Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 24 września 2020, 18:48

koparki pisze: czwartek, 24 września 2020, 18:35bitek po 500$ stało by sie faktem
Przedstawiciele giełdy twierdzą, że spadłoby wtedy do zera. :roll:

Mamy HH więc jest szansa na zakończenie korekty. >10750 utrzymane na świeczce 1d i robi się to wysoce prawdopodobne, że będzie up.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 24 września 2020, 18:51

BitJanusz pisze: czwartek, 24 września 2020, 18:48Przedstawiciele giełdy twierdzą, że spadłoby wtedy do zera
Byłby możliwy wówczas zakup za 0.01?
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kAArter » czwartek, 24 września 2020, 18:55

@kozaki_wiesi Gdybyś miał gdzieś tam ustawione kupno to tak w innym przypadku nie ma szans żebyś cokolwiek zrobił

Jakoś rok temu jak był jakiś mega ruch na giełdzie bo btc leciał na łeb to nie dało sie tam nawet zamknac pozycji
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 września 2020, 18:56 przez kAArter, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 24 września 2020, 18:55

End is Near :twisted:
koparki pisze: czwartek, 24 września 2020, 18:35życzenie @socjolog2008 i bitek po 500$ stało by sie faktem

To odwleczony w czasie fakt ;) kwestia czasu
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 24 września 2020, 19:01

kAArter pisze: czwartek, 24 września 2020, 18:55Gdybyś miał gdzieś tam ustawione kupno to tak
Chyba więc sobie na kilku giełdach poustawiam zlecenia za 1$ - tak na wszelki wypadek ;)
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 24 września 2020, 19:07

kozaki_wiesi pisze: czwartek, 24 września 2020, 18:51Byłby możliwy wówczas zakup za 0.01?
Pytanie, czy nie zostałbyś następnie zlikwidowany za 0.001 :mrgreen: nie mam pojęcia, jak zachowałby się taki silnik podczas takiego zdarzenia.

Oczywiście giełda nie wyłaczy silnika "w drugą stronę" przy likwidacji shortów, więc tutaj dobry przykład tego, jak giełda wpływa na cenę bitka.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 24 września 2020, 19:12

Przelewarowanie rynków i wycena większości walorów jest gigantyczna, konkretne uderzenie danych o zachorowaniach zbiegnie się z czasem rocznicy 24.10.1929 i wtedy można będzie wracać - jeszcze jak pisałem 322 na crypto cap czy 11k na btc ,spx pod weekend już powinien zacząć stresować byki a październik krew i czerwień, byki biegające po ulicach z urwaną ręką, strach w oczach i wszędzie Wielkie brunatne Niedźwiedzie
Obrazek
Spoiler:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 24 września 2020, 19:51

KubaKoń pisze: czwartek, 24 września 2020, 17:44Czekaj czekaj...twierdzisz że kilkuletnie hodlowanie BTC przynosi stratę? O kurczę...gorszej herezji anty-matematycznej nie słyszałem. Okłamujesz liczby...dosłownie. Ponownie zapraszam do postu @anagamidev ze strony 2569. Store of value to nie trejdowanie tokenami, tylko długoterminowe trzymanie go na portfelu (np żeby przetrwać kilkuletni kryzys). Do tego w ramach dokupywania dochodzi np. strategia uśredniania ceny i musiałbyś mieć niesamowitego pecha (Czzytaj: kupić BTC np. 20 grudnia 2017) żeby być stratnym patrząc np na ostatnie 5 lat wstecz. Nie każdemu uda się przechować wartość waluty. Przecież złoto też możesz kupić w momencie ATH i wtopić jak będzie długofalowy spadek (niekoniecznie nagły), a przecież o tym że złoto jako SOF nadaje się najlepiej w 5-6tys historii systemu monetarnego tłumaczyć nie muszę? Oczywiście pamiętajmy o tym, żeby zrealizować w odpowiednim momencie zysk (gdzieś w okolicach górki zanim bańka pęknie), a to też nie jest łatwo i można szybko wtopić.
Dokładnie. Tutaj dużo osób nie wie co to jest uśrednianie długoterminowe oraz zakłamuje rzeczywistość. Poza tym czy to jeśli chodzi o crypto czy tradycyjne rynki tak zwane, np. Teslę dużo osób patrzy tylko na ATH jakby tylko tam wszyscy kupowali oraz nikt nie realizował zysków, a wszelkie ruchy na niższych poziomach, nawet kilkusetprocentowe nie mają dla nich znaczenia, nie umieją spojrzeć w szerszej perspektywie oraz zakładają, że już tylko musi spadać do zera i jak nie wróci na ATH to nie można zarobić/zarabiać/grać. Absurd i jakaś ułomność mentalna czy nie wiem co :D

Jeśli ktoś skupował regularnie co tydzień, czy po prostu nawet skupował kierując się prostym RSI i co nieco sprzedawał na lokalnych górkach to mógł pięknie uśrednić. Być może BTC spadnie do 500$, ale zanim tam spadnie może wykonać mnóstwo ruchów, przykładowo spadnie na 1k$ i później odbije do 5k$ robiąc +400% i później dopiero gdzieś tam spadnie do 500$, więc to nie jest takie wszystko oczywiste. A dużo osób też shortuje na potęgę pomagając tylko wzrostom :D
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2301
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » czwartek, 24 września 2020, 21:42

@anagamidev

Otóż to. No ale każdy ma inną filozofię inwestycji, dlatego nie chcę negować zdania innych, ale jak ktoś zakrzywia rzeczywistość którą opisują liczby (a liczby nie kłamią, tym bardziej że opieramy nasze wnioski o backcasting), to mi się nóż w kieszeni otwiera (zboczenie zawodowe jako matematyk finansowy/analityk). Osobiście jestem hodlerem, który tylko od czasu do czasu (raz na parę miesięcy) sprzedaje na górkach i odkupuje taniej (piękny ten wykres nr 2). Nie bawię się w trading, tylko cenie długofalową stopę zwrotu. Ale żeby nie wprowadzać offtopica (co obiecałem moderatorowi Koparka) mam do Ciebie pytanie. Jaki kurs przewidujesz (wiem, że na chwile obecną wróżymy z fusów) na zakończenie obecnego cyklu BTC? Mówię o XII2020-II2021 (pęknięcie bańki jak w 2017 i 2013)? Ja osobiście okolice 80-100k i myk...banieczka pęknie i spadek do 10-20k. Moja prognoza oparta głównie o stock to flow (halving kolejny raz zrobi swoje) + cykliczność btc + analizę fundamentalną i analizę on-chain (niezwykle szybka adaptacja btc o czym pisałem wyżej, rosnąca kapitalizacja, setki indykatorów z blockchaina itd itp mógłbym godzinę wymieniać). Chętnie poznam Twoje zdanie.

Tu jest ciekawy artykuł (oczywiście warto czytać z przymrużeniem oka), ale raczej bardzo byczy, więc sceptycy adaptacji BTC od razu go wyśmieją: https://beincrypto.pl/prognozy-ceny-bit ... jne-5-lat/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » czwartek, 24 września 2020, 22:08

KubaKoń pisze: czwartek, 24 września 2020, 21:42@anagamidev.... mam do Ciebie pytanie.... Jaki kurs przewidujesz....Chętnie poznam Twoje zdanie.
Nooo to celnie zapytałeś właściwą osobę adekwatnie do swojego nastawienia życzeniowego ;) przez cały wątek są regularne predykcje kolegi anagamidev, że co najmniej x00000$ soon, zresztą ma w stopce przy każdym wpisie "BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020" ;) razem z Socjolog(500$ soon) się równoważą :D
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 24 września 2020, 22:24

@KubaKoń tak szczerze to nie mam najlepszego zdania o tych wszystkich analitykach. Ale wcześniejsza odpowiedź zacytowana to praktycznie 1:1 co mógłbym napisać. Tak uśrednianie to nie tylko akumulacja to też realizacja zysków, u mnie zazwyczaj na +100% od dołka czy mojej średniej następuje jakaś wyprzedaż.

Co do przewidywań, to jestem optymistą oczywiście, jednak moje przewidywania się kompletnie na ten moment nie sprawdziły, tzn. jeśli chodzi o uśrednianie i akumulację, skupowanie od 6k$ w dół na pewniaka to miałem zupełnie rację, jednak co do przyszłego ATH kompletnie nie. Zakładałem 288k$, a przynajmniej 100k$ do 2020 roku i grubo się pomyliłem. Ale też właśnie zdałem sobie sprawę, że w zasadzie nie ma aż takiego znaczenia czy kupię na 20k$ i sprzedam na 100k$ czy kupię na 4k$ i sprzedam na 20k$, a im niższe poziomy od ATH czy to BTC, czy ETH, LTC czy innego coin'a tym lepiej dla mnie, bo więcej udaje się zakumulować, a pewnie ATH ostatecznie zostanie przebite i później przyjdzie korekta głęboka znowu czy bessa. Tak że dopóki jesteśmy poniżej ATH można grać bezpiecznie i szarżować. Jednak co do timingu to bardzo trudno powiedzieć kiedy nastąpi nowy historyczny szczyt, może w tym roku jeszcze 20k$, analogicznie jak to było w 2016/2017 roku, zjazd, altseason na wiosnę i hossa przez rok dwa. A może już tylko dół z takim odbiciami 13k$->4k$->12k$->4k$->11k$->4k$->10k$->4k$->...->6k$->4k$->5k$->4k$----->100k$ :D Patrząc na te wykresy wyżej to widać jednak, że każda bańka jest coraz bardziej rozciągnięta w czasie oraz rośnie coraz mniej(w stosunku do poprzedniego ATH) i dopiero na końcach dostaje boosta, więc ta bańka może się rozpędzać jeszcze z rok dwa. Ciężko powiedzieć. Ale pewnie tak będzie, że 100k$(to tylko x5 aktualnego ATH) i spadek 80-90%. Ja aktualnie zamiast zgadywać to wolę właśnie skupować te mocne przeceny i uśredniać z silnym założeniem wbicia kiedyś nawet 10M$ oraz biorę pod uwagę, że BTC spadnie do 0 i nigdy już się nie podniesie, dążę do sytuacji win-win. Tzn. dążyłem, teraz na altach staram się tego nie stracić, ale tak jak mówię takie uśrednianie sprawdza się długoterminowo i też daje pewną elastyczność - jak spadnie to spoko, jak wzrośnie to też spoko. a nie ma inwestycji bez ryzyka.

Myślę, że gdzieś pomiędzy 1-10M$ w tych rejonach Bitcoin ostatecznie osiągnie swój peak, bo już nie będzie tyle kapitału na rynku, no chyba, że będzie jakaś hiperinflacja to wtedy może być i 100M$. Za kolejne 10-20 lat się przekonamy :D

@koparki a Ty będziesz kupował ode mnie BTC na cenie 90k$ i liczył na 100k$, żeby zarobić 11%. Kompletnie nie rozumiesz jak reszta co chcę przekazać albo specjalnie jesteś złośliwy z jakiegoś powodu :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 243
Rejestracja: 3 kwietnia 2020
Reputacja: 1138
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Godstar » czwartek, 24 września 2020, 23:40

Cóż za zwątpienie w wątku, gdy nawet anagamidev pisze ze nie wie czy będzie hossa wiedz ze long to must have.
Dla mnie na 1m wyglada to wszystko na początek dłuższych wzrostów, warto czasem zerknąć na wyższe interwały :)
Co do postów ze jeśli spadniemy poniżej 9 k to koniec BTC to nie mam pytań :D przecież tak uważa cały rynek, warto myślec kreatywnie a nie postawić kilka kresek i uważać to za boża prawdę wiary.
Czy ktoś spodziewał się spadku z 10 k do 3 gdzie każdy już widział nowe ath ?
Czy ktoś spodziewał się odbicia w 3 miesiące na 10 k gdzie każdy widział 1000 USD ?
Ja osobiście spot załadowany nadal :)
Powodzenia

Btw 1 w idzie na soczyste wyciągnięcie, nawet niedźwiedzie nie były w stanie zrobić LL

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » piątek, 25 września 2020, 00:11

prawdą jest że napęd bierze się z zaskoczenia większości użytkowników. Choć nie masz racji mówiac że przy 3000$ każdy się spodziewał 1000$ , tutaj nie dominowały takie narracje, bardziej przewijał się w wypowiedziach zawód jaki sprawił hodlerom SoV i zawód związany z tym że bitcoin nie zadziałał jak hedge rynków bankierskich tylko je sklonował "z dźwignią".
Trend jest obecnie jak dla mnie wzrostowy (z zastrzeżeniami czy obecnie nie rysuje się nam korekta spadku), osobiście jestem na LONG no bo na co zamienisz? na $ których nadrukowali w rok więcej niż przez całe dekady kariery drukarskiej? będziesz czekał na digitalizację gotówki? jak trend będzie inny to jednak wyjdę z rynku,
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 243
Rejestracja: 3 kwietnia 2020
Reputacja: 1138
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Godstar » piątek, 25 września 2020, 00:40

@koparki było w marcu dużo postów z niesamowitym zawodem i strachem.
Aktualnie masz racje mamy trend wzrostowy i tym lepiej dla trendu, że mamy tyle sceptyków do dalszych wzrostów bo nic innego jak złe nastroje i shorciarze napędzają wzrosty w trendzie.
Zresztą sam chyba pisałeś ze wyłapałeś po stratach z marca lewarowane longi z 5k, dla mnie szacun jak mały lewar i funding to nic tylko to trzymać. :)

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » piątek, 25 września 2020, 00:50

Wykres finex w skali log.

Zeszliśmy pod 5 letnią linię trendu a potem odbiliśmy się od niej od spodu - to źle. Pocieszeniem może być, że położenie tej linii jest dość arbitralne i każdy rysuje ją "ciut" inaczej. Zresztą i tak nie liczyłem na stałe utrzymanie się nad tą linią w procesie tworzenia nowej bańki (to była linia wiodąca bańki poprzedniej).

Za to utrzymaliśmy się póki co nad linią po szczytach od ATH, a wykres dwukrotnie przetestował ją z sukcesem. To dobra, a nawet bardzo dobra wiadomość.

Podsumowując: sytuacja jest obecnie ciut niejasna, ale długoterminowo pozostaję optymistą.

finex15.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » piątek, 25 września 2020, 00:55

Godstar pisze: piątek, 25 września 2020, 00:40Zresztą sam chyba pisałeś ze wyłapałeś po stratach z marca lewarowane longi z 5k, dla mnie szacun jak mały lewar i funding to nic tylko to trzymać.
tak ale wywieźli mnie najpierw na czarnym łabędziu i zaliczyłem lewarowaną stratę życia ;) ale dzieki temu doświadczeniu byłem pewien co było przyczyną tego ponadprzeciętnego zjazdu - ten kto tego nie doświadczył nie rozumiał że tuż po covidowym krachu , rano trzeba pójść z gotówką do bitomatu bo bitki są za pół darmo tylko z powodu kaskady likwidacji lewarów na bardzo płytkim rynku, to mnie uratowało(choc zdaje sobie sprawę że trzeba mieć specyficzne predyspozycje aby tak zrobić tuz po skrajnym poparzeniu). Lewary longowe zrzucałem kaskadowo aż do powrotu na poziomy przed-covidowe ale nielewarowane pozycje trzymam nadal bo krypto to element dywersyfikacji w czasach dodruku $

PS.Zawsze mały lewar między x3.3 a x5 i zawsze zabezpieczenie teoretycznie nie do zniszczenia w normalnej sytuacji rynkowej ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » piątek, 25 września 2020, 06:12

koparki pisze: piątek, 25 września 2020, 00:55tak ale wywieźli mnie najpierw na czarnym łabędziu i zaliczyłem lewarowaną stratę życia
Chyba w marcu nie odnieśli straty tylko mesjasze ceny bitcoina, którzy o rynku potrafią głównie dużo pisać, co zresztą po samych postach widać jaką wiedzą operują albo jakie niebotyczne wkłady finansowe muszą hodlować skoro drawdown -55-75% i ryzyko uwalenia btc do 500usd im nie straszne. Takiego skrajnego braku odpowiedzialności w szerzeniu teorii w internecie nie chciałbym osobiście brać później na klatę, tym bardziej w takim momencie na indeksach - gdzie kryzysy ekonomiczne i spadki potrafią trwać nawet do 1,5 roku. Ciekawe co wtedy będzie robił taki trol uwiązany na smyczy finansjery i top giełd kryptowalutowych. Dlatego lepiej zakładać przeszacowanego BTC, bo w razie czego przynajmniej wyczyści rynek z dumb money, na co zresztą czekam zawsze i wszędzie o każdej porze dnia i nocy. Nawet jeżeli btc pójdzie na 18k i dalej 24k to podejrzewam niektóre alty wycisną o wiele więcej procent w tym samym czasie.

W marcowym wyczyszczeniu - jednoczesnym globalnym szoku - były niecałe 3 dni na szybkie odkupienie się w dołkach, przy czym cena btc bez sztucznej pompy i kombinacji pewnie spadła by do swoich rzeczywistych wartości.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » piątek, 25 września 2020, 07:29

amneziahaze pisze: piątek, 25 września 2020, 06:12Chyba w marcu nie odnieśli straty tylko mesjasze ceny bitcoina,
chwila chwila....jaką stratę miał ponieść ktoś, kto trzymał swoje btc na portfelu przez ten okres?
Np. kupił w styczniu po 7k$, miał trochę stresu jak się obudził i widział ze jest po 5k$...ale przetrzymał to i dalej HODLuje ?

Dodano po 33 sekundach:
amneziahaze pisze: piątek, 25 września 2020, 06:12 były niecałe 3 dni na szybkie odkupienie się w dołkach,
a to zupełnie inna sprawa...ja osobiście nie dokupywałem w tym okresie...

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2301
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » piątek, 25 września 2020, 07:42

@adiqq
W samo sedno.
Właśnie też mnie ukuło w oczy to sformułowanie "Chyba w marcu nie odnieśli straty tylko mesjasze ceny bitcoina". No chyba że dla traiderów, ktoś kto hodluje swoje aktywa i nie panikuje w czasie takich korekt to mesjasz? Nie wiem, nie mnie oceniać. Zresztą jakie "panikuje"? W takich dołkach kupuje się kolejne aktywa za kasę, którą wcześniej miało się odłożoną na strategię uśrednionego zakupu. Na tym się zyskuje a nie traci. W każdym razie jak ktoś hodluje długoterminowo BTC to takie spadki rzędu 30-40% co jakiś czas się będą pojawiać, ale jak każdy z nas wie wiążę się to z tym, że prędzej czy później i tak wróci do swojego nominalnego poziomu sprzed korekty, pomijam fakt, że rzeczywiście można mieć długo zamrożony kapitał, ale to ryzyko hodlingu.
amneziahaze pisze: piątek, 25 września 2020, 06:12skoro drawdown -55-75% i ryzyko uwalenia btc do 500usd im nie straszne
- no np. -75% w ogóle mi nie straszne, a pisanie o spadku do 500$ jest tak samo realne na chwile obecną, jak wzrost do 1mln w przeciągu roku.

https://tokeneo.com/pl/sprawdz-ile-zysk ... skakujace/

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 25 września 2020, 08:03

amneziahaze pisze: piątek, 25 września 2020, 06:12były niecałe 3 dni na szybkie odkupienie się w dołkach
Ciężko było to zrobić chyba z innego powodu niż ograniczenie czasowe - po takim spadku wieszczona jest "śmierć krypto" i trzeba mieć naprawdę silną psychę by kupić gdy zewsząd słychać głosy, że "to nie koniec, idziemy dużo niżej".
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 17 gości