Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 15 maja 2019, 12:43

BitJanusz pisze: środa, 15 maja 2019, 12:19Mój ból d00py polega na tym, że dla obecnego ruchu nikomu się z nas nie udało...nawet Fibo i ergorg nie przewidywali wyjścia ponad 6200-6700$ w pierwszym rzucie (czyli koło 5k). Nikt nie napisał o 8k z poziomu 3-5k widzieliśmy różne rozwiązania... raczej up, ale korekty, cuda, niewidy... i nic z tego.
Nie wiem czemu tak mocno Cię to boli, nie da się mieć zawsze 100% skuteczności. Tak to jest z analizami długoterminowymi, choćby tutaj moja jeszcze z lutego:

viewtopic.php?f=8&t=31543&start=40#p557144

Grunt, że od lutego gramy w dobrym kierunku i analizy trzeba na bieżąco aktualizować. Przecież kurs mógł zrobić przy 5.2k$ reversal i trzeba by było uciekać, a nie ślepo wierzyć w swoją analizę sprzed 2 miesięcy. Sam, w ciągu ostatnich kilku dni chyba 4x zmieniałem pozycję, bo rynek daje sprzeczne sygnały.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 15 maja 2019, 12:44

@ergorg

No masz rację, po prostu trochę ból pupska, ogarnę :mrgreen:

@Dovakhiin

tak, ale tak sobie pisaliście jak anagamidev o milionie :mrgreen: to nie jest krytyka was, oczywiście bo świetnie wam poszło, chodzi mi o to, że nikt technicznie tego nie wyznaczył.

Proponuję zajrzeć jeszcze w temat o altach, chyba wczoraj pisałem że moim zdaniem dołek lub blisko dołka, jeśli dziś na binance zobaczymy ożywienie to spokojnie będzie można nadrobić stratę na sprzedaniu BTC za wcześnie na altach, wyprzedanie jest absurdalne a V-ka się należy :mrgreen:

@Fibo dzięki za update, ale pozostaje naglące pytanie, czy nadal grasz pod spadki do 3k! :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » środa, 15 maja 2019, 12:45

@Dovakhiin Logika nakazywała co nakazuje. Północ? Możliwe bo do tej pory rosło. Tylko że "abstrakcyjny wzrost bez podstaw" jest bardzo niebezpieczny. Normalnym był zakup BTC w 2015 roku jak wyłamał trend spadkowy i trzymanie. A czy ktoś sprzedał wtedy za 5-9-19k ? Od pewnego momentu był to fomo i "abstrakcyjny wzrost bez podstaw". :D Najgorszym jest właśnie to że zdroworozsądkowym i logicznym był i spadek do 3k i wzrost do 5k z celami na 5200-5800. A potem nastąpił abstrakt z hackiem i dodrukiem thethera... Za szybki wzrost typu "abstrakcyjnego".

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: japu » środa, 15 maja 2019, 12:48

Moj bol doopy jest zwiazany z tym, ze trzymalem L od ca.4600 do 6800 :( - wydawalo mi sie, ze co jak co ale 50% to jest juz cos i nie ma bata, zeby ugrac wiecej. Sytuacja jaka jest, kazdy widzi...
Pytanie klucz - zwazywszy na powtorne wejscie przy 7900 (shame on me) - jaki poziom SL wydaje Wam sie w miare bezpieczny? Wiem, ze zalezy od akceptacji strat no ale umowmy sie, ze nie ma co wyskakiwac przy 7600 zwlaszcza ze moze sie tam odbic....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 15 maja 2019, 12:52

@BitJanusz e tam to wcale nie był chybił trafil :mrgreen: pamiętam jakby to bylo wczoraj, ze klocilem się z kimś o to, że napisałem iż kurs jest już za daleko od klina i za wysoko aby był testowany.. tylko nie pamiętam z kim pewnie @zomos2 :mrgreen: poza tym wstawiłem kilka zrzutów gdzie już dawno pisałem o odwróceniu.. jak mnie pamięć nie myli to od następnego dołka, który był wyżej niż LL w tym roku :mrgreen:

Ale ok nie ma co się licytować tylko lecimy na 9 k... a binance od 14 unlock?

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » środa, 15 maja 2019, 12:58

@japu No i co przeżywasz? Zarobiłeś to zarobiłeś. Nie rozumiem wcale bólu dupy że "mogłem zarobić więcej". Ciesz się że nie straciłeś kupując za 19k. Wchodzenie teraz bez wychłodzenia może być bardzo niebezpieczne ale co ja tam wiem... niektórzy tu po mnie jadą że pisząc w grudniu iż możliwa jest mijanka za 5 lub 20 lat z jakimś bardzo fajnym altem zostałem zjedzony :D

Dodano po 5 minutach 1 sekundzie:
@Dovakhiin Trzeci rzut jest możliwy w tej fazie. Tylko że trzeci rzut z reguły jest albo najmocniejszy albo najsłabszy z wszystkich trzech, co zależy od charakteru rynku. Więc nie będzie to 9k. Będzie to albo wzrost o 2k albo o max 5-7 stów... A i to krótkoterminowo bo mi ktoś zaraz wyciągnie w październiku(?) że pisałem w maju iż to max...

Czy w średnim terminie będzie trzeci skok(pierwszy z 3k na 5k, drugi teraz) ? To zależy czy rynek jest byczy czy niedźwiedzi w takim zakresie czasowym...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 15 maja 2019, 13:02

Nie wiem czy było:

Obrazek

https://www.cryptopia.co.nz/
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » środa, 15 maja 2019, 13:04

A i tak przeglądam tt binance i widzę że ktoś tu NIEŹLE MANIPULUJE :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » środa, 15 maja 2019, 13:26

Nie wiem czy to w tym ugradzie czy jakimś następnym ale ma być margin trading

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 15 maja 2019, 13:31

BitJanusz pisze: środa, 15 maja 2019, 12:44tak, ale tak sobie pisaliście jak anagamidev o milionie to nie jest krytyka was, oczywiście bo świetnie wam poszło, chodzi mi o to, że nikt technicznie tego nie wyznaczył.
Bullshit :D Technicznie wg. mnie był właśnie klin rozszerzający się, no i cały czas jest ten duży falling wedge na 12k$ :D Jedynie mógł zaskoczyć brak większych korekt w drodze do tych targetów :D Zresztą ja AT nie ufam do końca, to jest jedynie szacowanie możliwości i prawdopodobieństwa, dlatego ja już half out :D Na pewno nie jest to dobry moment na akumulację long-term :D Chociaż kij wie, jeśli to ma teraz iść na 50k$ :D Jedyny zły moment kupowania BTC to tylko na ATH :D Teraz złym będzie kupowanie na cenach 20k$ w górę :D [notabne gruby spring]



Tymczasem :D


@BitJanusz bo scenariuszy może być mnóstwo, ale jak już potencjalnie wyrysuje się w pełni jakaś figura i wyjdzie z niej górą/dołem, to warto pod nią grać :D
Ostatnio zmieniony środa, 15 maja 2019, 13:53 przez anagamidev, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: frc991 » środa, 15 maja 2019, 13:45

BitJanusz pisze: środa, 15 maja 2019, 10:10Po głowie chodzi mi jeszcze jeden short-termowo niedźwiedzi scenariusz, mianowicie powrót do "parabolicznej". Obecnie jest ona przy ok. 6500$. Trochę się od niej oddaliliśmy przez pionowe wzrosty.

To wypełniłoby korektę ruchu - płycej, niż większość liczy - a potem mogłoby na luzie paść 10k.
Trafiłeś nawet mój poziom buy-back, po zrzucie na +-8.1K. Na realizację tego scenariusza obstawiam 50% szans, 30% szans na kontynuację lokalnego trendu wzrostowego, a 20% szans na dziką koretkę - przecież spadek może być równie paraboliczny, co wzrost. Przyznam, że w ten ostatni scenariusz zacząłem wątpić gdy:
1. Wartość estymowana alt'ów do btc zaczęła rosnąć w nocy, przed wyłączeniem Bin
2. Wyłączono Binance
3. Kurs BTC jest względnie stabilny od kilkunastu godzin

Natomiast jeśli kurs pójdzie w drugą stronę też się nie obrażę. Kwestia jest tego, żeby nie popełniać błędu z pierwszych miesięcy tradingu, mimo że powtarzałem sobie to jak mantrę - realizuj zyski, ograniczaj straty.

PS Czy wy również na godzinnym wykresie widzicie ten równoległobok/diament? Rozpoczęcie 13.05 z godz. 13:00, UTC+2. Chyba, że dolny punkt wspólny musi zostać przetestowane na przecięciu, wtedy formacja nieważna.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » środa, 15 maja 2019, 14:33

30 min

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
18
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: stokarz » środa, 15 maja 2019, 14:37

Czy inwestorów instytucjonalnych interesuje lokowanie kapitału w kryptowalutach? Spójrzmy więc co mówią nad dane i odpowiedzmy na to pytanie.

Jak podaje TheBlock zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych kryptowalutami znacząco wzrosło w 2019 roku. Zebrane dane pochodzą z analizy GBTC – Grayscale Bitcoin Trust – firmy oferującej inwestycje w rynek kryptowalut inwestorom instytucjonalnym.

Obrazek


Jak możemy zauważyć, inwestycje akredytowanych inwestorów w kryptowaluty zwiększyły się o 400% w 2019 roku. Grayscale Bitcoin Trust jest dobrym wyznacznikiem na zbadanie tego zagadnienia, gdyż aż 73% z ich inwestorów to inwestorzy instytucjonalni.

Obrazek

Co więcej inwestorzy instytucjonalni, wybierając kryptowalutę w jaką chcą zainwestować poprzez Grayscale, w 99% wybierali Bitcoina. Przypomnijmy, że Bitcoin (BTC) jest obecnie największą, najstarszą i cieszącą się najwyższym zaufaniem kryptowalutą.

Obrazek

Oferowanie usług inwestycji w kryptowaluty poprzez tradycyjne fundusze staje się nie tylko popularne, ale i lukratywne. W ciągu 3 lat, Grayscale zarobiło ponad $52 mln USD, pobierając 2% prowizję od transakcji.

Wzrastające zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych kryptowalutami widać już na pierwszy rzut oka. W kwietniu tego roku, ilość Bitcoinów przechowywanych przez Grayscale osiągnęła najwyższą wartość w historii, notując rekordowe wzrosty. Całościowa liczba BTC trzymanych przez Grayscale wynosi ok. 225 tyś BTC czyli prawie 7 miliardów PLN.

Obrazek

Ilość inwestycji w Grayscale osiągnęła w kwietniu poziom z grudnia 2017 roku kiedy to przypomnijmy, kryptowaluty notowały szczyt wyceny swojej wartości, a bańka spekulacyjna miała niedługo pęknąć.


Analiza danych pochodzących z Grayscale Bitcoin Trust wskazuje na całkowite odwrócenie się trendu jeżeli chodzi o inwestowanie inwestorów akredytowanych w kryptowaluty. Nie musi to od razu zwiastować odwrócenia się samego trendu rynku, jednak te informacje w połączeniu z ostatnimi potężnymi wzrostami na kryptowalutach wskazują, że sytuacja rynkowa ulega zmianie i być może, po prawie dwuletnich spadkach na rynku, czeka nas odwrócenie trendu i potencjalne wzrosty.
Ostatnio zmieniony środa, 15 maja 2019, 15:10 przez stokarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nomenomen_token » środa, 15 maja 2019, 15:05

stokarz pisze: środa, 15 maja 2019, 14:37GBTC – Grayscale Bitcoin Trust
proszę właśnie tak się manipuluje danymi - pierwszy obrazek a jaka fajna skala - inwestycje wzrosły wydaje się optycznie chyba z 10000% a faktycznie wzrost z 173 do 227 powiedzmy czyli raptem o niecałe 30% i to dlatego że Grayscale ROZPOCZĄŁ ofertę na krypto - czyli sprzedaje ten produkt inwestycyjny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 15 maja 2019, 15:11

Binance wznowiło trading. Wszystko prawie poza matic po 10-20% up. CIeszę się, że kupiłem ETH po .025 z przodu, bo już +20% up :mrgreen:

Idealny setup pod hossę na altach przy potencjalnym boczniaku/korekcie BTC.
Ostatnio zmieniony środa, 15 maja 2019, 15:12 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: stokarz » środa, 15 maja 2019, 15:12

Moja wina, porąbały mi się linki do obrazków. Nie te dane co powinny być w tamtym miejscu, teraz jest dobrze. Chodziło o BTC inflow, on wzrósł o 400%.

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » środa, 15 maja 2019, 15:17

@BitJanusz Od nocy na rynkach poza binanceowych wszystkie alty są Up... To nie efekt binanca tylko zewnętrzny. Ale tak się w pełni zgadzam. Gra na alty nawet jest pchana przez samego binanca.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 52
Rejestracja: 15 lutego 2018
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kryptodiusz » środa, 15 maja 2019, 15:49

Ta cala sprawa z Binance może wiązać się "przy okazji" ze sporymi wzrostami na Binance Coinie (BNB), a potem dać niezłego kopa Bitkowi w jedną (10k) albo drugą stronę (6k), póki co kołysze, jak u bosmana na łodzi. FOMO-BOIZ czekają na sygnał do dalszych zakupów, niedźwiadki czekają na Bear-Trapa.

20.00-21.00 pokaże kierunek? :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 15 maja 2019, 16:44

Trochę OT, ale binance mamy właśnie raj daytradera, radzę zerknąć nawet jeśli się tym nie zajmujecie normalnie.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » środa, 15 maja 2019, 17:21

Witam, zanim zadrobię kilka stron, dopiero po całym dniu siadam do kompa powie mi ktoś dlaczego nadal jest blokada na wypłaty z tej szemranej nr 2 giełdy ? Są jakieś informacje odnośnie tego ? bo pierwsze co zrobiłem to logowanie i chciałem się ewakuować
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Fugitive, luk1999, Lykaon, sebamistrz i 21 gości