Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 893
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9295
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » niedziela, 1 marca 2020, 12:45

ergorg pisze: sobota, 29 lutego 2020, 21:40 Fibo pisze: ↑ sobota, 29 lutego 2020, 13:40
1) obecny gwałtowny spadek to 2-ka Ending Diagonal trwającego od grudnia 2018r., będącego zarazem 5-ką w ramach impulsu wzrostowego stopnia cyklu od 2009r.

Czy mógłbyś oznaczyć kolejne fale małej jedynki dużej piątki przy tym oznaczeniu?
Jak poniżej, trójkąt w środku bardziej adekwatny drugiemu scenariuszowi na S&P, ale tu też zbytnio nie szokuje, gdyż również mamy do czynienia z ruchem trójkowym, mimo, że w formacji impulsowej. Nachylenie dolnej bandy ED jest obecnie ustalane.
Elliottowsko budząca wątpliwości to fala ‘c’ dużego flata wykreślona w IV kw. 2018r.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 106
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: SzypkiWonsz » niedziela, 1 marca 2020, 14:29

W moim przypadku nie idzie sie zalogowac na Binance. Czy tylko ja mam taki problem?

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » niedziela, 1 marca 2020, 14:36

@SzypkiWonsz Nie wiem czy tylko Ty masz taki problem, w każdym razie ja sie przed momentem zalogowałem bez żadnego problemu

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » niedziela, 1 marca 2020, 18:56

zeroBTC pisze: niedziela, 1 marca 2020, 11:20
z bliższa ( zoom )

Obrazek

życzeniowo widział bym jakąś mocniejszą dzidę w dół przebijającą LT nawet pod ~~ 8,2k ,
ale bardzo szybką wyciągnięta co zwiększyło by obroty - obecny vol jest naprawdę umierający :(


tymczasem właśnie balansujemy po LT ( ..... pęknie ?? )


Obrazek



@mesrotten
nie wiem dlaczego od kilku dni nie mogę dać Ci repa - cały czas wali mi takim czymś ??

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 1 marca 2020, 21:13 przez zeroBTC, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » niedziela, 1 marca 2020, 19:49

mesrotten pisze: czwartek, 20 lutego 2020, 21:48 - do jutra/w ciągu kilku dni możliwe jest utrzymywanie ceny na obecnym pułapie/ew. korekta spadków co pozwoliłoby na wyjścia pozycji zajętych na poziomie 7.4;
- następnie najsensowniej byłoby pociągnąć aktualną korektę do otwarcia w okolicach 2.03 przy założeniu, że na półrocznych kontynuowana będzie jazda do góry;
- daje nam to ok. 14 dni korekty, o której to potencjalnej dla ożywienia rynku możliwości niektórzy tu już pisali;
- w zależności od siły ruchu (o ile nie pójdziemy up w sensie UP! :) ) możemy spaść do okolic 9 k a po przebiciu testować LT prowadzoną po dołkach z 18.12 i 3.01 i tym samym cenę w okolicach 8.6-8.8
, którą moglibyśmy osiągnąć za niecałe dwa tygodnie i gdzie z chęcią bym się ładował.

Obrazek
Póki co idzie idealnie z powyższym schematem:

- na ok. tydzien przed wygasnieciem kontraktow cena w ramach korekty spadkow osiagnela 10 k co pozwolilo na zamkniecie pozycji otwartych przy 7.4;
- od tego momentu spadki postepowaly przecinajac 9 k i dotychczasowa lt;
- aktualnie testujemy lt z 18.12 i 3.01;
- za pare godzin rozpoczynamy nowy termin kontraktowy.

Moze jeszcze pare godzin pobujac, w tym zrobic fake’owe wyjscie dolem pod lt przed 21 i przebic na chwile poprzedni dolek. Od jutra obstawialbym poczatek uspakajania atmosfery i wzrostow.

Jak zejdzie pod lt na duzym wolumenie i tak zostanie na 12 h to zamykam polowe longa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » niedziela, 1 marca 2020, 20:07

Gdzies tutaj, na dole kanalu jest mozliwe odbicie na wycisniecie shortow, zwlaszcza ze jutro otwiera sie nowe 1W.
Potem raczej spodziewana kontynuacja - dopoki nie bedzie reclaimu 9200. Przebicie rozowej lini u gory i porzadne zamkniecie 1D+ raczej zasugeruje korekte w kierunku 9200+

Nie ma tu zero jedynkowego scenariusza z uwagi na to ze ruch jest mocno rozciagniety i pytanie czy bedzie likwidowanie do czasu az umrze ostatni permabull, czy jednak dojdzie do korekty wczesniej.

► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony niedziela, 1 marca 2020, 20:13 przez prap0n, łącznie zmieniany 5 razy.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » niedziela, 1 marca 2020, 20:10

kto zerka na wykres w skali 1d ten widzi że jesteśmy w strefie wsparcia. Kolejne przebicie dołka nie wywołało juz kolejnego krwawego wodospadu. A wiec pięknie odbiło ;) aby zająć pozycje w odpowiednim momencie przesiedziałem sporo czasu na "pilnowaniu" nie bacząc na porę doby (tylko że ja zająłem poz na ETH). Moim zdaniem nie będzie już pogłębienia dołka albo kolejne pogłębienie da mierny efekt . Jeśli się mylę to odnotuję stratę i stopa dam po przebiciu wsparcia.
Do pełni szczęścia brakuje bardzo aktywnego popytu, jest marazm.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 1 marca 2020, 20:20

@prop0n możliwe jeszcze mieszanie w kapitalizacji - przebicie chmury na 1D
Spoiler:
Obrazek
, ale zwróćcie uwagę że to forki w tej chwili szaleją
Spoiler:
Obrazek
a wszystko inne leci. Faktycznie ciekawe to jest z tym halvingiem, bo pierwszy raz halvingi forków. Warto z perspektywy moderatora rynku to sprytnie rozegrać. BTC spokojnie dołując cap może powędrować na 7400-7200
Spoiler:
Obrazek
. Szansę ma :D
Spadający cap i ceny to zła wiadomość wyłącznie dla załadowanych, na zalewarowanych pozycjach, Byków. A wielu pamiętajcie wyłącznie obserwuje i nie musi robić żadnych gwałtownych ruchów. Tym bardziej że kolejny tydzień i jutro 15:30 SP500 jest dużo istotniejsze obecnie, niż Bitcoinowe kontrakty
Ostatnio zmieniony niedziela, 1 marca 2020, 20:22 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 2 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 1 marca 2020, 20:21

@koparki
Zgadzam się, odbicie praktycznie w punkt linii trendu i dodatkowo 0,5 Fibo:
Obrazek

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » niedziela, 1 marca 2020, 20:26

socjolog2008 pisze: niedziela, 1 marca 2020, 20:20kolejny tydzień i jutro 15:30 SP500 jest dużo istotniejsze obecnie, niż Bitcoinowe kontrakty
no właśnie altami steruje bitcoin , bitcoinem globalne rynki ;) także licząc na AT od linijki na krypto można się zawieść
---

Weteran
Posty: 7430
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » niedziela, 1 marca 2020, 20:33

koparki pisze: niedziela, 1 marca 2020, 20:10Do pełni szczęścia brakuje bardzo aktywnego popytu, jest marazm.


Nie ma komu kupowac, to prawda.
koparki pisze: niedziela, 1 marca 2020, 20:26bitcoinem globalne rynki


trzeba by to rozpisac na wykresie, raczej bym powiedzial "roznie"

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » niedziela, 1 marca 2020, 20:35

socjolog2008 pisze: niedziela, 1 marca 2020, 20:20Faktycznie ciekawe to jest z tym halvingiem
Odkąd jest szajba halvingowa i dominujący pogląd że podział nagrody jest gwarantem hossy ponad 10k to wiem że moze to być rozegrane inaczej niz 80% holderów się spodziewa. Tak się składa że forki mogą przejąć moc obliczeniową - minerzy pójdą tam gdzie się opłaca bo algorytm jest ten sam a obniżka mocy jednej "odmiany bitcoina" i zwyżka mocy w innym wpłynie na wycenę. Takie właśnie niespodzianki czekają być może tych którzy bezkrytycznie wierzą w SoV.
Gdzie trzech sie bije moze skorzysta czwarty inny blockchain, oby bo mierzi mnie już fakt że btc struje bezwzględnie kursem innych kryptoaktywów.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 1 marca 2020, 20:45

koparki pisze: niedziela, 1 marca 2020, 20:35bo mierzi mnie już fakt że btc struje bezwzględnie kursem innych kryptoaktywów

osamotniony w tym nie jesteś ;) taki dolar crypto rynku ..
https://www.cryptocraft.com/showthread.php?t=926791
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » niedziela, 1 marca 2020, 21:06

koparki pisze: niedziela, 1 marca 2020, 20:35Tak się składa że forki mogą przejąć moc obliczeniową - minerzy pójdą tam gdzie się opłaca bo algorytm jest ten sam a obniżka mocy jednego forka i zwyżka mocy w innym wpłynie na wycenę.
Tez sie nie raz nadym zastanawialem, technologia ok ale i tak kasa wygra i ludzie przeniosa sprzet tam gdzie zarobia a zostanie zcentralizowany system np bimain , Dlatego tak sobie planuje jak bedzie nowa banka wyskocze z hodlu bo raczej w 1 00 000 a juz MIL za coina cierzko uwiezyc. Przy tak wysokiej trudnosci racze pojawia sie alternatywy dla minerow.


Edit:

Takie dwa scenariusze mi sie rysuja

perspektywa 1d
Spoiler:
i perspektywa 1h

Caly czas w kanale w jego gornym rejonie pod ema 50

Powiedzal bym ze ladnie do calosci przydal by sie 3 retest dolej lini kanalu ale to osuwanie sie w gornym rejonie ..... hmmm ?
Spoiler:
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » niedziela, 1 marca 2020, 23:46

pael pisze: niedziela, 1 marca 2020, 20:33
koparki pisze: niedziela, 1 marca 2020, 20:10Do pełni szczęścia brakuje bardzo aktywnego popytu, jest marazm.

Nie ma komu kupowac, to prawda.

Ja to odnosze wrazenie na podstawie aktywnosci w social media ze ludzie maja coraz bardziej gdzies to co sie dzieje na BTC. Taka obojetnosc i przyzwyczajenie/zrezygnowanie.
Kurs sobie spadal i spadal przez ostatnie dni a aktywnosc w watku, byla wedlug mojej oceny mala, mimo duzego ruchu na kursie. Ludzie coraz bardziej przywyczajeni i ciagle ci sami gracze. Z wyjatkiem nowych postujacych kont ktore pojawiliy sie przy topie.

Jedynie co nakreca ostatnio aktywnosc to jest halving i nadzieje w nim pokladane.

@down

Prawda, ale mowie generalnie o malejacym zainteresowaniu a nie wplywie na kurs.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 2 marca 2020, 00:14 przez prap0n, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 2 marca 2020, 00:34

prap0n pisze: niedziela, 1 marca 2020, 23:46Taka obojetnosc i przyzwyczajenie/zrezygnowanie.
Kurs sobie spadal i spadal przez ostatnie dni a aktywnosc w watku, byla wedlug mojej oceny mala, mimo duzego ruchu na kursie. Ludzie coraz bardziej przywyczajeni i ciagle ci sami gracze. Z wyjatkiem nowych postujacych kont ktore pojawiliy sie przy topie.
To nie social media kształtują w pierwszej kolejności cenę. Wchodzą i komentują zazwyczaj po fakcie, nie mogąc uwierzyć co to ich nie ominęło. Bynajmniej nie mam na myśli wątku, ale całe światowe media.

prap0n pisze: niedziela, 1 marca 2020, 23:46Prawda, ale mowie generalnie o malejacym zainteresowaniu a nie wplywie na kurs.
Czy ja wiem, ciężko oszacować obiektywnie, moim zdaniem zainteresowanie przeszło po prostu na inne kryptowaluty typu BCH, BSV, LTC, LSK, TRX, BNB, XRP, ETH, XLM, XVG, EOS, XMR, HT, IOST, BTT, ONT, ZEC, ADA i tak dalej. :P
Spoiler:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 2 marca 2020, 08:29

prap0n pisze: niedziela, 1 marca 2020, 23:46Kurs sobie spadal i spadal przez ostatnie dni a aktywnosc w watku, byla wedlug mojej oceny mala
Ludzie wtedy się budzą kiedy widzą wielkie czerwone/zielone dildo, takie małe spadki/wzrosty nikogo nie ruszają, tym bardziej rozciągnięte w czasie.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lordzuk » poniedziałek, 2 marca 2020, 09:31

Jak dziś long pod potencjalne odbicie na SP500, NASDAQ i zarazem BTC tak do 9k

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » poniedziałek, 2 marca 2020, 10:00

mudol pisze: poniedziałek, 2 marca 2020, 08:29takie małe spadki/wzrosty nikogo nie ruszają
kurs zrzucony o 1600 $ to dla ciebie mało ...?? ( rozumiem , że wrażenie zrobiła by świeca co najmniej 5k) nie no spox ..... :roll:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 2 marca 2020, 10:33

W Chinach jest mniej zakażeń raportowanych, może być pod to odbicie na rynkach, również na krypto.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801 i 15 gości