Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 498
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 418
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » sobota, 30 marca 2024, 19:16

pomocny pisze: sobota, 30 marca 2024, 16:50
adamjttk pisze: sobota, 30 marca 2024, 13:17Jak moze nie miec wplywu jezeli gornicy siedza na olbrzymiej kupie BTC i na koniec dnia to oni zadecyduja za ile im sie biznes spina?
I jezeli rentownosc leci w dol dwukrotnie to i cena musi pojsc odpowiednio do gory.
chyba nie za bardzo wiesz jak to działa
myślisz, że kupujących/sprzedających bitcoina interesuje, jakie są koszty wydobycia jakichś konkretnych górników?
:lol:
Jak spada rentowność wydobycia jakiegoś innego coina, to też jego cena musi wzrosną, żeby górnicy nie byli stratni? :lol:

Po halvingu zostaną wyłączone koparki które przestaną być opłacalne, trudność trochę spadnie a niedługo później pojawi się kolejna generacja koparek (która już gdzieś tam czeka w kolejce xD) - i trudność zacznie znowu rosnąć
Lub cena urośnie na tyle, że pomimo havingu, starsze modele dalej będą opłacalne. Ale to wcale nie oznacza, że cena musi rosnąc tylko dlatego, żeby górnikom się biznes spinał :roll:

Nie wiem czy górnicy jakie zapasy BTC mają górnicy, ale te firmy które są notowane na giełdzie z pewnością w raportach mają takie dane. W tych samych raportach znajdziesz też, jakie konkretne firmy mają koszty wydobycia 1 BTC :lol:
Dzienne wydobycie BTC spadnie z 900 na 450szt i halving ma coraz mniejsze znaczenie, bo podaż z tego źródła jest % coraz mniejsza w stosunku do zapotrzebowania.
Ty faktycznie chyba jesteś krótko na rynku, bo zachowujesz się jak neofita
1. Ile wg Ciebie trzymaja gornicy bitow ktore nie sa w obiegu?
2. Jaka wg Ciebie bedzie oplacalnosc wydobycia 1 BTC po halvingu? Konkretnie, w $.
3. Pochwal sie ile Ty jestes na rynku. Zarobiony juz na cale zycie sie tak wywyzszasz czy wpadles tu jak wyczytales ze bit przebil ATH? Rejestracja widze 3 tygodnie temu ^^
pawel296 pisze: sobota, 30 marca 2024, 16:54 Naprawdę fascynuje mnie to, że mimo czegoś co wydarzyło się 3 razy i każdy widział tego efekty, niektórzy próbują zawrócić Wisłę kijem a nie podążać z prądem. Jeżeli sytuacja po halvingu powtarzała się 3 krotnie to nie jest to przypadek, tylko reguła i fakt, a z faktami się nie dyskutuje. :)
"tym razem bedzie inaczej" ^^

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 234
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » sobota, 30 marca 2024, 19:21

pawel296 pisze: sobota, 30 marca 2024, 17:59
pablo_gr pisze: sobota, 30 marca 2024, 17:55Ty jak wyrzucisz 3 razy reszke to myślisz, że już na zawsze będziesz ją wyrzucał

BTC to nie zdarzenie losowe :D
Ktoś kto posługuje się takim porównaniem zakłada już na wstępie to co chciałby udowodnić. Porównanie kursu BTC do rzutu monetą zakłada od początku, że obydwa zdarzenia są tak samo losowe, a przecież o tym właśnie dyskutujemy

Jest to więc rozumowanie typowo koliste, tzw. błędne koło w dowodzeniu

Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » sobota, 30 marca 2024, 21:24

pawel296 pisze: sobota, 30 marca 2024, 18:04Myślę, że analitykę, prawdopodobieństwo oraz matematykę stosowaną mam opanowane ze względu na zawód który wykonuję
po tym co napisałeś, to jedyne co mogłeś skończyć to chyba WSTD :lol:
adamjttk pisze: sobota, 30 marca 2024, 19:161. Ile wg Ciebie trzymaja gornicy bitow ktore nie sa w obiegu?
2. Jaka wg Ciebie bedzie oplacalnosc wydobycia 1 BTC po halvingu? Konkretnie, w $.
3. Pochwal sie ile Ty jestes na rynku. Zarobiony juz na cale zycie sie tak wywyzszasz czy wpadles tu jak wyczytales ze bit przebil ATH? Rejestracja widze 3 tygodnie temu ^^
1. nie wiem - ale nie są to zwykle jakieś oszałamiające ilości, bo rachunki za prąd trzeba płącić (vide koszta wydobycia)
2. poszukaj, jakie aktualnie koszta mają największe firmy wydobywcze (RIOT,MARA,WULF,CLSK,HUT8 itd), z pewnością znajdziesz te dane. To da ci obraz tego, jak bardzo zmieni się rentowność wydobycia po halvingu.
3. wystarczająco długo :lol: Przecież widać po dacie rejestracji konta, prawda? 8-)

Początkujący
Posty: 498
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 418
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » sobota, 30 marca 2024, 22:00

pomocny pisze: sobota, 30 marca 2024, 21:241. nie wiem - ale nie są to zwykle jakieś oszałamiające ilości, bo rachunki za prąd trzeba płącić (vide koszta wydobycia)
To Ci podpowiem, troche ponad 1800000 BTC co po dzisiejszym kursie daje jakies 126 miliardow dolarow.
Rzeczywiscie, nie sa to "jakieś oszałamiające ilości" :roll:
https://studio.glassnode.com/metrics?a= ... 8400&zoom=

Masz jeszcze cos madrego do powiedzenia?

Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » niedziela, 31 marca 2024, 07:46

wiesz co pojazuje ten link? ten który wkleiłeś? :roll:
Tam jest pokazane saldo wszystkich adresów na które kiedykolwiek były wydobywane bitcoiny od stycznia 2009, więc pewnie także te wykopane prze Satoshiego Nakamoto, Hala FInleya, tego gościa co chciał przekopać wysypisko w Newport w GB w celu znalezienia swojego starego komputera z bitcoinami pewnie też. Spora część z tych bitcoinów jest bezpowrotnie straconych, powinieneś o tym wiedzieć :lol:
Fakt, że ta ilość nie spada poniże 1795000 mimo mocno rosnącej ceny tylko to potwierdza.

Kolejny raz zachęcam do zerknięcia raportów RIOT czy HUT8. Oni tam bardzo dokładnie podają ile bitcoinów wykopali w 2023,2022 :lol:
Zanim wrzucisz jakieś dane, to się zastanów co one naprawdę przedstawiają.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6752
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6577
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » niedziela, 31 marca 2024, 10:13

akos pisze: sobota, 30 marca 2024, 18:39Tym samym, również i halving jest takim punktem zaczepienia, ale jednak nie wziętym z powietrza jak mógłby to sugerować wpis @BitJanusz do którego nawiązałem.
Mi raczej chodziło o to, że dodatkowo mamy czynnik byczy w postaci samospełniającej się przepowiedni ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 498
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 418
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » niedziela, 31 marca 2024, 11:53

pomocny pisze: niedziela, 31 marca 2024, 07:46 wiesz co pojazuje ten link? ten który wkleiłeś? :roll:
Tam jest pokazane saldo wszystkich adresów na które kiedykolwiek były wydobywane bitcoiny od stycznia 2009, więc pewnie także te wykopane prze Satoshiego Nakamoto, Hala FInleya, tego gościa co chciał przekopać wysypisko w Newport w GB w celu znalezienia swojego starego komputera z bitcoinami pewnie też. Spora część z tych bitcoinów jest bezpowrotnie straconych, powinieneś o tym wiedzieć :lol:
Fakt, że ta ilość nie spada poniże 1795000 mimo mocno rosnącej ceny tylko to potwierdza.

Kolejny raz zachęcam do zerknięcia raportów RIOT czy HUT8. Oni tam bardzo dokładnie podają ile bitcoinów wykopali w 2023,2022 :lol:
Zanim wrzucisz jakieś dane, to się zastanów co one naprawdę przedstawiają.
Uwielbiam takie merytoryczne-inaczej rozmowy.

Napisalem:

"gornicy siedza na olbrzymiej kupie BTC i na koniec dnia to oni zadecyduja za ile im sie biznes spina"

Zanegowales to piszac ze nie wiem jak to dziala.

Spytalem sie Ciebie konkretnie ile wg Ciebie maja gornicy i czy moga ta iloscia wplywac czy tez nie na kurs.

Odpowiedziales:

"nie wiem - ale nie są to zwykle jakieś oszałamiające ilości"

Wkleilem Ci link gdzie masz wyszczegolnione poole ktore zbieraja sie razem w prawie 2M bitcoinow.
Gdzie tam widzisz bity Satoshiego, gdzie tam widzisz bity tego zula z UK z wysypiska, czy Ty jestes powazny w ogole?

Jak chcesz zablysnac to nie odsylaj mnie do mitycznych "raportow" tylko wklej jakies konkretne dane gdzie jest wyszczegolnione ile maja gornicy wg Ciebie, wklejanie nazw kopalni mi zbytnio nie imponuje.

Ja Ci np wkleje to:
https://www.coindesk.com/business/2023/ ... since-may/

https://www.coindesk.com/resizer/p1fFX_ ... 5WBUNI.png

"Miners began balancing their books in late October, with reserves entering a decline that accelerated this month. Reserves now number 1.832 million BTC being held by miners, down from October's high of 1.845 million."

WIec jeszcze raz - umiesz odpowiedziec prosto na pytanie czy po prostu przyznajesz sie ze palnales glupote a teraz krecisz i probujesz wybrnac z twarza?

Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » niedziela, 31 marca 2024, 12:36

Nie wystarczy przeczytać artykuł, trzeba jeszcze go zrozumieć.
Formalnie to wszystko tam się zgadza, tak, od 2009r. na kontach górniczych jest 1800000 - to stan bitcoinów wydobytych przez CPU,GPU,FPGA,ASIC. Nic temu nie można formalnie zarzucić. :lol:

Ale wystarczy się chwilę zastanowić, żeby zauważyć, że to się spina, prawda?
nie sądziłem, że znalezienie prostego raportu może być takie trudne...trzeba było pisać od razu...
największe firmy wydobywcze
RIOT
https://www.riotplatforms.com/riot-plat ... ighlights/
wydobyli w 2023 6623 BTC i w 2022 5523 BTC :lol:
mają 7362 BTC

HUT8
https://hut8.com/2024/03/28/hut-8-repor ... r-31-2023/
od 1.072023 - 31.12.2023 wydobyli 1244 BTC (pierwsze półrocze 2023 wydobyli 2168, czyli sumarycznie 3412 BTC w 2023, za 2022 wydobyli 2909 BTC) , piszą także, że są w posiadaniu samodzielnie wydobytych bitcoinów: 9110 szt.)
Uważasz, że to są oszałamiające ilości? :roll:
Patrząc na to ile wydobywają BTC i ile ich mają na koncie?

Naprawdę myślałeś, że firmy górnicze mają 1800000 BTC w zapasie? (czyli 9,1% wszystkich wydobytych bitcoinów?) :lol:
----
skoro 1795000 BTC leżało na kontach górników to najniższy zanotowany poziom (z 2019), to prawdopodobnie ta liczna jest bliska liczbie BTC bezpowrotnie straconych (tych które zostały wykopane i stracone, bo całkowita liczba straconych powinna być znacznie większa). W marcu 2021 na kontach górników było około 1804000 BTC, ostatnio największa ilość była pod koniec października 2023 (około 1832000 BTC) i od tamtego czasu spada, aktualnie jest w okolicy 1806000 BTC (wg odczytu z 30.03.2024)

Jak widać te liczby jak i te dane z raportów zgadzają się z tym co napisałem wcześniej, że firmy górnicze nie mają nie wiadomo jakich ilości bitków. Muszą sprzedawać, że opłacić rożne rzeczy, niekoniecznie energię elektryczną, więce znajdziesz w raportach, których tak nie lubisz xD

Warto też zapoznać się z ich wynikami finansowymi za poprzednie lata :
RIOT za 2023 strata netto 49,5mln, za 2022 strata 505,5mln, nawet za 2021 mieli stratę 15,4mln
HUT za 1.07-31.12 2023 ma +6,2mln, 1.01-30.06.2023 ma stratę 81,2mln,z kolei za 1.07-31.12.2022 ma stratę 65,6mln i za 1.01-30.06.2022 ma stratę 31,8mln

Jeszcze trzeba coś wyjaśnić, czy rozumiesz już różnicę pomiędzy bitcoinami na kontach firm wydobywczych a tymi które są bezpowrotnie straconymi?

Początkujący
Posty: 498
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 418
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » niedziela, 31 marca 2024, 17:46

Kolego @pomocny - wkleilem Ci artykul, z konkretnymi odnosnikami i danymi gdzie jest napisane czarno na bialym ile kitraja gornicy.
Negujesz te dane, wklejajac na dowod raporty 2 kopalni, mowiac ze wydobyli w zeszlym roku po 5000 BTC i maja na stanie 15k BTC.
Co to udowadnia powiedz w kontekscie tego co negujesz?
Gdzie widzisz te bity Satoshiego czy zula z UK z wysypiska w raportach minerow ktore Ci wkleilem?
Dlaczego bierzesz dane za ostatni rok czy dwa jedynie?
Wg Ciebie bity wykopane 4-5 lat temu ktore sa skitrane przez gornikow sa "bezpowrotnie stracone" bo nie leza obecnie na gieldzie? (lol!)

W 2023r wykopano ponad 300.000 BTC, w 2022r wykopano ponad 300.000 BTC, w poprzednim cyklu przez 4 lata wykopano lacznie prawie 3 miliony BTC
Czy Ty naprawde wierzysz w to ze gornicy trzymaja po 5k BTC, tyle co taki pojedynczy Blackrock potrafi zassac w 1 dobe?
jeden wielki rotfl z mojej strony

--------------
ps. apropo kursu - ladnie uklepalismy juz ~70k, spadki chyba juz wyczerpaly swoja sile, jedziemy na kolejne pieterko - do odbebnienia 80k teraz, moze i jeszcze przed halvingiem

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1855
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1602
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » niedziela, 31 marca 2024, 19:16

Wydobywanie BTC na dzień dzisiejszy to 15 % mniej jak cena a minus podatki , koszty utrzymaniu infrastruktury , ubezpieczenia gigantycznych farm . To się na dziś o czym też jak @pomocny dawno pisałem nie spina . Tu się musi podziać jakaś magiczna magia pomijając fakt że tylko w socjalach widzą jakieś zainteresowanie bo na google trends to cień dawnej fascynacji . Pomijamy regulacje , te odpychają do użytkowania w jakiejkolwiek formie i Oczywiście nikt nie jest wróżbitą adamem , dla mnie to nadaje się wyłącznie do sprzedawania i gry na krótkie pozycje pod koniec 1 kwartału 2024 przed halvingiem który tylko utrudni pozycję firm zajmujących się kopaniem btc :arrow: https://en.macromicro.me/charts/29435/b ... total-cost
Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-VYMdkgPxEW

Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » niedziela, 31 marca 2024, 19:19

mam wrażenie, że cokolwiek nie napiszę, ty i tak to zakwestionujesz, bo przecież ty przeczytałem artykuł i ty wiesz lepiej.
Podtrzymuje to co napisałem wcześniej - jesteś typowym neofitą.

Ja chciałem tylko przypomnieć, że te zacytowane dane pochodzą od spółek giełdowych, a te raporty są sprawdzane i weryfikowane przez organy kontrolne.
Tak, jestem przekonany, że te raporty są prawdziwe, a mniejsze firmy prawdopodobnie mają proporcjonalnie mniej wykopanych bitków w zapasie. A że miały straty za wcześniejsze lata, to łatwo się domyślić, kto jest odpowiedzialny za ostatnie korekty bo sporych wzrostach cen. Następne raporty dopiero za jakiś czas, ale ty i tak nie uwierzysz w te dane :lol:

Oczywiście, że może całkiem sporo innych firm wydobywczych, także pod inną jurysdykcją - ale twierdzenie, że firmy wydobywcze są w posiadaniu 1800000 BTC jest idiotyzmem.
Nie wiem skąd się u ciebie wzięło założenie, że wszystkie te coiny są w posiadaniu firm wydobywczych. To zwyczajnie nie jest prawdą, tam są na liście wszystkie wydobyte bitcoiny które trafiły na adres na który zostały kopane i już na nim zostały. Także Zenka i Franka którzy nakopali tysiące bitków w 2010/11 i którym padł dysk (a nie zabezpieczyli się na taką ewentualność). Także moje też są w tym zestawieniu :mrgreen:

adamjttk pisze: niedziela, 31 marca 2024, 17:46Gdzie widzisz te bity Satoshiego czy zula z UK z wysypiska w raportach minerow ktore Ci wkleilem?
Dlaczego bierzesz dane za ostatni rok czy dwa jedynie?
Wg Ciebie bity wykopane 4-5 lat temu ktore sa skitrane przez gornikow sa "bezpowrotnie stracone" bo nie leza obecnie na gieldzie? (lol!)
link z glassnode - tam są dane od 2009r. Satoshi chyba jeszcze wtedy kopał, prawda? (ale tu mogę się mylić)
Te dane nie obejmują tylko kont firm wydobywczych, ale dane z wszystkich kont na które był transferowany wykopany urobek od 2009r. Widać na początku 2011r. szczyt w okolicy 2500000 BTC i potem w 2012 2500000 i potem spadek do stanu ustalonego który wypada właśnie w okolicy 1800000.
To dane z twojego linku :lol:
adamjttk pisze: niedziela, 31 marca 2024, 17:46Wg Ciebie bity wykopane 4-5 lat temu ktore sa skitrane przez gornikow sa "bezpowrotnie stracone" bo nie leza obecnie na gieldzie?
nic takiego nie napisałem - ale wyraźnie widać z wykresu, że od 2019r. gdy był dołek (1795000 btc na adresach na które było kopane) - ta ilość jest ciągle w bardzo wąskim zakresie - top był na poziomie 184000 btc - co dla mnie było sporym zaskoczeniem, bo nie obserwowałem wcześniej tych danych.
Dla mnie wnioski z tego wynikające są proste i jednoznaczne, ale ty wiesz lepiej :lol:

Dodano po 3 minutach :
bitup pisze: niedziela, 31 marca 2024, 19:16Wydobywanie BTC na dzień dzisiejszy to 15 % mniej jak cena a minus podatki , koszty utrzymaniu infrastruktury , ubezpieczenia gigantycznych farm . To się na dziś o czym też jak @pomocny dawno pisałem nie spina
Czy się spina, tego nie wiem - ale każdy sobie wyciągnie własne wnioski z raportów spółek giełdowych notowanych na amerykańskiej giełdzie (jeśli rzecz jasna zada sobie trochę trudu zagłebienia się w te dane, bo lepiej cytować jakieś artykuliki :lol: )
Nie podają wprost , jaki jest koszt sumaryczny koszt wykopania 1 BTC - ale niedawno spotkałem się, że to około 75k$ - co by pasowało do tego, co sam kiedyś przeliczałem. Niestety, nie jestem w stanie stwierdzić, jaki będzie koszt wykopania 1 BTC po halvingu, zbyt wiele zmiennych trzeba tutaj uwzględnić.
Tak, żeby spinało się po halvingu, musi mocno wzrosnąć cena, to jedno jest pewne :D

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1855
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1602
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » niedziela, 31 marca 2024, 19:30

pomocny pisze: niedziela, 31 marca 2024, 19:22Nie podają wprost , jaki jest koszt sumaryczny koszt wykopania 1 BTC - ale niedawno spotkałem się, że to około 75k$ - co by pasowało do tego, co sam kiedyś przeliczałem. Niestety, nie jestem w stanie stwierdzić,

Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-8dYnQIm0ie
czyli cena powinna być x 2 od dzisiejszej :arrow: https://en.macromicro.me/charts/29435/b ... total-cost, ja mam nowe krótkie na btc i eth od dwóch godzin . Dla mnie zostało 20 dni do armagedonu , i zweryfikuje mnie wywalenie pozycji lub nie ;)
sądziłem że podprowadzą to do końca kwartału pot ath , uja mają a nie siły

Dodano po 4 minutach 1 sekundzie:
pomocny pisze: niedziela, 31 marca 2024, 19:22spółek giełdowych notowanych na amerykańskiej giełdzie

si pisałem o tym dawno , mining stoi na nasdaqu Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-pABpwTtWR2 :arrow: https://bitaps.com

Początkujący
Posty: 498
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 418
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » niedziela, 31 marca 2024, 19:59

Kolego @pomocny - zaczynasz rozdrabniac dyskusje na 10 roznych pobocznych tematow posilkujac sie raportami kilku kopalni notowanych na gieldzie (ktorych nie neguje przeciez samych w sobie!).
Mozesz mnie wyzywac od neofitow, nie przeszkadza mi to, to Ty obracasz kota ogonem i probujesz rozwodnic dyskusje.

To ile gornicy maja skitrane nie jest moim wymyslem --> miej pretensje czy tez "prostuj" autorow tych artykulow.
Powolaj sie na raport za 2023 RIOT/HUT8 --> na pewno sie zreflektuja i poprawia swoje wykresy.

Dla Ciebie info za raportami, ze jest "20" kopalni ktore maja lacznie "100k" (upraszczam oczywiscie..) jest juz wystarczajacym dowodem na to, ze
"nie są to zwykle jakieś oszałamiające ilości"

Nie wiem co to sa wg Ciebie "oszałamiające ilości", dla mnie czy to jest kilkaset tysiecy BTC, 1M BTC czy 1,8M BTC to sa "oszałamiające ilości" ktore z dnia na dzien moga rzucic kurs bita na kolana. I tak, gornicy maja BEZPOSREDNI wplyw na cene BTC w kazdej danej chwili.
Dyskusja sie od tego zaczela, od tego i od halvingu i jego wplywu na kurs.

Sa rozne wykresy, rozne dane, jednak zagubione bitcoiny sa zawsze w oddzielnej kategorii od zasobow gornikow.
Ponizej te 1,8M wychodzi z bitami Satoshiego, bez nich zostaje 0,7M, jezeli to jest Twoja definicja "nie oszalamiajacych ilosci" to ok, nie bede wiecej argumentowal.

Obrazek

Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » niedziela, 31 marca 2024, 21:34

adamjttk pisze: niedziela, 31 marca 2024, 19:59Dyskusja sie od tego zaczela, od tego i od halvingu i jego wplywu na kurs.
Tak, od tego, a ty nagle wyjechałeś z pytaniem, ile górnicy mają mają btc
Tak, widzę, że zacząłeś wreszcie myśleć i szukać jakichś innych źródeł na poparcie lub zaprzeczenie tezy.
Ta druga grafika jest już jak najbardziej ok. Jak się przyjrzeć bliżej różnym danym z glassnode i pomyśleć krytycznie, to takie wielkości mniej więcej wychodzą. Pomiędzy 1800000 a 700000 jakby nie patrzeć, jest spora różnica, prawda? :lol: Dobrze, że w końcu to zauważyłeś :lol:

Tak, każda firma z osobna ma stosunkowo niewielkie ilości. Jasne, że wszystko razem to znaczna ilość/kwota, ale ilość którą ma każda firma osobna nie robi na mnie wrażenia. Z racji tego, że jest masa różnych właścicieli, to raczej nie rzucą wszystkiego w tym samym momencie na rynek. To były zresztą idiotyzm, lepiej sprzedawać po trochu po wyższej cenie, niż dużą ilość od razu po cenie niższej? Jasne, nigdy nie można niczego wykluczyć, ale to teoria z gatunku tych bardziej spiskowych, a tych nie zwykłem traktować poważnie.

adamjttk pisze: niedziela, 31 marca 2024, 19:59Sa rozne wykresy, rozne dane, jednak zagubione bitcoiny sa zawsze w oddzielnej kategorii od zasobow gornikow.
pretensje możesz mieć do siebie, bo to ty wrzuciłeś ten a nie inny link :lol:

No i wracając do tego od czego się dyskusja zaczęła - to po co te pytanie o tę ilość btc posiadanych przez firmy wydobywcze? Przecież to, ile oni ich mają nie ma nic wspólnego z tym, że teraz będą wydobywać ich o znacznie mniej.
To ma znaczenia dla tych konkretnie firm, ile mają bitków, bo sprzedając będą poprawiać swoje bilanse i opłacać swoje faktury, dzielić się zyskiem ze swoimi akcjonariuszami itd :lol:

Załóżmy, że btc które wykopał satoshi także są bezpowrotnie stracone, czyli posiłkując się twoją grafiką około 22,8% całkowitej podaży jest stracone. Górnicy mają 0,7mln czyli 3,3% (te %, dodatkowo rozproszone, robią na tobie wrażenie? xD)
Do tego dochodzi w ciągu najbliższego roku podaż w wysokości 165250 btc, czyli 23% tego co firmy wydobywcze teraz mają (a właściwie miały 31.12.2023r.), a w skali całkowitej podaży to 0,78% a uwzględniając coiny bezpowrotnie stracone jest to około 1% monet. Dla mnie ta ilość monet która zostanie wydobyta w ciągu następnego roku jest na tyle mała, że nie ma dla mnie większego znaczenia. Nie ten rząd wielkości, żeby miało to aż takie znaczenie. 1% w ciągu roku niewiele zmieni, dlatego dla mnie halving ma znaczenie przede wszystkim psychologiczne.
Czyli reasumując - zakładając, że od początku roku górnicy nic nie sprzedali (co jest niemożliwe) i że cały urobek będą odkładać(co też jest niemożliwe), to za rok będą mieli 5% monet, no rynek się chyba nie pozbiera, jak ci górnicy się zbiorą wszyscy razem i zaczną zrzucać cały urobek.

Wyraziłem się dostarczająco jasno w tej kwestii, więc wybacz, ale nie będę kontynuować dyskusji - nie mam w zwyczaju prowadzić dyskusji z osobami które i tak zawsze mają ostatnie słowo i zawsze wiedzą lepiej.
Jednak gorąco namawiam do zachowania chociaż odrobiny krytycyzmu i weryfikowanie pewnych danych w innch źródłach

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 234
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » niedziela, 31 marca 2024, 21:50

pomocny pisze: sobota, 30 marca 2024, 16:50myślisz, że kupujących/sprzedających bitcoina interesuje, jakie są koszty wydobycia jakichś konkretnych górników?

Jak spada rentowność wydobycia jakiegoś innego coina, to też jego cena musi wzrosną, żeby górnicy nie byli stratni?


Faktycznie wzrost kosztu wydobycia moze pomoc we wzroscie ceny

Zadziala tu fakt ze gornicy nie beda mogli konkurowac ze soba obnizajac oferowana cene sprzedazy bez poglebiania swoich strat

(a w duzej czesci moga w ogole wstrzymac sie ze sprzedaza na stracie)

Gdy gornicy sa na zysku to moga sie do woli przebijac oferujac wzajemnie coraz nizsze ceny - gdy sa na stracie tak juz nie jest

Co prawda nie oznacza to, ze cena musi pojsc w gore, ale niewatpliwie jest to okolicznosc, ktora (m.in. poprzez wyzej opisany mechanizm) w tym istotnie pomoze

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9220
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7048
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 31 marca 2024, 21:52

BTC/USDT, 4h, trochę wygląda na cup and handle :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5290
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » niedziela, 31 marca 2024, 22:06

dzisiaj ostatni dzien marcowej swiecy. Czy kwietniowa bedzie pierwsza czerwona po 6 zielonych czy tez pierwszy raz zobaczymy 7 zielonych z rzędu?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1855
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1602
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » niedziela, 31 marca 2024, 22:08

anagamidev pisze: niedziela, 31 marca 2024, 21:52BTC/USDT, 4h, trochę wygląda na cup and handle :D

i to takie niedoszacowane , jak za darmo wygląda cały ten wykres lol
Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-XSKYeB2q7w

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9220
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7048
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 31 marca 2024, 22:25

bitup pisze: niedziela, 31 marca 2024, 22:08i to takie niedoszacowane , jak za darmo wygląda cały ten wykres lol
Tak jeśli wybijemy z tego dużego potencjalnie zasięg 134k$ i tam powinna nastąpić "bessa" trwająca kilka miesięcy ze spadkiem ok. 40%, na razie powinno być pompowanie do ok. 20 czerwca :D Czy od tego czasu jest możliwy skok o 100% to nie wiem, ale ze schematów tak wychodzi :D Puchu, puchu, puchu :D Na razie jest do przebicia świeżutkie ATH :D Należy regularnie realizować zyski i skupować dipy :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 11 marca 2021
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: WojciechT » niedziela, 31 marca 2024, 22:43

adamjttk pisze: niedziela, 31 marca 2024, 19:59Nie wiem co to sa wg Ciebie "oszałamiające ilości", dla mnie czy to jest kilkaset tysiecy BTC, 1M BTC czy 1,8M BTC to sa "oszałamiające ilości" ktore z dnia na dzien moga rzucic kurs bita na kolana. I tak, gornicy maja BEZPOSREDNI wplyw na cene BTC w kazdej danej chwili.
Klasyczny antyhalving, tylko po co mieliby to robić? Podobny zabieg może wykonać Mikrostrategi, gdyż oni mają ponad 150k BTC może wrócić Satosi, który ma ponad 1 M BTC itd. Jednak nie zmienia to faktu, że emisja BTC ma już niewielki wpływ na płynność.
Szczerze mówiąc nie wierzę w BTC po 140k - Potrzeba do tego zabiegu zbyt dużo miliardów dularów. BTC od pewnego momentu zacznie rosnąć, ale będą to niewielkie wzrosty i jak do końca grudnia nazbiera się z 30%, to będzie dobrze ( oczywiście zakładając, że nie będzie żadnej większej korekty).

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: BCDP, Fugitive i 25 gości