Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: WitoldC » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 06:30

Nie jest dobrze ale też nie najgorzej ;) https://www.pb.pl/nowej-hossy-w-tym-rok ... zie-950977
Mordercza bessa wymęczyła inwestorów na rynku kryptowalut w 2018 r. Rok 2019 nie powinien być pod tym względem już tak trudny, ale o powrocie hossy nie ma co marzyć

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 06:36

@WitoldC

W sumie dalem juz plusa, ale zalecam sie zapoznac z tym artykulem wszystkim bo fajnie napisany. :)
Min. dlaczego szybko nie bedzie nowej hossy i mozemy mulic jeszcze z rok.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 08:37

@Drobniak

Najogólniej mówiąc - nie powołuję się "na opinie" bez powodu. I nie uważam za udane porównania wierzeń jakichś ludzi bez pojęcia o abstrakcji pt. "koniec świata" do wiary w formacje AT konkretnych traderów. :)

Byłem jednym z tych, którzy (kiedyś, jeszcze kilka miesięcy temu) wierzyli, że przebicie kresek postawionych na dwóch szpilkach da COŚ - jeśli nie hossę - to przynajmniej dłuższy uptrend. Niestey, przebicie tych poziomów de facto nie dało nic - pierwsze przebicie było żenujące i od razu spadło (a miało chociaż trzy dość wyraźne punkty podparcia - wtedy jeszcze nie było mowy o trójkącie zniżkującym, oczywiście), drugie - no cóż, jeśli ktoś nie miał limit buy ustawionego nad krawędzią, to mógł kupić dopiero ok. 8000$ i wtedy w najlepszym wypadku zarobiłby 20% bez dźwigni, co jest bardzo wątpliwe, bo sprzedawanie górek wcale nie jest takie proste. Wiele bardziej prawdopodobnym, niestety, jest scenariusz, gdy osoba kupująca na takiej dzidzie czeka na obiecane 14k przez "tłiterowców od EW" i w najlepszym przypadku wychodzi na zero, w najgorszym - daje się zbałamucić podwórkowym elliottowcom i wtapia sporo kasy.

Dziś widzę, że ponownie rysowane są kreski oparte na dwóch punktach, pojawiają się nawet dość ciekawe deklaracje, że:
Drobniak pisze: poniedziałek, 21 stycznia 2019, 01:14po jej przebiciu uznam już bessę za zakończoną. Biorę kredyt, rabuje bank, stawiam longa bez SL itp
posłużyłem się Twoją :)

Otóż jeśli ta linia zostanie przebita gdzieś za półtora miesiąca, to będziesz dosłownie kupował moje siatki i zakładał pod nie longi.

Dla mnie kreski oparte na dwóch skrajnych punktach, zamocowane na szpilach, to po prostu bardzo, bardzo słabe formacje. Zakładanie pod nie longa jak dotąd kończyło się beznadziejnie. Tak samo "słynne" LT888, mające przecież odbijać w nieskończoność, padło od razu i bez zatrzymania, a przecież miało być dnem... ;)

Tak więc musimy się zgodzić, że się nie zgadzamy, chociaż oczywiście życzę Ci, żebyś nie kupował moich siat a potem odprowadzał kurs wzrokiem ;) Mam nadzieję, że ten long bez SL był tylko takim żarcikiem ;)

Jeszcze jedna uwaga: dla mnie potencjalnym reversalem nie będzie przebicie linii (jakkolwiek rysowanej - log, liniówka, po knotach, po body - ile traderów, tyle linii), tylko zrobienie HH i LL. HH dla mnie to przynajmniej 6600$ stamp, a najlepiej 6900$ stamp. Finex dla mnie uzupełniająco, z uwagi na tetherowe cudactwa na wykresie. Weź również pod uwagę, że wielu tutaj (ze mną włącznie) nie napala się na mega hossę, a jedynie na "skromny' uptrend w przedziale 12-18k ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 09:02

Na interwale '15 minutowym rysuję się prawe ramię HS takie naciągane 'po mojemu' ,czyli oczekuję na 3450$ bitfinex albo i niżej. :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 09:26

4h, mulandia :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 205
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ambroży » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 10:42

BitJanusz pisze: poniedziałek, 21 stycznia 2019, 08:37Jeszcze jedna uwaga: dla mnie potencjalnym reversalem nie będzie przebicie linii (jakkolwiek rysowanej - log, liniówka, po knotach, po body - ile traderów, tyle linii), tylko zrobienie HH i LL


Polecam:
https://blogprezesa.pl/kiedy-kupowac-kr ... a-wejscie/

:)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 11:00

@Drobniak @BitJanusz
Linia trendu jak sama nazwa wskazuje służy głównie do określenia trendu w jakim kurs się znajduje. Wyjście poza nią nie oznacza że trend się zmienił i automatycznych wzrostów lub spadków dlatego ustawianie się tuż pod/nad nią ze zleceniami jest bezcelowe bo kurs może ją przebijać kilkakrotnie w obie strony jednocześnie respektując ją na wyższych interwałach. Co innego gdy taka lt po pewnym czasie staje się bokiem trójkąta, klina czy innej figury. Dopiero wtedy można ją grać "na przebicie" imho
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 11:01

prap0n pisze: poniedziałek, 21 stycznia 2019, 06:10Funding rate na USD osiagnal dzis prawie 0.2%
Jednoczesnie spread miedzy finexem i np coinbase bardzo sie zmniejszyl. Nie zdziwilbym sie gdyby to finex rezerwowal funding tak aby znormalizowac cene... bo ten rate jest absurdalny. bardziej oplaca sie pozyczac niz tradowac

Ogólnie do pożyczenia "na już" tylko 9 baniek
Obrazek
ciężko nawet jakiegoś grubego pożyczonego longa otworzyć :mrgreen:
jak wrzucałem ponad miesiąc temu to było 160 baniek
Obrazek

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 12:08

Ciągle w grze, moim zdaniem:
Spoiler:
Obrazek
Obrazek
Oceniając wolumen, pamiętałbym, że przepisy i regulacje mają wpływ, dlatego nie musi on być tak duży jak w poprzednich latach.

PS: jakby to pykło, to koniec bessy ofc :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 12:30

@1235674, byłoby fajnie jakby ten fraktalik się sprawdził. Z drugiej strony na 1d na razie bearish engulfing, trzeba uważać :D
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 12:57

BitJanusz pisze: poniedziałek, 21 stycznia 2019, 08:37Najogólniej mówiąc - nie powołuję się "na opinie" bez powodu. I nie uważam za udane porównania wierzeń jakichś ludzi bez pojęcia o abstrakcji pt. "koniec świata" do wiary w formacje AT konkretnych traderów.
Konkretnych powiadasz? Też nie chce żebyś przyjął że coś Ci zarzucam itp. Luźna rozmowa to nadal jest, więc kontynuując: jak mam nie porównywać Twoich wypowiedzi z wierzeniami jakichś ludzi bez pojęcia o jakiejś abstrakcji skoro piszesz mi o naganiaczach z Twitera i o tym, że zapanował entuzjazm?
BitJanusz pisze: niedziela, 20 stycznia 2019, 15:31a pamiętam, jaki entuzjazm zapanował, gdy padła ta pierwsza (różowa), bo przecież od niej były dwa odbicia. Naganiacze twitterowi nawet zaczęli pisać, że to nowy bullrun.
Czyj entuzjazm? chcesz mi powiedzieć że po tym jak kurs jeb*ął o 70% w 2msc to najwięksi i ogarnięci spekulanci wpadli w entuzjazm po przebiciu pierwszej LT spadkowej jaką dało się narysować? Że pomyśleli oni: "O ch*j, to już pewnie koniec bessy, czas na kolejnego longa i kolejne tysiąc % zarobku"? No miej człowieku litość :D
BitJanusz pisze: poniedziałek, 21 stycznia 2019, 08:37Byłem jednym z tych, którzy (kiedyś, jeszcze kilka miesięcy temu) wierzyli, że przebicie kresek postawionych na dwóch szpilkach da COŚ - jeśli nie hossę - to przynajmniej dłuższy uptrend.
Nie zdążyłem odpisać a odpowiedź już się pojawiła:
bitloteiros pisze: poniedziałek, 21 stycznia 2019, 11:00Linia trendu jak sama nazwa wskazuje służy głównie do określenia trendu w jakim kurs się znajduje. Wyjście poza nią nie oznacza że trend się zmienił i automatycznych wzrostów lub spadków dlatego ustawianie się tuż pod/nad nią ze zleceniami jest bezcelowe bo kurs może ją przebijać kilkakrotnie w obie strony jednocześnie respektując ją na wyższych interwałach. Co innego gdy taka lt po pewnym czasie staje się bokiem trójkąta, klina czy innej figury. Dopiero wtedy można ją grać "na przebicie" imho
Jasne, że tak. LT pozwala tylko na określenie trendu. Jest ona oczywiście wsparciem, przed przebiciem albo oporem po przebiciu ale ustawianie zleceń tak jak to pisze Bitjanusz jest bezsensowne. Ale też nie do końca. Ja uważam, że ważne jest na jakich interwałach gramy, ustawianie takich zleceń bywa bardzo fajne dla DT. Zakładając, że złapaliśmy górkę i mamy shorta to pierwszym TP może być jakaś właśnie LT. Po złapaniu profitu - czekamy, obserwujemy, podejmujemy decyzje - kurs odbija się z powrotem no to long, przebija LT i kontynuuje ruch spadkowy no to short kolejny. Ale już podejście typu mam shorta, kurs spada w kierunku LT to już ustawiam tam zlecenie żeby z automatu zamknął się short i otworzył long jest co najmniej bardzo ryzykowne.
BitJanusz pisze: poniedziałek, 21 stycznia 2019, 08:37Dziś widzę, że ponownie rysowane są kreski oparte na dwóch punktach, pojawiają się nawet dość ciekawe deklaracje, że:
Drobniak pisze: poniedziałek, 21 stycznia 2019, 01:14po jej przebiciu uznam już bessę za zakończoną. Biorę kredyt, rabuje bank, stawiam longa bez SL itp
posłużyłem się Twoją

Otóż jeśli ta linia zostanie przebita gdzieś za półtora miesiąca, to będziesz dosłownie kupował moje siatki i zakładał pod nie longi.
Zakładając, że dno bessy musi być uklepane i wymęczone na jakimś poziomie to zostając przy dzisiejszej cenie pierwsze spotkanie z tą LT może być dopiero za 5msc, wystarczy żeby cena zjechała o 500$ to już dochodzą kolejne 2msc. Jeżeli po uklepaniu dna, w miejscu którego przebicie może być potwierdzeniem końca bessy Ty porozkładasz siatki to uwierz mi kupię te siatki z uśmiechem na twarzy. A tak serio w odniesieniu do tych siatek to ich nie kupie niestety bo otwieram pozycje w momencie zmiany trendu a nie w momencie kiedy może być kontynuowany. W tym przypadku zobaczę czy Twoje siatki i innych są na dany moment za duże czy za małe. Jak za duże to zrealizuje zysk, jak za małe, to będę patrzał jak rozochocone byki będą je sobie wyrywały nawzajem w pośpiechu :twisted:
BitJanusz pisze: poniedziałek, 21 stycznia 2019, 08:37Dla mnie kreski oparte na dwóch skrajnych punktach, zamocowane na szpilach, to po prostu bardzo, bardzo słabe formacje.
To nie są formację, tylko linie określające trend. Jeśli zakładałeś pozycje pod LT które rysowały się na koniec hossy to nie dziw się że pękały bo musiały pęknąć. Ale o zakładaniu pozycji już wspominałem. Tyle że z LT jest tak, że w pewnym momencie się kończą, a ostatnia jaką da się narysować wygląda następująco i myślę, że też na jakiś czas może pęknąć, ale będzie świetnym wskaźnikiem końca bessy. Właśnie bym porównał ją do schematu pękania bańki i nie zdziwię się ani trochę gdyby się to sprawdziło:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 12:59

@1235674

ten okres to jeden z moich ulubionych przykładów edukacyjnych :mrgreen: oto "niedziałające" TA:

Obrazek

oczywiście można się było nadziać na próbę wykreślenia ORGR (w tym "wyckoffowym" odcinku), ale on podobnie jak nasz został odrzucony blisko linii szyi = bearish.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 13:02

A jak wygląda sytuacja z tym Gartleyem?
Target D był na 3450$ ,z tego co widzę na bitmexie dotknęliśmy tego miejsca.
Jest jeszcze to do zrealizowania czy już formacja przepadła?

Martwi mnie ta LT ,ale przeciez nie mozemy sie wiecznie osuwać ,bo w kwietniu bysmy mieli btc = 0 :D
Dlatego jakiś wyskok opierający się na jakiejś dobrej formacji by się dobrze zgrywało.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 21 stycznia 2019, 13:13 przez szlagaag, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 13:12

@Drobniak,

nie czuj się olany brakiem konkretnych odpowiedzi, po prostu gdy zaczyna się pojawiać bardzo dużo cytatów, to odpowiadanie na nie jest koszmarkiem edycyjnym. Dlatego zgrubnie:

1. naganiacze z twittera to nie są "ludzie bez pojęcia" - po prostu są niedoedukowani (oj, zdarza się, zdarza!) albo cynicznie jadą na karkach swoich wielbicieli, którzy ochoczą wpłacają donate i /lub płacą za płatne grupy na discordzie. Co nie zmienia faktu, że w porównaniu z typowym "januszem" typu mój szef, który kupił Ethereum za 1200$ "bo ciągle rośnie" są to całkiem nieźli trejderzy. Również w tym wątku jest bardzo dużo dobrych traderów, chociaż (i to jest moja prywatna opinia) wielu z nich zbyt sugeruje się właśnie populistycznymi hasełkami naganiaczy. Z całą pewnością są to jednak traderzy warci wzięcia pod uwagę, a nie idioci, którzy widzą co roku koniec świata. Stąd Twe porównanie uważam za chybione.
2. Nie wiem, w czym Twoje rysowanie trendów po dwóch szpilkach ma być lepsze od rysowaniem ich trendów po trzech - inny timeframe, i tyle? Nie traktuj tego jako przytyku, moim zdaniem takie kreski można wykreślać na każdym topie i daje to zaskakująco mało w danym TF. Dodam,że do krytycznego podejścia względem LT zainspirował mnie @ekonokomik ;)
3. Nawiązując do Twojego rysunku - mam nadzieję, że wiesz, ile różnych LT podtrzymujących wzrosty było tu rysowane? Na tzw. "ogół" powołuję się dlatego, że właśnie co trader (wcale nie gorszy ode mnie czy od Ciebie) to inna linia. Jeden narysuje to w logu, inny po szpilkach, inny po body. I czyżbyś złamał żelazną zasadę rysowania po szpilkach, którą sam mi proponowałeś, by Twoja LT się zgodziła? ;) Moja niechęć do tego typu wynalazków opiera się na tym samym, na czym opiera się niechęć do fal Elliotta: olbrzymia dawka subiektywizmu. O ile coś takiego, jak LH, HH czy przebicie jakiegoś MA nie podlega dyskusji ponieważ są to konkretne poziomy liczbowe, o tyle linie trendów - zwłaszcza w long term - można rysować na wiele sposobów, i pod którą tu, panie, grać? jak jedna pada, to rysujemy nową? i tak aż zadziała? fajne, ale dla teoretyków. Jak grasz za $$$, to już mniej. :)
4. Twoje zapowiedzi są bardzo... stanowcze :) Nie chcę Cię uczyć "pokory rynkowej", ale jeśli już masz plan, jak będziesz siedział i zbijał się z "goopich misiów co siatki rozkładają" albo "goopich byków, co walczą o rosnący słupek" będąc na bezpiecznej i udanie zakupionej pozycji, to... well, możesz się cholernie zdziwić. Oczywiście życzę Ci sukcesów, żeby nie było :)

@szlagaag Gartley słabnie z każdą godziną, gdyż prawe ramię mocno się rozwleka. Musiałaby być histeryczna szpilka up, by to jakoś spiąć.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 14:33

anagamidev pisze: niedziela, 20 stycznia 2019, 21:19Czyli niezależnie od tego, co jest whitepaper, Satoshi Nakamoto też definował BTC jako cyfrowe złoto, GOLD 2.0 Czyli po prostu buy and hodl
Coś na takiej zasadzie. Wzrost wartości przed masową adopcją jest naprawdę fajny, więc z założenia deflacyjny charakter BTC powinien zachęcać do gromadzenia monet. Jeśli nie wydajemy a kupujemy to mniej monet jest w obiegu a jeśli jest na nie popyt to naturalną koleją rzeczy jest, że cena musi wzrosnąć. Będzie ona rosła tak długo aż popyt i podaż nie zaczną się równoważyć. Pewnie w tym okresie zakończy się BTC jakiego znamy, wartość BTC w takim przypadku by również okresami rosła i spadała, ale raczej cykle bańkowe jakie mamy okazje teraz obserwować odejdą do lamusa.
zomos2 pisze: niedziela, 20 stycznia 2019, 21:34Ehh... Ludzie zapominają że BTC dzieli się nawet na 100 000 000 satoshi. Ludzie zapominają że BTC to wciąż BETA TEST.
Beta test to nie najlepsze określenie. BTC może zostać z nami na długie lata i jeszcze dłużej, to nie jest wersja beta tylko początkowa faza istnienia oficjalnej wersji, która musi zostać rozwinięta i ulepszona. Za te długie lata może się okazać że ktoś posiadający 1 BTC będzie miał status dzisiejszego miliardera.
BitJanusz pisze: niedziela, 20 stycznia 2019, 20:20Tylko czy projekt można w ten sposób wiązać z ceną, @@jondoexxx ?

Czy BTC nie mógłby pełnić założonej w whitepaper roli, kosztując dolara?
Mógłby, gdyby populacja ludzi była dużo mniejsza, albo ilość monet by się zwiększyła do odpowiednio większej ilości. A cena jest odwzorowaniem wszystkiego co się wokół dzieje, zaczynając od technologii, przez aktualną użyteczność, na nastrojach i opiniach kończąc.
osobliwy_nick pisze: niedziela, 20 stycznia 2019, 20:42A ja jestem zdania, że BTC za 1 dolara byłby znacznie popularniejszy niż za 20000$.
Łatwiej zwrócić uwagę całego świata na aktywo którego cena rośnie z 200$ do 20 tyś dolarów zamiast na aktywo które rośnie z 0.002$ na 2$? Ile osób usłyszało o BTC na pierwszym wzroście wartości, a ile na hossie rok temu?
BitJanusz pisze: niedziela, 20 stycznia 2019, 22:15Nie rozumiem, czemu adopcja miałaby być związana z ceną. de facto NIE MOGŁABY, bo inaczej to nigdy się nie sprawdzi. Kto będzie płacić walutą, która systematycznie drożeje ?
Jeśli cały system finansowy opierałby się już w głównej mierze o BTC to wiele by się zmieniło. Przykład - fiaty przestały istnieć, masz tylko BTC, adopcja 100%, spekulanci dalej istnieją ale ich pole do popisu jest raczej na parach BTC/alt, nikt nie pompuje ceny bo już nie ma czym pompować. Cena wynika już tylko z okresowej przewagi popytu lub podaży, ale wahania nie są odczuwalne dla obywateli. Widzą, że okresowo towary i usługi nieznacznie tanieją lub drożeją ale nikt tego nie odczuwa i nikomu to nie przeszkadza bo wahania cen to normalka. Zaimplementowane systemy płatności bezpośrenio w łańcuchu BTC pozwalają płacić telefonem lub urządzeniami do tego stworzonymi. Twórcy tych urządzeń/rozwiązań nie stają się 3 stroną transakcji ale czerpią profity za wdrożenie rozwiązania i dzięki temu się wzbogacają. Użytkownicy mają infrastrukturę, twórcy nagrodę za jej stworzenie.

Dodano po 37 minutach 4 sekundach:
@BitJanusz Luzik, fakt, edytowanie tego wszystkiego to tragedia i ciężko jest łatwo i szybko na coś odpowiedzieć.
Mój przykład z końcem świata był wyolbrzymiony nieco, ale chodziło mi tylko o to żeby nie popierać stanowiska opinią tłumu bo z teorii to właśnie tłum się myli a tak odebrałem to co pisałeś.

Moje rysowanie po szpilkach nie jest od niczego lepsze, chodzi mi o to że stosując się do zasad których kilka jest, to rysując same kreski na wykresach, LT czy formacje, można otwierać precyzyjne pozycje i określać targety dla nich.
A zasady żadnej nie złamałem, dwa punkty podparcia to są skrajne knoty, trend był kontynuowany więc to że było przebicie i poszedł kolejny z chamskich fejków nic nie zmienia :) w moim słowniku jest to właśnie LT pierwotna, specjalnie dla takich przypadków miałem potrzebę wprowadzenia takiej definicji.

Co do mojej pewności, to dotyczy ona sposobu analizy i systemu gry, a tak naprawdę nie do końca chodzi tu o pewność siebie tylko o pokazanie wam tutaj, że tak można. Pokory na rynku mam odpowiednio dużo. Będąc na bezpiecznej pozycji raczej się nie zdziwię, jeśli jest ona faktycznie bezpieczna to SL zamyka ją z zyskiem, jeśli jest mniej bezpieczna to każdy mój SL jest tak ciasny, że straty spowodowane ich zrealizowaniem nie są mi straszne. Także dzięki że życzysz mi samych sukcesów, wzajemnie jak największych zysków życzę i Tobie i tak samo wszystkim innym spekulantom tutaj.

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 15:16

Na najbliższe dni widzę zabawę nad linią LT następnie pod linią LT i dalszy spadek ,jak bywało w poprzednich latach. I pod takie coś chyba ustawię swoją pozycję ,patrząc na to że 3550$ wygląda dosyć solidnie. Także teraz czekam na odwróconą głowę Barta. A później na ładnego HS'a i zjazd na nowe dno :P.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12824
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 15:42

Jeśli indeksy mają jakiś wpływ, to na DAXie spadki od rana, a na SPX właśnie ruszyły.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 15:44

Jak dla mnie to szykuje się dzida w dół

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 15:47

ergorg pisze: poniedziałek, 21 stycznia 2019, 15:42Jeśli indeksy mają jakiś wpływ, to na DAXie spadki od rana, a na SPX właśnie ruszyły.


A może to DAX spada bo w weekend bitcoin spadł. A SPX spada bo DAX spadł? 8-)
Ostatnio też spadło bitcoin rósł. A jak spadał bitcoin to indeksy rosły.
Także korelacji jeszcze jakieś mega nie ma ,choć była przez jakiś czas.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 16:26

Z jazdą w dół jest ten problem, że wyszłaby poza kanał boczniakowo-spadkowy :)

finex 4h:

Obrazek

tak "ładnie równoległego" kanału dawno nie widziałem, swoją drogą.

ten czerwony młotek na 4h jest dość niski (wolumenem i ruchem), nie wydaje się jakoś wiążący. Dosłownie tydzień temu podobny poprzedził wzrost i to z tego samego poziomu cenowego prawie. Do tego profil wolumenu zdaje się wskazywać na korektę wzrostów... jednak wyprzedaż, jaka poszła niedawno do małych nie należała.

Zobaczymy, być może 0,382 które odbębniliśmy było wszystkim, na co stać trend, ale wtedy możemy dostać dość paskundy zjazd. Na pocieszenie - powinien być wówczas ostatnim przed większym odbiciem ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości