Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 16:04

Przez ostatni tydzień to już będzie jakiś 1 mld USD w Tetherach?
Gdzie są te pieniądze, ja się pytam? ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 17:18

mesrotten pisze: poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 14:38natomiast zdanie nt. proporców w trendzie wzrostowym wyrażałem tu wielokrotnie, pozostaje ono niezmienione,
Konia z rzędem temu kto przewidzi kiedy z proporca/flagi kurs wyjdzie dołem lub górą a kiedy walnie Bartem.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 18:20

@ekonokomik, dopiero idą na giełdy. :mrgreen:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 12 lutego 2012
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Maciey » poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 18:32

remix pisze: poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 15:59

Robi się ciekawie.
Aż mi się przypomniały złote czasy drugiej połowy 2017 roku. Każdy tylko czekał na kolejny post w stylu "Tether wygenerowany". Dla wszystkich było jednoznaczne co to oznacza i jak można to wykorzystać do zarobku. Gdyby nie widmo drugiej fali spadkowej na S&P to co się dzieje teraz odebrałbym jednoznacznie jako początek półtorarocznego trendu wzrostowego.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 18:33

Nie wiem, ale wyczuwam jakieś zmęczenie rynku. I jeszcze to info o tych milionach. Będzie kubeł zimnej wody jak nic :D

@Bitmar Jakiś barometr by się przydał, czy coś ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 20:07 przez Eth, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 19:29

Maciey pisze: poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 18:32Aż mi się przypomniały złote czasy drugiej połowy 2017 roku. Każdy tylko czekał na kolejny post w stylu "Tether wygenerowany". Dla wszystkich było jednoznaczne co to oznacza i jak można to wykorzystać do zarobku.
Dzisiaj to nie jest takie jednoznaczne i dziwię, że niektórzy zatrzymali się na 2017 roku....

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9338
Reputacja postu: 
23
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 20:32

Z lekka przedłuża się trwanie zygzaka Z, ale wydaje się, że dopiero teraz jego fala C nabrała odpowiedniej szerokości, pilnując ograniczonej wysokości… kreśląc w tym miejscu ED-ka po flatowej fali B trzeciego zygzaka.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 26 stycznia 2020
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Samotny Czarodziej » poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 21:20

Eth pisze: poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 18:33Nie wiem, ale wyczuwam jakieś zmęczenie rynku. I jeszcze to info o tych milionach. Będzie kubeł zimnej wody jak nic


Osobiście mam to od zeszłego tygodnia, tylko jakoś tak ciężko mi ładować S'ki w bull markiet? Nie wiem, w wspomnieniach gracza giełdowego Liwermor również opisywał zbyt szybkie wybicie rynku po gwałtownym zejściu i napływających tragicznych danych (skończyło się to oczywiście zjazdem) . Tylko, że tam wtedy nie działały drukarki? Sam już nie wiem.

ps. gram od stycznia tego rok a więc g wiem o rynku ;)

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 22:44

Eth pisze: poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 18:33Nie wiem, ale wyczuwam jakieś zmęczenie rynku.


Oj tam, oj tam :P W zeszłym roku, w tym lewym prostokącie też wyczuwałeś zmęczenie? 8-)

finex8.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 22:51

Dobrze byłoby utrzymać 11.5-6 żeby zrobić hl. Na eth wysokowolumenowe wybicie 400 może dać sygnał btc do ataku już tej nocy ;)

Obrazek

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 23:19

Spoiler:
mesrotten pisze: poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 14:38 weź się wysil bardziej.
To ty powinieneś wrzucić swoje posty z przeszłości NAJPIERW, żebyśmy wiedzieli iż się nie pomyliłeś. Nikt nie będzie grzebał w twoich wypowiedziach ;P
Dodano po 5 minutach 53 sekundach:
ekonokomik pisze: poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 22:44
Eth pisze: poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 18:33Nie wiem, ale wyczuwam jakieś zmęczenie rynku.


Oj tam, oj tam :P W zeszłym roku, w tym lewym prostokącie też wyczuwałeś zmęczenie? 8-)


Ja również raczej interpretuje to wszystko jako dużą sile kursu. Nie zapominajmy, że robimy już czwartą zieloną tygodniówkę, a poprzednie były bardzo duże i mocne. Powinna przyjść korekta liczona w tygodniach, bo w tym tempie ath padnie za dwa miechy.

Równocześnie jednak patrzę z niepokojem na giełdę. Jako jeden z nielicznych uważałem, że przy takim krachu/kryzysie jaki był w marcu krypto też poleci, bo to aktywo wysokiego ryzyka. Gdy ludzie tracą pracę, to sprzedają wszystko, żeby mieć co jeść. Nie myślą wtedy o ochronie kapitału i pomnażaniu oszczędności. Teraz widzę, że już więcej ludzi się spodziewa spadków krypto przy ewentualnym następnym crashu na giełdzie. Zobaczymy jak to będzie, ale wolę nastawić się sceptycznie.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » wtorek, 11 sierpnia 2020, 09:40

Uwaga - predykcja-objawienie, której lepiej nie lekceważyć:

ETH 2 K SOON :!:

Spoiler:
przyznać się, który to z was ? ;)

Obrazek

Początkujący
Posty: 136
Rejestracja: 26 czerwca 2019
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: otrzezwienie » wtorek, 11 sierpnia 2020, 12:23

Jak zwykle wszyscy sie nastawili na wystrzal,bo tetherki doszly na gielde a tu spadki :D

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » wtorek, 11 sierpnia 2020, 13:03

a właśnie...apropos tetherków...nie pomysleliście, ze tetherki mogą służyc do czegoś innego, a nie tylko do pompowania bitka?
Jesteście tak zapatrzeni (co poniektórzy) w wizję w która wierzycie, że w ogóle nie dopuszczacie pod uwagę innej możliwości?

Przecież do pożyczek pod zastaw krypto używa się tetherka lub innego stablecoina - więc siłą rzeczy, jest ich potrzebnych coraz więcej - co jest (albo powinno być ! ) oczywiste dla każdego, kto miał do czynienia choć trochę z DeFi.

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
Jestem pewny, że nie tylko ja wpadłem na pomysł, żeby pod zastaw BTC lub ETH wziąść pożyczkę w stablecoinach. Czekamy na wzrosty, nasze zabezpieczenie (zastaw) rosnie, nie musieliśmy sprzedawać krypto pod np. inwestycję.....za jakiś czas spłacimy pożyczkę, odbierzemy krypto które jest warte więcej niż przed pożyczka.....tak, to jest już realne zastosowanie...i do tego potrzebne są USDT i/lub inne stablecoiny. W dużych ilościach.
Ja osobiście użyłem DAI ;)

Dodano po 7 minutach :
tak może jeszcze dla zobrazowania

https://compound.finance/markets

https://nexo.io/borrow

tego jest od groma....

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » wtorek, 11 sierpnia 2020, 13:17

bitek spada w rytm spadającego papierowego złota na rynkach .
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » wtorek, 11 sierpnia 2020, 13:42

ekonokomik pisze: poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 22:44 W zeszłym roku, w tym lewym prostokącie też wyczuwałeś zmęczenie?
Zestawiłeś 2 miesiące wzrostów z 6 miesiącami. Przykładowo bańka z 2017 trwała nieco ponad 14 miesięcy przy średnich korektach -30%.
Ostatnio zmieniony wtorek, 11 sierpnia 2020, 13:53 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » wtorek, 11 sierpnia 2020, 13:52

Na 4H mamy figurę opadniętego fallusa. To nie wróży nic dobrego.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » wtorek, 11 sierpnia 2020, 14:34

amneziahaze pisze: wtorek, 11 sierpnia 2020, 13:42Zestawiłeś 2 miesiące wzrostów z 6 miesiącami.


Może tak, może nie... Zależy jak na to spojrzeć. Wyobraź sobie historię alternatywną, w której nie doszło do pandemii, więc na wykresie nie odbił się czarny łąbędź. Wtedy mielibyśmy wyjście górą z bardzo, bardzo wielkiego trójkąta i bylibyśmy dopiero na początku przygody, prawda? O, tak jak na wykresie ze świata alternatywnego ;)

Zresztą parę postów wyżej rysowałem, że nie zdziwi mnie teraz korekta, trwająca nawet do września i połączona z testowaniem linii trendu w log. Byle tylko nie spaść $<10600.

finex9_historia_alternatywna.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » wtorek, 11 sierpnia 2020, 18:10

trend spadkowy (na poziomie skali świeczek 1h) rozkręcił się w najlepsze. Premiowana jest każda próba skracania wybić. Czy na koniec dojdzie do panicznego krwawego wodospadu do poziomów 9xxx$ jako zwieńczenie tego podwójnego szczytu widzianego np w skali 4h i fiaska przebicia w górę ?

11250 jest wsparciem m.zd. (na Binance) jeśli ma być byczy scenariusz w ciągu kolejnych dni to teraz musiałyby sie te spadki zatrzymać. Złoto dość konkretnie spadło chyba widać korelację .
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » wtorek, 11 sierpnia 2020, 18:18

ja tylko chciałem zauważyć, jak w takim momencie zachowuje się ETH....nie traci w parze do BTC (póki co...) - a jeszcze niedawno zupełnie inaczej to wyglądało....

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Jahu i 27 gości