Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » niedziela, 21 stycznia 2018, 13:11

Uważam że poruszamy się według schematu

Obrazek

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mitchell » niedziela, 21 stycznia 2018, 13:13

Spoiler:
BitJanusz pisze:No niestety, "wzrośnie albo spadnie" to żadna prognoza. Nie kieruję tego osobiście do @Vilv, oczywiście (bez urazy!), ale moim zdaniem takie analizy nie prowadzą nigdzie. To, że wzrośnie lub spadnie każdy wie. Potrzeba raczej przemyśleń na temat obrania konkretnego kursu tradera, a nie filozoficznych rozważań z mnóstwem kresek, z których wynika 5-6 scenariuszy i każdy jest w inną stronę.

Trzeci dzień samokrytycznej oceny (aczkolwiek gdzieś wcięło mój pprzedni post, więć go nie zacytuje). Pisałem, że przy 12.8k miałem ochotę na ewakuację. Muszę pogratulować samemu sobie :mrgreen:

Mi osobiście obecna sytuacja nie wygląda tak źle - dobrze też nie, bo jest powrót do kanału spadkowego od 6 stycznia. Tego kanału nie można kontynuować w nieskończoność (a trochę to już trwa), za kilka dni zderzy się on z linią wzrostów od ostatniej korekty. Tutaj pewnie będzie rozwiązanie całej sytuacji.

Osobiście mam nadzieję, że będzie odbicie na 14500$, tak, by się ewakuować, a potem znów spadki. Jeśli kurs przekroczy 14000, to postaram się sprzedać wszystkie siaty altów (ze stratą lub nie) i się ewakuować na fiat.
@BitJanusz
Chociaż mnie to również irytuje to dopóki jako ludzkość nie wynajdziemy szklanej kuli będziemy musieli zadowolić się takimi cząstkowymi informacjami i wskazówkami. Fakt, przy tych analizach przydałoby się nieco więcej odwagi i niewielkie podsumowanie autorów jaki trend w krótkim okresie jest ich zdaniem bardziej prawdopodobny. Jednak rozumiem ich. Bit zaskakuje co drugi dzień i szkoda byłoby nadwyrężyć ciężko wypracowaną reputację.

Ja z racji bycia nikim mogę się pokusić o większą dawkę fantazji.
Wydaje mi się, iż utwardzamy obecnie cenę w pomarańczowym kanale 11,6-13k tak jak to robiliśmy dwa dni temu piętro niżej.
Upewnię się gdy przebijemy definitywnie mały trend spadkowy (od 17k) który obecnie wisi na 12400$. Jeśli tak się stanie to pewnie pomulimy pomarańczowym jeszcze z dzień z anemicznymi atakami na wyjście górą. Za drugim, trzecim razem 13k powinno paść naszym łupem.

A jeżeli za dwa dni bit będzie po 8500 to umrę ze śmiechu jaki dziś byłem naiwny.

Forum długo nie działało dlatego przepraszam, że nie mogłem wrzucić wcześniej tej pseudoanalizy.
Spoiler:
Obrazek

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » niedziela, 21 stycznia 2018, 13:18

A @BitJanusz tu masz taka bardziej profesjonalna analize jeśli tylko takie Cie interesują:
"This is a long term trade. The price bounces from the support zone formed by SMA100, 10000.00 support level and the uptrend line. RSI confirms price reversal. MACD histogram is going to support a new upward movement. Entry level is at 12150.00 with stop orders below the local swing low at 8850.00 level. Profit targets are 17000.00 and 20000.00 resistance levels. The part of trade volume should be left for long run.


Cryptocurrency Exchange: Poloniex
Buy: 12150.00 // Stop-Loss: 8850.00 // Take-Profit: 17000.00 / 20000.00

Recommended Trade Volume: up to 15% from your deposit size."

https://prnt.sc/i3fss9

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 21 stycznia 2018, 13:24

No skoro lecimy ob: Obrazek

I coś co mi pomaga przy trejdach czyli dobry music: :mrgreen:

btw forum na chwile padło. Ale i tak byłem na forexie, więc mniejsza o to. :mrgreen:

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » niedziela, 21 stycznia 2018, 14:02

Ciężko mi aktualnie wysnuć wnioski samodzielnie pozwolicie że zapytam.
W którym momencie trzeba aktualnie zwrócić uwagę czy lecimy dalej czy odbijamy?

Początkujący
Posty: 154
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prosto988 » niedziela, 21 stycznia 2018, 14:06


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 29
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lenvrt » niedziela, 21 stycznia 2018, 14:13

Szczerze mówiąc od rana ilekroć zostaje przekroczone 12k to chwile po jest zbijane poniżej tego. Ale to dobrze im dłużej będziemy tkwili w jednym miejscu tym większe odbicie potem. Zależy, w którą stronę
Wciąż liczę na te <9k :P

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » niedziela, 21 stycznia 2018, 14:24

@Lenvrt, To dość odważne wnioskowanie: "kurs trzyma się na $12k a zatem, eee ooo eee, będzie <$9k".

Zanim do tego dojdzie jeszcze wiele się może wydarzyć i wiele oporów musi zostać pokonanych. W chwili obecnej kurs próbuje utrzymać fale korekcyjne A i B nad 50% wzrostów od 17 stycznia, co jest pozytywnym sygnałem. Około $11200 mamy podwójne wsparcie po pierwsze 38.2% fibo po drugie linia trendu długookresowego w log (15 wrześnień, 12 listopada). Więc jeśli fala C odbije się od tego poziomu to mamy spore szanse na kolejne wzrosty, jeśli jednak spadnie poniżej $11000 to będzie o wiele cięższy orzech do zgryzienia.

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 169
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kierownikł » niedziela, 21 stycznia 2018, 14:41

Tak mniej więcej wygląda pattern copy&paste na teraz w 4H:

Obrazek

Tu powiększony:
https://image.ibb.co/dagXbw/copy_paste_pattern.jpg
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 stycznia 2018, 14:59 przez kierownikł, łącznie zmieniany 4 razy.

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ishias » niedziela, 21 stycznia 2018, 14:46

CZyli na to wychodzi z wykresu że to korekta nieregularna. Bardzo trudna do wykrycia i zdraliwa. Ja tam na fiatach czaie sie na dobry moment, mozliwe ze gwałtowniejszy ruch znow moze byc pod koniec kontraktow.

Wykres Identycznie sie rysuje jak na Lisku, luknijcie sobie na tradewiev 1day. Tez miał korekte nieregularna.

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Navi89 » niedziela, 21 stycznia 2018, 15:03

Ishias pisze:CZyli na to wychodzi z wykresu że to korekta nieregularna. Bardzo trudna do wykrycia i zdraliwa. Ja tam na fiatach czaie sie na dobry moment, mozliwe ze gwałtowniejszy ruch znow moze byc pod koniec kontraktow.

Wykres Identycznie sie rysuje jak na Lisku, luknijcie sobie na tradewiev 1day. Tez miał korekte nieregularna.
Jak sobie popatrztysz na inne krypto, to zobaczysz, że mają identyczne wykresy. Jeszcze nie wiesz, że wszystko idzie za BTC? Nie ma znaczenia jaki projekt się pod jakim krypto kryje. BTC to wyznacznik i inne krypto reagują samodzielnie dopiero wtedy, gdy BTC jest stabilny przez dłuższy okres czasu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 21 stycznia 2018, 15:17

No cóż, ile ludzi, tyle analiz, natomiast ja gram pod coś takiego: target 14500$, do 26-27 stycznia, potem all out ze wszystkiego i próba odkupienia <10000.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
18
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rha » niedziela, 21 stycznia 2018, 15:36

rha pisze: Jest pewna częsta prawidłowość na poprzednich większych korektach: po wyjściu z najgłębszego dołka jest boczniak, potem wzrost, boczniak i przed wzrostami następuje wyraźny spadek, czasem nawet poniżej poziomu pierwszego boczniaka. Tutaj oznaczałoby to zjazd w przedział 12000-11000.
Co z tego wynika? Nie panikować, przeczekać.
Ta wczorajsza prognoza sprawdziła się. Zjechało w zakładany przedział. Dopuszczam jeszcze w ramach tego schematu kontynuację spadku nawet blisko 11000, lecz jak dla mnie jest to silne potwierdzenie końca korekty. Prawdopodobieństwo ewentualnego spadku w okolice 8k uważam teraz za bardzo niskie.
new06 pisze:@rha, chodzi Ci o korekty w drugiej połowie 2017, czy ogólnie? To bardzo ciekawe co piszesz, przypomina mi jedną teorię, gdzie liczyło się każdy ruch jako trzy poziomy (nie chodzi o ew).
Od pewnego czasu zwracam uwagę głównie na ruchy z 2017. Wcześniejsze były bardziej naturalne, potem weszły w to większe pieniądze, wpływające na kurs według swoich reguł. W efekcie widać powtarzalne schematy. Jedne są proste jak np. zjazd po skosie zatrzymywany mocnym pionowym wybiciem i odejściem w bok. Inne są tak złożone (np. typowa korekta bitcoinowa), że głowy czy formacje diamentu to przy nich małe Pikusie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 21 stycznia 2018, 16:31

@rha

zakładając, że to koniec korekty (powiedzmy), to czy mimo wszystko nie byłbyś za odbiciem od linii trendu spadkowego od ATH (ok. 14500 w tej chwili)?

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ishias » niedziela, 21 stycznia 2018, 16:43

@rha Może tak być ale jak wejdzie znów panika to pójdą takie bomby że szok :P. Tak jak ktoś mówił niedziela i poniedziałki to spadki. Chyba jutro pojdę po L4 bo nie wytrzymam cisnienia w robocie:P

Edit. Na bitfenox ładnie ktoś rzucił 42 bity na sell i kolejne zrzutki ładnie...
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 stycznia 2018, 16:58 przez Ishias, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 29
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lenvrt » niedziela, 21 stycznia 2018, 16:54

pabloj pisze: @Lenvrt, To dość odważne wnioskowanie: "kurs trzyma się na $12k a zatem, eee ooo eee, będzie <$9k".

Zanim do tego dojdzie jeszcze wiele się może wydarzyć i wiele oporów musi zostać pokonanych. W chwili obecnej kurs próbuje utrzymać fale korekcyjne A i B nad 50% wzrostów od 17 stycznia, co jest pozytywnym sygnałem. Około $11200 mamy podwójne wsparcie po pierwsze 38.2% fibo po drugie linia trendu długookresowego w log (15 wrześnień, 12 listopada). Więc jeśli fala C odbije się od tego poziomu to mamy spore szanse na kolejne wzrosty, jeśli jednak spadnie poniżej $11000 to będzie o wiele cięższy orzech do zgryzienia.
Broń Boże nie wnioskuje tego po tym. Zdążyłem zauważyć że im dłużej kurs krąży w pobliżu jednej kwoty tym większy jest wystrzał, w dół albo górę. Ale w którą stronę to już nie przewidzę :cry:

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Eth » niedziela, 21 stycznia 2018, 16:57

Odbicie na 11200$?
Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 stycznia 2018, 16:59 przez Eth, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 208
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BTC-m » niedziela, 21 stycznia 2018, 16:58

Ishias pisze: @rha Może tak być ale jak wejdzie znów panika to pójdą takie bomby że szok :P. Tak jak ktoś mówił niedziela i poniedziałki to spadki. Chyba jutro pojdę po L4 bo nie wytrzymam cisnienia w robocie:P
A w zwolnieniu napiszą ci: "Stwierdzono chorego bitkojna i niewydolność blokczajna" :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4786
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 21 stycznia 2018, 17:10

Mysle ze kluczem jest uruchomienie paniki czyli zejscie ponizej 11k, a potem zobaczymy. AT moze tu sie jedynie przydac do szukania oporow. 10.8 jest pierwszym jesli nei zawrocimy na 11050. Tak jak pisalem rano, ktos konsekwetnie spycha w kluczowych momentach i poswiecil bardzo duzo BTC zeby obnizyc kurs z 12.8 do <12, wiec zeby taka impreza byla oplacalna musimy zejsc dosc nisko. Nie ma co nawet myslec ze to ulica spycha... Sam juz sie nabralem na odbicie na 12.2 :roll:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » niedziela, 21 stycznia 2018, 17:16

prap0n pisze: Mysle ze kluczem jest uruchomienie paniki czyli zejscie ponizej 11k, a potem zobaczymy. AT moze tu sie jedynie przydac do szukania oporow. 10.8 jest pierwszym jesli nei zawrocimy na 11.1. Tak jak pisalem rano, ktos konsekwetnie spycha w kluczowych momentach i poswiecil bardzo duzo BTC zeby obnizyc kurs z 12.8 do <12, wiec zeby taka impreza byla oplacalna musimy zejsc dosc nisko.
Ja tu nie widzę żadnego spychania, wręcz powiedziałbym, że delikatne próby podpychania do góry. Po prostu nie było paliwa żeby iść dalej. Widać to po wolumenie, co w końcu musiało skończyć się załamaniem. ~10700 powinno się odbić, przynajmniej na jakiś czas.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bemx2k, CzarnaOwca, Fugitive, Pretendin, remix i 13 gości