Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 298
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » środa, 28 września 2022, 14:10

Dzisiaj wleciało ponad 10 k btc na giełdy. Coś się szykuje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » środa, 28 września 2022, 14:11

_det pisze: środa, 28 września 2022, 12:29 Ludzie przed inflacja uciekaja w dobra luksusowe, zwiekszyly sie zakupy zlota etc... takze BTC, you know.. ;) don't fuck up.
No nie wiem, Bitcoin stoi nad przepaścią a złoto/srebro dalej lecą na ryj (i patrząc na wykres wydaje mi się, że to nie koniec spadków).

Moim zdaniem ludzie po prostu uciekają z rynków (wszystkich), bo widzą, że pensje stoją w miejscu, koszty idą do góry jak szalone i wolą mieć gotówkę na czarną godzinę.

Początkujący
Posty: 452
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » środa, 28 września 2022, 15:04

Pleasek89 pisze: środa, 28 września 2022, 14:11Bitcoin stoi nad przepaścią
Tylko czemu dziad nie chce tam spaść, skoro indeksy i kruszce lecą na łeb, to już dawno powinien być na dużo niższych poziomach. Nawet jak spadnie na powiedzmy 12tys$ to co, a no nic, okazja pod odbitkę i raczej pewny zarobek, choćby w krótkim terminie. Pytanie, gdzie będą wtedy indeksy i cała gospodarka, może nie tyle światowa, bo już widać, że USA radza sobie najlepiej i pewnie wyjdą z tego najszybciej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 28 września 2022, 15:27

Pleasek89 pisze: środa, 28 września 2022, 14:11No nie wiem, Bitcoin stoi nad przepaścią
No wkrótce nastąpi chwila prawdy :D Aczkolwiek Bitcoin długoterminowo jest tani wielce :D


Co ciekawe NASDAQ ponownie na 11111 i możliwy także double bottom, jeśli rynki by się zsynchronizowały to do końca roku czy kolejnym możliwe ATH :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: _det » środa, 28 września 2022, 16:19

Ostatnio znajomi kupowali kilka samochodow.. czekali sporo czasu.. auta premium.. (dealerka powiedziala ze jak im sie nie podoba to jest kilku chetnych i sie w ogole nie przejmuje). ludzie z gotowka uciekaja.. byle by "papier" zamienic na cos innego.. takze bez roznicy zloto, nieruchomosci, papiery... czy tez btc... w tej chwili wszystko leci na łeb. Wiec ucieczka w gotowke (patrzac na inflacje) w niczym nie pomaga :) ogolnie lepiej gotowki nie trzymac.. jest krach, wszyscy trabia ze jest zle niedobrze.. to trzeba teraz inwestowac. Cos co moze przyniesc zysk, lub utrzyma waryosc zainwestowanej gotówki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » środa, 28 września 2022, 16:26

_det pisze: środa, 28 września 2022, 16:19w tej chwili wszystko leci na łeb. Wiec ucieczka w gotowke (patrzac na inflacje) w niczym nie pomaga
Skoro wszystko leci na łeb, to raczej trzymanie gotówki na tą chwilę wydaje się najsensowniejsze :D Dla nas lokalnie jeszcze fajnie, bo złotówka jest słaba (sam siedzę w dolarze od jakiegoś czasu).

Ale tak wszyscy kupują, że indeksy na nowych minimach (a polski WIG nie uwzględniając marca 2020r. to już praktycznie jest na historycznych minimach), złoto/srebro na nowych dołkach, krypto, szczególnie alty wyzerowane. Czyli sugerujesz, że ulica kupuje teraz wszystko na dołkach? Moim zdaniem ulica to się wyprzedaje, bo ma problem dopiąć miesiąc nie na debecie.

Co do samego kursu taki scenariusz chodzi mi po głowie:
Obrazek
Nie wierzę, że nie przebijemy dołka. 3 miesiące załadowanych longów ze stop lossem na poprzednim lokalnym dołku. To się może skończyć tylko w jeden sposób. Natomiat powyżej to jest najbardziej optymistyczny scenariusz dla byków.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » środa, 28 września 2022, 16:51

Na SPX taka sytuacja. IMO niżej nie zejdziemy ze względu na USA 8.11.

Obrazek

Jest szansa, że krypto się uchowa, nawet odbije w tym czasie. Cel to zniesienie 0.382 (29k $ - 30k $).

Obrazek

_det pisze: środa, 28 września 2022, 16:19Ostatnio znajomi kupowali kilka samochodow.. czekali sporo czasu.. auta premium.. (dealerka powiedziala ze jak im sie nie podoba to jest kilku chetnych i sie w ogole nie przejmuje). ludzie z gotowka uciekaja.
Kolega pracuje w salonie AUDI. Przychodzą ludzie z gotówką i kupują auta klasy premium za 500 000 zł. Po pół roku sprzedają za 10 % więcej.
Taki paradoks, bo nowe samochody zawsze traciły 10 % na wartości po wyjeździe z salonu.
_det pisze: środa, 28 września 2022, 16:19ogolnie lepiej gotowki nie trzymac.
W złotówkach tak, ale $ ładnie się trzyma.
Ostatnio zmieniony środa, 28 września 2022, 17:05 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 21 czerwca 2011
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: b0il3r » środa, 28 września 2022, 17:04

Witam
chyba pierwszy raz cos wkleje :D :roll:
https://mega.nz/file/H84GiDhB#fxBXaasjJ ... 3BgMFTcb54
walniemy podwojne dno i rura :geek:
pomoglem :arrow: 1CTkaZbY9iWx3EuLZUmuUmkhb7JfXwcnBX :mrgreen: BTC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » środa, 28 września 2022, 17:06

b0il3r pisze: środa, 28 września 2022, 17:04walniemy podwojne dno i rura

Rura w dół czy w górę ? ;)

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 21 czerwca 2011
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: b0il3r » środa, 28 września 2022, 17:46

@shinya56 ja jestem na up 8-)
pomoglem :arrow: 1CTkaZbY9iWx3EuLZUmuUmkhb7JfXwcnBX :mrgreen: BTC

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 28 września 2022, 17:47

dxy lower high xD

ja jestem full w bitka i lecimy wysoko

na złoto wejdę jak spadniemy poniżej około 90dxy a to jeszcze trochę czasu może upłynąć

znaczy się około 96 złą skalę miałem odpaloną :>

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » środa, 28 września 2022, 19:12

@Pleasek89 gotówkę która jest wuja warta. Pamiętaj że wysokie stopy procentowe to zajebisty problem w obsłudze długu rządu USA :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » środa, 28 września 2022, 20:23

zomos2 pisze: środa, 28 września 2022, 19:12gotówkę która jest wuja warta. Pamiętaj że wysokie stopy procentowe to zajebisty problem w obsłudze długu rządu USA
To jest jak przekomarzanie się czy oddać głos na PO czy PiS :D

Dla mnie plan na tą chwilę jest prosty - trzymać jak najwięcej w dolarze i przy kolejnych spadkach załadować się w towar.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1822
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1574
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » środa, 28 września 2022, 21:11

Zakupy na kryptowalutach idą po żywo , kilkudniowe odwrócenie nastrojów do zamknięcia miesięcznej wszędzie niemal pewne :arrow: https://fiatleak.com
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » środa, 28 września 2022, 21:11

@Pleasek89 Tak.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 28 września 2022, 22:52

@łabondź2020,
Dlaczego nie chce spaść? Bo brakuje płynności, tak samo temu nie rośnie, ale jeden whale i jesteśmy piętro niżej.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » środa, 28 września 2022, 23:39

@SCI_FI_Maciuś widzisz kolego... problem z cashem jest taki że realna stopa zwrotu z gotówki jest i tak srogo ujemna i dopóki stopy<inflacja to cash to nie jest king. Za to trwają piękne okazje zakupowe.

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » czwartek, 29 września 2022, 00:00

@SCI_FI_Maciuś większy zwrot jest na spadkach :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 29 września 2022, 00:22

SCI_FI_Maciuś pisze: środa, 28 września 2022, 23:29 MAKRO: Trend jest zdecydowany od lipca, od tego się nie da uciec. Ale część inwestorów ma dałna, wkręcili sobie że perwol kłamie i będzie drukowanie zaraz xd i jednak próbuje grać przeciw trendowi dlatego mamy chwilowe zrywy a potem po prostu spada niżej. Dołek będzie, jak oni wszyscy się już poddadzą/ pozbędą z gotówki. Na razie wykorzystują każdą okazję, żeby się załadować bo 'może to już dołek i FOMO'.
Strasznie to męczące, ale ja jestem cierpliwy. Jednocześnie rozumiem grupę, która pakuje się na każdym lokalnym dołku uważając, że "to już to" i okazja życia, bo sam to przeżyłem (i kosztowało mnie to srogo). Najbardziej pewny na rynku byłem we wrześniu/październiku 2018r. :D Patrząc wyłącznie na sam wykres to mi wygląda na najzwyczajniejsze w świecie pęknięcie bańki na indeksach i szczerze powinniśmy zaliczyć jeszcze stąd minimum 20-30% spadków (jak nie więcej), które powinno potrwać 6-18 miesięcy abym stwierdził, że rynek jest faktycznie oczyszczony. Dalej widzę całą rzeszę specjalistów od inwestowania, czy to specjalistów giełdowych -> patrz kupujących akcję Tesli po 350-400$ uważających, że kupno poniżej 300$ to okazja życia czy ładujących się na Bicie po 20k$ na nowej "żelaznej podłodze". Realizacja zysków z USA po praktycznie NIEPRZERWANYCH 13-LETNICH WZROSTACH nie potrwa kilka miesięcy tylko być może 1,5 roku czy 2 lata.

Natomiast odpuściłem granie shortów, to się strasznie może rozłożyć w czasie zanim rynek się wyzeruje.

Generalnie uważam, że najbliższe miesiące czy 1-2 lata to mogą być super okazje inwestycyjnie do załadowania się i zapomnienia na lata. Osobiście chcę się załadować w konkretne alty + spółki dywidendowe i za jakiś czas odcinać kupony, no ale zobaczymy :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
28
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » czwartek, 29 września 2022, 01:46

Hamujcie się panowie, bo wypisujecie kompletne dyrdymały, obrażacie inwestorów, a co gorsza, są to tylko wasze życzenia, nie poparte niczym. Zero analizy, ani technicznej, ani fundamentalnej tylko koncert życzeń. @SCI_FI_Maciuś Cash nie do końca jest King, bo na dolarze straciłeś 8% rocznie, a na złotówce 16%. Nieoficjalnie wiecej nawet. Fakt, że większość aktywów spadła więcej, ale no właśnie, spadła. Mądry inwestor w dolara wchodził rok temu, natomiast teraz jest czas, by tego drogiego dolara użyć do zakupów tanich aktywów, które z pewnością odbiją i wzrosną, a dolar z pewnością dalej będzie tracić na inflacji. Więc wasze wnioski są spóźnione o jakiś rok. Zapominacie też, że wasze prognozy na następne miesiące już są w cenie, bo wszyscy to wiedzą. A pieniądze muszą gdzieś znaleźć ujście i DXY jak szybko rośnie w 2022, to tak szybko będzie spadać w 2023. W tym kontekście bycza dywergencja na bitcoinie nie powinna dziwić. Mnie nie dziwi, bo dokładnie tego się spodziewałem. To znaczy bitcoin przestał reagować na spadki na rynkach i na silnego dolara i szykuje się do zamknięcia miesięcznej świeczki powyżej $19500 co byłoby bardzo bycze. I jeszcze te żenujące sugestie, że jak ktoś teraz kupuje to nie było go w 2014 i w 2018. A ja właśnie byłem i mam dokładnie odwrotne zdanie od waszego i teraz sobie powoli dokupuję. @Pleasek89 skoro byłeś pewny rynku w październiki 2018 to znaczy, że byłeś ulicą i twoja wiedza o cyklach bitcoina była mizerna, ponieważ wtedy ja i kilku innych rozgarniętych użytkowników, a także wielu analityków pisało o docelowym dołku bitcoina na poziomie $1k-$5k w ciągu kolejnego pół roku. I tak się stało, wystarczyło bazować na poprzedniej bańce. Obecna sytuacja ma się nijak do września 2018, tym bardziej niepoważne są wasze stwierdzenia, o tym co powinien zrobić rynek, o ile powien spaść i w jakim czasie. Więc hamujcie się, bo rynek was niedługo zweryfikuje. Ja swojego zdania nadal nie zmieniam.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Arcymistrz1990, Godstar i 21 gości