Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » czwartek, 12 listopada 2020, 03:34

koparki pisze: czwartek, 12 listopada 2020, 00:50sporo par altów do bitcoina będzie wzrastało gdy ten będzie zaliczał gwałtowne korekty
może być też tak jak przy ostatniej fali wzrostowej na btc maj/czerwiec 2019 mieliśmy dołączenie niektórych altów gdzie domiancja btc zaliczyła korektę i top na btc wypadł właśnie wtedy

Dodano po 39 minutach 36 sekundach:
chyba coś pomieszałem bo tam mieliśmy konsolidacje i wtedy mini alt sezon a przy ostatniej fali na btc to już wzrost dominacji

w każdym bądź razie teraz spodziewam się korekty dominacji a potem trzeba obserwować może tak

Obrazek

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » czwartek, 12 listopada 2020, 05:48

koparki pisze: czwartek, 12 listopada 2020, 00:50może to być ciekawa strategia i sposób na korektę lepszy niż zachowawcze wychodzenie do usdt o ile dobierze sie odpowiedniego kojna.
myślisz o DASH? ;)
całkiem mozliwe, tyle, że to strategia z gatunku tych ryzykownych...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » czwartek, 12 listopada 2020, 10:04

@koparki zgadzam się z @adiqq: to się prawie nie zdarza, by przy gwałtownej korekcie BTC alty szły w górę. Zazwyczaj spadają więcej, bo lecą też na parze alt/BTC.
Historia uczy, że w przypadku altów nie ma czegoś takiego jak "brak przestrzeni do spadków" ;)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » czwartek, 12 listopada 2020, 10:12

@ekonokomik mozesz sie przyglądać i obserwować rozwój sytuacji, bo są już przykłady i zalążki wybić na parach do btc. Jesli sie coś nie zdarzało od przełomu 2017/18 do 2020 to nie znaczy że nigdy nie wróci, taki mechanizm bywał kiedyś normą. Ja nie wiem jak będzie ale proponuję obserwować taki wariant. Zwłaszcza jeśli obstawiasz długoterminową hossę, bo w bessie wiadomo jaki był mechanizm.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: l3sny » czwartek, 12 listopada 2020, 10:52

u mnie na zegarku minęła 16.00
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » czwartek, 12 listopada 2020, 11:07

Obrazek
może od razu taki kanał marzeń i lecimy po ath :D

this is crazy

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: APOOGEUUM » czwartek, 12 listopada 2020, 11:29

pisalem juz o tym wczesniej i napisze raz jeszcze wg mierzen w terminie mt zasieg wzrostow bez wiekszych korekt to okolice ATH, poki alty nie odskocza i nie wygrzebia sie z dolka nie ma mowy o tym, by to polecialo, za duzo do ugrania. Dotychczasowe spadki lokalne byly wystarczajace, by skorygowac wzrosty z 10,5

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 12 listopada 2020, 12:27

Swoją drogą widzę, że nie ma mowy o jakimkolwiek wyjściu górą bez wycięcia przelewarowanych longów. Już tradycja się zrobiła.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 12 listopada 2020, 14:13



### edited: 2020-11-12 15:14 ###
16k$ ponownie :D

### edited: 2020-11-12 19:41 ###
Ładnie tutaj świrują :D 4h bardzo ładnie zamknięta i dump :D ETH też okazyjnie się przeceniło :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 listopada 2020, 19:42 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » czwartek, 12 listopada 2020, 16:32

BitJanusz pisze: czwartek, 12 listopada 2020, 12:27bez wycięcia przelewarowanych longów

Zastanawiam się, czy w ogóle ktoś długoterminowo zarabia używając ciasny Stop Loss. Jak dla mnie to jest gwarancja regularnych małych strat.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 19
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: obcio » czwartek, 12 listopada 2020, 19:46

@wamak
Zerknij.
Nie na krypto, ale na forexie. Szkoła stawiania ciasnych SL. Większość transakcji z duration kilka-kilkanaście minut jest wywalonych. To są niby "pro" uczących ludzi gry, a raczej jak regularnie tracić.
https://www.forexfactory.com/poznajryne ... 3-tab.list

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 12 listopada 2020, 19:57

wamak pisze: czwartek, 12 listopada 2020, 16:32Zastanawiam się, czy w ogóle ktoś długoterminowo zarabia używając ciasny Stop Loss. Jak dla mnie to jest gwarancja regularnych małych strat.
To taki podobny dylemat - co lepsze, trejder czy HODLer?
Tak myślę, że FOMO jest ważne tylko dla HODLerów. Z punktu widzenia trejdera jest bez znaczenia bo codziennie jest okazja do zarobienia, rynek nigdzie nie ucieknie, będzie tu też jutro. To HODLer jak to w rasowym PONZI musi czekać na FOMO i ulicę, która odkupi jego zapasy. Inaczej nie zarobi.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » czwartek, 12 listopada 2020, 20:35

Chodziło mi o to, że można trejdować nie używając sztywnego SL. Dzięki temu nie wywala pozycji jakąś chwilową szpilką. Sam tak robię na foreksie akurat. Owszem, zdarzają się przypadki, że wykres pójdzie mocno w niepożądanym kierunku, ale jak transakcja jest przemyślana, zdarza się to bardzo rzadko i w sumie bez SL wychodzi się na plus.

A na BTC/USD ruchy cenowe są na tyle duże, że nie widzę sensu używania dźwigni, a jak nie ma dźwigni, to i SL na sztywno jest niepotrzebne.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 5 sierpnia 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: iryseee » czwartek, 12 listopada 2020, 21:05

Witam 16k zrealizowana czekam jeszcze na 18k.
Np na Binance jak jest z opłatami np. Realizujemy zysk zamiana np.usdt czy macie lepsze sposoby na zmniejszenie kosztów zamiany?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 12 listopada 2020, 21:34

kozaki_wiesi pisze: czwartek, 12 listopada 2020, 19:57To taki podobny dylemat - co lepsze, trejder czy HODLer?
Taki "prawdziwy" Hodler to nawet kupiwszy bitki po dolarze nie zarobił jeszcze... ani grosza. W końcu "hodluje". A jeśli sprzedawał i odkupił, to - chcąc czy nie - dołączył do klasycznego grona trejderów. ;)

Finalnie każdy jest traderem, chyba, że chce umrzeć nie zarobiwszy ani grosza.

A co do skali czasu, to prostu w świetle trwającej od... dekad już... "bańce na wszystkim", kup-i-trzymaj to po prostu... gra zgodna z trendem.
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 listopada 2020, 21:37 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » czwartek, 12 listopada 2020, 21:36

Doznania jak w bear markecie :mrgreen:

Z altów to już chyba więcej się nie da wycisnąć.

16.2 odtapowane, bardzo ważny opór na 1W, zobaczymy czy coś więcej ugramy, niby wyszliśmy z konsoli up :roll:

Na tym etapie już nie chcę wzrostów, wolę korektę do 11.9 i alt season od stycznia :D

Obrazek

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 12 listopada 2020, 21:39

mesrotten pisze: czwartek, 12 listopada 2020, 21:36Z altów to już chyba więcej się nie da wycisnąć.

Kuźwa, skupuję te Monero a ten ch*j ciągle na nowe dołki leci względem bitka. Można się zabić własną pięścią :mrgreen:
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 12 listopada 2020, 21:47

mesrotten pisze: czwartek, 12 listopada 2020, 21:36Na tym etapie już nie chcę wzrostów
Na tym etapie wzrosty zaczynają już przypominać niestety bańkę. Za szybko, za krótko. Patrząc na wzrosty od dołka 150$ do olbrzymiego ATH, to owszem, ceny rosły procentowo czasem dość niesamowicie, ale:

a) korekty bywały naprawdę długie
b) zrzuty o 40% były normalką.

Dopiero faza już samej BAŃKI była bezustannym wzrostem bez większych korekt.
Tylko, że wtedy taka faza nastąpiła dopiero po... minięciu ATH i 2-3krotnym odstawieniu. Wykres przyjął postać oczywiście wykładniczą dopiero po wyjściu z okolic 3k.

Jesteśmy jednak w nieco innym miejscu i mnie zmartwiłoby, gdybyśmy dostali bańkę już teraz, już tutaj. Bo to paradoksalnie może nieco zmniejszyć nasze zyski :(

Mi się marzy chociaż 1-2 miesiące konsolidacji. Chociaż liczę jeszcze na to, że po odrzuceniu kursu np. z 17k taką dostaniemy. Bo jak minie 20k i poleci jak z procy, to trzeba będzie zabawić się w niefajną grę w wywalanie pozycji.

To jest o tyle nieprzyjemne dla umysłu, że tylko promil z nas trafi właściwą górkę. Reszta sprzeda i nie wytrzyma presji rosnącego coina - jak to tak, wyskoczyć z takiej pompy?... wówczas część odkupi wyżej i ładując się w fazę potwornego FOMO, które kończy się na giełdach... jak zawsze. ;) czyli zostanie dawcą kapitału na pionowej dystrybucji.

Pamiętacie 2017? sprzedaż przy 3... 5... 8k wydawała się rozsądna, ale zrosło aż do 20k. Ciężko było sprzedać np. za 3 koła i patrzeć na codzienne wzrosty (wielokrotne..) bez silnego ciśnienia na odkupienie... a finalnie przecież był spadek do rzeczonych 3k i wielomiesięczne mulenie. Z perspektywy części wykładniczej ruchu bardzo ciężko zachować trzeźwe spojrzenie, a i rynek potrafi być wtedy bardzo nieracjonalny.

Dlatego uważam, że bańka jest generalnie nieprzyjemna dla gry, mimo, że zyskowna. Ciężko poradzić sobie z własną psychiką, która prowadzi nas do bycia dawcą kapitału w tej najmniej przyjemnej fazie blow-offu.

Czy są na banię sposoby? są, ale trzeba zapomnieć o próbie sprzedaży topu.

Silne bańki mają wyczuwalne momenty przesilenia, na bitku dobrze sprawuje się skala 3d i stare, dobre "lower low".
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » czwartek, 12 listopada 2020, 21:52

BitJanusz pisze: czwartek, 12 listopada 2020, 21:34Taki "prawdziwy" Hodler to nawet kupiwszy bitki po dolarze nie zarobił jeszcze... ani grosza. W końcu "hodluje"
Bzdura - to taki Bezos też nie zarobił 200 mld, bo ta kasa tylko siedzi gdzieś tam w akcjach nie ruszana (pomijam aspekt wirtualności takiego majątku). Przecież jej i tak nie przeje.

Jeżeli zarabiasz prawdziwy szmal z myślą, by go odkładać, to wg twojego rozumowania nigdy go nie zarobiłeś. W końcu przez parę dekad hajs ci leży w oczekiwaniu na emeryturę i może go zaczniesz konsumować jak zjesz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 12 listopada 2020, 21:53

BitJanusz pisze: czwartek, 12 listopada 2020, 21:47Pamiętacie 2017? sprzedaż przy 3... 5... 8k wydawała się rozsądna, ale zrosło aż do 20k. Ciężko było sprzedać np. za 3 koła i patrzeć na codzienne wzrosty (wielokrotne..) bez silnego ciśnienia na odkupienie... a finalnie przecież był spadek do rzeczonych 3k i wielomiesięczne mulenie. Z perspektywy części wykładniczej ruchu bardzo ciężko zachować trzeźwe spojrzenie, a i rynek potrafi być wtedy bardzo nieracjonalny.
Patrząc teraz na spokojnie na lewą stronę wykresu, to zachowując zimną krew, można było wyjść przy 17k+ w styczniu 2018 - mieliśmy klasyczne RTN po gwałtownym spadku o 50% (20k -> 10K). Mam nadzieję (pewnie płonną), że jestem dzisiaj mądrzejszy o tamte doświadczenie.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 29 gości