Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » niedziela, 29 kwietnia 2018, 21:40

Co byście teraz zrobili z longiem na dźwigni otwartym dzis rano przy 9400? Zamykać go teraz ze stratą? I może od razu shortowac bo poleci jak Fibo narysował czy jednak wybije te 9500?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 29 kwietnia 2018, 22:00

@s---r, masz dwie ciekawe analizy powyżej, o co Ci chodzi.

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » niedziela, 29 kwietnia 2018, 22:06

I dlatego pytam co byście Wy zrobili :)
Podciagne stop losa blisko obecnego kursu i czekam...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 29 kwietnia 2018, 22:10

@s---r, ja bym obserwował żółty proporczyk. Na razie nic takiego się nie dzieje. Chociaż nie wiem na jakich interwałach grasz, jakim kapitałem, na jakiej dźwigni.

Obrazek

Z oddalenia:

Obrazek

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na większe straty, to narysuj taką linię na godzinnych i rozważ zamknięcie po jej przekroczeniu (body).

Obrazek

Ale ogólnie myślę, że kurs będzie poruszał się jeszcze chwilę w ramach tego żółtego proporczyka.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » niedziela, 29 kwietnia 2018, 22:30

amneziahaze pisze: Przecież najwięksi zwolennicy AT dokładnie w tym wątku m.in. zawsze powtarzali, że to bańka i wyżej iść nie może, bo AT, bo RSI, gdzie każda fala optymizmu i fundamentalnej logiki była piętnowana minusami, jako nieuzasadniona przesada. Teraz co, udawać, że tak nie było? Smule pamiętam obstawiał do 5.000usd zresztą w bardzo fajny sposób, ja zresztą od 4-6.000usd też nie wierzyłem za bardzo w ath na 20.000usd. Za
Do mnie jakoś trafiła analiza z targetem 20-25k jal najbardziej zgodna z "prawidłami sztuki"
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » niedziela, 29 kwietnia 2018, 22:31

@new06, odnośnie Twoich analiz 4 wierzchołków, czemu zakładasz, że obecnie BTC powinien wyrównać 11700 jako 4-kę (i.e. wyrównać/znaleźć się w tej okolicy) ? Jak na moje oko to wg Twojego schematu, BTC ma już wszystkie 4 wierzchołki za sobą. 20, 17, 2x 11,7k...nie rozważasz takiego scenariusza?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 29 kwietnia 2018, 22:36

@s---r, nie jestem doradcą inwestycyjnym, jestem amatorem i nie gram lewarem. Zbieram kryptowaluty long i magazynuje, najczęściej alty z nadwyżek z trejdów albo po prostu kupuje na long. Nie ma reguły na to, jak już to stosuję slk75, raczej defensywnie.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 29 kwietnia 2018, 23:13

@new06, ja nie kupuję proporczyka, który narysowałeś (choć faktycznie dolna linia jest solidnie umocowana). Widzę to co na obrazku.
@Smule, jeśli teraz short, to 9500 to za niski SL imho.

Widzę raczej podobieństwo obecnie rysowanej figury do tej z drugiej połowy lutego. Linie, które narysowałem to łuki. Tyle, że tym razem kreski są znacznie mniej eleganckie.

Co to oznacza: że możemy do wtorku wspiąć się do okolic 9700 a potem zacząć spadać. Przy tym scenariuszu też widzę target trochę nad 8K (retest linii po szczytach od ATH w skali log., którego trochę mi brakuje).

Ale trzeba pamiętać, że kurs może zanegować te analizy i wyjść (lub zostać wypchnięty ;) ) w górę. Udany atak na 10K mógłby zmienić całkowicie plany. A widać bylo po wczorajszej bitwie grubasów, że jest frakcja byków, która nie podda się bez walki.

Ja trzymam niewielkiego shorta otworzonego trochę niżej, ale dziś przed pójściem spać założę jednak limitowanego SL'a.
finex4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 01:57

Smule pisze: Teraz może być dobry moment na szorta patrząc z perspektywy ryzyka do potencjalnej nagrody. Obroty podczas wzrostów są malutkie i szanse na to, że jest to dystrybucja są dość spore.

Potencjalny target to $8000-$8300 (a więc odkup ponad $1000 taniej). Jak dzisiejszy dołek $9180 padnie to potem pójdzie jak po maśle. Potencjalna strata to $150-$200 na 1 BTC (uciekałbym przy $9500), więc myślę, że nie jest to zły pomysł.
Ciekawe skąd wziąłeś target 8000-8300? I ta analiza obrotów podczas wzrostów? Czyżbyś zasugerował się bezużyteczną w spekulacji AT? :lol:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 05:08

@jondoexxx, może tak być, ale między 3 i 4 szczytem powinien być teoretycznie największy odstęp czasowy ze względu na wygaszanie dynamiczności ruchów przy pękaniu bańki (a<b<c). Dołek przed 4 szczytem powinien też być dość głęboki. Poza tym na interwale tygodniowym nie widać rozróżnienia na dwa ostatnie szczyty, które wymieniłeś, a w schemacie pękania bańki powinno się patrzeć minimum na 1W. Ofc to tylko model teoretyczny i kurs nie musi się tak zachować w naturze. Np. IBM przebijał opór od 3 szczytu i dopiero potem wchodził w ostateczną fazę bessy. Z kolei Microsoft, Ford, Ropa nie dobijały do tego oporu. Jednak zauważyłem, że BTC bardzo precyzyjnie rysuje ten model, dobija dość dokładnie do oporów, dość precyzyjnie można wyrysować linię, o której pisałem w drugim poście itd.
Brave New World

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 09:25

no i bitmex się zatrzymał a po odświeżeniu strony kurs był już pod moim stop losem.... w 3 dni przerżnąłem to co wcześniej przez 3 dni wygrałem więc strata jest do wytrzymania.... trzeba teraz wyciągnąć z tego jakieś konstruktywne wnioski.... :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 10:23

Odbiliśmy się znowu od dolnej granicy dużego kanału wzrostowego, ale czy się obroni? Nie jestem pewien.

Jedyne co widzę od dłuższego czasu to całkiem inna dynamika spadków, aniżeli w pierwszym kwartale. Wtedy mocno lała się krew, teraz bardzo spokojnie. Tak jakby trend się odwrócił - czyt korekty takie jak w zeszłym roku.



Dodano po 8 minutach 22 sekundach:
No i lecimy niżej. :)

/e
Jeszcze dodałbym to wsparcie:



@hornet, dobre spostrzeżenie!
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 11:04 przez ergorg, łącznie zmieniany 2 razy.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 10:35

Moim zdaniem jesteśmy w trakcie 'return to normal', dobrze to widać na altach w ostatnich tygodniach. Na BTC 4 ostatnie tygodnie to zielone świeczki, szkoda, że takie skromne.

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: przemo1500 » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 12:59

ekonokomik pisze: to, że w przypadku ostatnich 5 baniek BTC (wzrosty po kilkaset albo kilka tysięcy procent) poradziliśmy sobie jakoś bez Wall Street, nie burzy Twojej "oczywistej oczywistości"?
Jeśli fakty nie pasują do teorii to tym gorzej dla faktów?
Nie burzy absolutnie nic. Zależy jak definiujemy bańkę. Można uważać, że pęknięcie bańki to wieksza kilku-kilkunastomiesięczna korekta i jest to jak najbardziej poprawne. Bo jest to w pewnym sensie bańka, budowanie wartości a potem spora przecena. Ja za pęknięcie bańki uważam armageddon podobny jak był na akcjach np ford-a gdzie spadły do poziomu sprzed 20lat czy amazon gdzie rząd musiał pomagać Bezosowi bo by upadł jak śmieciofirmy.

Jak pisałem wcześniej krypto bardzo przypominają dot-comy. Niemalże identycznie się wszystko rozwija. Bańka dla mnie to bardzo wysoki podjazd, budowany przez lata z wolumenem na który zwracają uwagę wszyscy, w którym są pieniądze z całego świata, każdy chce zarobić, wszedzei chciwość. Pęknięcie. Ogromny spadek wartości głównych aktywów (rzędu z 100K$ na 200$), wykoszenie 80-90% śmieciarki z CMC, bankructwa giełd, kradzieże, akcje służb państwowych na właścicieli giełd, wyciąganie nieprawidłowości wszelkiej maści. Totalna destrukcja. Tak żeby przeciętny Kowalski na hasło BTC robił dziwną i minę i wyrzucał z siebie serię epitetów.

Pęknięcie bańki zmienia sposób myślenia każdego małego inwestora na wiele lat. Z krypto na dziś dzień jest tak, że 90% inwestorów myśli tak " spadło, olać, za tydzień wzrośnie, nie za tydzień to za max pół roku, mam czas" Stąd też popularne hasło HODL. Większość z nas myśli, że perspektywie kilku miesięcy wzrosty i powrót do cen zakupowych jest nieunikniony. To oczywisty błąd. Pęknięcie bańki wyprowadza z tego błędu na długi czas i zmienia sposób myślenia Kowalskiego.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 14:12 przez przemo1500, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 13:12

4x odbiło się od dolnej linii trójkąta.. jeśli po ostatnim odbiciu będzie rosło to wychodzimy górą :)

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 13:15

Gdybyśmy jeszcze trochę podciągnęli do góry, to o 14 zamykamy 4,6 i 12h. Na dwóch pierwszych szanse na młotki.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 13:19

przemo1500 pisze: w którym są pieniądze z całego świata, (vide tulipany
Czyli nie ma baniek lokalnych? O manii tulipanów raczej nie słyszano w Azji w tamtym czasie.
Brave New World

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 9 lutego 2018
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rolph » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 14:04

@ergorg, na finexie faktycznie na 4h i 6h wyrysował się ładny młotek - zobaczymy, co z tego wyjdzie

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: przemo1500 » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 14:05

new06 pisze: Czyli nie ma baniek lokalnych? O manii tulipanów raczej nie słyszano w Azji w tamtym czasie.
Napisałem "bańka dla mnie to..." wiec określiłem jasno do czego się odnoszę i jaki mam tok myślenia.

Co znaczy bańka lokalna?

Faktycznie masz rację nie było tam azji, mogłem wybrać inną bańkę, pomyślałem o jaskrawym przykładzie i wpadły Tulipany. To dobry przykład chciwości ludzkiej (zastawianie domów, wrzucanie wszystkich oszczędności itd) i tego co się działo po fakcie. Teraz chyba się wszyscy zgodzimy ze bańka na krypto będzie globalna.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 14:50

przemo1500 pisze: Bańka jeszcze nie powstała moim zdaniem. Wszystkie przykłady maja wspólny mianownik, było w nim WS. Tu go jeszcze nie ma, dopiero się przymieżają. Jak wlezą to bedzie bańka.
:lol: do potęgi n-tej.
Spoiler:

Po ile kupowałeś swoje pierwsze BTC? W listopadzie lub grudniu 2017?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Zmarzniety0 i 56 gości