Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 7521
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 10:57

Bit-els pisze: poniedziałek, 6 stycznia 2020, 10:53Więc trzeba obserwować nastroje,


i przyplyw nowych userow, ktorego nie ma

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 10:59

@pael nowi nie pojawią się pi 100% wzrostu. Tylko po 1000%

Raczej wieszczenie ath gdy bit przebije w obecnym ruchu 10 tys $
Jesli to sie stanie

Weteran
Posty: 7521
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 11:03

Coraz bardziej trzeba filtrowac euforie/ATH i depresje/BTC_dead bo oba przypadki maja swoje grupy napedowe, jedna ktora hodl a druga ktora chce sie zemscic ;-)

offtop:
Spoiler:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 11:08

BTC w konsoli i ruch na altach nie przesądza o tym, że na dniach będzie wychodzić górą na przykład na 10k. Po 15stycznia można zacząć robić przymiarki do ewentualnego wyjścia z kanału[tudzież trójkątów i trapezów]. Brak siły na wybicie nie wygląda wcale dobrze.
Bit-els pisze: poniedziałek, 6 stycznia 2020, 10:53Bit jako najcięższy tak z 70% licząc od jakiś 6500.
BTC nie ma takich zasięgów w bessie, no chyba że bierzecie sobie ów 70% ot tak z czapy przy założeniu, że idzie zmiana trendu.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 stycznia 2020, 11:12 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 11:12

Ja bym tam się jeszcze wstrzymał do lutego z tym optymizmem, początki roku zawsze się zaczynały ostrą jazdą w górę a dalej wiemy jak się to kończyło.


Jak ja nie lubię tego Trumpa znów zaczął tweetować o wojnie .Na jego słowa zareagowała komisja spraw zagranicznych Izby Reprezentantów USA i oświadczyła, że to parlamentowi przysługują uprawnienia do wypowiadania wojny. A rynki głupieją ropa w górę dolar co się zaczął umacniać to teraz znów w dół. Można nawet powiedzieć że spadek wartości dolara odzwierciedla się w wzroście kursu btc.

A jeszcze chyba z 2 strony temu pisałem że fajnie bo dolar się umacnia... parodia
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 stycznia 2020, 11:24 przez Vilv, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 11:14

kozaki_wiesi pisze: poniedziałek, 6 stycznia 2020, 09:27Tweet brzmi w stylu „nareszcie pozbyłem się swoich bitków, a wy się frajerzy męczcie”. Może, wbrew pozorom, to dobry prognostyk?
To pokazuje mentalność typowego ewangelisty BTC. Wielkie słowa, szumne zapowiedzi, a potem szybka ewakuacja, gdy tylko nadarzy się okazja połączona z dziwną odmianą - nagle BTC jest be :roll:

Dlatego każdy ewangelista obowiązkowo powinien IMO podawać, jaką ma pozycję i ile jest na minusie, jeśli na nim jest. Tak, żeby nie było to zwykłe naganianie oparte na chęci odrobienia strat.

Mój trójkącik jednak nie wypalił. Tak więc spokojnie czekam na coś ciekawszego, bo na razie na wykresie nudy. Można szukać tego IHS, ale jak znam życie to prędzej nie wypali niż wypali :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 11:15

Nie podkręcać się to podstawa, ostatnie tygodnie świetnie pokazały że zabierając 20-30% z jakiegoś alta czy tam kilka % z BTC i przechodząc na fiaty, robiąc sobie tydzień wolnego i wracając można było odkupić jeszcze taniej ;)
Nie zapominajcie że te testowanie 6.6 jest równie prawdopodobne jak 7.8. Tu się już załącza ATH mania. Kapitalizacja wzrosła i kilka wirtualnych mld, ale to dlatego że się mnożnik altów powiększył/podpompował. Zadajcie sobie pytanko czy tu teraz pieniążki na prawdę spływają.. Puenta jest taka BRAĆ ZAWSZE ZYSK a nie czekać na 500%, bo to nie 2017 :mrgreen:
Spoiler:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 7521
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 11:28

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 6 stycznia 2020, 11:15Nie zapominajcie że te testowanie 6.6 jest równie prawdopodobne jak 7.8.


nie
socjolog2008 pisze: poniedziałek, 6 stycznia 2020, 11:15Puenta jest taka BRAĆ ZAWSZE ZYSK a nie czekać na 500%, bo to nie 2017


tak ;-)

Dodano po 1 minucie 10 sekundach:
Vilv pisze: poniedziałek, 6 stycznia 2020, 11:12Jak ja nie lubię tego Trumpa znów zaczął tweetować o wojnie


Niestety nie tyle twitowac co ja wszczynac.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 11:54

Myślę, że kwestia Irańska przypieczętuje zmianę trendu. Nawet nie rozwój konfliktu co spekulacja, że może się rozwinąć.
Jak powszechnie wiadomo, łatwiej ucieka się przed Abramsami z bitcoinem niż walizką dolarów.
Żaden marines też Ci nie zarekwiruje btc.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 stycznia 2020, 12:02 przez murlok, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 11:58

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 6 stycznia 2020, 11:15Puenta jest taka BRAĆ ZAWSZE ZYSK a nie czekać na 500%, bo to nie 2017
Jasne, że tak :D Brać i spierdalać, albo zostawić sobie 10-20%, bo ten komu sprzedajesz być może też będzie chciał to opylić wyżej i będzie pompował :D Zresztą zobaczysz, jak stado wyposzczonych baranów się rozpędzi to będziesz co najmniej zdziwiony :D Też po tych pierwszych wzrostach w maju 2017 myślałem, że to koniec, a to wszystko już i tak urosło po kilkadziesiąt razy, a do końca roku ceny wybiły targety, które przeszły moje najśmielsze oczekiwania :D Jeszcze się przekonasz, co na tym rynku znaczy HODL :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 11:59

murlok pisze: poniedziałek, 6 stycznia 2020, 11:54Jak powszechnie wiadomo, łatwiej ucieka się przed Abramsami z bitcoinem niż walizką dolarów.
Żaden marines też Ci nie zarekwiruje btc.

81.1 mln Irańczyków uciekających ze swoimi ledgerami po 0.1 BTC. Widzę to oczami wyobraźni :mrgreen: . Lepiej zrealizować zysk, zostawić sobie $ na spadki a za zysk postawić longi srebro/złoto/platyna i częściowo kupić sobie Krugeranda do zakopania. Jeżeli miałaby być wojna (boże broń) to szybko zgaszą euforię crypto. Co wy palicie :?:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 12:03

jak dla mnie to wszystko nabiera rozpędu...
https://coinmarketcap.com/
dawno nie widziałem tutaj podobnego widoku...i chodzi mi też o proporcje pomiędzy bitem i altami
rozpęd...pytanie jak i kiedy to się skończy ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 12:16

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 6 stycznia 2020, 11:5981.1 mln Irańczyków uciekających ze swoimi ledgerami po 0.1 BTC. Widzę to oczami wyobraźni . Lepiej zrealizować zysk, zostawić sobie $ na spadki a za zysk postawić longi srebro/złoto/platyna i częściowo kupić sobie Krugeranda do zakopania. Jeżeli miałaby być wojna (boże broń) to szybko zgaszą euforię crypto. Co wy palicie

Irańczycy to nie są jacyś pustynni pastuchowie. Ich PKB jest prawie jak Polski. Czasy zawieruchy ISIS pokrywają się z okresem wzrostów btc.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 stycznia 2020, 12:23 przez murlok, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 12:19

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 6 stycznia 2020, 11:59Jeżeli miałaby być wojna (boże broń) to szybko zgaszą euforię crypto.
Całe piękno i magia opiera się na tym, że najtrudniej jest skutecznie przewidzieć nadchodzący scenariusz - zwłaszcza ten, którego nigdy wcześniej nie było. Tak samo jak nikt nie zakładał rozwiązania ZSRR z dnia na dzień.

Od strony technicznej będę uparcie twierdził, że im wyższa cena BTC przy rosnącej inflacji FIAT tym lepiej dla przeciętnej, ubogiej społeczności - również w rejonach zagrożonych wojną. Kolejnym argumentem jest możliwość zaszyfrowania kapitału nawet na krótki czas - ewakuacji z zagrożonych terenów - ominięcie transparentności. Następnym argumentem jest infrastruktura krypto na świecie, która pomimo płytkiego rynku, póki co się nie zwija, więc jedno z drugim się nie wyklucza. Poza tym żaden hardware sprzętowy nie będzie do tego potrzebny, wystarczy 10min wkucia na pamięć 24 słów. Zero dowodów, jedyne ryzyko w wahanach kursu - stąd sugestia o jak najwyższej cenie BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 12:27

amneziahaze pisze: poniedziałek, 6 stycznia 2020, 12:19wystarczy 10min wkucia na pamięć 24 słów

To dotyczy każdej crypto..nie rozumiem tego uparcia z BTC akurat.
https://cryptopotato.com/john-mcafee-bi ... -for-cars/
I myślisz że gdyby CIA miało poważne podejrzenia że może dojść do ucieczki kapitału przez BTC nie monitorowało by IP i Tory (DARPA,którą sami stworzyli) już w tej chwili, węzłów w Iranie i miningu na tamtym terenie. Od tak by sobie pozwolili na wolną Amerykankę w Iranie :?:

Bardziej to mnie tu pasuje, jak się przygotowują do wojny podbić tym co mają, postawić shorty u brokera w Londynie na anonimowe firmy/osoby i spieniężyć - mając $. Wypłacić w złocie, przetransportować albo od razu na miejscu zakupić broń, co tam potrzebują. Bez komplikowania sobie życia
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 12:37

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 6 stycznia 2020, 12:27To dotyczy każdej crypto..nie rozumiem tego uparcia z BTC akurat.
No kwestia zmienności, wahań kursu.
socjolog2008 pisze: poniedziałek, 6 stycznia 2020, 12:27I myślisz że gdyby CIA miało poważne podejrzenia że może dojść do ucieczki kapitału przez BTC nie monitorowało by IP i Tory (którą sami stworzyli) już w tej chwili, węzłów w Iranie i miningu na tamtym terenie. Od tak by sobie pozwolili na wolną Amerykankę w Iranie
Myślę, że łatwiej jest przejąć teren, surowce czy gotówkę i konta w banku od zaszyfrowanej umownej wartości na wysokim kursie przykładowego BTC. Warto wziąć też poprawkę, że kapitalizacja krypto jest liczona w skali GLOBALNEJ.

Zaś ten cały McAfee to w ogóle jakaś anomalia jest. Gdzieś niedawno czytałem, że chowa się na jakiejś wyspie przed ekstradycją, podejrzewany o zabójstwo nawet. Nie wiem czy to nie plotka, ale powoływanie się przez środowiska krypto na takiego typa samo w sobie jest w mojej opinii nierozsądne.
socjolog2008 pisze: poniedziałek, 6 stycznia 2020, 12:27Bardziej to mnie tu pasuje, jak się przygotowują do wojny podbić tym co mają, postawić shorty u brokera w Londynie na anonimowe firmy/osoby i spieniężyć - mając $. Wypłacić w złocie, przetransportować albo od razu na miejscu zakupić broń, co tam potrzebują.
socjolog2008 pisze: poniedziałek, 6 stycznia 2020, 12:27Bez komplikowania sobie życia
Rozróżniam różne kategorie ludzi, zakładając że pieniądze deponujesz U KOGOŚ, a w przypadku krypto sam jesteś bankiem dla siebie i nikt nie musi mieć w to wglądu.

@socjolog2008 @snajper
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 stycznia 2020, 14:01 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 12:45

@amneziahaze spoko. Widzę argumenty i widzę w nich logikę, chociaż nie ma bata żebym się z tym utożsamiał. USA nie porobisz, co byś nie miał zaszyfrowane BTC - bo gdzie to wypłacisz i jak spieniężysz, skrzynie ze złotem/dolarami. Dopadną cię. Kaddafi, Saddam, i wielu innych zaświadczą ;)
McAfee to znany twórca oprogramowania, lekko odlepiony od rzeczywistości ale ze znaczną mocą kształtowania przekazu w świecie crypto. Można się zgadzać/nie zgadzać z nim ale ma moc medialną.
Spoiler:
amneziahaze pisze: poniedziałek, 6 stycznia 2020, 12:37a w przypadku krypto sam jesteś bankiem dla siebie i nikt nie musi mieć w to wglądu.

Infrastruktura miningu, internet, giełdy wymiany na waluty, możliwość monitorowania. Jest też sporo minusów tego banku..przy prowadzonej wojnie. Chęci ukrycia i potajemnej próby wypłaty znacznych ilości, potrzebnych do prowadzenia wojny.

wg. mnie trwa zbierania funduszy $ już u brokerów Forexowych z rozstawionymi shortami (mój ulubiony do shortowania dash) na całym świecie. Podbili, żeby się wyżej rozstawić. Zdołują i znowu wzrośnie, ta sytuacja będzie się wielokrotnie powtarzać.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
21
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 13:31

Dla kontynuacji wzrostu wg poniższego impulsowego oznaczenia nie powinno już spaść poniżej 61,8% zniesienia 1-ki w 3-ce (optymalny max. zasięg tej korekty to 50%).
Weekendowa rozbudowa korekty pędzącej w 2-ce daje solidniejsze podstawy do bardziej trwałego wzrostu, którego skutkiem powinien być również większy zasięg przedmiotowego impulsu wzrostowego, celującego pod górną linię dużego kanału flagi od czerwca ub. r.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 14:11

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 6 stycznia 2020, 11:59longi srebro/złoto/platyna
No złoto idzie ładnie do góry :D Pytanie czy to nie przykorekci jeszcze :D Wszyscy teraz napalają się na to, a to może być jakaś fala B, gdzie jest największy hype :D

Przez chwilę nawet BTC był podobny do wykresu złota :D

Spoiler:
anagamidev pisze: środa, 28 sierpnia 2019, 23:27 Tutaj kolejny wykres z serii podobieństw :D Tym razem pierwsza bańka na COMARCH, korekta -85-86% :D BTC miał podobnie 84%, gdyby mi ktoś nie powiedział, to stwierdziłbym, że to wykres BTC na jakiejś mniej znanej giełdzie :D Struktura wykresu wręcz identyczna :D


Tutaj jeszcze złoto dla porównania :D
Spoiler:

Spoiler:
Lekko wyszło :D 2h do zamknięcia, więc jeszcze może się zadziać wiele :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 stycznia 2020, 14:55 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 14:53


Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne potwierdzenie tego, ze bedziemy wychodzic z trendu spadkowego, "kolejnym potwierdzeniem" tego bedzie przebicie lokalnego trendu spadkowego i wybicie LH oznaczonego czerwona pozioma na 7,75
Obecnie wg. ma jest byczo na 1D mamy GC, ale by tak pozostalo i zeby dzisiejszy ruch w gore nie opadl na sile i oczekiwanie sie nie wydluzylo, nie powinnismy spasc ponizej 7,55 - zanegowanie impulsu wzrostowego na 15 min, zejscie wg. ma na 4h ponizej 7,5 bedzie niepokojace.


Czy kolejny raz dostalismy od tej LT w morde, po tym ruchu teraz bardzo wazne jest nie spasc ponizej 7,489 spadek ponizej 7,32 zmieni calkowicie charakter ruchu i rozpocznie sie placz, RZ od 7,6-7,75 pokazal nam wlasnie jak ciezko bedzie wybijac ja, co moze utrudnic obrysowanie licznika zwolennikom fal.
Dlatego, ze obecnie ograniczenie ob. mamy na 7,44 - przebicie go zaneguje kompletnie charakter impulsywny trendu wzrostowego, co nie znaczy, ze to moze byc koniec wzrostow, po prostu nie beda takie euforyczne i dynamiczne.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, kemot80, sebamistrz, shinya56 i 44 gości