Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 278
Rejestracja: 28 października 2014
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pan Inwestor » niedziela, 24 czerwca 2018, 19:54

@supersonic82, 3 tydzień spadków z rzędu - to odbicie może trochę mocniej jeszcze odreagować. Ja trzymam 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » niedziela, 24 czerwca 2018, 19:56

damczech pisze: Możesz obejrzeć powtórkę, ale 'piniądze' już nie
AT to jedno wielkie oglądanie powtórek ;)
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2018
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: supersonic82 » niedziela, 24 czerwca 2018, 19:57

@Pan Inwestor, ja sprzedaje i ide na mecz, wole zarobic 1-2% niz stracic ktorys raz z rzędu

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 24 czerwca 2018, 20:14

vjankuv pisze:
adam1226 pisze:
amneziahaze pisze: Czyli co, zamykać szampana spowrotem?
przestac sluchac sugerowac sie innymi..
To po co być na forum?
Aby sugerować innym to co jest nam na rękę 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 24 czerwca 2018, 20:33

ekonokomik pisze:
vjankuv pisze:
adam1226 pisze:
przestac sluchac sugerowac sie innymi..
To po co być na forum?
Aby sugerować innym to co jest nam na rękę 8-)
Serio to tak właśnie myślę, po co wrzucać prognozy skoro możemy się mylić, i po co sugerować się cudzymi prognozami, skoro mogą być z założenia błędne. Wniosek jest następujący, Adam ma rację, Vjan również, najlepiej medytować w spokoju jak Wiesław Miernik.

Przynajmniej w tym temacie.

Dodano po 9 minutach 42 sekundach:
@hornet, racja, bo najłatwiej jest pisać głupoty na forum, mam tutaj na myśli m.in samego siebie. Bez stresu, bez odpowiedzialności, coś jak gra na demo.

Ta ostatnia świeca oczywiście mnie mocno zastanowiła. I znowu cały plan od nowa, ech. No przecież takie wybicie coś może oznaczać, ktoś chyba się zgodzi?

Na 11 walorach w tym BTC jedna i ta sama świeca dokładnie w jednym i tym samym momencie.
PRZYPADEK?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » niedziela, 24 czerwca 2018, 20:43

amneziahaze pisze: Na 11 walorach w tym BTC jedna i ta sama świeca dokładnie w jednym i tym samym momencie.
PRZYPADEK?
A co w tym nadzwyczajnego ? Przy takich spadkach wszyscy siedzą jak na szpili jak sępy wypatrujące padliny.
ŻEBY TYLKO ZŁAPAĆ SWOJEGO UPATRZONEGO ALTA JAK NAJTANIEJ !

Nawet po aktywności tutaj na forum można to stwierdzić ;)

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 24 czerwca 2018, 20:43

Co do kursu: chyba za szybko się niektórzy ekscytują. Spadki trwały (a właściwie trwają) 7 tygodni. Nie było żadnego finałowego p..nięcia. Naprawdę myślicie więc, że okazja do kupna minie w ciągu godziny? :)

Sądzę, że nie będzie finałowego p..nięcia. Dynamika kursu tak daleko od ATH jest już niewielka. Przed zmianą trendu spodziewałbym się raczej kilku dni nerwówki, męczących ruchów o kilkaset $ w górę i w dół itd. Dopiero przebicie (najlepiej bokiem) linii spadkowej po szczytach (która przy okazji trafia również prawie w ATH) powinno poskutkować zmianą trendu i znaczącym zwiększeniem dynamiki czyli solidnym odbiciem.
Mam tu na myśli odbicie o min. 50% widoczne w skali d3.
Wniosek: jeśli ktoś preferuje kupowanie "all in" to okazja do spokojnego i przemyślanego zakupu jeszcze pewnie będzie w ciągu najbliższych 5-10 dni.

Ja mam inną technikę, konsekwentnie dokupuję coraz niżej od 7k5 zmniejszając średnią cenę zakupu. I sądzę, że już niewiele kolejnych transz będę miał okazję kupić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 24 czerwca 2018, 20:57

Delhi pisze: ŻEBY TYLKO ZŁAPAĆ SWOJEGO UPATRZONEGO ALTA JAK NAJTANIEJ !
Ale serio? Akurat najbardziej lubię łapać tego typu momenty, jednak ilekroć ten moment nastaje, zawsze zadaje sobie pytanie jak to jest w ogóle możliwe, że co, że cały świat nagle kliknął buy albo sell w jednym momencie? Dasz w to wiarę? Dla mnie 2x może 3x świece 30m w tym pierwsza i druga napędzająca pozostałe, na różnych giełdach to taka oczywista sprawa. Zawsze sobie zadaje to samo pytanie i nigdy nie mam na to odpowiedzi.

W piątek była identyczna sytuacj na DAX cisza cisza panic sell zmiana trendu i wszystko naraz, po czym chamski nielogiczny odwrót dokładnie w drugą stronę i przebicie poziomów buy. Do teraz mnie to zastanawia kto tym steruje, czy boty, roboty, grubas jakiś?

Tu o tyle zastanawiające, że RÓŻNE giełdy RÓŻNE alty, a ruch co do 10min wszędzie to samo i z takim natężeniem jakby każdy czekał na moment kupna. Albo nie wiem wymyślili jakiś super wskaźnik tylko rsi i wszyscy go używają, jak dla mnie nierealne, więc skąd takie rzeczy się biorą? Bo skoro panic buy to powinien trwać, a nie nagle stop albo co gorsza odwrót. Jak dla mnie nielogiczne i do dziś tego nie kumam, a trochę tego już widziałem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » niedziela, 24 czerwca 2018, 21:00

“Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu.”

Rynek cię oszukał/jedna osoba (istnieje jakiś ułamkowy procent możliwości) I próbujesz znaleźć gdzieś odpowiedź na to co się stało ..
Nie znajdziesz. Rynek tak się zachował czy to była jedna osoba czy boty czy może zlecenia które czekały na aktywację przy określonej cenie .
Meh szukasz czegoś czego szukać nie powinieneś . Strata Czasu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 24 czerwca 2018, 21:02

amneziahaze pisze:Tu o tyle zastanawiające, że RÓŻNE giełdy RÓŻNE alty, a ruch co do 10min wszędzie to samo i z takim natężeniem jakby każdy czekał na moment kupna. Albo nie wiem wymyślili jakiś super wskaźnik tylko rsi i wszyscy go używają, jak dla mnie nierealne, więc skąd takie rzeczy się biorą? Bo skoro panic buy to powinien trwać, a nie nagle stop albo co gorsza odwrót. Jak dla mnie nielogiczne i do dziś tego nie kumam, a trochę tego już widziałem.
Na każdej giełdzie grają boty, które natychmiastowo skupują alty gdy pójdzie strzała na BTC. Kiedyś czytałem że ponad 90% (nie pamiętam dokładnie ile) transakcji w krypto to kupno od bota/sprzedaż botowi.

to jedna wielka piaskownica bogatych i ustawionych, obotowanych i gotowych na każdy scenariusz. Wystarczy popatrzeć przy zielonej świecy, jak na takim finexie nikt nie kupuje, a cena rośnie jak szalona, bo boty ściągają hurtowo kolejne aski... :roll: Również na mexie cena rośnie/spada, bo komuś pękł short/long za kilka baniek.
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 czerwca 2018, 21:04 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 24 czerwca 2018, 21:03

Delhi pisze: Nawet po aktywności tutaj na forum można to stwierdzić
Ów kumulacja na forum zawsze następuje z kilku, kilkunasto-minutowym opóźnieniem, zatem osoby, które trafiły dany ruch zazwyczaj trzymają zyskowną pozycję, kto rozsądny pisze w takim czasie mając naprawdę zyskowną pozycję?

Odwrotnie w drugą stronę, niewiele jest prognoz i gry, które trafiają idealnie w ruch, a wiem to po sobie, że czasem coś wymodzę, czasem nie wymodzę, nawet jak się nie mylę, a i tak później mi mówią, że gram jak debil, bo to nie jest wróżbiarstwo figurowe tylko bezstresowe zarabianie kapuchy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » niedziela, 24 czerwca 2018, 21:06

Serio .. konto z 2013 a czasami mam wrażenie że pijane 2013.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 24 czerwca 2018, 21:08

@BitJanusz, i prawda, tylko ja wiem, że są metody, które pozwalają ów boty ogarnąć, bo idą określonym schematem. Ale chcesz mi tu napisać, że wszędzie są boty, i większość transakcji to boty, i zawsze na niskim rsi nastepuje buy, a na wysokim sell? No helo. Na 6 różnych giełdach, na 11 walorach TO SAMO.

Więc jak? Może to jakiś SUPERBOT zza światów?

I czemu kupuje, bo rsi, bo macd lb? Tak pytam na luźno, bo widzę, że ichimoku czy średnie kroczące na pewno nie, więc musi być jakoś skonfigurowany prawda?

Dodano po 46 sekundach:
@Delhi, słucham?

Możesz mi wyjaśnić, o co Ci konkretnie teraz chodzi, bo pytam o coś tam, albo dywaguje?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » niedziela, 24 czerwca 2018, 21:09

@amneziahaze, dwa przykłady na "A": automaty, arbitraż jedno- i międzygiełdowy w trójkącie Alt/BTC, Alt/USD, BTC/USD.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » niedziela, 24 czerwca 2018, 21:11

Ja jestem nowy w tradingu i moje pojecie jest w skali makro, ale co przykulo moja uwage to mechanika kursu.

Dla mnie to nie sa ruchu spantaniczne rynku. I tez czesto sie zastanawialem jaka maszyna (boot je wykonuje )

Oczywiscie pod kontrola czlowieka w tym takze i sztuczna inteligencja. Adresy portfeli sa jawne i widac

tranzakcje moze powstal algorytm za 100 000 000 i kosi wszystkich do 0 czysta matematyka (chociaz nie jestem programista)

A moze to sam Satoshi :D

Ot taka teoria spiskowa

Ale widze ze fajnie to bitjnusz wytlumaczyl
Na każdej giełdzie grają boty, które natychmiastowo skupują alty gdy pójdzie strzała na BTC. Kiedyś czytałem że ponad 90% (nie pamiętam dokładnie ile) transakcji w krypto to kupno od bota/sprzedaż botowi.

to jedna wielka piaskownica bogatych i ustawionych, obotowanych i gotowych na każdy scenariusz. Wystarczy popatrzeć przy zielonej świecy, jak na takim finexie nikt nie kupuje, a cena rośnie jak szalona, bo boty ściągają hurtowo kolejne aski... :roll: Również na mexie cena rośnie/spada, bo komuś pękł short/long za kilka baniek.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 24 czerwca 2018, 21:20

Delhi pisze: Rynek cię oszukał/jedna osoba (istnieje jakiś ułamkowy procent możliwości) I próbujesz znaleźć gdzieś odpowiedź na to co się stało ..
W piątek zwiększyłem swoje depo w 10min o 30% na DAX, podejrzewam, że bym je spokojnie podwoił gdyby to nie było fejkowe dołowanie, choć logika wskazuje dalsze spadki na DAX nawet w 4H, a Ty co mi w zasadzie napisałeś? Że coś tam, coś tam, bo coś tam coś tam.

Zastanawiające jest to dla mnie, tym bardziej że nie jest to zastanawiające ogółem.
Delhi pisze: Meh szukasz czegoś czego szukać nie powinieneś . Strata Czasu
Bzdury wypisujesz. Ułańskie mądrości kolesia, który nie zdaje sobie nawet sprawy, że są strategie przeciwko botom.

Idę medytować, szkoda mi czasu.
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 czerwca 2018, 21:22 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » niedziela, 24 czerwca 2018, 21:22

@amneziahaze, mysle ze to AI - sieci neuronowe - nie zadne wskazniki
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » niedziela, 24 czerwca 2018, 21:25

Moim zdaniem tracisz czas. O to mi właśnie chodzi że osoba z takim stażem jak ty nie powinna tracić czasu na takie dywagacje . Bo po co ? Jak jakiś dziennikarz śledczy to rozkmini to może będziesz miał odpowiedź możesz też sam szukać informacji NO ALE po co ? Co ci z tego przyjdzie ?

Bez obrazy ale rynek bardzo cię w wała zrobił i pewnie nie tylko ciebie i próbujesz znaleźć w emocjach odpowiedź ponieważ chcesz żeby w następnej sytuacji wiedzieć gdzie rynek postąpi nielogicznie ?

eee .. nie wiem jak to inaczej ująć

Nie mam nic do ciebie ale serio zajmować się takimi rzeczami to IMO strata czasu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 24 czerwca 2018, 21:33

Jesli chodzi o ruchy na roznych gieldach to stawiam ze grupa trzymajaca kursem posiada konta z botami wszedzie i inicuje te same ruchy na kazdej z gield :)
Jesli ktos patrzy w orderbook to widac kiedy rozpoczyna sie to realne pompowanie w dol, miliard zlecen o malych ilosciach. Nagle ilosc zlecen rosnie bardzo szybko, nawet jesli nie przebijemy jakiegokolwiek oporu.

mowie o krypto jak co.
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 czerwca 2018, 21:39 przez prap0n, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 24 czerwca 2018, 21:33

@Delhi, a czy Ty zdajesz sobie sprawę z tego, że ktoś/coś wywołał ten ruch, bynajmniej nie wydaje mi się by wszyscy się rzucili w 40min z kupnem, bo taki super był moment niby na kupno? Tu nie chodzi o zmianę trendu/odbicie tylko o bardzo silne świece na wszystkich walorach, które mnie osobiście zaburzają prognozę, próbuje zatem zrozumieć czym kierował się rynek przy tym silnym wybiciu. Jeżeli to dla Ciebie jest dziwne, to rzeczywiście tracę czas, i lepiej będzie jeżeli znajdę rozwiązanie samemu. Zresztą rozwiązanie już mam, zastanawiam się tylko, który parametr powoduje takie odbicia na tym rynku. I tyle z ułańskich mądrości.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Fugitive, Sałata i 24 gości