Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 19 lutego 2019
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: madridista011 » wtorek, 19 lutego 2019, 15:01

Witam wszystkich

Jestem waszym stalkerem od ponad roku, czyli jak zapewne się domyślacie usłyszałem o krypto, gdy bitcoin osiągał swoje ATH. Przez ten czas stale śledzę forum i próbuje ogarnąć ogrom wiedzy, który dotyczy inwestowania. Podziwiam waszą wiedzę i mam nadzieję, że osiągnie kiedyś podobny poziom.

Do rzeczy, obserwując wykres z ostatnich trzech miesięcy rzuca mi się w oczy double bottom, może nie książkowy, ale jest to figura bardzo zblizona. Na poziomie ok 3200 występuje wyraźny popyt i ostatnie odbicie poszło właśnie z podobnego levelu. Cena potwierdzenia na ten moment to ok 4000 USD
Ostatnio zmieniony wtorek, 19 lutego 2019, 15:05 przez madridista011, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: masonbtc » wtorek, 19 lutego 2019, 15:02

nie ma żadnej dzidy a idziemy w górę podoba mi się to :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 19 lutego 2019, 15:06

@madridista011

hej, witamy w temacie. Obawiam się, że ~7% różnicy cenowej między dołkiem na ~3120$ a dołkiem na ~3320$ to zbyt dużo, by zakwalifikować to jako double bottom.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » wtorek, 19 lutego 2019, 15:10

Alty będą musiały troche ponadrabiać ,bo na razie kiepsko strasznie wyglądają.
Ale nie ma co się przejmować ,ważne że król pnie się w górę. :mrgreen:

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » wtorek, 19 lutego 2019, 15:10

BitJanusz pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 15:00Pytanie, czy kurs poradzi sobie z oporem na 3980$ o którym wspominałem wczoraj jestem dobrej myśli, ale wolumen będzie musiał trochę wzrosnąć.

Alty nie pomagają, w ogóle nie pociągnęły za bitkiem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 19 lutego 2019, 15:15

Rynek aż płacze o korektę, wszystkie większe interwały czerwone jak burak. Dawno nie widziałem dziennego RSI pow. 70 pkt swoją drogą.

Bitcoin 100$ up a alty w większości nie przebiły poprzedniego high, jo sprzedoł co mioł.
Ostatnio zmieniony wtorek, 19 lutego 2019, 15:16 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7637
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12840
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 19 lutego 2019, 15:16

Spokojnie, alty nadrobią na korekcie BTC. :P
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 19 lutego 2019, 15:19

Alty nie zaliczają dużych spadków (raczej osuwają się lekko), a uptrend jeszcze młody. Nie wygląda to JESZCZE bearish. Mogą nadrobić na boczniaku w ciągu kilku dni :) poza tym duże alty up w większości; XRP DASH EOS IOTA ADA

Ale jak BTC np. skacze o 300$ up a alty gromadnie walą 10% w dół, to jest to mega bearish dla całego rynku. Dwa razy w życiu to widziałem - za drugim byłem jeszcze zbyt głupim traderem, by sprzedać :( przy 14k (przed spadkiem na 6k) i przy 9.7k (przed spadkiem do 5,7k) :(

edit: opór na 3980$ na razie wygrywa, czekamy na podejście na większym wolumenie ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 19 lutego 2019, 15:21 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » wtorek, 19 lutego 2019, 15:21

Obawiam się, że obecne tempo wzrostu nie będzie utrzymane. Bardzo dobrze, że pojawiło się przed chwilą wybicie ale jednak trzeba pamiętać, że to jeszcze nie hossa i każdego dnia nie będzie nowego ATH i walizek z pieniędzmi amatorów którzy myślą, że znaleźli kurę znoszącą złote jajka. Nie wiem na ile ten kanał będzie funkcjonował, wydaje mi się, że raczej jego pełnego zakresu tak szybko nie wykorzystamy. Raczej widzę to tak, że kurs zwolni ze wzrostami, pojawi się większa korekta, ostudzenie emocji i wtedy na nowo pojawi się szansa na zaliczanie kolejnych targetów. Byki wchodzą schodami a nie skaczą z okien, tak dla przypomnienia, żeby komuś się to nie myliło przez to co widać teraz na wykresie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 19 lutego 2019, 15:26

sorry, że tak dużo dziś piszę - nie mam co robić w biurze ;) zaraz zwinę się do domu i macie mnie z głowy ;)

@Drobniak

Ale właśnie tak wygląda zdrowy uptrend (nawet w trakcie bessy) - stałe, silne wzrosty, małe/płaskie korekty, które (widoczne na 4h) robią HL lub double bottom. Mało knotów (jeśli już to krótkie), krótkie body świec na 4h.

uptrend do 9700$:

Obrazek

zielona część: bezustanne parcie up przy malutkich korektach, chyba żadna z nich nie zeszła niżej na 4h niż poprzednia większa. "zdrowy" uptrend.

Czerwona część: większe, sięgające niżej korekty, więcej boczniaków, spadek wolumenu przy wzrostach. Oznaki przesilenia ;)

dopóki nie widać "czerwonej" części to się nie martwię.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 19 lutego 2019, 15:27

1235674 pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 10:37Nie sposób nie zauważyć tej dziury
Zgadza się jest luka. A właściwie już 3 - 3150, 3560 i 4400. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo że wszystkie luki zostaną wypełnione jednak ich rozstrzał jest dosyć spory i kolejność ew zapełniania jest niewiadoma. Np byliśmy już na 3300 i czekałem chociaż na szpilkę do tych 3150 żeby otworzyć soczystego longa a tu dupa :cry: . Może to zadziałać też w drugą, gorszą dla tradera stronę że przy ww 4400 otworzy shorta oczekując zjazdu na 3560 a później 3150 a kurs pojedzie o wiele wyżej. Ogólnie nie gra się pod luki a raczej należy mieć je na uwadze bo nie tyle wyznaczają targety i kierunek kursu co sugerują że cena wróci w te okolice. Ale kiedy i czy tam się zatrzyma to już inna kwestia. Zawsze jest opcja zrobienia np nowego ath i powrotu do luki z dołka po roku, dwóch lub jeszcze później
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » wtorek, 19 lutego 2019, 15:29

Pleasek89 pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 15:15Bitcoin 100$ up a alty w większości nie przebiły poprzedniego high, jo sprzedoł co mioł.

szlagaag pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 15:10Alty będą musiały troche ponadrabiać ,bo na razie kiepsko strasznie wyglądają.
Ale nie ma co się przejmować ,ważne że król pnie się w górę.


1. Pompujemy alty, BTC stoi. Przy okazji dystrybucja altow z akumulacji (sprzedaz za BTC nie USD). Ludzie robia FOMO i dystrybucja idzie w najlepsze. W wyniku proccesu dostajemy mnostwo BTC.
2. Pompujemy BTC, dystrybucja BTC z akumulacji oraz BTC z profitu z dystrybucji altow. Ludzie wykupuja nasze scianki BTC za USD.
3. Dump altow za BTC
4. Dump BTC za USD (dalsza dystrybucja)
5. Wszystko sprzedane do USD.

...

50. Dump ostatniego dolka na BTC i przejscie do kolejnej fazy bear marketu z uzyciem coinow zakupionych na poziomach 3 cyfrowych XXX$.
Ludzie krzycza... "Kto sprzedaje?!?! Sprzedawac na takiej stracie... na samym dolku... Patrz Janusz... co za idioci hehehe..." :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 19 lutego 2019, 15:41 przez prap0n, łącznie zmieniany 14 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
44
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » wtorek, 19 lutego 2019, 15:30

Wymazywanie pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 13:09Takie wizje są bardziej kolorowe niż zwykła wizja z Whitepaper.
Trzymasz się tego Whitepaper jak jedynej, ostatecznej oraz kompletnej wykładni opisującej wszystko czym miał być bitcoin ;) Tymczasem WP to po prostu dokument techniczny typu wizja opisujący podstawowe założenia i funkcjonalności produktu / usługi.
Natomiast żeby wyrobić sobie bardziej kompleksowy obraz o tym co myślał o kryptowalutach, fiatach, bankowości itd. "ojciec założyciel" warto przejrzeć też to co pisał na forum czy w mailach.

Na przykład:

I would be surprised if 10 years from now we're not using
electronic currency in some way, now that we know a way to do it
that won't inevitably get dumbed down when the trusted third party
gets cold feet
.
[1]

lub

Banks must be trusted to hold our money and transfer it electronically, but they lend it out in waves of credit bubbles with barely a fraction in reserve. We have to trust them with our privacy, trust them not to let identity thieves drain our accounts. Their massive overhead costs make micropayments impossible. [2]

No i to co nie bez powodu zacytowałem wcześniej jako kluczowe na temat wolumenu transakcji gdzie nie widział opcji pośredniej między wolumenem bardzo dużym albo żadnym.
Zbierając to do kupy wyłania się nam światopogląd sięgający nieco dalej wyobraźnią niż Whitepaper oraz jasny przekaz na temat bankowości scentralizowanej, w części zbieżny co do oceny jej patologicznego i destrukcyjnego charakteru z tym co mówią już nawet przedstawiciele świata finansów. [3]

Jeśli nie widzicie w tej układance dużej roli do odegrania przez pieniądz deflacyjny nowej generacji, to jesteście krótkowzroczni i patrzycie chyba za bardzo z punktu widzenia bieżącej spekulacji. Rzekoma racjonalizacja wrzucająca przyszłość BTC na margines świata finansów brzmi trochę jak mówienie na przełomie XIX i XX w., że owszem fajne te samochody, ale mocno skomplikowane, konie nadal praktyczniejsze, więc małe szanse, że zostaną wyparte z powszechnego użytku ;) Spójrzcie nieco dalej i doceńcie wagę "zabawki", którą obracacie miotając się między lokalnymi wsparciami / oporami :)

W momencie gdy około 10% populacji przekona się, że kryptowaluty to nie są jakieś czary z mleka a rzecz, która naprawdę działa, jest bezpieczna, tania i szybsza niż przelew bankowy oraz, że mafia rządowo - skarbowa nie jest w stanie im tego zabrać, nie będzie już odwrotu. [4]

[1] https://satoshi.nakamotoinstitute.org/e ... graphy/17/
[2] http://p2pfoundation.ning.com/forum/top ... pen-source
[3] http://next.gazeta.pl/next/7,151003,244 ... iecie.html
[4] https://en.wikipedia.org/wiki/Tipping_point_(sociology)
Ostatnio zmieniony wtorek, 19 lutego 2019, 16:00 przez akos, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » wtorek, 19 lutego 2019, 15:36

@BitJanusz tylko pamiętaj, że trzeba zwrócić uwagę na potencjalne zasięgi. Wtedy po pęknięciu bańki utworzyły się dwa trójkąty ze wspólną górną krawędzią ale dwiema rożnymi krawędziami dolnymi. Coś mi mówi, że teraz po spadku z 6k może być analogicznie i nie ma się co napalać, że zaraz zrobimy 5k. Akurat "przypadkiem" też nam się zrobił trójkąt i "przypadkiem" nadaje się, żeby schemat się powtórzył.


Trzeba uważać żeby nie nadziać się na myślenia kontynuacyjne. Chłodna głowa to podstawa, na moon przyjdzie czas.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 19 lutego 2019, 15:58

BitJanusz pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 15:26 sorry, że tak dużo dziś piszę - nie mam co robić w biurze ;) zaraz zwinę się do domu i macie mnie z głowy ;)

@Drobniak

Ale właśnie tak wygląda zdrowy uptrend (nawet w trakcie bessy) - stałe, silne wzrosty, małe/płaskie korekty, które (widoczne na 4h) robią HL lub double bottom. Mało knotów (jeśli już to krótkie), krótkie body świec na 4h.

uptrend do 9700$:

Obrazek

zielona część: bezustanne parcie up przy malutkich korektach, chyba żadna z nich nie zeszła niżej na 4h niż poprzednia większa. "zdrowy" uptrend.

Czerwona część: większe, sięgające niżej korekty, więcej boczniaków, spadek wolumenu przy wzrostach. Oznaki przesilenia ;)

dopóki nie widać "czerwonej" części to się nie martwię.
Coś mi się rzuciło w oczy

Obrazek

Wychodziłoby że spadek teraz poniżej 3940 finex może być początkiem większej korekty lub nawet zniesienia obecnego impulsu jeśli fraktal miałby się zrealizować. Trochę mało prawdopodobne bo widać pałera ale wszystko jest możliwe
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 19 lutego 2019, 15:58

Coś dla byków. Wyszliśmy górą z kanału spadkowego i konsekwentnie zamykamy świeczki nad jego górną granicą. Zasięg wyjścia to ok 4470$



ergorg pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 16:29Myślisz, że będziemy mieć retest wyjścia coby otworzyć kolejnego longa?
Na 1H retest już mieliśmy ale liczę że pomielimy kilka dni w tych okolicach po czym zrobimy korektę do 37xx testując poprzedni opór. Czas pokaże
Ostatnio zmieniony wtorek, 19 lutego 2019, 16:40 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » wtorek, 19 lutego 2019, 16:00

A jeszcze uwzględniając, że pierwszy punkt podparcia nie był szczytem lokalnego uptrendu a jedynie górką z wcześniejszego downtrendu to w takim przypadku podobieństwo jest co najmniej zauważalne




Problem tego porównania jest jedynie taki, że np. na Bitfinexie ten trójkąt wychodzi i nadal w nim jesteśmy, a np. na Bitstampie i Bitmexie się to rozjechało i nasz uptrend wyleciał poza bandę :P
Ostatnio zmieniony wtorek, 19 lutego 2019, 16:15 przez Drobniak, łącznie zmieniany 2 razy.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » wtorek, 19 lutego 2019, 16:04

@akos bardzo dobre argumenty. A tak by to można zwizualizować ;-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 19 lutego 2019, 16:06

Bardzo wyraźny bearish divergence na 1h:
Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 19 lutego 2019, 16:17 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 19 lutego 2019, 16:07

Drobniak pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 15:36Wtedy po pęknięciu bańki utworzyły się dwa trójkąty ze wspólną górną krawędzią ale dwiema rożnymi krawędziami dolnymi. Coś mi mówi, że teraz po spadku z 6k może być analogicznie i nie ma się co napalać, że zaraz zrobimy 5k. Akurat "przypadkiem" też nam się zrobił trójkąt i "przypadkiem" nadaje się, żeby schemat się powtórzył.
Tyle, że 5k to jest nadal NIC w perspektywie skali 3d czy 1w i sytuacji pęknięcia bańki rozłożonej na okres ostatniego roku. Zdziwiłbym się, jakby w 2019 nie było ceny z piątką z przodu. :) I ta 5 z przodu absolutnie nie oznaczać będzie zmiany trendu. Dla mnie silnym sygnałem możliwej zmiany trendu byłby skuteczny powrót nad 6k.

@akos, Doskonały post. Faktycznie moje podejście do bitcoina jest nieco "minimalistyczne", tzn. fakt działania na aksjomatach Whitepaper jest już dla mnie wyznacznikiem sukcesu, ale też nie jego pełną realizacją. Chce po prostu uciec od bułek w sklepie jako wyroczni dla oceny BTC. Wiem, że mam minimalne i wybiórcze podejście, to taka przeciwwaga dla tego, co mi nie pasuje w tym środowisku czyli częstego pędu na "wyp[ie lol]rzemy fiaty", "BTC do płatności za wszystko wszędzie" itp.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Bing [Bot], shinya56, tomaroc i 29 gości