Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » środa, 19 maja 2021, 09:07

Jak już pisałem kilka dni temu jesteśmy w miejscu kluczowym dla kursu. Albo robimy nowe ATH na odbiciu, albo mamy odwrócenie trendu, jeśli po odbiciu zrobimy nowy duży dołek (to moja subiektywna ocena).
Nie wiadomo jeszcze, czy już mamy dołek bo może jeszcze nieco spaść, ale to już niewiele zmienia jeśli chodzi o potencjalne scenariusze na najbliższy czas. Po dołku tym, albo tym który będzie robimy odbicie i nie wyobrażam sobie innej opcji (tzn. wyobrażam sobie bardzo negatywny FUD i tu jednak jest duże ryzyko, ale patrzymy na AT bo nie mamy szklanej kuli).

Po odbiciu mamy już 2 scenariusze zielony z atakiem na ATH i czerwony z kolejnym dużym dołkiem, możliwe, że już 2 z przodu. Oczywiście, możemy mieć wariacje tych scenariuszy i coś się może rozciągnąć w czasie itd, ale ogólnie myślę, że schemat jest prawidłowy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 19 maja 2021, 09:11

@Bitmar ok, chociaż zgodnie z równością fal, to raczej odbitka do 47k$ i spadek do 25555$ :D Aczkolwiek -40% to dar z niebios, trafiające się ślepej kurze ziarno, dar od losu, wielka okazja, promocja życia i lifetime opportunity :D Patrząc historycznie skupowanie przecen -40% i więcej w ciągu kilku lat robi z takiego dip buyer'a milionera :D Buy low sell high :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: FlyingAtom » środa, 19 maja 2021, 09:18

@Bitmar Ja obstawiam od początku 30-35k i dalej dopiero może iść nawet wyżej niż ATH (25%), ale daje też dużą szanse że już po ATH jest (75%). Zobacz jak wyglądała sytuacja na giełdzie w ostatnio, spadek był intensywny i później powoli do góry, może inne czasy (przy covid ludzie więcej czasu w wykresy patrzą) aktualnie niż przy poprzedniej bańce w 2017 czy na giełdzie w 2008.
Między 35 a 45 nie widzę szansy na "pewny zarobek" czy grasz longa czy short.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12824
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 19 maja 2021, 09:18

Bitmar pisze: środa, 19 maja 2021, 07:54Jesteśmy na takim poziomie gdzie można dość bezpiecznie kupić
Przewiń ostatnie 10 stron wątku, teraz to raczej nie ma za co już wchodzić. :P

Ale tak to jest jak ogólna atmosfera mówi, że wszystko jest w porządku i klepie się po plecach od notabene 50k+ sic!

Obrazek
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 19 maja 2021
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zerrkos » środa, 19 maja 2021, 09:27

Na wstępie chciałem Was powitać. To jest mój pierwszy post. W fusów nie umiem wróżyć, ale na ten moment
nie jest za ciekawie. Mój wewnętrzny bot tradingowy mówi mi, że to jeszcze nie koniec spadków. Jak dla mnie może to spaść niżej niż jest obecnie. Aczkolwiek mogę się mylić. Niestety zapakowałem się niepotrzebnie w doga, ale nie płacze, bo na szczęście zapakowałem się też w MATIC po 1$. I on niweluje moje straty. Ale czy Matic też utrzyma swój poziom? Tego nie wie nikt. Na ten moment mam sytuację, że w sumie jestem na lekkim plusie. I prawdę mówiąc nie wiem co dalej robić.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 14 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: klorel » środa, 19 maja 2021, 09:29

Sprzedać.

Początkujący
Posty: 451
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » środa, 19 maja 2021, 09:30

@zerrkos Na wstępie nie pisz o doge i matic w wątku dla btc...

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » środa, 19 maja 2021, 09:30

ergorg pisze: środa, 19 maja 2021, 09:18Przewiń ostatnie 10 stron wątku, teraz to raczej nie ma za co już wchodzić.

Ale tak to jest jak ogólna atmosfera mówi, że wszystko jest w porządku i klepie się po plecach od notabene 50k+ sic!

Koniobicja z byczymi sygnałami z blokchaina poprowadził XD ale tak to jest jak się plusy na forum liczą bardziej niz pieniądze.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 19 maja 2021
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zerrkos » środa, 19 maja 2021, 09:34

łabondź2020 pisze: środa, 19 maja 2021, 09:30 @zerrkos Na wstępie nie pisz o doge i matic w wątku dla btc...
Ok. Na przyszłość nie będę pisał o innych krypto w tym wątku.
To już się nie powtórzy.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » środa, 19 maja 2021, 09:41

@ergorg Myślę, że każdy kto wchodził od <50k$ ma jeszcze szasnę wyjść na plus w każdym scenariuszu, czy to negatywnym czy pozytywnym. Oczywiście jest jakieś ryzyko mega FUDu jak problemy tethera, Musk sprzedaje itd, ale to ciężko przewidzieć (w sensie, że nastąpi w danej chwili bo że kiedyś nastąpi to wiadomo).
ergorg pisze: środa, 19 maja 2021, 09:18ogólna atmosfera mówi, że wszystko jest w porządku
Do tego poziomu było i jest wszystko w porządku z punktu widzenia zasięgu zdrowych i normalnych korekt w przypadku hossy , a czy dalej będzie nie wiadomo. Spadki do 40% są normalną częścią baniek i w większości przypadków nie powodują odwrócenia trendu (choć oczywiście mogą). Niebezpiecznie się robi <40%, więc jest jeszcze ryzyko tego niebezpieczeństwa, ale póki co mieścimy się jeszcze w obszarze "bezpiecznym" (bezpiecznym dla trendu), jednak już na pomarańczowym polu.

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 25 marca 2020
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jimmy4k » środa, 19 maja 2021, 09:45

Strach jest, psycha siada czyli zblizamy sie do konca korekty albo wlasnie ja konczymy :roll:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » środa, 19 maja 2021, 09:46

W poprzednich hossach każde odbicie od 200ma dawało ostrego kopa. W 2017 dotknęliśmy jej tylko raz.

Obrazek

Weteran
Posty: 7478
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2764
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » środa, 19 maja 2021, 09:47

Historycznie mozna powiedziec, ze nie ma sensu w ogole myslec tylko kupowac, najwyzej za 2 lata sie bedzie na plus. Tylko wzorzec sie moze zalamac to raz, tracimy plynnosc to dwa, trzy po co w ogole cokolwiek czytac o kursie jak zawsze jest dobry moment na kupno?

Dodano po 2 minutach 2 sekundach:
mesrotten pisze: środa, 19 maja 2021, 09:46W poprzednich hossach każde odbicie od 200ma dawało ostrego kopa. W 2017 dotknęliśmy jej tylko raz.



Tylko wtedy to bylo ile k? a teraz jest 40k. Subtelna roznica...
Pamietajcie tez, ze dalej BTC/krypto ma wartosc przedewszystkim spekulacyjna. Jak ktos chcial z dubaju kase przywiezc na forum to finalnie oplacil bilety dla koników...

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » środa, 19 maja 2021, 09:52

pael pisze: środa, 19 maja 2021, 09:47Historycznie mozna powiedziec, ze nie ma sensu w ogole myslec tylko kupowac, najwyzej za 2 lata sie bedzie na plus
Historycznie, kupno na spadku 40% zawsze było dobrym momentem wejścia, to fakt, oczywiście pod warunkiem, że wyszło się w porę z perspektywy krótkoterminowej bo z długoterminowej to wiadomo, w każdym miejscu nawet na poprzednim ATH było dobrze. Chodzi o nie zamrożenie środków.
pael pisze: środa, 19 maja 2021, 09:47 Tylko wzorzec sie moze zalamac to raz, tracimy plynnosc to dwa, trzy po co w ogole cokolwiek czytac o kursie jak zawsze
Niestety tu ani w żadnej innej inwestycji nie masz 100% pewności zysku. Zysk bez choćby minimalnego ryzyka nie istnieje w przypadku inwestycji. Nie oczekuj więc pewniaków 100%. Grając na kursie zawsze mamy do czynienia tylko z prawdopodobieństwem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12824
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 19 maja 2021, 09:57

Bitmar pisze: środa, 19 maja 2021, 09:41Myślę, że każdy kto wchodził od <50k$ ma jeszcze szasnę wyjść na plus w każdym scenariuszu, czy to negatywnym czy pozytywnym.
Gramy by zarobić czy wyjść na zero? :roll:
Bitmar pisze: środa, 19 maja 2021, 09:41Do tego poziomu było i jest wszystko w porządku z punktu widzenia zasięgu zdrowych i normalnych korekt w przypadku hossy , a czy dalej będzie nie wiadomo. Spadki do 40% są normalną częścią baniek i w większości przypadków nie powodują odwrócenia trendu (choć oczywiście mogą).
Przy każdym poziomie tego rodzaju posty widziałem:

-20% - no już ze trzy takie mieliśmy - wszystko ok

-30% - no, w końcu musiała przyjść

I nie biję do Ciebie @Bitmar. po prostu jestem zawiedziony ostatnio tym forum i postawą co niektórych użytkowników. Śmianie się z shortowania Socjo kiedy cały czas rosło to jedno, ale jak teraz ciągle spada i przy każdym dołku widać posty BTFD to przecież praktycznie to samo.
Bitmar pisze: środa, 19 maja 2021, 09:52Historycznie, kupno na spadku 40% zawsze było dobrym momentem wejścia
Mnie zastanawia ile osób tutaj czekało ze środkami na -40% a ile już się zapakowało wcześniej.

---

Mi w nocy poszedl SL na longu, dobrze, że jeszcze nie zacząłem zakupów spot, chyba lepiej poczekać na potwierdzenie.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: FlyingAtom » środa, 19 maja 2021, 10:05

ergorg pisze: środa, 19 maja 2021, 09:57Mnie zastanawia ile osób tutaj czekało ze środkami na -40% a ile już się zapakowało wcześniej.
Pewnie nie dużo, ale -40% to tak jak Bitmar napisał, historycznie dobry moment na zakup.

Spadek wygląda na naturalny, nigdzie masowo nie strzeliły longi. Tutaj jeszcze jeszcze perspektywa na longownie i uwalenie longujących. Brakuje mi jakiś akcji typu - 30% w 1-2h.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » środa, 19 maja 2021, 10:08

To jest chyba ostatnia szansa na wejście albo wyjscie. Odbicie teraz było ale nadal małe jak dla mnie i obstawiam zejście do równych 38k i tam szał zakupów.

Początkujący
Posty: 179
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: JARAZZ » środa, 19 maja 2021, 10:09

Jak sprzedawałem na początku maja to ktoś mnie pytał "dlaczego? Przecież jest altsezon itp. " Teraz mogę odpowiedzieć. Kupiłem sobie auto, większość wypłacona z giełdy, a to co mam na niej to jak widac na wykresach, czerwono :D

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: FlyingAtom » środa, 19 maja 2021, 10:11

JARAZZ pisze: środa, 19 maja 2021, 10:09Jak sprzedawałem na początku maja to ktoś mnie pytał "dlaczego? Przecież jest altsezon itp. " Teraz mogę odpowiedzieć. Kupiłem sobie auto, większość wypłacona z giełdy, a to co mam na niej to jak widac na wykresach, czerwono
Czy zrobiłeś dobrze dopiero będzie wiadomo za 6 miesięcy a nie dziś.
Ps. Gdybyś kupił wrotki zamiast samochodu to miałbyś nadal kapitał ; )
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 19 maja 2021
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zerrkos » środa, 19 maja 2021, 10:13

mesrotten pisze: środa, 19 maja 2021, 09:46 W poprzednich hossach każde odbicie od 200ma dawało ostrego kopa. W 2017 dotknęliśmy jej tylko raz.

Obrazek
Niestety nie raz przekonałem się, że w świecie krypto nie można być pewnym na 100%. Na BTC się już zawiodłem nie jeden raz.
Tak mi się zdaję, żeby BTC spadło do niższych poziomów to musiałby znowu jakiś guru coś ogłosić światu.
Wg. mojego wewnętrznego bota tradingowego BTC zaliczyło już 3 duży dołek od 9 maja, wcześniej zaliczało 1 duży dołek i było odbicie.
Z każdym następnym dużym dołkiem, szansa na odbicie wzrasta. Każdy duży dołek to pewnie realizowanie się stop loss.
Czyżby wszystko pasowało to pod przysłowie do 3 razy sztuka?

przysłowie polskie

(1.1) trzecia próba czegoś będzie zapewne udana, za trzecim razem może się wreszcie powieść[1]
(1.2) coś może się udać tylko dwa razy, a za trzecim razem już nie[1]

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801, Google [Bot], MagicznyKrokiet, miazo, Pixelbitcoin, Sałata i 16 gości