Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 29 lipca 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xbagi » środa, 24 stycznia 2018, 00:59

Twarz Martina mówi, że jutro będzie zarobione :) więc na pewno warto przyjrzeć się oceną

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dariuszk » środa, 24 stycznia 2018, 01:01

No właśnie mogą ocenić Bitcoina mimo wszystko na A (skoro mówią, że któraś dostała), bo za nim podąża cała reszta, więc w innym wypadku ich rating by inwestorom nic nie dał. A tak dadzą A dla BTC, dzięki temu on zacznie rosnąć, więc inwestorzy uznają rating za przydatny. Do tego dadzą A np. ETH czy LTC, przez co też będą one rosły i jeszcze bardziej utwierdzą inwestorów, że agencja się nie myli. No a inne jak dostaną gorsze oceny nawet jak urosną razem z BTC to ludzie uznają, że to chwilowe, zaczną sprzedawać (bo agencja tak polecała) i kurs spadnie, więc znów prognoza się sprawdzi.
Z drugiej strony jak gość mówi, że ostatnie wydarzenia mogą zmienić oceny i że toczy się walka między starym blockchainem a nowym, to ciężko go wyczuć.
Na pewno taki rating może być samosprawdzającą się przepowiednią, bo to pierwsze takie wydarzenie, więc medialne jest. Do tego kilku funduszom czy inwestorom może zostać przedstawiony jako podkładka do podejmowanych decyzji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 24 stycznia 2018, 01:09

No chyba że A dadzą BCH a BTC dostanie D. To dopiero jaja by były :mrgreen:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12823
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 24 stycznia 2018, 01:09

Ciekawi mnie ten rating, bo praktycznie tylko na forum jest o nim mowa. Na twiterze kompletna cisza, coś tam jedynie wspomniane na reddicie i artykuł na CNBC. Nawet na https://cointelegraph.com/ nie ma o tym wzmianki. Pozostaje jedynie kwestia obserwacji rynku na chwilę przed i przez pierwszą godzinę przy publikacji wyników.

Jeszcze jedno, chyba większość się obawia się złej oceny i spadków. Kiedy podali news? 3 dni temu. Mieliśmy spadki, może rating mamy już w cenie. :D

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » środa, 24 stycznia 2018, 01:13

Zainteresowanie jest tak duże aż im strona padła

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jacob07 » środa, 24 stycznia 2018, 01:17

Już ich strona przestała działać, wam też nie ładuje https://www.weissratings.com/ Wydaje mi się właśnie, że tym ratingiem zostanie wybrany nowy król lub to będzie wstęp do zmiany i jego cena odłączy się od BTC, BTC dostanie B, przez sentyment i dominacje, a coś innego, ja stawiam że to może być ETH/NEO lub ADA i niestety banksterski XRP dostaną wyższe oceny i będzie zamieszanie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12823
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 24 stycznia 2018, 01:22

@Vilv, zainteresowanie duże, albo serwery słabe. Patrząc na ich stronę przypomniały mi się czasy windowsa 95 i
jak opłaty za internet naliczało co minutę, a i bańka na dot.com się dopiero zaczynała. :D

/e Ok, 90% postów na twiterze (latest) przy haśle weiss rating - po japońsku. :roll:
Ostatnio zmieniony środa, 24 stycznia 2018, 01:29 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: minerek » środa, 24 stycznia 2018, 01:34

Jak starsi bracia w wierze biorą się za ratingi to znaczy coś się rozkręci. Tylko ...nie wiadomo w jaką stronę. Z jednej strony crypto miało być waluta wolności a stało się ofiarą ratingów typu sąd kapturowy. Tak można załatwić każdy dobry biznes bo certyfikatorzy tez maja jakies swoje intencje - rynek crypto narazie nie wymaga bezstronności i dzialania pod przysięgą :) Jakie jest crypto każdy widzi - no ale pojawil sie Ktos kto chce uregulować rynek ....na swoja modłę

Mozemy brac pod uwagę technikalia , wartośc sentymentalną lub wlasny wallet. Generalnie są i plusy tej sytuacji. Ktos chce opanować chaos w tym ekosystemie. Ja jednak twierdzę że np to Forum ma wieksze zdolności certyfikacyjne od bonzów zza biurka. No chyba że ujawnią profesjonalna metodologię która zostanie zaakceptowania przez swiat crypto ?

Dodano po 10 minutach 31 sekundach:
ergorg pisze: Stripe rezygnuje z płatności BTC.

https://stripe.com/blog/ending-bitcoin-support
Mała chronologia wynikajaca z tego artykułu :)

1. At Stripe, we’ve long been excited about the possibilities of cryptocurrencies
2. Over the past year or two, as block size limits have been reached
3. This has led to Bitcoin becoming less useful for payments
4. Because of this, we’ve seen the desire from our customers to accept Bitcoin decrease
5. Despite this, we remain very optimistic about cryptocurrencies overall.
6. It’s possible that Bitcoin Cash, Litecoin, or another Bitcoin variant, will find a way to achieve significant popularity while keeping settlement times and transaction fees very low

Być może dlatego samozwanczy certyfikatorzy skopia dziadka Bitcoina mimo ze emerytom nalezy się szacunek - no zobaczymy

Kazdy orze jak może ;)

Nie mam kryptowalut w portfelu, nie handlowałam nimi. Dlaczego? Zajmowałam się tworzeniem własnej - mówi w rozmowie z money.pl Maria Belka, prezes BitEvil i współtwórczyni EraCoina. Jak tłumaczy, to dopiero początek drogi do stworzenia polskiej pełnoprawnej kryptowaluty. - Polska to rynek testowy. Wiadro hejtu już się wylało, teraz możemy pracować dalej i wdrażać poprawki - tłumaczy. I zapewnia, że pomysłu na wirtualną walutę nie konsultuje ze znanym tatą.

Kim jest Maria Belka? To córka byłego premiera i byłego prezesa Narodowego Banku Polskiego Marka Belki.
Ostatnio zmieniony środa, 24 stycznia 2018, 01:47 przez minerek, łącznie zmieniany 1 raz.
Make Bitcoin great again

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » środa, 24 stycznia 2018, 01:38

ta strona może leży bo dostała hacka ? Jak się strona wyłożyła to btc zaczął ostro pikować.
Ostatnio zmieniony środa, 24 stycznia 2018, 01:46 przez Vilv, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 23 lutego 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Chillout » środa, 24 stycznia 2018, 01:38

Taki rating może być jedna wielka ściemą nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Nie jest niczym wielkim nawiązać współpracę z agencja ratingową (przez osoby które maja grube portfele i interes w wynikach ratingu), zapłacić komu trzeba aby wyniki były takie a nie inne. Przykładów i afer z podobnymi sytuacjami jest dość sporo. Ja wyniki ratingu traktowałbym raczej jako ciekawostkę lub ew. jako bardziej lub mniej przydatne info na przyszłość.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » środa, 24 stycznia 2018, 01:40

Chillout pisze: Taki rating może być jedna wielka ściemą nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Nie jest niczym wielkim nawiązać współpracę z agencja ratingową (przez osoby które maja grube portfele i interes w wynikach ratingu), zapłacić komu trzeba aby wyniki były takie a nie inne. Przykładów i afer z podobnymi sytuacjami jest dość sporo. Ja wyniki ratingu traktowałbym raczej jako ciekawostkę lub ew. jako bardziej lub mniej przydatne info na przyszłość.
Wszyscy tutaj to wiedzą ale Janusze bez obrażania naszych Januszów forumowych łykną to jak pelikany

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 23 lutego 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Chillout » środa, 24 stycznia 2018, 01:47

Vilv pisze:
Chillout pisze: Taki rating może być jedna wielka ściemą nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Nie jest niczym wielkim nawiązać współpracę z agencja ratingową (przez osoby które maja grube portfele i interes w wynikach ratingu), zapłacić komu trzeba aby wyniki były takie a nie inne. Przykładów i afer z podobnymi sytuacjami jest dość sporo. Ja wyniki ratingu traktowałbym raczej jako ciekawostkę lub ew. jako bardziej lub mniej przydatne info na przyszłość.
Wszyscy tutaj to wiedzą ale Janusze bez obrażania naszych Januszów forumowych łykną to jak pelikany
No tak, niestety tak może być.

Swoją droga faktycznie ten obecny zrzut BTC pojawił się w dziwnym momencie zwiechy strony firmy ratingowej Obrazek Przypadek? .... - jak to mówi klasyk.
Ostatnio zmieniony środa, 24 stycznia 2018, 01:47 przez Chillout, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: srgsrg » środa, 24 stycznia 2018, 01:47

Oni to powinni zacząć od ratingu swoich serwerów i pracowników bo coś im nie wyszło.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 23 lutego 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Chillout » środa, 24 stycznia 2018, 01:52

Gdyby to miała być poważna ocena ratingowa to robiłaby ja solidna firma - przynajmniej nie zamieszana w procesy sądowe. Być może w ten sposób firma która ma wydać jutro ten rating chce się wybić... jest szum wokół krypto wiec czemu by nie skorzystać? Poczekajmy do jutra to zobaczymy co nam rating wniesie - a ocen sam jestem ciekawy. Mam nadzieje ze obszernie tez je uzasadnia.

Początkujący
Posty: 356
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dix22 » środa, 24 stycznia 2018, 01:59

A ja z kolei sądzę, że te oceny raitingowe nic nie wniosą (a jak już, to w niewielkim stopniu). Duży szum się wokół tego zrobił, a było tak wielokrotnie - zwłaszcza jak wychodziły chociażby nowe scam forki BTC.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 25
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lenart » środa, 24 stycznia 2018, 02:06

Nie wiem, mi tam ich strona normalnie działa. Co do samej inicjatywy, to poza wnikaniem w sprawy sądowe i ogólnie możliwość że jest to scam to tak czy siak co by tam się znalazło na pewno będzie rozgłaszane w mediach co za tym idzie ktoś się na tym złapie a i kurs na chwile może w niewielkim stopniu zmienić kierunek. Wszystko zależy co tam będzie wypisane, jakieś dowody poparcia whatever. Przyjrzeć się można, obawiać raczej nie :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: minerek » środa, 24 stycznia 2018, 02:14

Tego typu inicjatywa może raczej służyć do zaanonsowania swojego produktu a nie wmawiania światu profesjonalistów że EraCoin jest lepszy od Bitcoina. Może nie jest lepszy ale w takim zestawieniu może być np pod nim. Niektórzy posługują się marką 8 giełdy świata aby promować futurocoina i nie ma znaczenia że od pół roku nie działa tam stop loss. Inną opcją jest stworzenie paraagencji ogłaszającej ratingi
Ostatnio zmieniony środa, 24 stycznia 2018, 02:16 przez minerek, łącznie zmieniany 1 raz.
Make Bitcoin great again

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 23 lutego 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Chillout » środa, 24 stycznia 2018, 02:16

Co do zjazdu po tych dzisiejszych wzrostach to zwyczajna korekta... zatrzymało się na fibo 0.382 i odboj do góry. Liczę na 11.5k$ do 7 rano Obrazek
Obrazek

Początkujący
Posty: 175
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kristof707 » środa, 24 stycznia 2018, 04:08

To co się teraz tworzy to bardziej mi przypomina bearish flag z ewentualnie lekkim bulltrapem do góry i zjazd w dół.
Ja bym nie ryzykował wejscia teraz, gdyby dalej schodziło to metodą przyciągania może dojśc do oporu 10k, a kolejny test z kolei moze skutkować jego przełamaniem

https://zapodaj.net/a9d102bdb8936.jpg.html

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozinhoz35 » środa, 24 stycznia 2018, 06:35

Strona ratingowa już działa, ale z tego co widzę to błogosławione wyniki zostaną opublikowane dopiero o 15, a nie 9.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Fugitive, Pleasek89 i 24 gości