Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bagder » niedziela, 21 października 2018, 15:59

@koparki - to musieliby zmienić premiera... Nie sądzę, aby teraz to był główny problem. Teraz problem stanowią Włochy. Nawet pan Timmermans aspirujący do godności przewodniczącego nie przebije się z nagonką na Polskę.
Mam nadzieję, że Malta zrealizuje to co zapowiada, a że kraj ten słynie z "dogadanych" interesów to osobna sprawa.
Znakomita relacja naszego forumowicza wprawdzie obnaża mit maltańskiej kryptowalutowej wolności... jednak i tak w świat pójdzie przekaz...
Bez specjalnej ekscytacji - liczę, że rynek jeszcze tego nie zdyskontował - i jednocześnie nie przyjmie tego obojętnie. Jeśli takie newsy nie ruszają rynkiem - to już nie wiem co może ruszyć...
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 21 października 2018, 16:04

@Badger że to PR i mit to fakt, może się coś tam dzieje na szczeblu rządowym w temacie crypto, ale Trójmiasto bardziej wspiera crypto - patrząc przez pryzmat ilości bitomatów i akceptacji płatności. Jedno sobie człowiek na pewno uświadamia jak jedzie do stolicy kryptowalut..że nawet jeżeli z czasem rozpocznie się akceptacja i możliwość płatności w BTC, to już możliwość płacenia w BCH,LTC,DASH i całej reszcie to zwyczajne science fiction. Większość Maltańczyków których pytałem w różnych okolicznościach, taryfa,basem,muzeum,akwarium,restauracja,taxi a i autobus bladego pojęcia nie ma co to jest. Teraz taka głupia moda że sobie wszyscy wstawiają umiejscowienie firmy : Malta. I już się macają z gąską . Rozkminiam dalej temat tam, będę znowu w przyszłym roku. Podobnie jak w większości krain UE trzeba się oficjalnie zalogować : http://propertyinmalta.pl/e-residence-c ... ezydencka/
Jeszcze będę do tego tematu wracać w tym osobnym wątku w 2019. Polecam turystycznie - ta Niebieska laguna jest na mega wypasie :mrgreen: (
A adopcja płatności i większy ruch na kursie będzie na pewno, jak będzie powstawało więcej usług ala Revolut.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 21 października 2018, 16:58

Chyba próbuje zebrać się na wybicie. Korekty 1d 15.10 sięgnęły trochę poniżej 0.618 na Bitstamp a na Bitfinex poniżej 0.786, ale to było nietrudne, że będzie sporo na Bitfinex. Do tego po drodze Tether wrócił nieco do góry, a jednak nie zniosło całego wybicia (w czasie 6 dni od niego póki co). Jednak Dopiero 6800$ na Bitfinex wyglądałoby obiecująco. Teraz tylko jakieś podrygi są, ale to podrygi w górę.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » niedziela, 21 października 2018, 17:32

Ankieta, którą utworzył @Bitmar dotycząca oceny cyklu w którym znajduje się kurs zainspirowała mnie do zobrazowania jak ja okiem (chyba)początkującego postrzegam obecny przebieg cenowy BTC na tle poprzedniej bańki. Nie wiedziałem czy tamten wątek to odpowiednie miejsce na dzielenie się moimi przemyśleniami dlatego napiszę post tutaj. Ogólnie chciałbym żeby osoby z doświadczeniem większym od mojego spróbowały się odnieść do moich wniosków i je ocenić. Nie chcę aby moje myślenie przyniosło komuś błędne wnioski, sam staram się mieć na uwadze, że mogę się mylić i że być może jeszcze trzeba będzie pograć na spadki/wstrzymać się z oceną dołka.

Kopiując pattern obecnego kursu naniosłem go na poprzednią bańkę celem zobrazowania kształtowania się obecnej. Sądzę że rynek jest już nieco bardziej dojrzały przez co zmienił się przebieg schematu i dlatego wygląda on łagodniej niż poprzedni. Różnice jakie dostrzegam i jakie mi się wydaje że wystąpiły to brak panicznych spadków w końcowym cyklu pierwszym (pęknięcia bańki), a także inny przebieg konsolidacji(cyklu 2) który wydaje mi się że jest w końcowym okresie. pominął bym także dokładne porównywanie ram czasowych, nie uważam że skoro coś kiedyś trwało X czasu to teraz też musi albo że chociaż jakaś proporcja musi być zachowana.

Obrazek

@Bitmar, wydaje mi się też że chcąc zaznaczyć cykl konsolidacji na poprzedniej bańce trzeba go skrócić do mniej więcej 12.2015, tam bym zaczął cykl 3.

I to by było na tyle :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » niedziela, 21 października 2018, 17:32

U Was w mieście są bitomaty ? Jak ludzie na nie reagują ?

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » niedziela, 21 października 2018, 17:39

te podrygi w górę są na małych obrotach , musi gwałtownie spaść na moment aby miało paliwo do wybicia się ... bo teraz na rynku jest równowaga z lekką tendencją do osuwania się. Nawet wykres powyżej obrazujący poprzedni cykl hossa-bessa pokazuje że igiełki bessy można się spodziewać tak jak na szczytach hossy też są irracjonalne igły likwidacji shortów dla ludzi którzy przedwcześnie próbowali shortować hossę. Być może ta ostatnia zmyłka spowodowana przez Tethera była takim dołkiem przed zmianą trendu, próbuję nieśmiało grać pod to.
---

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 21 października 2018, 17:49

shinya56 pisze: U Was w mieście są bitomaty ? Jak ludzie na nie reagują ?
W Warszawie 5 szt, korzystałem z każdego, ruch jak na razie dość mały, nigdy nikogo nie spotkałem
ludzie reagują zdziwieniem, czasami się zatrzymują i zapytają mnie co to jest (2 razy się zdarzyło)
głównie myślą, że to "zwykły" bankomat/wpłatomat

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » niedziela, 21 października 2018, 17:52

W sumie jeszcze chciałem przeanalizować obecną sytuacje. Przewiduje kilka scenariuszy więc jak można zobaczyć na moim wykresie już trochę kresek się narobiło.

Obrazek

Narazie mam wrażenie że przynajmniej raz kurs odbije się od zielonej linii - górnego ograniczenia korekty 2018 prowadzonej po szczytach 20 stycznia i 5 marca w skali log - ewentualni ją przebije i później by mógł testować ją od góry aby przyjąć na target poziom cenowy 6800$ lub test oporu wynikającego z linii odcienia czerwonego na wykresie. Cały czas mnie jednak zastanawia czy w najbliższym czasie kurs nie powędruje na niższe poziomy( kierunek 6400$) żeby zaliczyć test jednego ze wsparć które są na horyzoncie.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » niedziela, 21 października 2018, 17:54

CRXEE8 pisze: shinya56 pisze:
U Was w mieście są bitomaty ? Jak ludzie na nie reagują ?

W Warszawie 5 szt, korzystałem z każdego, ruch jak na razie dość mały, nigdy nikogo nie spotkałem
ludzie reagują zdziwieniem, czasami się zatrzymują i zapytają mnie co to jest (2 razy się zdarzyło)
głównie myślą, że to "zwykły" bankomat/wpłatomat


powyższa odpowiedź razem z tym postem: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 80#p531177 układa mi się w jedną całość 8-)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » niedziela, 21 października 2018, 18:28

@koparki, To, plus ostatni temat @socjologa z wycieczki na Maltę przekonuje mnie, że jesteśmy na etapie Innovators/Early Adopters. I to bardzo wczesny Early Adopters, a nawet jeszcze Innovators. Do tego kapitalizacja w porównaniu np. do dotcom.
Wiesz takie realne obserwacje, nie AT.
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 października 2018, 19:04 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 21 października 2018, 18:55

shinya56 pisze:Jak się zapatrujecie na możliwość przejścia kapitału na BCH ? Jeszcze nie teraz, ale jak BTC ewentualnie spadnie poniżej 6 000 $.
Ludzie zobaczą, że jest okazja życia, wejdą w BTC po niskich cenach, a technologicznie i ideowo okaże się, ze BCH jest prawdziwym Bitcoinem.
Czytam temat o BCH, ludzie wyciągają wnioski, że SegWit, LN dla Core to nie jest idea Satoshiego.
Ja osobiście w żaden flippening nie wierzę. BCH jest takim samym altem jak wszystkie inne. A o toksycznym Rogerze Ver wolę się nie wypowiadać.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 21 października 2018, 23:29

W ciągu ostatnich 2 tygodni zaliczyliśmy fejkowe wyjście z trójkąta dołem, fejkowe wyjście górą, po czym wyrównanie kursu do poziomów sprzed obu akcji.
Jeśli się nie mylę, to zamykająca się właśnie świeca 3-dniowa będzie i na finexie i na stampie najmniejsza od wiosny 2017 (mniejsza niż dwie, rekordowo niskie świece z początku października).

To jedne z wielu poszlak wskazujących, że trwa trudny okres walki o kierunek ruchu po wyhamowującym hiperbolicznie spadku trwającym od ATH.
Niektórzy zobaczą w obecnych wydarzeniach przesilenie, inni balansowanie na krawędzi przed dalszym upadkiem.

Póki co, dla mnie jesteśmy w "no trade zone". W takich chwilach najlepiej ustawić alarmy w telefonie i zrobić sobie dłuższy odpoczynek...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 22 października 2018, 00:34

ekonokomik pisze: Póki co, dla mnie jesteśmy w "no trade zone".
No trade zone czyli 100% fiat? Czyli nie trzymasz już BTC? Pisałeś, że od dawna trzymasz i ostatnio dokupowałeś pierwszy raz od sierpnia.

Mnie najbardziej interesuje teraz zakończenie dziennej, tygodniowej i jak jutrzejszą rozegrają. Nie spodziewam się znacznego pogorszenia czy polepszenia sytuacji, raczej przedłużania niepewności. Póki co nie mamy ani całkowitego zniesienie wybicia 15.10 ani też próby jego kontynuacji.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 22 października 2018, 01:04

Wymazywanie pisze: No trade zone czyli 100% fiat? Czyli nie trzymasz już BTC? Pisałeś, że od dawna trzymasz i ostatnio dokupowałeś pierwszy raz od sierpnia.
No trade zone, to dla mnie zbyt wąskie ramy w których porusza się kurs lub zbyt nieprzewidywalne zachowanie by opłacało się pod te ruchy grać. Teraz mamy obie te sytuacje i to imho w natężeniu największym od początku roku. To powstrzymuje mnie od gry ale nie rzutuje to na stan posiadania.
To co dokupiłem jednak oddałem, ale to był tylko mały procent. Poza tym jestem w sporym stopniu obkupiony zarówno w BTC jak i w alty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 22 października 2018, 01:17

Ciekawe statystyki dla 2016-2018 dla BTC i ETH. Ładnie widać osuwanie od początku tego roku.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 22 października 2018, 08:33

Mam SL w okolicach 6340$. To dość ryzykowne, bo mogę zostać potężnie wyleszczony przy fałszywym wyjściu dołem. Stamp 1d

Obrazek

No ale na czymś trzeba się oprzeć :(

Gdyby kurs zatrzymał się w okolicach 6250$ po ewentualnym spadku, próbowałbym pewnie odkupić, jest jednak pewna szansa, że ruch rzuci nas na piątkę z przodu. Zależnie od intensywności.

W przypadku ruchu up niezmiennie czekam na 6900$ w parze z USD. Wtedy dokupię.

Ostatnia transza przy 7500$.

Nudę na wykresie można zabić bawiąc się w trading gównomonet na Binance. Trochę mnie ominęło, taki Ravencoin zrobił +200%. ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » poniedziałek, 22 października 2018, 08:50

@BitJanusz, świecisz na brązowo :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » poniedziałek, 22 października 2018, 08:55

Takie pytanie do użytkowników co uczestniczyli w bańce z końcówki 2013 roku i potem w tym dość długim bear markecie który trwał prawie 2 lata.
Jakie wtedy (okres 2014 i 2015 rok) były wiadomości ze świata związane z BTC?
Mieliśmy tu sporo analiz które porównują pęknięcie tamtej bańki z tą obecną w celu wyszukiwania tak upragnionego "dołka dołków".
Uśrednijmy, że wyszedł przedział pomiędzy 3k do 5k, z czym się całkowicie zgadzam, paru forumowiczów ładnie rozłożyło to na czynniki pierwsze i taki przedział porównując te bańki jest jak najbardziej sensowny dla mnie z jednym ALE.
Czy np wtedy (2014/2015) i w granicach spadku około 70% od ATH też było tyle pozytywnych newsów co teraz czy może był to czas gdy nie było zbytnio żadnych pozytywnych newsów dla BTC (lub po prostu został "zapomniany" i nie było ich wcale)?
Teraz napływa naprawdę dużo pro-wzrostowych wiadomości dla BTC (ogólnie krypto), inwestowane są duże pieniądze w kopalnie (np ostatnio otwarta w Armenii https://www.chepicap.com/en/news/4554/a ... -farm.html ) trudność kopania raczej będzie się z czasem zwiększać
więc może takie porównywanie tych baniek jeden do jednego nie uwzględniając obecnej sytuacji w świecie krypto (czyli głównie pro-wzrostowych newsów) jest nieprawidłowe ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 22 października 2018, 09:02

Troche zboczylismy z kursu... aczkolwiek tydzien temu tez bylismy pod kreska, a co bylo potem kazdy wiedzial... doszukujac sie analogii licze na podobny scenariusz jak tydzien temu :mrgreen:

Obrazek

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 22 października 2018, 09:21

CRXEE8 pisze: Czy np wtedy (2014/2015) i w granicach spadku około 70% od ATH też było tyle pozytywnych newsów co teraz czy może był to czas gdy nie było zbytnio żadnych pozytywnych newsów dla BTC (lub po prostu został "zapomniany" i nie było ich wcale)?
W mainstreamie była cisza niemal absolutna. Pierwsze artykuły z głównego ścieku typu onet kojarzę w 2017 roku gdy cena zrównała się z uncją złota czyli przy 1200$.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 39 gości