Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: -40
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: NYpost » sobota, 17 lutego 2018, 15:26

@Wymazywanie, Mam na myśli bańkę na krypto, to co teraz było to bańka na BTC, która sponsorowała niejako cała imprezę na rynku altów. To co zasilało ten cykl to nie pięniądze raczej ludzi z tego forum, czy innych "starych wyjadaczy, (chyba że mowa o perma-shorciarzach), ale pieniądze świeżych Januszy, których zwabił głownie BTC, utopienie BTC nie neguje wcale zaniechanie popytu na alty, ale wyraźnie albo edukacja na temat krypto jest jeszcze zbyt niewielka, albo to nie ten etap. Śmierci BTC nie uważam, za koniec bani, a jedynie naturalną ewolucje. Rynek pokazuje, że się mylę, to że ludzie nadal pompują BTC uważam za przejaw niedojrzałości rynku, więc bańka jeszcze nie skończona, a to że grubi znów zrobią hocus- pocus, bo leszczy łatwo nabrać starym trikiem to prawie jestem pewny.

E: Poza tym to co teraz robię to maxymalne, wyciąganie z altów tyle ile mogę i ładowanie w BTC, bo w razie spadków, których się spodziewam, odkupię je dużo taniej za BTC niźli $, na ten moment, liczę że jednak w przyszłości doczekam się całkowitego uniezależnienia.
Ostatnio zmieniony sobota, 17 lutego 2018, 15:33 przez NYpost, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 17 lutego 2018, 15:32

@domator,
A nie wystarczy ci ta stronka?
https://datamish.com/
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wipqozn » sobota, 17 lutego 2018, 15:34

NYpost pisze:Sytuacja jest o tyle tragiczna, bo blokowany jest rozwój i adaptacja krypto, przez hulanie grubasów, w których rękach jest znacząca częśc BTC, a także stać ich na sianie FUDU.
Chyba źle zidentyfikowałeś przyczynę zależności. Alty są zależne, bo jako niemowlaki w sensie biznesowym nie posiadają własnych ekosystemów dla swojej waluty. Rozwiną się biznesy, to pojawią się funkcjonujące ekosystemy i niezależność kursów altów od btc. Na ten moment z tysięcy projektów ledwie kilka ma ten cel widoczny na horyzoncie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 lutego 2018, 15:34

NYpost pisze: Rynek pokazuje, że się mylę, to że ludzie nadal pompują BTC uważam za przejaw niedojrzałości rynku
Jakie pompowanie? To małe ruchy, bardzo normalne w kontekście korekty czy pęknięcia -70%.
Odczytuje dużo złości na rynek w Twoim pisaniu, bo nie spadło do oczekiwanych cen, ale przyznajmy uczciwie, że -70% no to jednak już był pułap warto uwagi, nawet - 60% czy -50% był ciekawy. W 11 dni po dołku, nawet ludzie, którzy wchodzili po spadku -50% i trzymali dalej mimo kolejnych -20%, są obecnie na zysku.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » sobota, 17 lutego 2018, 15:35

@bitloteiros, no nie, jesli chce botom tradujacym dolozyc parametry long/szort to one musza czytac jakies API. Oczywiscie mozna probowac scrapowac www/html ale - szczegolnie przy dynamicznych stronach z js - to masakra.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: -40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: NYpost » sobota, 17 lutego 2018, 15:45

@Wipqozn, @Wymazywanie, Tak przyznałem, że źle oceniłem. Czy złość...złość wynika raczej z tego, że BTC ma wciąż zbyt wielki wpływ na ten rynek i jestem zmuszony, wciąż przeinwestowywać chcąc zarabiać, nie jestem stratny na odbiciu wręcz przeciwnie, jestem rozdarty pomiędzy ideą, a trejdingiem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 lutego 2018, 15:56

NYpost pisze: jestem rozdarty pomiędzy ideą, a trejdingiem.
Ale to są inne sfery. Trading służy zarabianiu a idee poglądom i szukaniu prawdy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: -40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: NYpost » sobota, 17 lutego 2018, 15:59

Nom właśnie dlatego czują rozdarcie, czy chce zarabiać, czy inwestować w coś w co wierzę, a złość odczuwam, bo BTC mi tego nie ułatwia nie chcąc umierac:p i do tego wiem, że potopi moje inwestycje w razie agonalnej padaczki i jestem zmuszony czekać i czekać kiedy to nastąpi i frustruję się bo to jeszcze oddycha.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dttdpl » sobota, 17 lutego 2018, 16:03

Dopóki dla statystycznego Kowalskiego (innej narodowości rówież) kryptowaluty to Bitcoin i tylko Bitcoin, doputy on nie umrze. A potrwa to jeszcze dłuuuugo :) I trzeba to sobie cały czas powtarzać przy chwilach zwątpienia w BTC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 17 lutego 2018, 16:11

Bitcoin nigdy nie umrze, no chyba, że w postach na twitterze i w umysłach kilku Januszy na chwilę, żeby pozwolić im się wyprzedać w największym dołku :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » sobota, 17 lutego 2018, 16:12

NYpost pisze: Nom właśnie dlatego czują rozdarcie, czy chce zarabiać, czy inwestować w coś w co wierzę, a złość odczuwam, bo BTC mi tego nie ułatwia nie chcąc umierac:p i do tego wiem, że potopi moje inwestycje w razie agonalnej padaczki i jestem zmuszony czekać i czekać kiedy to nastąpi i frustruję się bo to jeszcze oddycha.
Bitcoin nie umrze, skończcie już z tym jego uśmiercaniem bo to się do tej pory mimo usilnych licznych prób (a raczej czystego chciejstwa i czarnowidztwa) nikomu nie udało.

Frustrujesz się bo odczuwasz niepewność, a niepewność na rynkach inwestycyjnych jest najważniejszym uczuciem, które trzeba nauczyć się akceptować i z nim żyć. Ma też inną nazwę -> "zarządzanie ryzykiem".

To plus tych kilka błędów poznawczych wypisanych poniżej sprawia, że się tak czujesz.

Efekt pseudopewności – tendencja do unikania ryzyka przy dążeniu do pozytywnych rezultatów, a szukania ryzyka przy dążeniu do uniknięcia analogicznych negatywnych rezultatów.
Efekt zaprzeczania – tendencja do krytycznego weryfikowania informacji, które zaprzeczają dotychczasowym opiniom, przy jednoczesnym bezkrytycznym akceptowaniu informacji, które je potwierdzają.
Niechęć do straty – tendencja do przykładania większego wysiłku do unikania strat niż do uzyskiwania analogicznych zysków.
Racjonalizacja zakupu – tendencja do przekonywania post-factum samych siebie o wartości dokonanego zakupu.
Selektywna percepcja – tendencja do zaburzania percepcji przez oczekiwania.

i ostatnie chyba najważniejsze:
Złudzenie kontroli – przekonanie o możliwości wpływania na sytuacje, na które w rzeczywistości żadnego wpływu się nie ma.

To oznacza, że trzeba grać zgodnie z rynkiem i tym gdzie kurs zmierza lub może dotrzeć w najbliższym czasie, a nie gdzie byśmy tego chcieli.
Oznacza też, że zainwestowane pieniądze nie są już pod naszą kontrolą, do momentu ralizacji zysku lub strat. Ale mamy jeden oręż, zarządzanie kapitałem, często pomijany ;)

Bitcoin, ani inne kryptowaluty nie są po to, żeby ułatwiać tobie decyzje inwestycyjne lub ideologiczne. To TY jesteś Bitcoinowi potrzebny po to, żeby za pomocą jego jako narzędzia podejmować takie decyzje ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 17 lutego 2018, 16:18 przez pabloj, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: -40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: NYpost » sobota, 17 lutego 2018, 16:17

Taaaaaa no właśnie zaczynam to sobie uświadamiać...ze tyle krwi zostało upuszczone na darmo, bo wciąż robimy to samo zamiast obciąć ta pepowine i zakopać szkodnika jak najszybciej... No ale sam dołączam do ekipy, bo jak mowie nie ma co się kopać z koniem, BTC jest królem, moje życzenia i nadzieje rynek ma w dupie:P

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » sobota, 17 lutego 2018, 16:19

@NYpost, Rynek kryptowalut jest teraz pełen oportunistów, i 'uśpionych' idealistów, którzy tymczasowo również stali się oportunistami, bo czemu nie zarobić na pomyśle, który i tak się nam podoba?

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 30 stycznia 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ekolog » sobota, 17 lutego 2018, 16:35

Wygląda że kolejna 4H wygląda że rynek jest nie zdecydowany, oby dwie na razie wyglądają podobnie lekko spadkowe. Następna wyjaśni nam kierunek bo ile razy można być nie zdecydowany ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 lutego 2018, 16:35

Wymazywanie pisze: Zwłaszcza 1w nowe jest arcyciekawe, poprzednia to spinning top z małym body nie w środku, ale bardziej w stronę bullish. Liczę na nową tygodniową z dużym body.
Można doszukiwać się potencjalnego układu Morning Star na tygodniowych, 2/3 mamy bardzo pasujące.

Obrazek

Bitstamp 1w:

Obrazek
Póki co mamy ten właśnie układ na 1w. ;)
Ale tydzień się jeszcze nie skończył.

Obrazek

Stamp pro forma bo wcześniej jego wykres dawałem - jest to samo co na Finexie: https://www.tradingview.com/x/YbhFzHWh/
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitdrzewosz » sobota, 17 lutego 2018, 16:49

Jakie Panowie w końcu jest Wasze nastawienie? Myślicie że przejdzie dziś / jutro to 11.000$ czy raczej zaraz znowu spadnie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 lutego 2018, 17:07

@bitdrzewosz, Możliwe, że zrobi 11k lub nawet 11.5k w najbliższych dniach*, ale uważam, że teraz jest złe miejsce na wchodzenie dla kilku %. Napaleni mogą czekać na korektę w rejon 10-10.4k z naciskiem nawet na 10.3-10.4k. Ale naprawdę napaleni to taktyka ryzykowniejsza czyli buy już, sl z 9.8-9.9k a target z 11.5k. Tylko risk/reward ratio nie będzie zbyt dobre w takim układzie. Stracić 800-900$ dla ryzyka zarobku 800$ - nie bardzo hehe. :)
*LT spadkowa od ATH jest gdzieś tam koło 11.5-11.6k, to dość blisko.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » sobota, 17 lutego 2018, 17:32

Moim zdaniem zrobimy te 11.8-12k, jednak to co bedzie dalej zalezy od zachowania w korektach. Jesli po tym ruchu spadnie do 10k i odbije do 11 a potem zawrotka nizej i tam porazka, to moim zdaniem zobaczymy ostatni spory dolek (co wydaje sie obecnie absurdem ).

Obecna agresja przy wzrostach jest identyczna co przy spadkach gdzie skupowane jest wszystko i bez momentu odetchnienia, co powoduje wlaczanie myslenia typu "w ogole nie spada, tylko rosnie". To samo bylo przy spadkach w celu wywolania wrazenia ze jesli sprzedawac to tu i teraz (no bo w ogole nie odbijalo). Ludzie mysla pociag odjedza oraz maja wrazenie za najgorsze za nami :) Dodatkowo wydaje mi sie ze celowo stalismy przy 10k, tak aby media obwiescily.. "bitcoin back to 10k...". Schemat na charcie jest bardzo podobny do tego przed poczatkiem rajdu na 20k, co tez ma budzic rozne porownania. Media znowu podchwyca.. bitcoin rosnie 100% w 10 dni..

Osobiscie uwazam ze to bulltrap (patrzac na agresywnosc), co nie znaczy ze nie mozna na nim zarobic. RSI jest na takim poziomie (zaraz bedzie podobne jak przy ATH 20k) ze zazwyczaj nastepowaly po nim tylko zle rzeczy. Wczesniej ledwo bilismy 9k, kazdy ruch mial korekty 618 a teraz nagle jazda bez trzymanki akurat w weekend, ktora idealnie wpisuje sie w pragnienia ludzi :D

Gdzies przeczytalem tez ze kurs rosnie jak parabola, a ostatnio taka jazda byla w 2013 gdzie kurs spadl 70%, potem parabola, i ostateczny zrzut do 80%.

@pabloj

patrze rsi na 4h

Ciekawy jest tez artykul

https://ambcrypto.com/deeper-investigat ... s-falling/ P1
https://ambcrypto.com/part-2-deeper-inv ... s-falling/ P2
John M (pseudo name), an investor in cryptocurrency from 2014, with a total investment portfolio of $23 million in various cryptocurrencies, says,

“Of course market manipulation happens, how else do you think I make money? *laughs* It does not happen only in the crypto markets, it happens all over the world with everything you see. Honestly, since the cryptocurrencies are new and the people who invest in it are what we call ‘bait’, it’s easier to influence the market”

When we asked him about the short-term or long-term prediction of what he thinks will happen, he replies,

“I can’t tell you that, all I can say, wait till Feb is over”
To bylo po crashu do 6k, P2 jest nowe.
Ostatnio zmieniony sobota, 17 lutego 2018, 18:04 przez prap0n, łącznie zmieniany 15 razy.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » sobota, 17 lutego 2018, 17:40

@prap0n, Ale Stoch RSI w 3d to dopiero ledwie co ruszyło, a w 1w ledwie drgnęło z dna ;D

Dodano po 3 minutach 18 sekundach:
prap0n pisze: @pabloj

patrze rsi na 4h
No tak od 4h po 12h należy się skorekcić, ale kurs swoje wie jak zwykle na przekór nam :P

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: -40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: NYpost » sobota, 17 lutego 2018, 18:01

Dla mnie to co się dzieje to oznaka, że nie wytrzepano wszystkich leszczy i prawdopodobnie bulltrap, wsiadac teraz to samobójstwo, bo nawet jeżeli kurs podleci do linii trendu spadkowego i ja przebije to spowoduje to reakcje podobna co przy 10k - tyle ludzi zrealizuje zyski, że wydaje mi się "lekkie" odbicie będzie w dzisiejsze okolice, a poważniejsze do 10300 albo nawet 9000-9500...wtedy puści część shortow i znów strzelimy jak z trampoliny, napewno będzie nerwowo i będzie można sporo zarobić zachowując zimna krew, jak potoczy się dalej? Ja obstawiam jednak dipa, jeżeli dzisiejszą sytuacja jest akumulacja, a nie dystrybucja to nie mam pojęciecia czemu grubi nie trzymali tego na niższych poziomach.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Gural, shinya56 i 52 gości