Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 14 stycznia 2020
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fenol » wtorek, 28 stycznia 2020, 09:00

Z moich rysunków też wynika, że kurs już dawno wyszedł z kanału. W tym momencie nie jest już respektowany. Dodam, że na 1T wskaźnik MACD wskazuje sygnał kupna ale ten tydzień musi się tak utrzymać. Ważny też kolejny. Póki co MACD przebija linię Signal od dołu na 1T ale trzeba bacznie to obserwować. Ten wskaźnik długoterminowo w połączeniu z innymi danymi daje mi fajne wskazówki, gdzie może zmierzać kurs przez najbliższych kilka a nawet kilkanaście tygodni. Tak było 11 lutego 2019 i 26 sierpnia 2019.
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 stycznia 2020, 09:23 przez Fenol, łącznie zmieniany 2 razy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » wtorek, 28 stycznia 2020, 09:16

Póki co idzie wg. mojego scenariusza korelacji kursu z kontraktami CME.

Spoiler:
mesrotten pisze: środa, 22 stycznia 2020, 22:19 Na najbliższy czas z fusów wychodzi mi próba kontynuacji/zakończenia obecnego impulsu wzrostowego i wyrysowanie podwójnego szczytu tudzież lekkie przebicie aktualnego. Stąd mógłby się zacząć początek głębszej, niekoniecznie długiej korekty, która zbiegłaby się z zamknięciem kontraktów 31.01 i przede wszystkim rozpoczęciem nowych 3.02.

Gdyby miało być odwrotnie to jazda do góry od m/w teraz do 3.02 spowoduje u mnie zamknięcie całej pozycji L na tę datę. Obniżenie ceny doprowadzi do powiększenia pozycji.


Obrazek

Aktualnie ważą się losy wyrysowania ewentualnego DT. Warto obserwować wolumen. Druga fala była bardziej dynamiczna, ale oparta na mniejszym choć jednak rosnącym wolumenie. Dla dalszych wzrostów wolumen powinien zacząć nadal rosnąć, co powinno mieć miejsce przy kolejnej próbie przebicia szczytu. Dużo większą dysproporcję w wolumenie w kontekście obu ataków na szczyt widać na wiodących altach, gdzie większość z nich nie osiągnęła cen z poprzedniego szczytu.

Obrazek

Przyjmę wzrosty z otwartymi ramionami, ale dalszą pompę i brak korekty przed zamknięciem kontraktów w pt i otwarciem w pn uznam za niepokojące dla dalszych wzrostów w lutym i marcu ;) Obstawiałem też, że spadki zaczną się jednak wcześniej i powolnym tempem żeby z zaskoczenia później przyśpieszyć. Tymczasem do dat 31.01 i 3.02 zostało raptem kilka dni, co w realiach rynku oczywiście nadal może poskutkować spektakularnym -15% ;)

Obrazek

Weteran
Posty: 7521
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » wtorek, 28 stycznia 2020, 09:26

Obrazek
ogolnie wzrostowo
przebicie ema/sma144 i retest z ladnym odbiciem, nowe kumo wzrostowe, zbliza sie lokalne przecienie - lokalny min/max -wiec pewnie szarpnie w ktoras ze stron, linie T/K sie wyplaszczyly

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 28 stycznia 2020, 09:30

Na początek korekta do poziomu 0.382, która współgra z jedną z LT:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » wtorek, 28 stycznia 2020, 10:00

Spoiler:
BitJanusz pisze: wtorek, 28 stycznia 2020, 08:43 @Pleasek89

Według mnie wyjście z kanału było wieki temu. Teraz można sobie rysować dodatkowe kreski w uznaniowy sposób (obcinając knoty na górze, po body na dole, etc.) ale IMO prawidłowy kanał jest taki, jak u mnie na obrazku, ponieważ zawiera w sobie cały ruch praktycznie bez ucinania kawałów. Jednocześnie linie są narysowane tak, by objąć jak najwięcej punktów skrajnych ruchu jednocześnie będąc równoległe do siebie bez żadnego naciągania.

Narysowana przez Ciebie żółta linia w dość uznaniowy sposób traktuje kurs - zaczyna od body pierwszej górki, drugiej nie uwzględnia (przecina już knot), jest pociągnięta przez ostatni z czterech knotów trzeciej, w ogóle pomija czwartą i włazi na body piątej.

Dodam, że ja operuję wyłącznie na LOG, tutaj zdania są podzielone, jednak kanały IMO powinny być konsekwentne niezależnie od skali, tj. mieć dwie równoległe linie prowadzące (dopuszcza się niewielkie przebicia knotami, bo przecież nie będzie od linijki) i rysowane w konsekwentny sposób, tj. wyłącznie po body lub wyłacznie po knotach z obu stron, oczywiście z pewnym zakresem tolerancji bo nie ma bata, żeby zawsze było od bandy do bandy.
ja tam się akurat zgadzam z @Pleasek89 jego kreska idzie tylko i wyłącznie po BODY i to jest dla mnie sukcesywne wyjście z kanału, a wcześniej tego nie było. Oczywiście, że w twojej opinii prawidłowe jest to co masz u siebie na obrazku, inaczej byś tego nie rysował :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 28 stycznia 2020, 10:09

@xtraderx

to teraz narysuj sobie równoległą do tej kreski i zobaczysz, że ona niczego w zasadzie nie obejmuje. To jakaś losowa linia. Nie ma dolnej bandy = nie ma kanału.

Możemy jedynie mówić o przerwaniu LT spadkowej rysowanej po body. Z jakiej racji LT spadkowa rysowana po body miałaby być lepsza niż LT spadkowa rysowana po knotach?

Może inaczej, co jest według Ciebie ważniejsze: fakt, że kurs zrobił 14k, czy to, że o godzinie 2 w nocy po zrobieniu 14k przez chwilę była wartość X (moment zamknięcia dziennej który wyznaczył body)? 8-)

I nie zrozum mnie źle, zamknięcia dziennych są ważne. Ale jeśli próbujemy objąć ogół ruchu jakimś obrysem, to przy rozbiciu tego ruchu na drobne (np świeczki 5min) kanał rysowany po body 1d będzie wyglądał co najmniej dziwnie.
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 stycznia 2020, 10:11 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 2 razy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 14 stycznia 2020
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fenol » wtorek, 28 stycznia 2020, 10:10

Jeżeli Ty widzisz, że ta linia idzie tylko i wyłącznie po body to patrzymy na inne obrazki. Przyjrzyj się jeszcze raz a dobrze. Rysowanie linii powinno mieć jakieś zasady/reguły które są w sumie powszechnie znane. Może ktoś ma inne ale nie zaprzeczajmy faktom. Ta linia nie jest ani po body ani po knotach. :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 28 stycznia 2020, 10:14

Post scriptum: gównoburzy wywoływać nie chcę. W naszych kreskach voodoo wszak pewne praktyki mają duży margines prawidłowości :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » wtorek, 28 stycznia 2020, 10:15

ten kanal o ktorym piszecie najlepiej widac po prostu na 1M. jest piekny xD


moim zdaniem dalej byczo - nocny zrzut byl drobny, obrys swiec mamy podobny do zrzutu z 19, ale wolumen czerwonych swiec duzo mniejszy. jedyna sluszna droga dla wieloryba to droga w gore, a w tej chwili wyleszczamy slabsze rece. niewiele zabraklo do wybicia poprzedniego topa, co tez jest dla mnie byczym sygnalem. psychologicznie rzecz biorac przebicie szczytu z 19 stycznia wprowadzi kolejna euforie na rynku, co z powodzeniem grubcie beda mogly wykorzystac. naprawde bede zdziwiony, jesli przed glebsza korekta nie zdecyduja sie na pompke w okolice 9,5~

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » wtorek, 28 stycznia 2020, 10:45

mikusiek pisze: wtorek, 28 stycznia 2020, 10:15nocny zrzut byl drobny, obrys swiec mamy podobny do zrzutu z 19, ale wolumen czerwonych swiec duzo mniejszy. jedyna sluszna droga dla wieloryba to droga w gore
Do tego wydaje mie sie ze fomo halving sie zalacza moze nie bedzie ath ale kurs w gore powinien poleciec.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » wtorek, 28 stycznia 2020, 11:38

Alty stoją, jakaś niepewność?

@ergorg a nie jakiś krzywy H&S?
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 stycznia 2020, 12:12 przez Eth, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 28 stycznia 2020, 12:04

Młotek na 1h, to chyba tyle z korekty.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » wtorek, 28 stycznia 2020, 12:14

co lepsze, bedziemy mieli mlotek na 4h 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » wtorek, 28 stycznia 2020, 12:16

Nastąpiło wreszcie zamknięcie piątki 1-2-3-4-5, ponieważ ostatnia korekta - jeśli to w ogóle korekta, a nie początek nowego ruchu spadkowego - musi być już wyższego stopnia, bo przekroczyła zakres 119,5 dopuszczalny wg stopniowania; jest to zresztą równoznaczne z wybiciem overbalance. Korekty niższego stopnia niemal idealnie równe w falach 3 (85,4) i 5 (96,2), z zachowaniem reguły zmienności: w 3 trójkąt-płaska, w 5 pędząca-zygzak.

Obrazek

(skopiowane z komentarza do oceny posta)
xtraderx pisze:Ja odnoszę się do tego o czym wielokrotnie pisze bulkowski. Często w swoich książkach podkreśla, że liczą się dla niego to tylko i wyłącznie zamknięcia i ja podchodzę do tego podobnie. Knoty oczywiście osłabiają taka spadkowa, ale nie są dla mnie potwierdzeniem wyjścia. Wrzucę później mój kanał bo teraz nie mam dostępu do lapka.

Nie chce mi się w to wierzyć. Nie czytałem książek Bulkowskiego, ale na jego stronie można znaleźć jedynie kontrprzykłady do Twojej tezy. Linie i kanały zawsze obejmują całość zakresu cen (podaję też od razu cytaty, które będą mi potrzebne dalej):
http://thepatternsite.com/123tc.html
"Step 1: Find where price closes above the down-sloping trendline."
"Step 3: Price closes above a recent high."
"Step 1: Find where price closes below an up-sloping trendline."
"Step 3: Price closes below a recent low."
http://thepatternsite.com/channels.html
"Occurs when price closes outside the trendline boundary and can be in any direction."
"When price closes below the bottom of the channel, that is the sell signal."
http://thepatternsite.com/3PointChannels.html

Podejrzewam że cytaty o zamknięciu świecy, na które się powołujesz, mówiły o kryterium wybicia z formacji bądź przełamania linii trendu. Ww. cytaty z jego strony zdają się to potwierdzać.

e:

Ponadto, w zachodniej, czy raczej amerykańskiej, analizie technicznej, zanim upowszechniły się techniki japońskie, stosowało się wykresy słupkowe. Kurs zamknięcia zaznacza się drobną kreseczką po prawej stronie słupka; prawie jej nie widać. Na takim wykresie jest dużo trudniej - ze względów praktycznych - poprowadzić linię po zamknięciach, wyglądałaby ona także dość dziwacznie:

Obrazek

Jedynym godnym uwagi argumentem na rzecz zamknięć może być stwierdzenie, że wykres liniowy i formacje na nim rysowane mają znaczenie. To mnie jednak kompletnie nie przekonuje, bo nikt już nie patrzy na wykresy liniowe!
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 stycznia 2020, 14:13 przez fusywszklanejkuli, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 28 stycznia 2020, 12:51

mikusiek pisze: wtorek, 28 stycznia 2020, 10:15obrys swiec


Vetz? :mrgreen:

Dodano po 2 minutach 21 sekundach:
@fusywszklanejkuli, Jest szansa, że twoja 3 to dopiero 1ka, a w nocy skończyliśmy trójkę i teraz rysujemy 4tkę/ ewentualnie już 5tkę. A jedynka to jednak część bazy AB.


Dodano po 31 minutach 32 sekundach:
fusywszklanejkuli pisze: wtorek, 28 stycznia 2020, 12:20Tak przecież miałem na początku, zanim mnie sprowadziłeś na złą drogę.
Przepraszam. :oops: Kolejny raz BTC pokazał, jak potrafi mieć mocny impuls.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: l3sny » wtorek, 28 stycznia 2020, 13:52

M.zd. jesli się utrzyma kurs w okolicach powyzej $8,600 przez 10 dni to sprawa przesądzona bo wtedy SMA 50 przebija SMA 200 co jest mega silnym sygnałem wzrostowym jak było w kwietniu. Wówczas zasięg wzrostów było koło 250% z 4k (bo byla szpila wyprzedzająca a faktyczne przebicie było uż na pozioie 5k) do 14k. No to gdyby miało być podobnie to szykuje sie nowe ATH. W zasadzie szpila teraz ponad 10k i utrzymanie ceny powyżej 10k przez chociaż 48h przypieczętowywuje sprawę. Także wszystko sie rozegra w ciągu nastepnego tygodnia 2 max.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 stycznia 2020, 14:05 przez l3sny, łącznie zmieniany 1 raz.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 28 stycznia 2020, 13:55

l3sny pisze: wtorek, 28 stycznia 2020, 13:52W zasadzie szpila teraz pod 10k i utrzymanie ceny powyżej 10k przez chociaż 48h przypieczętowywuje sprawę
Chyba 11k ;) wtedy przebite zostanie zarówno LH, jak i 0,618. Wtedy można się bawić w byka.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: l3sny » wtorek, 28 stycznia 2020, 14:03

Zle napisałem. Szpila ponad a nie pod 10k. 11k no to juz mówimy o zasięgu. Ja patrze na średnie dzienne bo to jest po prostu bazdyskusyjny sygnał. Dowcip polega na tym kto precyzyjniej przewidzi i podejmie decyzje long czy short. W miare upływu czasu byki zyskuja na wiarygodnosci ruchu choc nadal to stapanie po cienkim lodzie. Zobaczymy dokad spadnie z 9k. Jesli $8,600 odwiedzimy tylko na chwilę no to ok. Jak na dłuzej to srednie sie mogą zacząć rozmijać i będzie zamulanie.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » wtorek, 28 stycznia 2020, 14:37

A ja bym chciał zwrócić uwagę wszystkich na fakt, że znowu weszliśmy nad środkową wstęgę na tygodniowym. przy poprzednim cyklu, gdy weszliśmy między środkową, a górną to było tak przez całą hosse 2017. Podobnie było przy dołku na 3k i rajdzie do 14. Przebicie środkowej wstęgi oznaczało dłuzszą korektę i zły sygnał. I fatkycznie sporo zlecieliśmy. Teraz znowu jesteśmy nad nią, także wg mnie to bardzo mocny i byczy sygnał - o ile utrzyma się jeszcze kilka świec.




Dodano po 8 minutach 17 sekundach:
Generalnie widać, że jeżeli kurs jest między środkową, a górną wstęgą to mamy hossę. Gdy jest między środkową, a dolną to mamy bessę.

Długoterminowo - stawiam, że możemy już nigdy nie zobaczyć poziomów ponizej 6k$

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » wtorek, 28 stycznia 2020, 14:43

Obrazek
Nie wygląda Wam to trochę na powstawanie trzeciego, tym razem mniejszego trójkąta o mniejszych ramach czasowych?
Jak dla mnie taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny, szczególnie, że BTC kocha w dłuższych horyzontach 0.618, a ten przedział idealnie wkomponowywał by się w górną granicę dużego białego klinu, podczas zrobienia pompy halvingowej miesiąc lub dwa wcześniej, której szczyt wg tej koncepcji powinien zamknąć się między 11k(0.618 fibo to dokładnie 11032), a w porywach dla zmyłki 12k.

Tutaj jeszcze z bliska kanalik wzrostowy utworzony od dołka 6425 na Stampie, który jak dla mnie może wyglądać na ten "halvingowy".
Aktualnie poruszamy się w okolicach jego mediany oraz poziomu 8850, który jest 0.618 fibo spadków od szczytu 10350 z dnia 26 października, gdzie obrona tego poziomu wydaje się być konieczna, dla dalszej jazdy z punktu widzenia AT.
Przebicie od góry okolice 8,2k (czyli de facto zrobienie nowego LL), jak dla mnie przekreśli szanse na dalsze działania w kierunku północnym.
Obrazek


A co może zdażyć się potem, potem? :D
Cóż... Najlepiej byłoby poruszać się wzdłuż białej, środkowej linii wsparcia, zrobić z niej bazę do wybicia z dużego klina i wreszcie rozpocząć nową bańkę.
W innym wypadku bańka może przesunąć nam się nawet o rok.
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 stycznia 2020, 15:53 przez DjVegas98, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 37 gości