Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1027
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » środa, 6 października 2021, 15:36

Piękny ruch.
Ale dodać trzeba, że jest on na wysokim wolumenie i przy rosnącej dominacji BTC - czyli tak naprawdę to o co nam chodziło.
Fajnie by było, gdyby udało się przekroczyć jeszcze w tej hossie 50% dominacji BTC bo to może oznaczać epicki altsezon na zakończenie hossy.
Ostatnio zmieniony środa, 6 października 2021, 15:49 przez Arcymistrz1990, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » środa, 6 października 2021, 15:39

Bitmar pisze: środa, 6 października 2021, 09:52
pael pisze: środa, 6 października 2021, 07:25@Bitmar jak teraz z falami?
Dopóki nie przebijemy szczytu odbicia tej dużej korekty na 53k, to nic się nie zmienia.
Jeśli wyraźnie go przebijemy to pewnie będzie atak na ATH.
Teraz trzeba bardzo uważać, bo możemy mieć double top. Mamy chwilę euforii byków, ale jesteśmy na takim poziomie, że zaraz mogą polecieć niezłe cegły. Dużo inwestorów którzy nie zdążyli wyjść, może korzystać z okazji i robić zrzuty. Jest też inna grupa, która będzie shortować ten duży wzrost który zrobił się nam w krótkim czasie (10k w 6 dni!) bez żadnej większej korekty. W najbliższym czasie możemy mieć więc zjazd i zobaczymy co będzie potem. To będzie test dla tego trendu.
@Bitmar
chyba przeszło dość "wyrażenie" czyli teraz już tylko :arrow: :arrow: :arrow: ATH ??

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 67
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: brzoza94 » środa, 6 października 2021, 15:40

brzoza94 pisze: środa, 22 września 2021, 12:36 Obrazek

Optymistyczna wersja :D
Aż chce się powiedzieć szach-mat niedźwiedzie :D

A tak serio to idziemy w miarę zgodnie ze schematem z 2017 roku. Po zakończeniu korekty wrześniowej zbliżyliśmy się do lokalnego high z początku września, konsola, a potem przebiliśmy je z impetem. Tyle, że w tym roku wydarzyło się to trochę szybciej. Jakbyśmy dalej kontynuowali schemat to widziałbym w niedługim czasie korektę, gdzie poprzedni high (okolice 53k$) stałby się oporem i to byłoby miejsce na zakupy przed kontynuacją wzrostów i atakiem na ath.

Chyba, że to wszystko to zmyła i jednak będzie szach-mat byki, to wtedy już zupełnie zgłupieję :D

Weteran
Posty: 7514
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » środa, 6 października 2021, 15:43

brzoza94 pisze: środa, 6 października 2021, 15:40Chyba, że to wszystko to zmyła i jednak będzie szach-mat byki, to wtedy już zupełnie zgłupieję


Nikla szansa z duzym ryzykiem, jak to kiedys na koncu bani kozaki_wiesi napisal "brakuje konczacej szpili" teraz mielismy, ale nie rozkrecila sie panika, watpie by to byla ta sytuacja. Korekta pod 48 nie bylaby niczym specjalnym teraz. I pozniej nowe ATH.
Ciekawe, ze sie odkleili od fx totalnie.

#ichimoku

https://u.today/george-soros-is-selling ... ing-crypto
george-soros-is-selling-stocks-and-buying-crypto
Ostatnio zmieniony środa, 6 października 2021, 15:46 przez pael, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 13 lutego 2014
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fugitive » środa, 6 października 2021, 15:45

Do ATH jeszcze daleka droga. Liczę na podejście pod 57k$ i korekta najlepiej dwa, trzy dni z testowaniem wsparcia na poziomie 50500$. Taka korekta to dobry czas na odreagowanie altów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » środa, 6 października 2021, 16:18

DjVegas98 pisze: środa, 6 października 2021, 15:27Co tam u Ciebie?

SL to mnie wybili dwa dni temu. Wygląda że wyszło z trójkąta to raczej idziecie na 56.387 i jak tam przełamie na ath. Nie dotykam. Nie rozumiem i tylko zerkam. Jednokierunkowy rynek ,nie dla niedźwiedzi póki się nie wyszaleją. Niech zrobią w końcu te 100k i będzie spokój

EU50/UK100 i Nasdaq walczę i ten live w tle ,z tym że odwrotnie w większości
Spoiler:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » środa, 6 października 2021, 16:37

Piękna akcja :D Jestem ciekawy czy jest to naturalny proces czy na rynek wszedł jakiś poważny inwestor. Z tym Sorosem faktycznie może być coś na rzeczy :)
pael pisze: środa, 6 października 2021, 15:25Jazda z korekta cyz juz bez korekty?
W 6 dni kurs wzrósł o 15k robiąc ponad 30%. Takie wzrosty lubią być korygowane, szczególnie przez shortciarzy. Jednak jeśli cały ten spadek od 15 kwietnia jest tylko kolejną korektą podczas trwającej bańki to obecny ruch nie musi być wcale/mocno korygowany. Zazwyczaj wyjścia z korekt są "pionowe", więc wiele wskazuje, że to co widzimy to po prostu normalne wyjście z dłuuugiej korekty. Oczywiście jest ryzyko, że kurs lada chwila może mocno skorygować. Jesteśmy w takim miejscu, że wszystko jest możliwe. Mamy rekordowo długą korektę zakładając, że bańka nie pękła.
zeroBTC pisze: środa, 6 października 2021, 15:39chyba przeszło dość "wyrażenie" czyli teraz już tylko ATH ??
Teraz już zostało tylko ATH do przebicia :)

Mamy teraz takie scenariusze:
1. Przebijamy ATH i robimy nowe. 100k nie powinno być problemem.
2. Robimy double top. Diabelski scenariusz :evil:
3. To była tylko korekta fali B. :shock:
2 i 3 to scenariusze najgorsze w obecnej sytuacji, wielu graczy zostałoby wykiwanych, pewnie łącznie ze mną ;) Tych scenariuszy się obawiam najbardziej.

Obecnie największe prawdopodobieństwo w mojej ocenie ma wariant 1.

Jak teraz grać, jak żyć? :)
Jak ktoś wierzy w kontynuację bańki, to przebiliśmy 53k i można się pakować. Jak ktoś czeka na korektę tego wzrostu to oczywiście może się doczekać, ale skoro wierzy w kontynuację bańki to powinien być konsekwentny i wiedzieć, że wyjścia z korekt nie muszą być korygowane i zwykle właśnie takie są, pionowe i szybkie.

Jak ktoś cały czas ma wątpliwości to czeka na wyraźne przebicie ATH. Tuż po przebiciu ATH może być korekta i wtedy można się przestraszyć, że właśnie nam się realizuje wariant 2. Trochę emocji może być.

Zostaje nam obserwować kurs. Jeśli to tylko korekta podczas bańki, to powinniśmy szybko dojść do ATH. Jeśli kurs zrobi się marudny i niezdecydowany, zacznie słabnąć to zagrożenie ze strony 2 i 3 będzie coraz bardziej realne.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: krisodrigo » środa, 6 października 2021, 16:38

Nie interesuje mnie co będzie za miesiąc dwa czy pół roku. Interesuje mnie gdzie będzie BTC za 10 lat.
Obecnie nie ma już odwrotu. W 2017 można było niedowierzać ale obecnie to dzieje się na naszych oczach. BTC staje się światową walutą rezerwową. Każdy kto to widzi, długoterminowo zostanie zwycięzcą.

2017 - Chiny banują BTC
2021 - BTC banuje Chiny

Kto następny ?


Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » środa, 6 października 2021, 17:02

Zapraszam do nowego barometru kursu.
Ostatnio 53% było za przebiciem ATH i kontunuacją bańki.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » środa, 6 października 2021, 17:10

@Arcymistrz1990 Jeśli przebijemy ath to dla mnie będziemy mieć nową banie, alstsezon również będzie epicki patrząc po tym że alty zrobiły double top dominacji na odbiciu co np. już w 2017r nie było. Paliwo tych wzrostów jest głownie tankowane z altów. Ja trzymam alty teraz do 59-60k gdzie kurs się zawiesi, cena stanie a wolumen będzie słabł + jakiś knot na wykresie 1k+.

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 19 września 2021
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Twolipan » środa, 6 października 2021, 17:14

RevWolt pisze: środa, 6 października 2021, 17:10Ja trzymam alty teraz do 59-60k gdzie kurs się zawiesi, cena stanie a wolumen będzie słabł + jakiś knot na wykresie 1k+.


Możesz ten moment obwieścić na forum w chwili zaistnienia ( bez zwłoki) ? :D :mrgreen:

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 9 maja 2018
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: dugimobile » środa, 6 października 2021, 17:25

dugimobile pisze: piątek, 1 października 2021, 21:22Dziś 48500, jutro 52800 potem wiadomo. Jak sie rozpędzi to ja tu korekt nie przewiduje
Jednak miałem racje, nie wiem czemu troszeczkę łysiejący @butup darł ze mnie łacha... i ch.. z tymi kreskami
Ostatnio zmieniony środa, 6 października 2021, 17:27 przez dugimobile, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » środa, 6 października 2021, 17:25

Szybko wybiliśmy opór 53k $. Myślałem, że dłużej zostaniemy w trendzie horyzontalnym.

Obrazek

Praktycznie zostało ATH do zrobienia i sky is no limit.

Jedziemy tym schematem ? Czyli szybka akcja z finałem jeszcze w tym roku ?

Obrazek

https://stats.buybitcoinworldwide.com/c ... 2021-09-22


shinya56 pisze: wtorek, 5 października 2021, 18:56 Dobra wracamy do tematu.
Po wyjściu z trójkąta zwyżkującego powinniśmy być teraz w trendzie horyzontalnym 48k-53k $. Dalej atak na opór 53k $.

Obrazek

shinya56 pisze: niedziela, 3 października 2021, 21:32 Przechodzimy do drugiego etapu. Konsola 48-53k $.

Mniej więcej tak to widzę.
1. Pewnie przez noc będziemy testować od góry opór 48k $. Z czasem zamieni się we wsparcie.
2. Trend horyzontalny 48-53k $.
3. Atak na opór 53k $. Wtedy zostanie do przebicia ATH 64k $.


Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 6 października 2021, 17:27 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » środa, 6 października 2021, 17:26

@Twolipan Każdy dobrze będzie wiedzieć kiedy to nastąpi :), bitek nie będzie miał siły pchać dalej kurs a alty tak samo co oznacza dla mnie tylko brak kapitału. Przy korekcie w takim momencie po co ładować się kolejny raz w bitka skoro można zarobić 2x/3x więcej na altach które już leżały gdy ten rósł. Wczoraj też sprzedałem ale odkupiłem inne i zmieniłem strategię, skupowałem coś co rośnie i szybko realizowałem zyski.

Weteran
Posty: 7514
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » środa, 6 października 2021, 17:34

Bitmar pisze: środa, 6 października 2021, 16:37W 6 dni kurs wzrósł o 15k robiąc ponad 30%. Takie wzrosty lubią być korygowane, szczególnie przez shortciarzy. Jednak jeśli cały ten spadek od 15 kwietnia jest tylko kolejną korektą podczas trwającej bańki to obecny ruch nie musi być wcale/mocno korygowany. Zazwyczaj wyjścia z korekt są "pionowe", więc wiele wskazuje, że to co widzimy to po prostu normalne wyjście z dłuuugiej korekty. Oczywiście jest ryzyko, że kurs lada chwila może mocno skorygować. Jesteśmy w takim miejscu, że wszystko jest możliwe. Mamy rekordowo długą korektę zakładając, że bańka nie pękła.


Ladnie to opisales, czyli wszystko sie moze zdarzyc.
Bitmar pisze: środa, 6 października 2021, 16:372. Robimy double top. Diabelski scenariusz


diabelski czyli mocno prawdopodobny ;-)
Jesli mieliby sie teraz zawrocic to pasuje uwali te H4 w 25min a cos sie na to nei zanosi.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » środa, 6 października 2021, 17:37

shinya56 pisze: środa, 6 października 2021, 17:25Jedziemy tym schematem ? Czyli szybka akcja z finałem jeszcze w tym roku ?
ja cały czas twierdzę, że tak właśnie będzie :)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 19 września 2021
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Twolipan » środa, 6 października 2021, 18:19

RevWolt pisze: środa, 6 października 2021, 17:26Każdy dobrze będzie wiedzieć kiedy to nastąpi , bitek nie będzie miał siły pchać dalej kurs a alty tak samo co oznacza dla mnie tylko brak kapitału


A zobacz na maj, że ten moment nie był prosty do wyłapania. Mocny skok altów był jednocześnie początkiem korekty BTC choć wyglądał na odreagowanie i wyrównanie wzrostów bitka który miał się w tym czasie spokojnie konsolidować powyżej 60k. I to wcześniej wyglądało identycznie, choć była jedna różnica wyłapana przez nielicznych:)
Dlatego jestem ciekawy jak konkretnie chcesz to diagnozować:)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » środa, 6 października 2021, 18:29

Bardzo dobrze widać, że spadki Majowe i reszta wykresu do dzisiaj to korekta w trendzie wzrostowym.
To co mamy teraz to mocne wyjście z korekty, dlatego robimy mocne i szybkie wybicia kolejnych oporów.

Obrazek

Obrazek

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » środa, 6 października 2021, 18:32

@Twolipan alciarze myśleli że pora zakupów po lekkiej korekcie bitka a okazało się że bania pękła, wystarczyło wyjść gdy kurs przebił lt, hasharate spadał dalej, głębokość korekty przekroczyła poprzednie poziom. Teraz będzie identycznie, pompa, zbicie i 2x odbicie altowe. Tak grubasy są nauczone razem z resztą graczy i tak wartości grać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » środa, 6 października 2021, 18:44

Ostatni S na tej bańce - 55100 $ ,jak i to wybije to robię sobię przerwę dłuższą od tych kryptowalut.
Ostatniego SL wybiło mi 6000$ temu i kilka dni nie dotykałem ale jebany się prosi.
Obrazek
Good save the BEAR
Spoiler:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, snajp i 21 gości