Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 451
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:14

@ergorg Nie chcę być złośliwy, ale pamiętam te teksty o pewnym wsparciu na 52tys$, potem 46tys$ a 42tys$ to było już coś niewyobrażalnego, normalnie mur, beton nie do przebicia...

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:16

No jakbym nie chciał myśleć pozytywnie, to mnie utwierdzacie w przekonaniu że jesteśmy w fazie wyparcia :lol:

Pleasek89 pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:08To jest szukanie analogii na siłę, bo takie sobie zrobiłeś założenia i szukasz porównań za wszelką cenę żeby poprzeć swoje fantazje.
Chyba ani razu nie napisałem "to spadnie na 100%" tylko wrzucam to co mnie powstrzymuje przed optymizmem, a nakazuje ostrożność.

Lord_Bafford pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:07Tylko czy jest sens porównywać ówczesnego Amazona do dzisiejszego rynku crypto? Dla mnie to bardzo duże naginanie rzeczywistości. Zupełnie inne rynki i realia.
Pleasek89 pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:083) Porównanie wykresu BTC do Amazona jest idiotyczne. Kompletnie inna rama czasowa, kompletnie inny rynek, kompletnie inny walor, kompletnie inna sytuacja na rynku.
Wszystko jest inne, a wykres wyszedł tak samo. Powodem jest ludzka psychika na rynku, która powtarza pewne schematy. Schematy zawsze mają więcej niż jedno rozwiązanie.

łabondź2020 pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:06@voodoom No to może short i miliony w kieszeni, proste. A może jednak nie takie proste, jak myślisz...
To nie jest ani proste, ani w ogóle robialne, polować shortem na spadek -80% rozciągnięty na lata. Jak wszyscy zaczną walić S to funding zje margin. A do tego mało która psychika wytrzyma tak długie trzymanie takich pozycji, choćby przy którymś gorszym dniu i mentalnej słabości. Ale jak najbardziej robialne jest ogrywanie shortami pomniejszych dumpów i ciągnięcie longów na odbiciach pomiędzy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:21

łabondź2020 pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:14Nie chcę być złośliwy, ale pamiętam te teksty o pewnym wsparciu na 52tys$, potem 46tys$ a 42tys$ to było już coś niewyobrażalnego, normalnie mur, beton nie do przebicia...


Ja też nie ale pamiętam teksty cały 2018/2019 o 1k$ i co? W wakacje też miało być 20 czy 25k i co? Mieliśmy 69k$. Nie mówię, że na pewno nie zejdziemy poniżej 20k$, a uważam to za mało prawdopodobne. Wpierw zejdziemy poniżej 30k$, żeby móc dyskutować bo na razie widzę większe szanse na test 50k aniżeli 30k.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:22

Pleasek89 pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:08Jeżeli to jest AT to ja jestem papież. Zdjęcie diabła da się gdzieś tam jeszcze wcisnąć i ze trzy smoki?

To ja odbije pałeczke, ale się nie denerwuj. W 2017 uje$ales to co sie zmieniło, ze tym razem będzie inaczej? Znalazłeś grala? A może jednak psychika powtarza schemat? I może to wygląda zero jedynkowo, ale nie ty jeden uje$iesz tym razem, będę to też ja i wielu innych. Taka jest ta gra. Ja osobiście widzę jeszcze podbicie do góry(albo chce je widzieć) i nawet btc za 1mln$ widzę tylko kiedy to będzie?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:23

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:16 też się Byki ciskały, minusowały, krzyczały ,denerwowały i ..uja im z tego przyszło
I tutaj się mylisz i to srodze :lol:
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 451
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:26

@voodoom Co do trzymania długości pozycji... Na longu na lewarze wisiałem na około 30 pozycjach przez jakieś pół roku i nic mnie nie zjadło, maksymalnie miałem otwartych na przemian 60 pozycji, z 260$ zrobione 18600$ :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:27

voodoom pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 12:47Żyjecie jeszcze? :D

To, że się to skończy jak Dotcom to jest niemal pewne. Nie jest też tak, że musi się to pokryć w 100 %.
Inne czasy, inni ludzie. Same fraktalne są mało wiarygodne co potwierdzają sami użytkownicy tego forum wrzucając takie przykłady, które się nie sprawdzają większości przypadków.

Nie wiem czy interesujesz się innymi projektami, ale tam dużo się dzieje. Potencjał jest, ale na wzrosty, a nie spadki.

Co do Bitcoina jestem w stanie przyjąć taki scenariusz. Wczoraj wrzuciłem analizę i patrząc na same wskaźniki to rynek jest mocno przegrzany (sam Bitcoin). Chociaż widzę tu odpływ kapitału do altów, a nie załamanie. Po kilku latach może to wyglądać jak pękniecie bańki.

Z drugiej strony patrząc całościowo na rynek jest kogo pozbawić pieniądze. Jak poleci to będzie bolało.

Dla mnie wchodzimy w fazę weryfikacji. Dobre projekty same się obronią, reszta trafi na black list.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:29 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:32

voodoom pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:16No jakbym nie chciał myśleć pozytywnie, to mnie utwierdzacie w przekonaniu że jesteśmy w fazie wyparcia

Bardzo fajnie, tylko po ostatnim dumpie na 40k pisałem, że prawdopodobnie przez kilka miesięcy kurs będzie stał w miejscu, podałem chyba nawet przedział 40-50k. Normalnie euforia niesamowita - zmieniam jednego pampersa za drugim z ekscytacji przed 100k :lol:
voodoom pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:16 Wszystko jest inne, a wykres wyszedł tak samo. Powodem jest ludzka psychika na rynku, która powtarza pewne schematy. Schematy zawsze mają więcej niż jedno rozwiązanie.

Każdy fraktal się sprawdza dopóki się przestaje sprawdzać. Schemat pękania baniek jest podobny, ale żeby mówić o pęknięciu bańki na BTC to najpierw trzeba mieć bańkę. Przypomnę, że 60k to my widzieliśmy ROK TEMU na początku 2021r. i od tego czasu mamy jedną wielką konsolidację w przedziale 30-60k. Nie znam żadnej bańki w historii, która kończyłaby się konsolidacją 2 razy dłuższą niż czas trwania wzrostów. Dla mnie tak długa konsolidacja po wzrostach daje większe prawdopodobieństwo na kontynuację wzrostów niż spadki, tyle.

Dodano po 2 minutach 3 sekundach:
emescool pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:22 To ja odbije pałeczke, ale się nie denerwuj. W 2017 uje$ales to co sie zmieniło, ze tym razem będzie inaczej? Znalazłeś grala? A może jednak psychika powtarza schemat? I może to wygląda zero jedynkowo, ale nie ty jeden uje$iesz tym razem, będę to też ja i wielu innych. Taka jest ta gra. Ja osobiście widzę jeszcze podbicie do góry(albo chce je widzieć) i nawet btc za 1mln$ widzę tylko kiedy to będzie?
Ty w ogóle pamiętasz przełom 2017/2018r.? Sentyment dzisiejszy jest dokładnie przeciwieństwem ówczesnego. Jak już szukasz kolejnych analogii to może porównasz fraktale w 2017r. do 2021/2022r.? To może szwedzki stół? Wykres amazona, sentyment bańki 2017r. etc. :D

Moim zdaniem aktualnie mamy sentyment porównywalny do połowy 2018r., dlatego z tyłu mam gdzieś potencjalnie jeszcze jeden dump, ale dużo niższych cen bym się nie spodziewał, a poniżej 10k to jest czysta fantazja.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:40 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:39

Lord_Bafford pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:07Tylko czy jest sens porównywać ówczesnego Amazona do dzisiejszego rynku crypto? Dla mnie to bardzo duże naginanie rzeczywistości. Zupełnie inne rynki i realia. Takie analogie tylko z perspektywy wykresu mogą nie jednego zgubić.


Osobiscie nie jestem fanem fraktali, ale czesto sie tu pojawiaja i te bycze byly przyjmowane z cieplem i radoscia.
Porownanie do amazona IMO ma sens, czy sie sprawdzi? Tylko w wypadku duze zamieszania na swiecie o czym wspominano juz.

Reszty piany(Lord Twoj post trzyma poziom, nastepne hm;) ) na spadkowa, ciekawa analize, nie komentuje , wyluzujcie i sprawcie sobie cos ladnego za kupony z tych zyskow za hodl.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:46

pael pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:39Osobiscie nie jestem fanem fraktali, ale czesto sie tu pojawiaja i te bycze byly przyjmowane z cieplem i radoscia.

Tak, bo fajnie, że up. Nie, bo nikt rozsądny i tak nie brał ich na poważnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:49

voodoom pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 14:47Nie stoi w miejscu, od 2,5 miesiąca kurs spada.

Jak Ty czytasz analizę to ja nie wiem. Zobacz na jakim wolumenie leci. Na malejącym czyli sugeruje korektę w trendzie wzrostowym.
Inna sprawa, że nie ma też się co fiksować na ogromne wzrosty.

Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:50

Na inne posty mi się już nawet nie chce odpisywać bo to bez sensu, ale @Pleasek89 :
Pleasek89 pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:34Schemat pękania baniek jest podobny, ale żeby mówić o pęknięciu bańki na BTC to najpierw trzeba mieć bańkę. Przypomnę, że 60k to my widzieliśmy ROK TEMU na początku 2021r. i od tego czasu mamy jedną wielką konsolidację w przedziale 30-60k. Nie znam żadnej bańki w historii, która kończyłaby się konsolidacją 2 razy dłuższą niż czas trwania wzrostów. Dla mnie tak długa konsolidacja po wzrostach daje większe prawdopodobieństwo na kontynuację wzrostów niż spadki, tyle.

Nie wiem o czym mówisz z konsolą 2x dłuższą niż wzrosty, więc rozpiszmy. Dla BTC wziąłem covid bottom, dla AMZN coś sprzed wzrostów:
- 1 wzrost: AMZN +1381% in 346d / BTC +1131% in 399d
- 1 spadek: AMZN -57% in 100d / BTC -52% in 99d
- 2 wzrost: AMZN +136% in 121d / BTC + 120% in 108d
- 2 spadek: AMZN -41% in 81d / BTC -37% in 68d

Pozostałych proporcji i analogii nie chcę nawet poruszać, jest aż za dosłownie.

// edit: Tfu, teraz dopiero przeczytałem poprawnie, że identyfikujesz konsolę w całym zakresie 30-60. No ok, zobaczymy. Nie wątpię że w 2000 też były takie głosy ;)

Obrazek

I to tyle, na tę chwilę spadam a wy ustalajcie konsensus ;)

// edit2:
Lord_Bafford pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:07Tylko czy jest sens porównywać ówczesnego Amazona do dzisiejszego rynku crypto? Dla mnie to bardzo duże naginanie rzeczywistości. Zupełnie inne rynki i realia.
Pleasek89 pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:08 Porównanie wykresu BTC do Amazona jest idiotyczne. Kompletnie inna rama czasowa, kompletnie inny rynek, kompletnie inny walor, kompletnie inna sytuacja na rynku.
shinya56 pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 16:01Nie ma co porównywać bańki dotcom do tej na krypto.
Czyli "tym razem będzie inaczej" w pigułce. Pachnie jak w kwietniu. Idę poszukać w mądrych książkach na jakie jeszcze psychologiczne etapy czekamy.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 stycznia 2022, 16:09 przez voodoom, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:55

voodoom pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:50ustalajcie konsensus


Nie będzie ani 10-20k$ ani 100k$. :twisted:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:57

voodoom pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:50Nie wiem o czym mówisz z konsolą 2x dłuższą niż wzrosty, więc rozpiszmy. Dla BTC wziąłem covid bottom, dla AMZN coś sprzed wzrostów:
Może pomogę:
1) w 6 miesięcy zrobiliśmy 10k -> 60k
2) przez następne 12 miesięcy (i do dzisiaj) bujamy się w przedziale 30-60k
Obrazek

Ja tych spadków nie widzę, gdybyśmy poszli pionowo na początku 2021r. do 120/150k to sam bym oczekiwał większych spadków, ale praktycznie od roku bujamy się w przedziale 30-60k, byłby to precedens gdybyśmy mieli polecieć poniżej 20k od teraz bez porządnego fudu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 16:01

voodoom » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 15:55
Komentarz:
"Sugeruje" to dobre słowo. Widzę. Ale to nie jest w stanie zaprzeczyć faktom - cena też spada.

@voodoom

Robisz błąd co ci już napisało kilka osób. Nie ma co porównywać bańki dotcom do tej na krypto.

Jedyne fakty to liczby. Liczby (wskaźniki) mówią, że lecimy w dół i z tym się zgodzę. Nie oznacza to również, że z tego miejsca nie będzie odbicia czy nawet nowego ATH. Trend nie zmienia się w jeden dzień tylko trwa tygodniami.

shinya56 pisze: niedziela, 16 stycznia 2022, 20:13 2. Przegrzane wskaźniki na 1M. MACD zawija się dół. RSI ledwo co wyszedł ze strefy wykupienia.

Obrazek

Na Bitcoinie mamy trójkąt symetryczny. Wolumen książkowy. Do 48h powinno wybić.

Obrazek

Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 13 lutego 2014
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fugitive » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 16:33

Czytając ostatnich kilka stron tego forum mam ochotę pozbyć się wszystkich altów i postawić shorta BTC na lewarze x 100. Zrobię zupełnie na odwrót :)

Na mnie osobiście porównanie BTC do Amazona zrobiło spore wrażenie. Bardzo możliwy scenariusz z jednego powodu - BTC rośnie nieprzerwanie od 13 lat (!!!).

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 22 listopada 2021
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Ukontentowany » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 17:04

Fenomen te podobieństwa, niesamowite na pewno tak będzie :)
@fugitivie
Najpierw sprzedaj dom/mieszkanie, samochód, weź kredyt i dopiero wtedy all in x100 short ;)

Hmmm... Co do kursu to albo konsola b.dluga albo dystrybucja xd, niedługo się okaże myślę że luty/marzec będziemy mieli odpowiedź.
Przyjmując że że każdy cykl na btc to bańka i pęknięcie, brakuje media attention i zainteresowania ulicy takiego jakie było na każdej poprzedniej, zalążek tego wszystkiego był chwilę przed banem w Chinach ale z dniem tego wszystko się zerwało ... Ew. To był game changer który zmienił wszystko w tym cyklu, i dlatego jest takie zdezorientowanie, imho chyba może wydarzyć się wszystko, a może konsola do kolejnego cyklu ? Tego chyba nikt nie zaklada

Ilewary są mocno niebezpieczne, pójdzie w inną stronę i jesteś na - którego nigdy nie odzyskasz,
Kupując spot w zależności od mentalności, szansa na to że będziesz na - jest prawie zerowa
Patrząc na btc czy Amazona, nie było szczytow których nie wybiły, więc kupując spot i uśredniając gromadzimy zasoby majatkowe które możemy zamienić na Fiat w dogodnym dla nas momencie,
I lewary często niestety kończą się uzależnieniem od hazardu :)

bMh
Początkujący
Posty: 545
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bMh » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 17:31

fakt to byl inny rynek - spolki internetowe, ktore mialy zrewolucjonizowac itd - teraz mamy krypto, ktore maja zrewolucjonizowac itd
to byly inne czasy - spolki internetowe powstawaly jak grzyby po deszczu i puchly tysiace % zeby znikac - teraz mamy alty, ktore powstaja jak grzyby po deszczu i puchna tysiace % zeby znikac
zeby spadac musi sie sprezyna naciagnac
wcale sie nie naciagnela od 3k$ do 70k w poltora roku
spadajace ceny na malejacym vol? faktycznie strasznie byczy sygnal

https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... nknown.png

jestesmy w rocznej konsolidacji po ktorej pojdziemy oczywiscie w gore na 200k
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... nknown.png
bo cena po roku jest taka sama
w przypadku amazona oczywiscie tez po rocznej konsolidacji pojechalismy na marsa
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... nknown.png

Jak widac wszystko jest inne...

I nie mowie ze AMAZON=BITCOIN i ze 3k$ soon albo 500$ soon. Bo moge rowniez wstawic analizy, ktore pokaza ze jednak zrobimy 100k+ i tez beda w miare sensowne i logiczne, ale aktualnie wieksze prawdopodobienstwo w mojej opini jest scenariusz "pro-dotcom"

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 17:36

Tak orientacyjnie https://www.tradingview.com/x/PvYHq8pL/ i tego się trzymam. Chociaż obstawiam raczej chore wzrosty od połowy lutego, wsparcie na 42k było istotne pół roku temu bo wtedy inaczej rozkładał się ten wolumen jak teraz. Raz po przebiciu 42k i odbiciu od 53k testowali już 39k jak ostatnio więc z okolic 39-40k liczyłbym na solidne odbicie ale to dopiero luty, w międzyczasie pewnie wymęczy i podbije 2k robiąc kolejny raz nadzieję. Strach dopiero się pojawi gdy zejdzie na dłużej poniżej, wtedy jest masę różnych opcji. Co do altów, one z rokiem na rok się umacniają ale przy wrażliwych strefach i mocnych ruchach bitcoina i one wariują tracąc więcej niż btc. Jednak patrząc na rynek altów ogólnie to od 2017 sukcesywnie się umacnia do bitcoina a wartości graniczne są znane bo to 0 i 100%, w 2017 było 4% dzisiaj mamy 60% i nadal do zmierza twardo w górę. Im większa dominacja altów tym alty są mniej podatne na ruchy btc co się jak widać sprawdza bo odrabiają szybciej niż sam btc. Oczywiście jeśli bitcoin zacznie gwałtownie rosnąć to alty mogą nawet tracić do $ ale jak widać po przebiciu ostatnio ath euforii brakło więc czy teraz zacznie tak szalenie rosnąć? Do pewnego stopnia może i tak, rynek gra na zmęczenie słabych zawodników przez długie spadki, małe odbicia żeby wyniszczyć graczy. W latach poprzednich bania pękała w inny sposób, tydzień temu kupiłeś bitcoina a po tygodniu miałeś już x2/5/10/20 tyle i z jednej strony trzymałeś bo chciałeś mieć jeszcze więcej (chciwość) a z drugiej palec na spust i zrzut byle by zarobić bo taka okazja się się nie powtórzy. Teraz ktoś kto wchodzi na rynek widzi doskonale że co rosło mocno i spadło to po pewnym czasie odbiło i zrobiło jeszcze X tyle i tak dało zarobić.
Poprzednich baniek nie ma nawet co brać pod uwagę, wtedy kto inny grał i były inne pieniądze a gdyby ktoś liczył na takie samo wzrosty jak kiedyś to hajs by musieli pompować kosmici. BTC już osiągnął sufit ale na dno też nie ma zamiaru iść więc będzie tak dryfować aż się ustabilizuje do formy złoto 2.0.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 17:37

bMh pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 17:31w przypadku amazona oczywiscie tez po rocznej konsolidacji pojechalismy na marsa
280000%



Tamten 2000? Nawet nie widać. ;)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości