Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » czwartek, 20 grudnia 2018, 11:12

@ekonokomik, co do BTC uważam, że może zachowywać się podobnie do złota. Wzrosty mogą nie być trwałe. Dopiero trwałe pokonanie poziomu ok. 4400$ wg mnie oznaczać będzie oderwanie się od tego schematu.

Bitstmap_4h

Obrazek

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » czwartek, 20 grudnia 2018, 11:14

prap0n pisze: A widzisz gdzies tutaj przebicie ostatnich szczytow na 1W?
Zależy w jakiej skali patrzeć , na 4h jest trend wzrostowy typowy ale na 1d nie ma jeszcze potwierdzenia.
Ja sie zgadzam z kolega Nexushash ,że to czego bylismy świadkami to był wyleszcz jelonków. Widzę to przede wszystkim po silnych monetach z grupy POW. Aby zdobyć w miningu kilka np 2eth trzeba baaardzo drogiego sprzętu za ok 30 000 zł przez miesiąc nie mówiąc o cenie prądu. Kiedyś juz się zdarzały takie sytuacje ale one nigdy nie trwały długo. 88$ za eth to było mało. Ktoś cytował tu Tradera24, który łaskawie zapakuje się w ETH na poziomie 40$ Widać ze nie rozumie on specyfiki tej dziedziny LOL. Choc kaskada stop loss i call margin mogły doprowadzić do takiej igły to jednak szorcikom zabrakło amunicji. Kolejny zjazd będzie ewentualnie wykorzystany do przeważających zakupów o ile nastąpi taki zjazd. Z forumowej sondy wynika że ok 1/4 jest niemal zupełnie jeszcze nie zapakowana. Poziom zapakowania jest natomiast dość wysoki. Szkoda że sonda jednocześnie nie mówi jaki w tym jest poziom bagholdingu od wysokich poziomów.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 20 grudnia 2018, 11:40

Po dłuższym zastanowieniu zamknąłem 50% pozycji za 4050$, a z resztą zaczekam albo na 4800$, albo na stop loss.

Bardzo nie podoba mi się spadek "większości" altów na binance skorelowany ze wzrostem BTC, wiem wpradzie, że tak wyglądała hossa na 20k we wczesnej fazie, ale nie ma żadnych podstaw, by nazywać to odbicie hossą :)

Myślę nadal w kategorii bear trendu i dla mnie to jest ryzyko, że to finalna faza odbicia z braniem profitu na altach (na niektórych były odbicia do 50%) bądź wywalaniu bezstratnie tych, które nie chciały odbić.

Tak więc zobaczymy, czy nie byłem przesadnie przezorny w tym momencie, ale profit to profit.. :D
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » czwartek, 20 grudnia 2018, 11:43

Za dlugo to trwa. Ja tez wysiadlem. Co prawda uwazam ze atak na LT w okolicy 5k sie odbedzie ale najpierw mozliwa jest korekta wiec poczekam z ponownymi zakupami.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » czwartek, 20 grudnia 2018, 11:52

ja poczekam aż na 5M dopełni się menisk wypukły i wtedy wywalę 33% portfela. A własciwie to lepiej aby to się dokonało w skali 15M zanim cos wywalę
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 grudnia 2018, 11:54 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 20 grudnia 2018, 11:53

Wysiedliście? Dobrze. Odbiliśmy się od górnej granicy kanału. Teraz albo boczniak albo korekta. Radzę uważać z wchodzeniem przy dolnej granicy tego kanału, może wyjść dołem.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » czwartek, 20 grudnia 2018, 11:57

ergorg pisze: Odbiliśmy się od górnej granicy kanału
No wlasnie jeszzcze nie odbilismy. Ciagle odbijamy. To trwa. Dlatego tak dlugo czekalem. Liczylem na przebicie ale chyba nie. Trudno. Poczekam co dalej.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 20 grudnia 2018, 12:00

@domator, wyjście górą z takiego kanału to rzadkość, takie rzeczy chyba tylko na BTC. :mrgreen:

Swoją drogą, jeśli będziemy mieć boczniak, za 24h będziemy u dolnej granicy. :D
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » czwartek, 20 grudnia 2018, 12:01

@ergorg, Wiem. Ale jakos tak optymizmem wiało :-) Jak na jesieni 2017 :-)
Juz schowalem optymizm do kieszeni. Spoko.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » czwartek, 20 grudnia 2018, 12:02

sha256 pisze: @ekonokomik, co do BTC uważam, że może zachowywać się podobnie do złota. Wzrosty mogą nie być trwałe. Dopiero trwałe pokonanie poziomu ok. 4400$ wg mnie oznaczać będzie oderwanie się od tego schematu.

Bitstmap_4h

Obrazek
W super optymistycznym wariancie (jednym z wielu ) kiedy założymy, ze mamy właśnie 1szą falę nowego ruchu wzrostowego to nawet jeśli kurs przebije 4400$ i pójdzie wyżej do ok. 5200$-5500$ to należy pamiętać, że wtedy nadchodzi druga fala bardzo destrukcyjna markująca wybicie dołka czyli aktualnego poziomu 3122$ Bitstamp. I ta fala może tam zejść w niekorzystnym scenariuszu. Także jak ktoś gra bardzo long to czasem niewarto tracić nerwów, a po takim wydarzeniu wiemy co jest grane.

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » czwartek, 20 grudnia 2018, 12:15

Śliczny double top.
Także już czkeam z koszykiem na dolnej linii naszego kanału.
Może i do 5000 (główna linia trendu spadkowego) dojdziemy takim schematem jak przez ostatnie 2 dni. :mrgreen:
Podziwiam ludzi z bitbaya ,kupować po wygórowanej cenie. :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 20 grudnia 2018, 12:21

Wiem, że wyckoff był tu ostatnio obśmiewany, ale czasem warto się przyjrzeć, no, potencjalnym... zastosowaniem schematu? kto wie? :roll: może kiedyś się uda trafić :mrgreen: :mrgreen:

Obrazek

Obrazek




do tego odnośnie fraktali:

Obrazek

kontra

Obrazek

hm...

na pierwszy rzut oka wypełnił się, na drugi jednak.. możemy być dopiero w drugim "odbiciu" (czyli mamy bulltrap).
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » czwartek, 20 grudnia 2018, 12:47

Zaorski pewnie by tu ze śmiechu padł, nie ma to jak porównywać fraktal z 12k na 6k USD do tego z 6k USD na 3k ;)
Przecież cena nie ma znaczenia na rynku, liczy sie tylko czy wzór sie zgadza, śmiech na sali
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » czwartek, 20 grudnia 2018, 12:48

ergorg pisze: Wysiedliście? Dobrze. Odbiliśmy się od górnej granicy kanału. Teraz albo boczniak albo korekta. Radzę uważać z wchodzeniem przy dolnej granicy tego kanału, może wyjść dołem.

Dlatego dla mnie to już miejsce do shortowania. Plus opór 200EMA na 1W jak zauważył @prap0n, . R/r korzystny



@dybik08,
Poczytaj o średnich kroczących. Ja rozumiem że to przedszkole ale w postach staramy się dykutować o kursie rzadziej edukować. Tym bardziej że wujek google wie bardzo dużo na temat takich podstawowych zagadnień. Większość jest nawet po polsku :lol:
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 grudnia 2018, 12:53 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dybik08 » czwartek, 20 grudnia 2018, 12:50

Widziałem w postach wykorzystanie EMA55 oraz EMA 200. Dlaczego wybraliście akurat TE wartości a nie inne? Czy jest to tylko na zasadzie: wszyscy paczo więc samo spełniająca się przepowiednia, czy jest za tym jakiś argument psychologiczny(bo tak, AT opiera się na psychologii, co niektórzy zdaje się zapomnieli)
Wyckoff jest ciekawy pod kątem analizy zachowań jak to robił new a nie samych kresek jak wielu myśli. Mimo to wolę zostać przy czymś prostszym. Im czystszy wykres tym mniej błędów popełniam z przekombinowania.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 20 grudnia 2018, 12:51

@Zeyt,

obyś się nie zdziwił... :roll:

poza tym Zaorski obśmiewa m.in. poziome supporty, które ja stosuje z dużą skutecznością, więc pozostawiam jego metody jemu, wolę swoje :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 20 grudnia 2018, 12:57

BitJanusz pisze: Zaorski obśmiewa m.in. poziome supporty
Zaorski obśmiewa wiele rzeczy, a obserwując jego posty na TJS można nawet znaleźć jakieś LT. Typ który mówi, że AT nie działa samemu z niej korzystając, tylko nie używając narzędzi a używając jej podświadomie. ;)
Zeyt pisze: Przecież cena nie ma znaczenia na rynku, liczy sie tylko czy wzór sie zgadza, śmiech na sali
Możesz rozwinąć, bo akurat w tym przypadku to raczej BitJanusz ma rację. Pewne schematy na rynku pozostają niezmienne.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » czwartek, 20 grudnia 2018, 13:00

BitJanusz pisze: odnośnie fraktali
Odnośnie fraktali zauważyłem ostatnio że mogą być bardzo skuteczne jeśli w parze z wycinkiem wykresu fraktalnie idzie też wskaźnik np rsi, stoch czy macd ;)
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 6 grudnia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CryptoLogic » czwartek, 20 grudnia 2018, 13:04

ładne odbicie przed spadkiem do zera xD https://www.ccn.com/bitcoin-price-will- ... lvin-ayre/

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » czwartek, 20 grudnia 2018, 13:05

@ergorg, Czyli jesli zobaczysz na bitcoinie podobny fraktal na 200$ to sprzedasz swoje aktywa i będziesz pod to grał? wątpie, bo cena będzie na tyle atrakcyjna że nie będziesz sie wyprzedawał pomimo wyrysowanych idealnie kresek na wykresie które bedą mówić że powinno spaść

Co do oporów/wsparć, nie uważam że są do niczego potrzebne, uważam po prostu że jak rynek zachce to taki opór wsparcie i tak nie będzie dla niego istniał

A jedyne czym rynek sie kieruje to cena, i nawet jak kreski wyrysują niewiadomo jaką bear flage, czy inny bearish schemat a cena będzie atrakcyjna to rynek pójdzie w swoją strone
Na tym forum codziennie powstaje tyle kresek, z czego wiekszość nawet nie jest rysowana pod czy nad świecą a idzie przez jej środek i ludzie uważają że tu jest opór, wtf naprawde
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości