osiągnie milion dolarów po czym spadnie do 100 tysięcy $ i się ustabilizuje na bardzo długi czas (25 lat+) zanim zacznie formować się kolejna bańka.
(1:58) Warto posłuchać całego filmu.

Może podobną wizję ma osobliwy nick z tym, że na dużo niższych cenach?

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
24
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: makur » sobota, 27 października 2018, 03:28

I znów nudy na rynku ;)
Obrazek

Wspomne coś o moim ojcu, gośc ~60 lat, dwa lata wczesniej zero pojęcia o jakiejkolwiek technologii komputerowej - Projektant systemów wentylacji na dużych powierzchniach, galerie handlowe itp. z biegiem czasu zaczeli wymagac od niego obsługi komputera zamiast linijki ze skalą, probowałem go czegoś nauczyć, ale nie byłem w stanie psychicznie temu podołać ;) Na imieniny w styczniu kupiłem mu tablet na androidzie, zapomniałem o tym, po czasie mi mówi że zaczął sie interesować tymi bitcoinami i założył sobie konto na bitbay :shock: i kupił sobie pół btc 10-11 lipca xD
byłem lekko w szoku, ale zaczynam lekkie podchody co o tym wszystkim mysli, wtedy mi odpala że jest wiele ciekawych projektów ale ten "jebany riplej" to nie wie czego szuka wsród zdecentralizowanych projektów :lol:
Nastepnie w okolicach 22 lipca dokupuje kolejnego btc i wtedy po fejkowym wyjsciu gorą zbiera shortowe baty :( mimo tego sie nie poddaje i we wrzesniu dokupuje kolejnego bitcoina xD Ojciec mnie rozbił psychicznie bo sugerujac sie wykopem onetem itp.
portalami na longtermie wyszedł lepiej niż ja siedziac w tym okresie czasu stawiajac longi i shorty na bitmexie :mrgreen:

edit:
kupienie ojcu tableta było jedną z najlepszych decyzji, ale go nie uczac niczego bo mnie kurwica brała xD - sam musiał pojąc technologie- co mi sie bardzo podoba ;) bo teraz sam lata po budowie z małolatami po studiach trzymajac w reku rysik i tablet
Ostatnio zmieniony sobota, 27 października 2018, 12:16 przez makur, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 27 października 2018, 05:40

Artykuł wyjaśniający dlaczego "bankopodobne" rozwiązania są niezbędne aby kryptorynek wszedł na wyższy poziom a co za tym idzie osiągnął większą kapitalizację. Niektórzy patrzą przez pryzmat drobnego ciułacza a ogromne pieniądze czekają aż ktoś im umożliwi bezpieczne wejście (i wyjście). Krótko mówiąc problem jest w tym że transfer środków blockchainem (krypto) jest szybki a tradycyjnymi kanałami bankowymi (fiat) trwa o wiele dłużej (tylko proszę nie piszcie że ktoś ma możliwość wysłania natychmiastowego przelewu - tu mowa o grubej kasie a nie drobniakach). Oznacza to że niezbędny jest zaufany pośrednik który nie zniknie w czasie gdy fiaty będą szły na konto bankowe. Osoby które siedzą w tym od jakiegoś czasu nie będą miały problemów ze znalezieniem sprawdzonego pośrednika OTC. Co innego "świeżaki" czy instytucje lokujące środki klientów - oni muszą korzystać z oficjalnych kanałów posiadających gwarancje czy ubezpieczenie choćby z powodów formalnych
https://www.forbes.com/sites/astanley/2 ... 83a9007bac

Dodano po 17 minutach 24 sekundach:
Od 15X w czasie gdy USDT rósł względem USD kurs BTC na finexie spadał. Od wczoraj nastąpiła zmiana. Do tego nieśmiałe premium na futuresach - oznacza to że sentyment zaczyna być pozytywny. Możliwe że to wypłaszczenie to akumulacja a nie dystrybucja
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 27 października 2018, 08:47

Miśki się kończą, zapinamy pasy!

Obrazek

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » sobota, 27 października 2018, 09:04

@Pleasek89, fajny kontak zapodałeś.
Gość jest na tt:
https://mobile.twitter.com/Davincij15
Tu jest strona firmy, w której pracuje:
https://www.davincicodes.net/about
A tu multiwallet, który za jakiś czas wypuszczą:
https://www.pandoraswallet.com

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 27 października 2018, 09:13

@kozaki_wiesi, a dlaczego oparłeś swoje wsparcie akurat o dołek z 2012? To jakiś szczególny lokalny dołek czy wykres dalej nie sięgał? :)
Bo przecież wtedy nie zaczęła się historia Bitcoina.

Myślę (bo skłamałbym pisząc, że pamiętam), że analogiczną główną linię wsparcia rysowali ludzie w 2014 w oparciu o dołek i punkty z 2012.
Tam był jeszcze jeden ważny pozim wsparcia: $260, bo w powszechnej świadomości obowiązywał aksjomat (pojęcia nie mam dlaczego), że w bessie nie spada niżej niż szczyt poprzedniej bańki.
No i jak widzisz poszło się kochać i i bardzo się wtedy zawiedli (-śmy).
2014.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 27 października 2018, 12:25

Za każdą bańką powstaje nowa "LT" o mniejszym kącie nachylenia... warto o tym pamiętać :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Lord_Bafford i 17 gości