Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 7526
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2782
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » środa, 27 marca 2024, 11:45

Jest różnica coś sprzedał, wszystko, nic, większość, mniejszość. Nie da się mieszkać w Bitcoinie więc się coś transferuje na inne obszary.

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 18 marca 2024
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pablo_gr » środa, 27 marca 2024, 12:34

CzarnaOwca pisze: środa, 27 marca 2024, 10:31e: dla chętnych lektura po ostatnim szczycie:


Obrazek


:lol: :lol: :lol:

piękne

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » środa, 27 marca 2024, 12:35

adamjttk pisze: środa, 27 marca 2024, 09:24 @bitup , pytalem ale nie odpowiedziales
apropo nasmiewania sie z hodlowania i jak to w 3 dni trejdow na swingach zarabiasz tyle co w kilka lat hodlowania wg Ciebie.

Za jaki procent kapitalu inwestycyjnego grasz takie trejdy ktore tu namietnie wklejasz raz za razem?

Bo jak to np polowa kapitalu to powiem szczerze -18% by mnie ostro wkur****, przez ostatnie 2 lata hodlowania ani razu nie bylem na minusie powyzej ~10% przez jakis tam krotki okres kilku tygodni.
A jezeli te trejdy to jest za 5% calego kapitalu i zysk 20-50% powieksza Ci kapital o 1-2% to powiedz po co to w ogole wklejac takie orzeszki? Gdzie sens, gdzie logika?
Tym bardziej ze po 3 trejdach +50% masz dwa kolejne -50% czyli 3 kroki do przodu i 2 do tylu.
Raczej 3 kroki do tyłu i 2 do przodu ;)

Przecież piał że to robi dla zabawy. Dosłownie bawi się jak w kasynie. Nie traktuje tego zarobkowo,

ktoś musi oddawać kapitał na rynku, tak?
adamjttk pisze: środa, 27 marca 2024, 09:24 Smieszy mnie troche jak piszesz o grze, adrenalinie, hazardzie etc
Z tego co zrozumiałem to on właśnie tego chce

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9210
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7040
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 27 marca 2024, 12:46

@pablo_gr no niestety nie zawsze każdy dip płaci, czasem jest strata, ale w ogólności skupowanie dip'ów płaci :D Koniec końców, zawsze płaci :D Dlatego doskonale wiem jak trudna jest gra krótkoterminowa :D Ale też mógłbyś tutaj przytoczyć dla równowagi ile razy skupowanie dip'ów zadziałało, pewnie wyczerpałbyś ilość znaków w poście :D
Spoiler:
Pamiętaj też, że ja uśredniam od wielu wielu lat :D Dzięki temu może mi jest po prostu łatwiej skupować te dipy, ale np. wtedy już miałem spory zapas błędu, jedynie tam traciłem swoje potencjalne zyski :D Bo w pewnym momencie miałem prawie +100% od i tak mega zysków :D Dlatego ja tutaj właśnie pokazuję jak można grać na chłodno :D
anagamidev pisze: niedziela, 20 czerwca 2021, 14:22
koparki pisze: niedziela, 20 czerwca 2021, 12:33
anagamidev pisze: niedziela, 20 czerwca 2021, 12:22Buy low sell high
low będzie poniżej 17xxx$ teraz jest koszmarnie drogo i dziwne że zdołało to niedawno drgnąć aż do 40k, za ta cenę wolę dodrukowywane złotówki, póki co nie tracą na inflacji więcej niż 15%/rok ;) Ewentualnie niektóre alty(nie mylić z shitcoinami) można skupić ostrożnie stopniowo , Dlaczego stopniowo ? aby mieć na koniec środki na ewentualny pik kapitulacyjny do pobliskich już poziomów sprzed hossy gdzie jest silne wsparcie moim zdaniem.

Jak wyżej kolega mówi polecam zerknąć na skalę 1W !
No właśnie na 1W patrząc to jak najbardziej warto kupować i jest tanio :D No teraz 30k$ jest jak 10k$ na poprzedniej bani i nawet po pęknięciu jest x3 zysku dzisiaj :D Zatem kierując się analogią wszystko kupione w dół na tej bessie(bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że jest bessa już) da zarobić x2 co najmniej, a być może nawet x6 :D Czyli już śmiało można akumulować potęże ilości na long term, kalkulując chłodno, co zapewne pomnoży nasz majątek za rok dwa trzy :D Cierpliwości :D 1 BTC to 1 BTC i kiedyś będzie wart 1M-10M$ :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » środa, 27 marca 2024, 12:56

@anagamidev jak ktos na tamtym dipie kupil to i tak w tym momencie jest kilkanascie % na plus, prawda?

60K -> 70K w niecale 2.5 roku

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1826
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » środa, 27 marca 2024, 13:05

adamjttk pisze: środa, 27 marca 2024, 09:24 Za jaki procent kapitalu inwestycyjnego grasz takie trejdy ktore tu namietnie wklejasz raz za razem?

Przepraszam że tak późno , polowałem na frankfuterki , jajka i inne frykasy po sklepach
gram z reguły 30 % portfela przeznaczonego na kryptowaluty , straciłem 18 % z 30 % portfela kryptowalutowego ( zasadniczo poprzedni trade dał 120 % zysku z pozycji krótkiej na btc i 42 % zysku na bsv zatem oddałem wcześniej zarobiony % ). Jeżeli chodzi o kapitał całościowy kryptowaluty nie przekraczają 10 % całego portfela , prefereuje obligacje , akcje z dywidendami , etf , kruszce spot i etf
Yogi77 pisze: środa, 27 marca 2024, 12:35 Przecież piał że to robi dla zabawy. Dosłownie bawi się jak w kasynie. Nie traktuje tego zarobkowo,

W sensie hazardowym traktuje ten rynek , zabawa i nie zabawa . Gdzie kasa są emocje i nie ma co udawać że to nic nie jest ale i nie ma co przesadzać że jest to coś znacząco zmieniającego rzeczywistość
Yogi77 pisze: środa, 27 marca 2024, 12:56@anagamidev jak ktos na tamtym dipie kupil to i tak w tym momencie jest kilkanascie % na plus, prawda?

NIE. Stracił 28 groszy na każdym dolarze do złotówki mającym inną siłę nabywczą ponad 3 lata temu ( wtedy kurs $ był inny i moc tego dolara inna choćby do ceny złota ) . Stracił na tamtym deepie 28 groszy x 69500 $ łatwo policzyć
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9210
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7040
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 27 marca 2024, 13:15

@bitup stracił nie stracił, ale to zakładasz, że ktoś wchodzi all in, przez całą bessę nic nie robi :D Aczkolwiek tak jak hossa gwarantuje coraz wyższy szczyt, tak samo bessa gwarantuje coraz niższy dołek przez jakiś czas :D I nawet kupując na dip powiedzmy 1 BTC, cena spada dalej, nagle stwierdzasz, że teraz nie zadziałało, leci dalej, znowu stwierdzasz, że warto dokupić, kupujesz drugiego 2 BTC i w końcu idzie odbicie, sprzedajesz 2 BTC i starasz się odkupić niżej, na bessie to fajnie działa paradoksalnie, a różnica jest Ci dywidendą, a ciągle masz te 2 BTC i czekasz na 10M$, bądź nowe ATH :D Nigdy nie wiesz jak kurs krótkoterminowo się zachowa :D Poza tym mając +100% czy kilka takich dip'ów złapanych, łatwiej jest przetrzymać spadki nawet i 50% :D O to chodzi, żeby te trendy wykorzystywać :D Jednak do weryfikacji trzeba czekać nieraz kilka dni, tygodni, miesięcy :D To nie jest jak na dźwigni, że wchodzisz i na drugi dzień albo żre albo ma 0 :D I też to jest zgodne z tym, że same sobie jesteś bankiem, że traktujesz to jakoś zdecentralizowany pieniądz do którego masz zaufanie i lubisz go trzymać, i potem ktoś sobie powoli kupuje przez kilka dni w transzach przelewa na portfel i po jakimś czasie robi na odwrót, co chroni go przed potencjalnym upadkiem giełdy :D
Spoiler:
anagamidev pisze: piątek, 15 marca 2024, 00:21 @adamjttk Takimi wpisami rozsierdzasz do czerwoności sporą grupę osób na forum :D Niektórzy z nich czekają na korektę od 30k$ :D Zlituj się :D Aczkolwiek ATH przetestowane i już niżej jak 50k$ nigdy nie spadnie :D Ruchy po kilka tysięcy w ciągu dnia na BTC, na altach to kosmos, a najgorzej siedzieć na fiatach :D Niby zarobieni, piękny zysk, a jednak lekki niesmak :D

Niedźwiadkom pozostaje liczyć jeszcze na ten schemat :D Na 4h RSI ładnie wychłodzone i możliwy bullish engulfing, więc dość byczo, aczkolwiek może tam też się rysować SHS, więc ewentualne przebicie ponowne 69k$ mogłoby sprowadzić kurs do 60k$ :D Zobaczymy :D

anagamidev pisze: czwartek, 15 lutego 2024, 17:40 Jest w sumie jeszcze taki schemat, że robimy korekty ~20% i wzrosty po co najmniej 60% :D
### edited: 2024-03-15 00:36 ###
Spoiler:
Warto też obserwować Solankę jako jeden z już nie bójmy się powiedzieć czołowych alt'ów :D Każdy skup dipu działa jak złoto i nowe szczyty wybijane są jak ta lala :D Więc może jest jakimś tam papierkiem lakmusowym :D

Spoiler:
Ostatnio zmieniony środa, 27 marca 2024, 13:27 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 18 marca 2024
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pablo_gr » środa, 27 marca 2024, 13:25

anagamidev pisze: środa, 27 marca 2024, 12:46pewnie wyczerpałbyś ilość znaków w poście


Wyczerpałbym znaki w poście jakbym przytoczył wszystkie okazje, kiedy wklejałeś 'RSI 3x - trzeba kupować' a potem się okazywało, że jednak nie :)

Rozśmieszyło mnie głównie to, że masz za sobą takiego posta na górce bańki i dalej cię to nie nauczyło, że ten wskażnik jest chvja warty ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9210
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7040
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 27 marca 2024, 13:34

pablo_gr pisze: środa, 27 marca 2024, 13:25dalej cię to nie nauczyło, że ten wskażnik jest chvja warty
Każda strategia jest dobra i zła w zależności od specyfiki i fazy rynku :D Po prostu skoro inni wstawiają pozycje krótkoterminowe, to ja też tutaj swoje 5 groszy wrzucę :D I oczywiście, że popełniam błędy i nie raz mi się jakiś fuckup przydarzy :D Nie ma 100% gwarancji na sukces, ja tylko dzielę się spostrzeżeniami, zauważam pewne wzorce, analogie, próbuję to jakoś modelować :D Ale 1 BTC to 1 BTC, żeby to rozumieć po prostu :D Np. jakbyś miał kilka milionów to nie zastanawiałbyś się co z nimi zrobić, bo po roku dwóch ich siła nabywcza jest mniejsza o 10-20%, a w przypadku hiperinflacja jak w Turcji, te kilka milionów może być warte tyle co nic po 5-10 latach? :D Wg. mnie BTC może i spadać będzie te 80%, ale ja nie kupuję na szczytach tylko uśredniam na bessie i gram ostrożnie na hossie, jednak dobrze wiem, że cena bazowa rośnie długoterminowo mi się to bardziej kalkuluje trzymać, nawet z tak dużymi dropdown'ami po kilku latach będzie tylko droższe :D Pisałem niedawno, że teraz może warto sprzedać połowę chociaż, cieszyć się zysku, resztę trzymać i dopingować, żeby to rosło jak najwyżej :D Później i na shortach łatwiej będzie zarabiać się :D

Tak w ogóle gdyby ten schemat miałby działać, to kolejna korekta na 97k-133k$ :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 12 stycznia 2024
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jopek » środa, 27 marca 2024, 14:17

Yogi77 pisze: środa, 27 marca 2024, 12:56 @anagamidev jak ktos na tamtym dipie kupil to i tak w tym momencie jest kilkanascie % na plus, prawda?

60K -> 70K w niecale 2.5 roku
Jak ktoś kupił i się nie wyprzedał, to tak jest na plusie. Ile jest takich osób które kupowały powyżej 60k i się wyprzedało jak Bitek leciał do 15k? Oj coś czuję że niezłą ilość byśmy takich osób dorwali. Dlatego i adam też nie ma do końca racji, że wszyscy są na BTC zarobieni. Po prostu ludzie spuszczają torby na minusie, żeby wyciągnąć jakikolwiek kapitał po porządnych spadkach. Ta herbatka i patrzenie bezstresowo na wykres to też bujda. Każda korekta która się pojawia, ma wpływ emocjonalnie na część osób z rynku. Nie każdy jest dostatecznie zarobiony i naprawdę sporo osób zapakowanych powyżej 60k przy korekcie ma obawy czy to nie poleci jeszcze niżej.

Początkujący
Posty: 452
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » środa, 27 marca 2024, 15:05

@Jopek A co za głupek kupował po 60 tys $ btc... A korekty ruszają w większości niedoświadczonych świeżaków

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 486
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » środa, 27 marca 2024, 15:09

Ładnego fejka nakręcili na tej 1h. Aż prosi się teraz o mocną zwałę po takim brzydkim numerku.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1826
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » środa, 27 marca 2024, 15:11

łabondź2020 pisze: środa, 27 marca 2024, 15:05A co za głupek kupował po 60 tys $ btc... A korekty ruszają w większości niedoświadczonych świeżaków

Zasadniczo ten proceder trwa , cała ich masa lol Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-V2J8no0anU
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Weteran
Posty: 7526
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2782
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » środa, 27 marca 2024, 15:12


Początkujący
Posty: 452
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » środa, 27 marca 2024, 15:14

CzarnaOwca pisze: środa, 27 marca 2024, 10:31A ci słynni hodlerzy to mogli nawet teoretycznie ledwo co na plus wyjść jak kupowali na górce na zeszłej bani, a byli tu tacy co przy tych kwotach dalej naganiali "bo urośnie do 100tys".
Jaja sobie robisz? Mając taki staż nie kupowałeś btc jak leciał poniżej 20tys $, serio?

Początkujący
Posty: 220
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: atlas1234 » środa, 27 marca 2024, 15:24

Ale ruchanko ja ciągle trzymam jak dotknie 68k jak pisałem kasuję się biorę co mam i wychodzę z rynku na długi czas chociaż to może być zmyłka i lecimy na moon patrząc na alty długoterminowo mają wykres dodatny tylko rozciągnięty w długim terminie tak jak by miały wystrzelić no chyba że idą do piekła
Ostatnio zmieniony środa, 27 marca 2024, 15:34 przez atlas1234, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 452
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » środa, 27 marca 2024, 15:32

Mały OT. Wypowie się ktoś na temat ograniczenia stabli do handlu w Europie ze względu na MICA? Podobno ma to wejść do czerwca.

Początkujący
Posty: 222
Rejestracja: 12 września 2018
Reputacja: 198
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eazzy0 » środa, 27 marca 2024, 15:39

Lord_Bafford pisze: środa, 27 marca 2024, 15:09 Ładnego fejka nakręcili na tej 1h. Aż prosi się teraz o mocną zwałę po takim brzydkim numerku.
Typowe dymanko. Delikatne nadbicie szczytu przy oporze żeby wybić SL na shortach, negatywny news żeby zniechęcić do longów i ubrać w shorty na niższych poziomach zwała do najbliższego wsparcia (68.4) i nie zdziwiłbym się dopóki to wsparcie trzyma że pójdziemy >71.4 stąd

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » środa, 27 marca 2024, 15:39

łabondź2020 pisze: środa, 27 marca 2024, 15:32Mały OT. Wypowie się ktoś na temat ograniczenia stabli do handlu w Europie ze względu na MICA? Podobno ma to wejść do czerwca.
nic nie wiedzą więc się nie wypowiadają... ot jeden geniusz który chciał to oszukać za pomocą vpn :mrgreen:

Dodano po 52 sekundach:
Eazzy0 pisze: środa, 27 marca 2024, 15:39Typowe dymanko. Delikatne nadbicie szczytu przy oporze żeby wybić SL na shortach, negatywny news żeby zniechęcić do longów i ubrać w shorty na niższych poziomach zwała do najbliższego wsparcia (68.4) i nie zdziwiłbym się dopóki to wsparcie trzyma że pójdziemy >71.4 stąd
dziwnym zbiegiem okoliczności idealnie skorelowane ze zjazdem na us100 i 500

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1117
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » środa, 27 marca 2024, 16:05

łabondź2020 pisze: środa, 27 marca 2024, 15:14 Jaja sobie robisz? Mając taki staż nie kupowałeś btc jak leciał poniżej 20tys $, serio?
A co ma jedno z drugim wspólnego? Skoro nawet z większym stażem kazali kupować na górce? Natomiast napiszę tobie co może mieć staż dobrego - doświadczenie, że ZAWSZE MOŻE SPAŚĆ NIŻEJ.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 91az, CzarnaOwca i 40 gości