Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
25
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » piątek, 29 października 2021, 11:05

dopra pisze: piątek, 29 października 2021, 10:28pytanie kto Waszego bitka będzie za 100k kupował
śmiem twierdzić , że Bugatti La Voiture za 11 mln euro zapewne też nie kupiłeś bo też jest dla ciebie zbyt drogie ?? .......... no cóż , a jacyś idioci kupili :(

jedni za 300k pln kupują kawalerkę na kredyt który spłacają 30 lat , a inni bańkę kładą za byle jaki zegarek Patek Phillipe czy inny Richrd Mille bo "pracują" na to godzinę :mrgreen:

PS
przed nasmarowaniem głupot wystarczało luknąć na vol przy 67k ,
tak , że ten tego ..... 100k czy 150k to tu akurat twoja opinia czy to drogo czy tanio jest *uja ważna 8-)

Obrazek

bMh
Początkujący
Posty: 545
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bMh » piątek, 29 października 2021, 17:23

Wygląda na to że się pomyliłem o jeden poziom fibo i właśnie wybito klina po przetestowaniu.

https://www.tradingview.com/x/tos65iSE

Zobaczymy niebawem jak się zachowa w starciu z chmura na 4h

https://www.tradingview.com/x/gcUOHAJv

Ale odnoszę wrażenie że to ETH wiezie rynek na plecach a nie BTC

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 19 września 2021
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Twolipan » piątek, 29 października 2021, 17:53

bMh pisze: piątek, 29 października 2021, 17:23Ale odnoszę wrażenie że to ETH wiezie rynek na plecach a nie BTC


Ale ty widzisz ten ssam wykres na którym ETH spada i rośnie tylko synchonicznie do BTC?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 29 października 2021, 17:57

brzoza94 pisze: piątek, 29 października 2021, 09:09Za to ethereum i inne oparte na sieci ETH to już w tym momencie jest porażka, a wraz ze wzrostem ceny opłaty będą przecież jeszcze większe.

Ale kto to używa i do czego.
Masz świetny przykład projektu BSB https://bigshortbets.com/pl/ budowanego na eth - porażka via założenia
Sam mam rozsiane po różnych portfelach resztki ETH gdzie cena przesłania przekracza stan posiadania na portfelu. I to od miesięcy :lol:
Najlepsza jest ilość ETH - 118 milionów /czyli 5,6 razy więcej jak btc.
I zagadka. Przy jakiej cenie eth Vitalik będzie mógł wykupić wszystkie dostępne btc i go wyłączyć :?:
Obrazek
I ile będzie ETH ogólnie :shock: to jednak wybieram btc jak te dwa mają między sobą konkurować

Dodano po 6 minutach 31 sekundach:
Na kursie BTC zbliżamy się do 63 gdzie niedźwiedzia straż graniczna powinna stawić opór
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szarosc » piątek, 29 października 2021, 18:22

ETH jest w trakcie zmian by stać się deflacyjne, liczba będzie malała.

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » piątek, 29 października 2021, 19:00

@socjolog2008 ehhh.... Tak jak kiedyś deprecjonowałeś BTC i jego funkcję tak teraz robisz z ETH :o

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 29 października 2021, 19:04

@zomos2 odpowiedziałem koledze. Nie mam nic do ETH. Bo więcej zrobił dobrego i więcej projektów jest na tym łańcuchu ,aniżeli gdziekolwiek indziej. Jakość tych projektów uzależniona jest od fee a fee znowu to problemy wewnętrzne eth. Nie moja brocha. Nawet kibicuję ,bo to faktycznie FUNKCJONALNOŚĆ której brakuje na łańcuchu btc. Tak że nie zrozum mnie źle. Do Ethereum mam stosunek ambiwalentny - teraz go shortuje ale ,nie w zasadzie w odniesieniu do samego prblemu z eth a technicznie bo wybiciu ath jest szansa na spadki. Tyle z mojej strony. Jest lepszy od btc bez dwóch zdań ,bo coś robią w tym projekcie ;) i chwała za to

Dodano po 28 minutach 13 sekundach:
Na czas ważnych świąt. Czasu refleksji. Z mojej strony bez odbioru do 02.11.2021 r.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 2389
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3721
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitBoy » piątek, 29 października 2021, 21:43

Macie tu kolejny scenariusz do zabawy:


Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » piątek, 29 października 2021, 21:52

socjolog2008 pisze: piątek, 29 października 2021, 19:32akość tych projektów uzależniona jest od fee a fee znowu to problemy wewnętrzne eth. Nie moja brocha. Nawet kibicuję
Już ci pisałem - nie jesteś na bieżąco - a warto być. Przesył po blockchainie MATIC czy FTM kosztuje grosze...także wypłata z giełdy czy swap czy cokolwiek innego. Takie rzeczy jednak warto wiedzieć...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » sobota, 30 października 2021, 11:16

 ! Wiadomość z: Bitmar
Przypominam, że jest to wątek o kursie a nie giełdach. Spam wyczyściłem.
Co do kursu to póki co ważnym punktem będzie przebicie 63.7k (fala 2), wtedy będzie można brać pod uwagę scenariusz niebieski (viewtopic.php?p=718447#p718447).

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » sobota, 30 października 2021, 12:48

jak zawsze polecam Bena :!: naprawdę warto przeczytać

https://jarvislabs.substack.com/p/healt ... fcGqARpWRg


co do najbliższych godzin , całkiem możliwe , że jeszcze zaglądniemy na chwilę :roll: pod sześć dyszek 8-)



e/
@Vetzzzzzzzzzzz
chętnie bym z +5 dał , ale wyczerpałem limit "dla tego użytkownika" :evil:
Ostatnio zmieniony sobota, 30 października 2021, 14:48 przez zeroBTC, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 209
Rejestracja: 25 czerwca 2021
Reputacja: 1233
Reputacja postu: 
28
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetzzzzzzzzzzz » sobota, 30 października 2021, 14:43

wg struktury swiec 1D mamy cos w rodzaju klina z ktorego powinnismy wyjsc gora jezeli cena 1D nie zamknie sie ponizej sma 61,0 nie widze wiekszych przeslanek na spadki wybicie poziomu 61,74 moze napedzic rynek w gornym kierunku, 4h z potencjalem zejscia i testu 60,4 w przypadku braku sily na wybicie poziomu 61,7
w lokalnym ruchu zgodnie z analiza dla powyzszego ruchu, rynek ze wzgledu na charakter ruchu i odczyt z RSI moze wykonac korekte 1:1 ktorej poziom mozna okreslic w rejonach 60,2
rynek by myslec o realizacji klina nawet w przypadku zejscia w 60,2 dzienna powinien zamknac powyzej 61,0
zamkniecie tygodniowej powyzej 63,1 byloby bycze, ponizej daje szanse na konsolidacje 63-58 i moze ruch na altach

od lat pojawialy sie posty, w ktorych to ETH, BCH itd "prowadzily" BTC, a ktore zostaly obalone, bo finalnie odchodzilo to w zapomnienie i bylo negowane, wiec to takie widzimisie tych, ktorzy w to wierza
zupelnie inaczej mozna rozkminiac wieksze lub mniejsze odrywanie sie altow od BTC, ale to zwykle krotkoterminowe "zjawiska"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 30 października 2021, 22:00

socjolog2008 pisze: środa, 27 października 2021, 12:37 target S 53.9 minimum
socjolog2008 pisze: środa, 27 października 2021, 17:43Mogą jeszcze przy zamknięciu 4h ,koło 18-18.20 wybić o 1-2k na 61k max i to by było na tyle w październiku z mocy byków
socjolog2008 pisze: środa, 27 października 2021, 17:43Errata : 61901 w porywach nawet

@Vetz weź nie wkręcaj ludzi, przyznaj się wszystkim że masz pozakładane S a nie tylko poprawnie politycznie piszesz i podtrzymujesz na duchu. To koniec. Zostało 26 godzin albo i nawet mniej
Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » sobota, 30 października 2021, 22:47

Rynek się zawiesił, spory wolumen przy przebijaniu ath a tu się okazuje że btc zamiast 70k jest w okolicach 60. Zresztą biorąc poprawkę na inflację $ to btc mógł nawet nie osiągnąć ath (co z tego że wbił prawie 67k jak $ jest mniej warty). Sporo ludzi nie wie co teraz zrobić pewnie, po przebiciu ath zawsze kurs wystrzeliwał w kosmos i w 2020 od przebicia zrobił jeszcze ponad 100% i żal sprzedawać przez wzrostami. Z drugiej strony co jeśli grany jest scenariusz podwójnego szczytu, sam cykl po bańce ostatniej był dziwny, 2 miesiące spadków i szybka bessa z dynamicznym odbiciem od dołka. Sporo kapitału przechodzi i nadal może przechodzić w alty, na spocie btc już nie rośnie spektakularnie a znowu na dźwigniach ciężko pograć bo kurs czasami na 1m głupieje. Jak dla mnie są dwie drogi, albo alty albo bitcoin i pompowanie 75% dominacji tego lub tego. Jeśli ruch bitcoina nadal będzie mulił to raczej spodziewam się przebicia na stałe dominacji altów jak w przypadku końcówki sierpnia gdzie tak samo muliły alty na tym poziomie a potem znowu rozpoczął się rajd. Kilka dni temu kapitał był pompowany w memcoiny a głownie w shibe, dzisiaj szał na NFT a to oznacza że rynek sam nie wie w co ma pakować i bitcoin jednak nie jest dobrym pomysłem.

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » sobota, 30 października 2021, 23:02

Ja tak tylko przypominam. 10.11.2021 następuje odczyt inflacji w USA za październik. Prognoza 5.5%. Patrząc na to jak wygląda świat - tj ogromne braki i masowe wzrosty cen energii i surowców sądzę że są to pobożne życzenia.
@ergorg pobożne życzenia co do 5.5% inflacji. Tak wiem że w USA inaczej ją liczą i wyznaczają ale... To jest po prostu nierealne te 5.5 kiedy od maja jest ponad 5% w USA a właśnie teraz(sierpień, wrzesień, październik) świat się zatrzymuje bo brakuje wszystkiego.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1817
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1572
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » sobota, 30 października 2021, 23:35

@zomos2
1 . 11 . 2021 https://cryps.pl/flyingatom-zmniejszy-l ... tkownikow/
20 . 11 . 2021 https://www.bloomberg.com/news/articles ... s-approved
Te newsy są w obie strony za / przeciw :|

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » niedziela, 31 października 2021, 00:03

@bitup pfff to flying atom jest tak spory że handluje na całym świecie ? Mt Gox jest już dawno w cenie... MT Gox nie miał altów

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: _det » niedziela, 31 października 2021, 09:08

Na moje oko zaczal sie zjazd... a ze mam zeza... ;)

e: jak nisko moze poleciec?

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » niedziela, 31 października 2021, 09:31

zomos2 pisze: sobota, 30 października 2021, 23:02 Ja tak tylko przypominam. 10.11.2021 następuje odczyt inflacji w USA za październik. Prognoza 5.5%. Patrząc na to jak wygląda świat - tj ogromne braki i masowe wzrosty cen energii i surowców sądzę że są to pobożne życzenia.
@ergorg pobożne życzenia co do 5.5% inflacji. Tak wiem że w USA inaczej ją liczą i wyznaczają ale... To jest po prostu nierealne te 5.5 kiedy od maja jest ponad 5% w USA a właśnie teraz(sierpień, wrzesień, październik) świat się zatrzymuje bo brakuje wszystkiego.
Sugerujesz, jak rozumiem, że to spowoduje poszukiwanie zabezpieczenia przed inflacją, na czym zyskają ceny krypto?
Krótkoterminowo - zgoda.

Ale popatrzmy długoterminowo: by walczyć z inflacją banki centralne będą w końcu musiały podnieść stopy procentowe i to znacznie, wielokrotnie. To powoduje wzrost atrakcyjności obligacji jako inwestycji, co odciągnie część kapitału instytucjonalnego od Bitcoina (a obecna bańka, na tych poziomach może być napędzana głównie przez instytucje).
Ale co gorsza: podniesienie stóp wychładza gospodarkę (zmniejsza dostępność kredytów itd.). Dlatego od lat utrzymywano stopy zerowe. W obecnej sytuacji może przerodzić się to w kryzys ogólnoświatowy. A jak wiemy, w kryzysie ucieka się od inwestycji wysokiego ryzyka, za którą wciąż uważany jest Bitcoin.

Inwestorzy indywidualni też raczej nie pomogą, bo to oni oberwą najbardziej jeśli przyjdzie kryzys.
I druga sprawa: napiszę o tym osobny post, ale patrząc na komentarze pod newsami o krypto w mainstreamie mam silne wrażenie, że Bitcoin ma coraz gorszą opinię, nawet (a może przede wszystkim) wśród młodych ludzi.

Co gorsza: w kryzysie banki centralne i rządu muszą skuteczniej kontrolować rynki finansowe, co może poskutkować regulacyjnym dokręceniem śruby bitcoinowi, albo wręcz banem. ​

Podsumowując: nie wiem, czy warto cieszyć się z wysokiej inflacji, bo jeśli ta wywoła ogólnoświatowy kryzys, to finalnie Bitcoin może na nim stracić więcej niż zyskać.
Przypominam, że Bitcoin to dziecko dodruku pieniądza i "bańki na wszystkim" zapoczątkowanej po kryzysie 2008 i trwającej aż do dziś. Jeśli ten okres się skończy, być może będzie to też koniec Bitcoina.

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 19 września 2021
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Twolipan » niedziela, 31 października 2021, 10:09

ekonokomik pisze: niedziela, 31 października 2021, 09:31Co gorsza: w kryzysie banki centralne i rządu muszą skuteczniej kontrolować rynki finansowe, co może poskutkować regulacyjnym dokręceniem śruby bitcoinowi, albo wręcz banem. ​


Pominołeś fakt że hamburgery na serio procedują cyfrowego dolara. Sytacja jaką opisujesz jest idealna do wyleszczenia społeczeństw które prawie dziś się nie buntują przed wstrzykiwaniem im substancji nienznanego działania, zamykaniu biznesów i zabierania prawa do swobodego przemieszczania. Pokolenie mlodych zna tylko wolność w dostępie do netu i szamba które im się tam szufluje, dlatego nie reagują na odbieranie tej prawdziwej i powoduje co najwyżej anemiczne protesty. Pkolenie -30 nie jest zdlne d samodzielnego myślenia i ceny już działanu nie wspominam-to efekt bezceny dla rządzących i moim zdaniem całkowicie zamierzony.

Realnie już żyjemy w obozie internowania a więżniowie w lockdownie mieli więcej swobody przez 2h/dziennie na spacerniaku iż "wolny" obywatel. O skutkach cyfrowych FIAT-ów nie będę się rozpisywał, dla mnie to początek końca i zrealizowanie wizji Jamesa Camerona, tyle że bez maszyn.

Tak czy inaczej każad wyspa dająca wolność będzie bezcena: dlatego już całe Państwa wchodzą w BTC, nie mówiąc o tych którzy umieszczają tam całe majątki jako jedyną alternetywę (A nie spekulacyjnie vide Wiosna Ludów)
Twoja wizja wpisuje się wieloletnią kampanię finansjery która twierdziła że BTC będzie za miesiąc wart 1$. Mijają lata i nic z tego się nie sprawdza, ba okazuje się, że ci sami ludzi takują pod korek-co już powino ci dać do myślenia. Równie dobrze BTC może z dnia na dzień stać się jedyną walutą która będze miała szersze zaufanie. Nie cyfrowy $ tonących w długach hamburgerów, nie stojącej nad przepaścią lewackiej UE gdzie logika i ekonomia zostały wyparte przez neo-marksistowką agendę pajdokracji, a już na pewno nie komunistyczych Chin, "mocarstwa" w statystykach (jak to u komuchów) gdzie cyfrowy Juan to już fakt.

Moim zdaniem na dziś jest 60/40 dla BTC w ostateczym wyniku tej gry.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Rohear, szajsiwo, Zmarzniety0 i 26 gości