Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 842
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 485
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » piątek, 14 maja 2021, 20:19

@ up
Kurs na poprzedniej bańce też miał odbicie na tygodniowej MA21 (15.01.2018) i zabawa się skończyła. Tutaj mimo słabo zaznaczonej szpicy dla typowej bani, może dojść do znacznego spadku, co wcale nie oznacza zakończenia hossy, a coś w rodzaju (jak część osób zauważa), bani dwuetapowej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: _det » piątek, 14 maja 2021, 20:28

Moim zdaniem nie będzie to typowa szpica konczaca. Skupowali przez 2 3 miesiące...I 1 szpica uda im się pozbyć całego kapitału? Wątpię.. też to kusi być rozłożone w czasie.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » piątek, 14 maja 2021, 20:31

Znowu DOGE do góry, jak nie ETH to pies. Zakończy się to chyba tak ETH 40% Doge 20%, 60% alty i btc jako gdzieś tam w top 10 albo top 20 :D.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 359
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1019
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » piątek, 14 maja 2021, 20:37

Pleasek89 pisze: piątek, 14 maja 2021, 11:59
juscik pisze: piątek, 14 maja 2021, 11:53Flip to raczej kwestia czasu, ETH co raz szybciej i częściej zbiera się po spadkach niż sam BTC. Nadchodzi 2.0, BTC technologicznie to już będzie dziadek w porównaniu, a całe środowisko ETH będzie coraz to większe i będzie stanowić to ogromny fundament. Tak naprawdę to nie widzę innej możliwości w perspektywie długofalowej. Także raczej powoli też bym odchodził od tych zależności, że BTC musi wygrać z ETH bo coś tam bo może rysować się już coś nowego.

Tego typu posty lubią się pojawiać tuż przed odbiciem. Dopóki nie przebiło historycznych minimów to poczekałbym z takimi osądami.
W poprzedniej hossie ciągle mówiono o tym, że BTC lada moment straci dominacje. Z drugiej jednak strony fakt, że te prognozy okazały się być nietrafione wtedy nie oznacza, że nie sprawdzą się teraz. Od samego początku bardzo wierzyłem w ETH - była to pierwsze kryptowaluta, którą kupiłem. Jednak ewentualny scenariusz detronizacji BTC w kapitalizacji postrzegałbym jako bardzo szkodliwy i kończący etap niesamowicie regularnej cykliczności całego rynku, którego motorem napędowym były halvingi na BTC.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1817
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1572
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » piątek, 14 maja 2021, 20:43

Lord_Bafford pisze: piątek, 14 maja 2021, 20:19Kurs na poprzedniej bańce też miał odbicie na tygodniowej MA21 (15.01.2018) i zabawa się skończyła. Tutaj mimo słabo zaznaczonej szpicy dla typowej bani, może dojść do znacznego spadku, co wcale nie oznacza zakończenia hossy, a coś w rodzaju (jak część osób zauważa), bani dwuetapowej.

Nie mówię że koniec bani , koniec dominacji hegemona i to się stało dlatego że przez ostatnie 3 lata czy nawet tutaj przez ostatnie 2000 kart nikt nie pisze aplikacjach czy budowanej użyteczności a wyłącznie o wykresach AT gdzie to pójdzie w cenie . Nic a nic o technicznych aspektach mających uwiarygodnić dominację :arrow: takie ethereum ma zaplecze w postaci powstających na platformie i łańcuchu setek coinów i dodatkowo funkcjach jakiej developerzy btc wycieli :arrow: specjalnie nie wspominam o bsv żeby się nie narazić na hejt ale nas najbardziej właśnie jara nie cena a możliwość budowania , widzieliście to
Spoiler:
https://www.bitcoinsv.pl/blog/2021/05/1 ... itcoin-sv/ my mamy gdzieś co media głównego ścieku uważają tylko korzystamy z technologii Satoshiego :arrow: obojętnie kto to jest ;)
RevWolt pisze: piątek, 14 maja 2021, 20:31Znowu DOGE do góry, jak nie ETH to pies

Bo teraz na rynku rolę odgrywa p&d i kasuczcci a nie jakieś ideologiczne historie z zakurzałej przeszłości
Co z tego że btc kosztuje 51000 czy eth 4000 jak staje się przez to nieużywalne ... co to ma wspólnego w takim momencie fee 60 czy 40$ z p2p electronic cash system :?: :?: :?:

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » piątek, 14 maja 2021, 21:03

Arcymistrz1990 pisze: piątek, 14 maja 2021, 20:38W poprzedniej hossie ciągle mówiono o tym, że BTC lada moment straci dominacje
bitup pisze: piątek, 14 maja 2021, 20:43Nie mówię że koniec bani , koniec dominacji hegemona
Z każdą kolejna hossą bitcoin systematycznie traci udziały w rynku na rzecz innych projektów. To jest dość logiczne, bo już nie każdy chce inwestować w bitka, ale niektórzy w coś innego. Pewien ułamek kapitału wędruje zatem siłą rzeczy do nie-bitcoina.

Czy jednak Bitcoin straci pierwsze miejsce? Wg mnie jest to możliwe już teraz w tym cyklu, ale tylko na chwilę. W 2017 w punkcie krytycznym Bitcoin miał 39% dominacji rynku, a ETH 31%. Krótki fliippening jest jak najbadziej możliwy, jednak potem wszystko wg mnie wróci na swoje miejsce.

Stałej zmiany Bitcoina na coś innego szukał bym dopiero w kolejnej hossie. Każda nowa hossa przynosi jeszcze nowsze rozwiązania, do których ucieka kapitał z Bitka. Na razie nie widzę symptomów zmiany trendu, zwłaszcza że Bitcoin nie jest wgl usprawniany.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » piątek, 14 maja 2021, 21:19

Wiem. Przynudzam. Ale. Btc zależy aktualne od tego co się stanie z eth. I imo coraz bardziej wygląda na to, że bez co najmniej kolejnej nóżki down nie wystartujemy up. Eth testuje lt. Jeśli odbije i poleci w dół, dominacja na bitku spadnie do 40/38 a bitek do 43/2, to tak, to będzie dla mnie b. dobre miejsce na longa w btc. Zwłaszcza jeśli dołek uzyskamy w niedzielę w nocy ;)

Obrazek

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » piątek, 14 maja 2021, 21:32

mesrotten pisze: piątek, 14 maja 2021, 21:19Ale. Btc zależy aktualne od tego co się stanie z eth.


A jednak w ten nudny piątek udało Ci się mnie rozbawić, dzięki! ;)

Ileż to razy już czytałem, jak to kolejne alty właśnie uwalniają się spod dyktatu i wpływu BTC, który jest stary, ciężki, do niczego się nie nadaje, a jego miejsce jest na śmietniku historii 8-) Pierwsze "uwalniało" się LTC, chyba już w 2013.

A teraz znów ogon kręci psem? ;)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » piątek, 14 maja 2021, 21:39

miso20 pisze: piątek, 14 maja 2021, 21:03Z każdą kolejna hossą bitcoin systematycznie traci udziały w rynku na rzecz innych projektów.
Tak, ale tylko podczas hossy a po hossie znów wraca do zdecydowanej dominacji. Kiepsko zostać z BTC po pęknięciu bańki/zmianie trendu ale już całkiem tragicznie być wtedy na altach czego nikomu nie życzę ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » piątek, 14 maja 2021, 21:39

ekonokomik pisze: piątek, 14 maja 2021, 21:32mesrotten pisze: ↑ piątek, 14 maja 2021, 21:19
Ale. Btc zależy aktualne od tego co się stanie z eth.


A jednak w ten nudny piątek udało Ci się mnie rozbawić, dzięki!

Ileż to razy już czytałem, jak to kolejne alty właśnie uwalniają się spod dyktatu i wpływu BTC, który jest stary, ciężki, do niczego się nie nadaje, a jego miejsce jest na śmietniku historii Pierwsze "uwalniało" się LTC, chyba już w 2013.

A teraz znów ogon kręci psem?

@ekonokomik

No cóż. Ja chyba uśmiałem się bardziej (again! ). Przeczytaj może jeszcze raz, ze zrozumieniem ;) Eth ukradł btc dominację co imo niebawem ulegnie odwróceniu , więc wychodzi na Twoje ;) Również według mnie ogon zbyt długo psem nie pokręci, w związku z czym spodziewam się wystrzału na dominacji i w parze eth/btc na korzyść btc ;) narysować ?

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » piątek, 14 maja 2021, 22:12

Bitmar pisze: piątek, 14 maja 2021, 21:39Tak, ale tylko podczas hossy a po hossie znów wraca do zdecydowanej dominacji.
No co ty. Przecież szczyty dominacji tez ewidentnie maleją. Wystarczy zerknąć na wykres.
2013-96%
2014 -94%
2016-91%
2017-87%
2020-70%

Na początku pomalutku, a potem coraz szybciej wraz z rozwojem altów. Dołki są tak samo malejące od 77% w 2015, do 39% w 2017 i wychodzi na to, że jeszcze mniej teraz.
Zrzut ekranu 2021-05-14 o 22.08.03.jpg
To jest ewidentna 8 letnia równia pochyła. A takie trendy nie zmieniają się z dnia na dzień.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 359
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1019
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » piątek, 14 maja 2021, 22:24

Również wydaje mi się, że w najbliższym czasie jest za duże ryzyko technologiczne w związku ze zmianami sieci ethereum, żeby ETH przebiło w kapitalizacji BTC. Jednak uważam, że użyteczność ETH oraz potencjał osiągnięcia tzn. efektu sieciowego są bardzo duże i powiedziałbym znacznie większe niż w przypadku BTC.

Jakie są moim zdaniem główne przewagi BTC: bezpieczeństwo sieci, moc górników (ale tu jednocześnie ryzyko lobbingu ekologów), a przede wszystkim ekonomika bitka (model malejącej inflacji).

Jeżeli rzeczywiście próby zmiany modelu ekonomiki ETH na model deflacyjny zakończą się powodzeniem - to będzie to dla bitcoina pewne zagrożenie jeśli chodzi o dominacje w kapitalizacji. Kwestią otwartą i dla mnie na ten moment najbardziej niejasną będzie wpływ przejścia ETH z konsensu POW na POS.

O reszcie to nawet nie wspominam, bo jak widzę na 3 miejscu w kapitalizacji Binance coin, a na 4 dogecoina to się jakoś słabo robi :D

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 168
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: spidersEverywhere » piątek, 14 maja 2021, 22:45

testowanie wyjscia z trójkąta czy jednak to było fake wyjście górą?

Obrazek

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
-19
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 14 maja 2021, 22:59

wow właśnie zobaczyłem ankietę forumkową 3/4 osób uważa że niżej nie zleci :shock: :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 307
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » piątek, 14 maja 2021, 23:15

Ja od wczoraj jestem już mocno bearish, ewidentnie doszło to przesilenia i szybko się z tego nie wygrzebiemy. Poniżej najbardziej wg mnie prawdopodobny scenariusz na najbliższe pół roku (mniej więcej). Wykres wygląda źle, mamy lower low na daily, nastroje są typu "dlaczego nie rośnie", a przed nami okres wakacyjny, który PRAWIE zawsze był okresem stagnacji dla BTC. Dlatego radziłbym raczej pozbyć się myśli o ATH przed wrześniem i mocno wziąć pod uwagę dołek na poziomie niższym niż $42k gdzieś w lipcu. W zasadzie można skopiować 1 do 1 wykres z roku 2013 i przyłożyć do 2021, tylko pościnać knoty świec miesięcznych czy nawet tygodniowych, bo oczywiście tak duży rynek już nie będzie podlegać takim wahaniom w krótkim okresie miesiąca czy tygodnia. Finał hossy/bańki widziałbym na końcu roku 2021 lub początku 2022 na poziomie około $200k (może to być $150k a może i $250k, ale raczej na pewno więcej niż $100k i nie więcej niż $300k) jeśli wzorować się na poprzednich cyklach.

Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 15 maja 2021, 01:33 przez Jahu, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2301
Reputacja postu: 
-11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » piątek, 14 maja 2021, 23:28

Jahu pisze: piątek, 14 maja 2021, 23:15a przed nami okres wakacyjny, który zawsze, ale to zawsze był okresem stagnacji dla BTC
Zaznaczony okres to 1maj-28sierpien 2017 (hossa). Tak wyglądał ten okres stagnacji. 250% wzrostu. Nie piszę tego złośliwie, po prostu czasami warto zweryfikować swoje przemyślenia ;)

Obrazek

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6386
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maxi82 » piątek, 14 maja 2021, 23:45

Od jakiegoś czasu obstawiam że bańkę trafił szlag, ot po prostu tym razem powietrze schodzi wolniej(ucieczka przed inflacją fiatów itd..). Dla DT, bez różnicy, byle bujało. Dla załadowanych w long polecam skalę 1W (giełda dowolna) ;)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2301
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » sobota, 15 maja 2021, 00:06

W odpowiedzi na:

Obrazek

Pozwolę się pokornie znowu nie zgodzić i ponownie zasugerować weryfikacje. Od połowy czerwca do końca lipca mimo korekty widzę końcowy wzrost o 38%.

Obrazek

"Że nawet podczas bańki okres wakacyjny jest słaby" - dobrze zaznaczyłem dokładnie zakres 1 czerwiec - 28 sierpnia, czyli taki stricte okres wakacyjny. Do tego interwał 1D, żeby ładnie było widać tę "stagnację". Wzrost o 127% nazywasz słabym? To ta stagnacja? To, że przez kilka tygodni jest konsola (która kończy się dużym wzrostem) oznacza, że ten okres jest słaby? Czemu zaginasz rzeczywistość przy okazji minusując moją grzeczną odpowiedź?

Obrazek

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » sobota, 15 maja 2021, 00:10

Zapraszam na nowy barometr kursu.
Poprzedni prawie trafiony, mieliśmy 2 tygodniową konsolidację. Pikiem zeszło nieco pod 47k, ale to w granicach błędu ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » sobota, 15 maja 2021, 00:36

@Bitmar Noi coś znowu czuję, że trafimy, bo na kursie BTC od dłuższego czasu taka nuda, że głównie na tym forum przesiadują teraz stare wygi, co znają rozmaite zagrywki. :mrgreen:
Nie widać tego przemiału w ogóle w tej dyskusji.
Same szczwane lisy zostały. :mrgreen: :mrgreen:
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Bundy, Google [Bot] i 18 gości